Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Heroes V - Tribes of the East [Dzikie Hordy]
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13 - 14

Field PW
5 sierpnia 2007, 12:38
Cytując pewien dowcip: "Bo ja mam to wszystko tutaj, w d***" - rzekł Amerykanin, stukając się w głowę.

Grecka tragedia.

Elleshar PW
5 sierpnia 2007, 19:27
CD Projekt ostatnio w ogóle zmienia te podtytuły, np.: Spellforce 2: Dragon Storm przetłumaczone na Władca Smoków, albo imię bohaterki tej gry: Balladyna, która w oryginale ma imię Nightsong. Może te dzikie hordy to jakiś nieudany żart?

Alamar PW
5 sierpnia 2007, 21:05
Przypomnę tylko, że w rosyjskiej wersji frakcja orków miała się zwać Horda (czy tam Hordy).

DArkon PW
5 sierpnia 2007, 23:37
Można ten podtytuł znaleźć dodając gry w swoim Gramsajcie; na tym forum padł nawet podtytuł Krwawe Hordy

Edit 10 Sierpnia:

Zapowiedź Heroes of Might and Magic V: Tribes of The East czytajcie szybko bo niedługo będzie płatna.

Edit 16 Serpnia:
Opis trzech umiejętności Might over Magic, Memory of Our Blood i Powerfull Blow

Alamar PW
16 sierpnia 2007, 16:07
Powerful Blow (i nie wytykaj mi, że w niusie jest ten sam błąd :P)

Tytułem uzupełnienia dzisiejszego niusa:
...polski podtytuł ujawnimy, gdy zakończą się związane z nim negocjacje z UbiSoftem.
Mam tylko nadzieję, że tym przetłumaczą to jak powinni, a nie będą bawić się w różnorakie hordy.

DArkon PW
17 sierpnia 2007, 03:22
Też mam taką nadzieję, bo Hammers na Kuźnie mi nie wygląda.

Alamar PW
18 sierpnia 2007, 17:14
Ponieważ mam dzisiaj wybitnego lenia... :P
Garść zdjęć z dema Plemion (to jest chyba najciekawsze) i kilka informacji z niedawnego niemieckiego filmiku (są to opisy obserwatora/testera, więc nie do końca muszą być prawdziwe):
- orki będą posiadać niemagiczną zdolność (krzyk?) analogiczną do czaru światła Oczyszczenie
- jeden z nowych artefaktów ma obniżać moc magiczną herosa (było to kiedyś już wspomniane)
- cyklopi mogą pożerać gobliny, by się "wzmocnić"
- goblin "traper" będzie mógł zastawiać oplątujące sidła na wrogów (określony czas trwania oplątania)
- gobliny nie mają zdolności uderz-i-uciekaj (choć na filmiku coś podobnego można było zaobserwować)
- gobliny mogą zrejterować, gdy walczą przeciwko znacznie silniejszej armii (ciekawe czy nie jest to tylko nadinterpretacja informacji?)
- orki będą miały zdolność zadawania większych obrażeń przyzwanym jednostkom (zapewne jedna ze zdolności orków w magii przywołań)

Sheensherr PW
18 sierpnia 2007, 21:44
Hmmm....niezła ta ostatnia. Ale co do goblinów to one jednak będą bardziej przydatne niż myślałem. Pisze się cyklopy [Masz jeszcze jakieś perły mądrości? - MCaleb] Hmmm...dzięki, ja sam nie nazwałbym tego aż perłą, wystarczy agat mądrości :P

Alamar PW
19 sierpnia 2007, 09:17
Sheensherr, klopy to masz w WC, a nie na polu walki (zwłaszcza chodzące, jednookie klopy). ;P

AmiDaDeer PW
19 sierpnia 2007, 20:35
A i tak Cyklop to imię jednego z jednookich olbrzymów (chyba, nie jestem pewien). :P

EDIT: Wiedziałem, że coś poplączę. :P
MCalebMCalebDummkopf! Imię najbardziej znanego cyklopa to Polifem, więc nie wciskaj tu kitu!

DArkon PW
20 sierpnia 2007, 02:03
Tu jest tłumaczenie Artefaktów. Edit 21 Sierpnia: A tu jest inne tłumaczenie

Rabican PW
20 sierpnia 2007, 09:06
nazgul47:
Tłumaczenie nazw moje, więc moga pojawi się nieścislości z oryginałem
No, to raczej widać. Bo tłumaczenia są beznadziejne. Reguła Sar-Issusa? Skąd on to wziął? Sen Strzelca? To może jeszcze nocy letniej? A teraz gwóźdź programu: Bronie Aty-Magiczne! Poniżej składanych znajdują się zwykłe artefakty, lecz po zobaczeniu Doppelgangera przetłumaczonego jako Fałszywy Brygadzista (sic!) dałem sobie spokój w obawie o moje nerwy. Jedyne, czego z całą pewnością można autorowi pogratulować, to inwencja. I poczucie humoru. No i odwaga, gdyż ja bym czegoś takiego publicznie nie pokazał.

A jako ta wisienka koktajlowa tkwi w tekście literówka, która - mając na względzie autora - może jednak literówką nie być: "Władzców". Wybornie.

Pozdrawiam serdecznie.
A.

PS. Nie zmienia to faktu, że znając dotychczasowe "dzieła" CD Projektu, zostaniemy zapewne uraczeni tłumaczeniem podobnej 'jakości'. Choć może przynajmniej znaczenie prefixu "un" zostanie poprawnie oddane. Niemniej - dziękuję, ja nie tańczę.

Alamar PW
22 sierpnia 2007, 13:50
Odnośnie trailera z GC (nius) i "gadki" orka - czy komuś jeszcze się zdawało, że wykrzyczy on zaraz "This is Sparta"? ;P

EDIT:
DArkon - edity zazwyczaj się robi, jeśli coś ci się przypomniało, odpowiadasz na późniejszy post, piszesz tego samego dnia, itp. - ale nie dzień czy kilka później - wtedy daje się nowy post (zawsze, jak ktoś napisze następny, możesz połączyć te dwa) - jest to czytelniejsze i jakakolwiek nowina nie przejdzie niezauważona.

Alamar PW
23 sierpnia 2007, 09:07
Jak kogoś interesują (prawdopodobne) nazwy jednostek orków, to poniżej jest spis (te z tabelki Ubisoftu są niezbyt aktualne):

standard - czerwone ulepszenie - pomarańczowe ulepszenie (chyba ;)

goblin - goblin trapper - goblin witchdoctor
centaur - centaur marauder - centaur nomad
orc warrior - orc mauler - orc warmonger
shaman - earth daughter - sky daughter
slayer - executionier - chieftan
wyvern - foul wyvern - pao-kai
cyclop(s) - untamed cyclop(s) - bloodeye(d) cyclop(s)

Alamar PW
7 września 2007, 17:25
Zapowiedź wydania TotE w Polsce. Niby nic takiego, gdyby nie jedno zdanie:

Cytat:
Tribes of the East, ukaże się w Polsce na przełomie października i listopada
...czyli około 1-2 tygodnie po światowej premierze.

Czemu odnoszę wrażenie, że może to być prawda? ;)

WULKANICZNY dragon PW
10 września 2007, 07:51
Mi tam się ten dodatek bardzo podoba. A zwłaszcza przypadły mi do gustu alternatywy fortecy.

DArkon PW
10 września 2007, 21:42
Normalnie mnie już wpienia ten CDP z tymi obsuwami premiery, heh ale przynajmniej będzie w Pełnej Polskiej wersji językowej.

Alamar PW
10 września 2007, 21:45
...ale nigdzie nie wspomniano, że w profesjonalnej ;P

MCalebMCalebNie kracz!

Dark Dragon PW
27 września 2007, 17:47
planowana wysyłka 8 listopad [pre - order].

Alamar:
...ale nigdzie nie wspomniano, że w profesjonalnej ;P

Cytat:
* Nowa grywalna rasa orków! Dzikie, dumne i niepodległe hordy mające nas swych usługach także gobliny, cyklopy i potężne Pao-kai.
* Nowy poziom ulepszeń - każde stworzenie wyposażono w alternatywną ścieżkę rozwoju, dzięki czemu ogólna liczba istot wzrosła do 170!
* 5 map dla jednego gracza.
* 10 map do potyczek wieloosobowych.
* Nowe budynki, zaklęcia, czary, możliwość łączenia artefaktów.
* Samodzielny dodatek - możliwość poznania całej scenerii magicznego świata otrzymali nie tylko fani Heroesów, ale też nowi gracze - rozszerzenie nie wymaga instalacji podstawowej wersji gry.
* Profesjonalna, pełna polska wersja językowa przygotowana przez firmę CD Projekt.

Alamar PW
27 września 2007, 18:19
Dark:
a) obejrzyj sobie pudełka do HV i Kuźni - zdaje się, że taki sam napis tam istnieje, a gra ani nie była profesjonalnie przetłumaczona ("siła potworów: spoko" - czy jakoś tak), ani nie była w całości po polsku (Laszlo gadał zdaje się po węgiersku, a w HV Raelag był niemową na niektórych filmikach),
b) chodziło o nius od CDP - tam nigdzie nie wspomniano o profesjonalnej wersji językowej (bo opis ze sklepu, to się w ogóle nie zmienił od czasu pierwszego wpisu).


A co do tej daty, to jutro posprawdzam co i jak.
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13 - 14
temat: Heroes V - Tribes of the East [Dzikie Hordy]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel