Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: Aktywacja Strażników
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Acid Dragon PW
6 lipca 2005, 22:03
Jako, że Qui był na tyle (*tu wstawić dowolny przymiotnik pasujący do Qui*), to dzięki niemu fizycznie możemy przydzielać już tytuł, uprawnienia i obowiązki Strażnika.

I tak więc:
Strażnikiem Komnat Władców zostaję ja :)
Strażnikiem Machiny Przeklętej zostaje Qui
Strażnikiem Wieży Równowagi zostaje Dru

Pozostałe komnaty czekają na swoich Strażników, tzn:
- Podziemna Tawerna
- Sala Bohaterów
- Biblioteka Legend
- Ołtarz Bogów
- Cytadela Mocy i Magii (dawniej Przygody Mocy i Magii)
- Gildia Arcomagów

Jednocześnie przypominam, że zgodnie z konstytucją zasady awansu na Strażnika są następujące:
- Tytuł Strażnika przydzielany jest przez Starożytnych (zgłaszających nominacje) ze Smoczym Władcą włącznie;
- Strażnikiem może zostać osoba godna zaufania, obowiązkowa i aktywna w komnatach forum, jednocześnie bardzo dbająca o styl i poprawność wypowiedzi, jak też wyrażająca troskę o ogólny porządek w komnacie, której Strażnikiem chce zostać;
- Kandydat musi być osobą niekaraną w procesie jawnym lub niejawnym, za wyjątkiem sytuacji, w której skazany zostałby w pełni zrehabilitowany przez Smocze Zgromadzenie Starożytnych;
- Kandydat powinien być częścią społeczności Groty wystarczająco długo, by móc orzec o jego obowiązkowości, zaufaniu doń, etc. lub też (o ile to możliwe) udowodnić to w inny sposób.


Strażnik ma prawo do:
- uzasadnionego usuwania i zmieniania postów innych istot bez konieczności uprzedniego ostrzeżenia autora;
- ustalania własnego kształtu i rozkładu tematów w obrębie określonej tematyki.


Strażnik ma obowiązek:
- usuwać/cenzurować posty niezgodne z [określonymi w konstytucji] zasadami. Nie ma obowiązku przy tym informować o tym autora, ale na jego wyraŹne życzenie lub wątpliwości wyrażone drogą prywatnego kontaktu, Strażnik powinien (również prywatnie) krótko uzasadnić swe działanie.
- Autor usuniętego posta ma prawo odwołać się do Starożytnych, jeśli utrzymuje, że post został usunięty bezprawnie. Zostaną wtedy przez Starożytnych wyciągnięte konsekwencje albo wobec Strażnika, albo wobec autora, który w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy ze swego błędu.


Dodatkowo chciałbym zaznaczyć, że Strażnik ogólnie powinien *dbać* o komnatę, którą postanowił chronić - a więc dbać o jej tematykę, pomagać zagubionym, odpowiadać na zadawane pytania (w miarę możliwości i wiedzy oczywiście) - ogólnie być jej opiekunem...


Tak więc proszę zainteresowanych, by kandydatury swoje zgłaszali - będę one rozpatrywane (prawie :) natychmiast.

Trang Oul PW
6 lipca 2005, 22:18
Ja chciałbym zostać Strażnikiem Ołtarza Bogów.

Nagash PW
7 lipca 2005, 07:55
Ja także chciałbym zostać staznikiem ołtarza bogów....

Acid Dragon PW
7 lipca 2005, 09:09
Na litość Starożytnych :P - Czy ktoś mógłby pisać coś więcej niż 'chciałbym zostać...' :P. Kieś umotywowanie może :P.

Anyway, Strażnikiem Ołtarza Bogów zostaje na razie pierwszy zgłoszony - Trang Oul.
Wyjaśnienie: dobra znajomość WoGa (współautor fanowskiej strony), podstawy ERM, nienaganna postawa w Grocie.

(Trang - sprawdŹ, czy wszystko działa :)

Nagash PW
7 lipca 2005, 12:40
Moje gratulacje Trang, ze zostałes wybrany na strażnika Ołtarza Bogów.... :). A dla mnie coś innego by się znalazło? Bo raczej nie wiem w czym mógłbym przysługiwac... :(

Boryna PW
7 lipca 2005, 13:39
Dlaczego przy Ołtarzu Bogów pisze że jest tam 73 Strażników?

Nagash PW
7 lipca 2005, 14:31
Acid czy mógłbym pełnić funkcje straznika z Trang Oulem?

Acid Dragon PW
8 lipca 2005, 11:26
co do 73 Strażników, to testy były na litość :P.

co do Ołtarza Bogów - nie widzę na razie potrzeby większej ilości Strazników. Jeśli Starożytni ocenią, że jeden nie daje sobie zawsze rady lub jest tyle pracy, że za dużo jak na jedną osobę, to dołożymy następnego.

Qui PW
8 lipca 2005, 15:32
Testy na litość? Czemu miałbym testować czyjąś litość? :PPP

Acid: Przecinka nie wstawię, to się od razu czepia :P

Qui: Wcale nie pomogłeś sprawie :P.

Haregar PW
8 lipca 2005, 16:06
To może Rabican/Alamar byłby strażnikiem tawerny i serii rpg? Nie podoba mi się ta seria, ale jak jej nie będzie to na tawerne nie opłaca się zrobić strażnika :P I pytanie do Acida:
czy jestem dość "godny" aby zostać strażnikiem Heroes of might and magic?
P.S. Acid, nowy kolorek? :D

Rabican PW
8 lipca 2005, 17:34
Uważam, że dobrym pomysłem byłoby nadanie tytułu Strażnika dwóm znanym i lubianym bywalcom forum - Kathrin (chwilowo nieobecnej) i Alamarowi. O ile oczywiście by się zgodzili. Sugeruję, by Kaśka opiekowała się Tawerną i/lub Salą Bohaterów, zaś She... to znaczy Alamar Biblioteką Legend i/lub Cytadelą Mocy i Magii. Czemu taki akurat patronat? Otóż Królowa jest osobą wielce towarzyską i dobrze radzącą sobie z ludŹmi (i, co ważne, nie tylko z ludŹmi!), więc idealnie się nadającą na barmankę i bramkarza ;) do Tawerny, a jej miłość do 'Hirołsów' wystarczy za wszystkie argumenty kandydatury na salową :P. Zaś Alamar nie dość, że jest bardzo doświadczonym graczem w gry z cyklu MM, to jeszcze zna je wszystkie niemal na pamięć, więc z pewnością doskonale by sobie poradził zarówno jako Strażnik i strażnik Cytadeli, jak i bibliotekarz. Pytanie 1: co na to zainteresowani? Pytanie 2: co na to Starożytni?

PS Haregar - sesji, jeśli już.

Alamar PW
8 lipca 2005, 17:55
Co do mojej znajomości MM to na razie znam tylko MM6-9 (w wakację mam zamiar przejść MM 3-5), więc "trochę" mi brakuje do wiedzy Acida.
I jeszcze jeden powód, dla którego na razie nie ubiegam się o to stanowisko.
Fragment konstytucji Groty:
Strażnikiem może zostać osoba godna zaufania, obowiązkowa i aktywna w komnatach forum, jednocześnie bardzo dbająca o styl i poprawność wypowiedzi
(że przypomnę moje DŁUGIE I NIEKONIECZNIE SENSOWNE wypowiedzi)
- Kandydat powinien być częścią społeczności Groty wystarczająco długo, by móc orzec o jego obowiązkowości, zaufaniu doń, etc. lub też (o ile to możliwe) udowodnić to w inny sposób
(3 miesiące to trochę za krótko)

Po wakacjach chyba będę już wystarczająco długo mieszkańcem tej Groty, by móc ubiegać się o stanowisko Strażnika Cytadeli Mocy i Magii/Biblioteki (o ile będzie jeszcze wolne miejsce)

P.S. Rabican, dzięki za pokładane we mnie zaufanie

Haregar PW
8 lipca 2005, 18:19
A dla czego ubiegam się o kandydata do komnaty HoMM? Bo kiedyś duużo grałem TYLKO W TO i znam się bardzo na tej grze. Kiedyś troszke wiedzy poszło się bujać, aleteraz wiem nawet więcej. Acid mi przypomniał o spacjach po kropkach itp. i już lepiej na internecie pisze. Tzn. powoli i myśle co pisze, bo kiedyś zrobiłem pare błędów tak oczywistych, że małe dziecko wie, jak napisać. Spełniam (chyba) te warunki.
@Rabican
Użyłem słowa seria, bo myślę, że będzie PARE reaktywacji tej sesji. I powstanie Seria RPG :D
----
A na kandydada? Wg. mnie kandydatem może być Kathrin (o ile będzie jeszcze częściej) .

Acid Dragon PW
8 lipca 2005, 19:17
To klasyczna sytuacja biblijna.... z tego fragmentu o wywyższaniu się i poniżaniu....

Haregar - nawet w poście poniżej popełniłeś kilkanaście błędów językowych :P, a wiele z nich wynika właśnie z niedbalstwa. Niestety Twoja kandydatura na razie jest (wciąż :P) odrzucona.

Alamar - z całą pewnością mogę stwierdzić, że przez 3 miesiące dałeś się wystarczająco poznać i zdecydowanie to kryterium spełniasz. Co do tych zdań, to oczywiście jest różnica pomiedzy zdaniami pisanymi w ten sposób z premedytacją i (humorystycznym) celem niż posługiwanie się nimi stale :P. Jeśli tylko chcesz, to byłbym pewien, że oddaję komnatę (komnaty ?) w dobre ręce :).

Haregar PW
8 lipca 2005, 19:27
Wiesz, gdybyś miał świnkę, temperaturę i obolałą szyję, to to co napisałem byłoby rekordem. Ale cóż, to jak się poprawię mam szansę? Pozatym pisałem na szbko, gdyż z innego forum (na którym byłem modem) pewien gościu ciągle się pyta za co ostrzeżenie mu dałem i czemu ma bana. Odeszłem z niego. Admin dał mi ostrzeżenie, że "bluzgam" i oczerniam go. Cóż, jak ktoś nie wie co oznaczają te słowa to ma problem. Powiedziałem, że ma gdzieś całe forum i naskakuje na mnie, że dam 10% ostrzeżenia za zdanie: "a pote pszyszedl jeden gosc i pokonal drogiego ktory byl slniejszy" xP W takim razie, co mam robić?
P.S. Doszedł mejl o zamieszczeniu nowego avatarka?
P.P.S. W wakacje za dużo (czyt. prawie wcale) nie będzie mnie w domu, czyli innymi słowy w forum. Dzięki śwince jestem w domu (ehh, a mogłem być na wakacjach...) .

Acid Dragon PW
8 lipca 2005, 21:25
Oceniany jest całoksztalt, a nie jeden post. Zobaczymy za jakiś czas.

Haregar PW
8 lipca 2005, 23:17
Dobra, JESZCZE sie poprawie :)
P.S. Dzięki za avatarek. Diablo II: LoD rulez ;)

Dru PW
8 lipca 2005, 23:54
Co do stanowiska Kathrin i Alamara na strażnika jestem w pełni za i popieram tejże pomysł


Haregar, jeśli byś mógł to nie pisz na siłę, iż nie robisz juz tyle błędów, lub nie będziesz ich robił gdyż wygląda to tak jak byś próbował nam wmówić, iż łasica ma trzy głowy zamiast dwóch :P a my wiemy, ze łasica ma dwie głowy bo nie urośnie jej trzecia w tak krótkim czasie, jesli wogle urośnie:P

Alamar PW
9 lipca 2005, 08:45
Dzięki za zaufanie. Zanim przyjmę funkcję Strażnika Cytadeli Mocy i Magii (dwie funkcje to dla mnie za dużo, a na biblitekarza mam jeszcze za małą wiedzę), chciałbym się dokładnie dowiedzieć, jakie są obowiązki Strażnika (co to dokładnie znaczy ma dbać o styl komnaty i jak to wyglada w praktyce?). Może ktoś doświadczony w tej funkcji mi odpowie?

Acid Dragon PW
9 lipca 2005, 11:38
Najbardziej doświadczony Strażnik pełni tę funkcję od dwóch dni, więc chyba na jego rady raczej nie licz :).

Cóż... poza tym, co napisane w konstytucji i przytoczone niżej, chodzi ogólnie o *Straż*, a strażnik, jak to strażnik - z reguły jego rola sprowadza się po prostu do doglądania każdej zmiany w powierzonej mu budowli i sprawdzaniu, czy nie jest niezgodna z przyjętym prawem.

Odnosząc to do Groty - Strażnik powinien PRZEDE WSZYSTKIM sprawdzać każdy nowy post (zaglądając średnio kilka razy w tygodniu (powiedzmy, że minimalnie raz na tydzień) do danej komnaty) pod względem przyjętych zasad opisanych w konstytucji, a jeśli dany post nie spełnia owych zasad - usunąć go. Dodatkowo - jeśli post narusza w sposób rażący przyjęte prawo - zgłosić to Starożytnym.

PONADTO (ale to już zdecydowana mniejszość, jak chodzi o obowiązki), Strażnik powinien dbać o takie rzeczy jak np:
- aby nie było w danej komnacie dwóch takich samych lub bardzo podobnych tematów
- by każdy temat był związany z powierzoną mu komnatą
- by, jeśli jakiś temat był naprawdę ważny (np organizacyjny), miał on wyższy priorytet (tzn wyższą wartość pola "kolejność", dzięki czemu będzie zawsze na górze)
- by, jeśli brak jest jakiegoś ważnego tematu mającego bezpośredni związek z daną komnatą (np. gdyby przy stoliku WoG nie byłoby tematu odnoście problemów technicznych), utworzyć go.
- by, jeśli pojawia się jakaś wiadomość odnoście komnaty (np pojawiłaby się jakaś nowa gra MM), to aby poinformować o tym mieszkańców Groty na forum właśnie i utworzyć miejsce do dyskusji na ten temat (oczywiście tu bez przesady - o ile np informacja o tym, że pojawił się fanowski patch do MM9 byłaby mile widziana, o tyle zakładać do tego osobnego tematu chyba już nie trzeba).
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Aktywacja Strażników

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel