Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 81 - 82 - 83

Phoenix PW
7 sierpnia 2007, 10:38
???

A ja ja se w jarmarku czasu usuwam umiejętności, bo od sokolego wzroku i nauki czarów mi przychodzą bzdurne czary 1 i 2 poziomu... Ok, dzięki...

BUS PW
7 sierpnia 2007, 17:14
Czy wiecie może jak można usunąć właściwości skrzyni ze skarbami?
Stworzyłem skrypt, ale koliduje on z normalnymi właściwościami skrzyni.

Altair PW
7 sierpnia 2007, 17:41
Jeśli chodzi o usuwanie właściwości skrzyni ze skarbami to osobiście stosuje następujący skrypt:

ZVSE

!#UN:B6/1;
!?OBtyp/podtyp;

**treść skryptu.

!!OB998:T101 U6;

Jak widać usuwa on standardowe właściwości beczce. Następnie możemy to wykorzystać do dowolnych skrzyń, artefaktów i innych "znikających obiektów", którym chcemy usunąć normalne właściwości.

Nemomon PW
23 sierpnia 2007, 21:14
Tak sobie pomyślałem, czy jest jakaś możliwość, by na Pchlim Targu lub w innym miejscu, nawet na mapie, wymieniać Mithril na inne surowce lub złoto? Ewentualnie w drugą stronę także. Po pewnym czasie Mithrilu ma się dosyć dużo, a z resztą surowców różnie.

Altair PW
23 sierpnia 2007, 21:21
Z pewnością jest. Trzeba napisać ERM dodający do targowiska możliwości wymiany mithrilu. Mam już w planach stworzenie takiego skryptu. (Nie pamiętam czy nie istnieje coś takiego już Wogifikacji).

AmiDaDeer PW
31 sierpnia 2007, 16:52
Czy możliwe jest napisanie skryptu, który by dodawał dla jakiegokolwiek bohatera pewien % za każdy poziom doświadczenia do:
- efektu dowolnego czaru
- efektu dowolnej umiejętności?

Wiem, coś takiego załatwiają specjalności, ale np. czar "Trzęsienie ziemi", niestety, nie działa.

AmiDaDeer PW
3 września 2007, 12:46
Ponawiam jeszcze raz pytanie, które zadałem wyżej (specjalnie nie edytowałem).
Czy to możliwe?

Aha - i prosiłbym o sam skrypt. :P

Altair PW
3 września 2007, 17:50
Hobbit:
- efektu dowolnego czaru
- efektu dowolnej umiejętności?

Może jeszcze dla dowolnej gry, w dowolnej rzeczywistości? ;P
A tak na poważnie to trzeba by napisać skrypt z praktycznie oddzielną funkcją dla każdego zaklęcia co z pewnością przekroczy tysiąc linijek kodu. (Oczywiście teoretycznie). Niestety ja dysponuje ograniczoną ilością czasu, więc napisanie go zajełoby mi pewnie z miesiąc. A za miesiąc już nawet nie będziesz pamiętać o tym skrypcie Hobbicie. :P

AmiDaDeer PW
10 września 2007, 16:08
Altairze, już minął miesiąc. Nawet dwa. ;P
W dodatku - ten skrypt jest prawie że gotowy. Muszę tylko znaleźć czas na dokończenie (oraz dowiedzieć się, czemu niektóre elementy nie działają :P).

EDIT: ...a "prawie" robi wielką różnicę, wiem. :P
PS. Głupi słownik... tam pisało "znaleść", przysięgam! :P
PS2. Szkoda, że nie można dodawać tekstu pod tagiem MOD. Tak wygląda nieładnie. :(

AltairAltairNo właśnie - "prawie". :P

Olorin PW
30 września 2007, 17:16
Widze ze tu temat skryptow bardziej w praktyce jest stosowany, wiec napomkne moze i tu o mojej propozycji z tematu "Pomyslow i Propozycji" - czy ktos podjal by sie napisania skryptu tego Ulepszonego Banku? Wiesc sie po swiecie niesie ze mozna tu spotkac nie byle giermka w tym temacie :)

Altair PW
1 października 2007, 16:35
Tak skrypt na ulepszony Bank z pewnością zbyt trudny do napisania nie jest. Proszę tylko uściślić czy ma on być napisany do polskiej czy angielskiej wersji WoGifikacji, do standardowej wersji 3.58F czy ostatniej aktualizacji.

Olorin PW
7 października 2007, 06:57
Dzięki za zainteresowanie. Co do wersji myślę, że angielska byłaby bardziej uniwersalna. Sam co prawda posiadam polska Złotą Edycję, ale zaraz po nałożeniu na nia WoG'a "zangielszczam" ją i myślę ze nie jestem w tym odosobniony.
Jeśli zaś chodzi o sam Bank to sugerowal bym "lokaty" zamrażające zasoby na określony czas i zależne od tego procenty.

Altair PW
20 października 2007, 02:03
Dwa tygodnie minęły i w końcu znalazłem czas na napisanie skryptu na ulepszony bank. Jest on póki co w polskiej wersji językowej. Do pobrania tutaj. Tak jak w założeniu można w nim odtąd deponować złoto i zasoby. Do wyboru 4 rodzaje kont. Oczywiście wpłacając na konto nie tracimy premii związanych ze skarbcem w Bastionie. Czekam na uwagi i pytania odnośnie tego skryptu.

EDIT: Pliki należy przekopiować do katalogu: katalog_h3/Data/s.

Ptakuba PW
20 października 2007, 11:56
A gdzie to trzeba wypakować? Bo zbyt bystry to w tych sprawach nie jestem...
W Update, czy gdzie?

Nemomon PW
20 października 2007, 12:14
\Death\data\s

Tutaj.

EDIT: Ja u siebie mam zainstalowane jako Death, ale masz rację.

Trang OulTrang OulNie Death, tylko folder H3.

Ptakuba PW
21 października 2007, 19:33
Dziękuję za pomoc :)

Olorin PW
21 października 2007, 20:28
Zatem do testowania marsz :)

tymolord PW
3 listopada 2007, 19:16
Jak przypisywać nazwy wielu (pustym) obiektom na jednej mapie?

Altair PW
4 listopada 2007, 01:50
Jak rozumiem tego samego typu i podtypu?

ZVSE
!#VRz200:S^Nazwa obiektu^;
!#HTtyp/podtyp:T200;

http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=10789

Dla innych typów i podtypów wystarczy zmienić numer zmiennej.

tymolord PW
4 listopada 2007, 16:30
Może jestem badziewarzem w ERM, ale sprawa jest chyba bardziej skomplikowana; napisałem pewien skrypt, ale oba te skrypty się wykluczają. Oto i one:

Mój skrypt

ZVSE

!#VRz200:S^Kowal Doaran^;
!#HT63/5:T200;
!!HT63/5:Tx;
!?OB63/5;



!!IF:Q2/8/162/2^Wchodzisz do niewielkiej kuźni. Widzisz starego, brodatego kowala. On do ciebie mówi:
-Czy chcesz tu kupić miecz? Zakup miecza (+3 Atak) kosztuje 500 sztuk złota.^;


!!IF&2:M^Nie będziesz żałować mój panie! Ten miecz jest dobrej jakości.^;
!!HE-1&2:A4/162;
!!OW-1&2:R-1/6/d-500;

Skrypt na nazwę

ZVSE

!#VRz200:S^Monolit^;
!#HT63/63:T200;

Zmienne wcześniej podmieniłem, ale nic to nie dało.

strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel