Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] The Forge - temat ogólny
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31

Alamar PW
8 lipca 2005, 14:59
Acid, napisałeś że pomysł wykorzystania jednostek z MM krąży od dwóch lat. Czy tak trudno (technicznie) go zastosować do zrobienia jednostek do Miasta Forge?
Nie znam się za bardzo na sprawach technicznych, ale jeśli chodzi tylko o trudność w znalezieniu tych grafik, to są one w katalogu MM7/DATA w pliku SPRITE.LOD, a dokładniej: ANDROID (od M386Aa0 do M386Xa0), BLASTER GUY C (od m475aa0 do m475xa0). Wystarczy chyba tylko użyć mm7viewer by zrobić z tego pliki bmp i przerobić to poŹniej na jednostki.
Niestety, moje talenty graficzne są bardziej niż mierne, ale może komuś przyda się ta informacja.

Nagash, coś mi nie pasuje (żle wygląda) w tym Cyber Zombie, ale nie umiem wiem konkretnie co. Może zamiast dwóch pił tarczowych, zombii miałby druga rękę wolną i nią "łapał" przeciwnika by z bliska go pociąć? A może nie unosiłby rąk tak wysoko, bo to nie pasuje do żywego trupa, nawet wspomaganego technologią.

Acid Dragon PW
8 lipca 2005, 15:45
Spokojnie - w konwertowaniu animacji z MM jestem już całkiem niezły :P. Pomysł po prostu krąży, bo gdy pojawił się przed dwoma laty, to lista jednostek do 3.58 była już zamknięta, więc przełożono to do 3.59. Z konwersją są jednak pewne problemy - m.in. brak kilku faz animacji, które trzeba dorobić (np. fazy obrony) no i ulepszeń...

J.K.Tank PW
13 marca 2006, 21:27
Ciekawi mnie, czemu jeszcze nie ma tematu o tym projekcie http://www.heroesofmightandmagic.com/forgetown/. Moim zdaniem to najlepszy pomysł na ulepszenie Heroes od czasów powstania samego WoG.
Interesuje mnie jednak, dlaczego tekst o poprzednim Forge to dokładnie to samo, co w Grocie. Rozumiem, że Acid porzetłumaczył dane z Groty i udostępnił, ale dlaczego w tekstach nie ma jego podpisu, a jest tylko mało rzucający się banner w linkowni?

Alamar PW
13 marca 2006, 21:55
Jeśli tego nie zauważyłeś, to ten temat (zarówno o Forge NWC jak i Forge do WoGa) jest w Sali Bohaterów (HoMM).
Tam też radzę kierować przyszłe posty (albo tamten temat przenieść do tej Komnaty).

Acid Dragon PW
14 marca 2006, 22:14
No, niekoniecznie - tamtem temat, jeden z reliktów Forum, został założony, by kontemplować losy oryginalnego Forge. Projekt fanowski jeszcze wtedy nie istniał (przynajmniej w swej obecnej, zorganizowanej formie), a na pewno nie dotyczył WoGa.

A że to jednak co innego i inne zagadnienie, zwłaszcza, że nie dotyczy już "czystego" HoMM, ale bezpośrednio (choć w sposób nieoficjalny) WoGa, to zasługuje na oddzielny temat.

A na temat, jako, że jest mi wyjątkowo bliski, gdyż sam i tu swe szpony zagłębiłem:
well - O ILE to się uda, a Slavie uda się dodać możliwosć dodania *dwóch* miast w pewnym momencie gry, to istotnie może być to bardzo ciekawe. Brakuje jednak najważniejszego - oryginalnej kampanii i fabuły... Za to planowane są dwa możliwe zestawy jednostek - jeden z próbą odtworzenia tych oryginalnych i drugi - nieco łagodniejszy, z nieco bardziej klimatycznymi jednostkami z MM.

Och, PS - teksty nie ja tłumaczyłem (mam nadzieję, że to widać :P), ale istotnie pochodzą z Kwasowej Groty za moją osobistą zgodą.

AmiDaDeer PW
15 marca 2006, 18:40
Forge to doskonały projekt na nowe miasto. Fajnie by było, gdyby w WoGu 3,59 dali by: 3 nowe miasta - Grove, Forge, Bastion oraz 4 nowe miejsca dla graczy, żeby każdy gracz mógł sterować innym zamkiem :D. To by było coś, i do tego zaimponowałoby Slavie jeszcze bardziej ;).
Według mnie odtworzenie zamku polega tylko na zlokalizowaniu wszystkich projektów z poprzedniej wersji Armaggedon's Blade (a przynajmniej wszystkich możliwych), a następnie udostępnienie tego zdolnym grafikom, by mogli coś z tego zrobić. Jak na razie, co piszą na heroescommunity.com, jednostki wyglądają nieźle, czego nie można powiedzieć o menu miasta (którego nie ma :P).
PS. Ciekawe, dlaczego na tej stronie, którą podałeś, J.K. Tank, jest napisane administracja... po polsku. Czyżby tą stronę robili Polacy?

Trang Oul PW
15 marca 2006, 19:14
Głównym autorem Forge jest Zielevitz, Polak.

J.K.Tank PW
15 marca 2006, 22:29
Tak przy okazji to czy nie uważacie, że to ironiczne. Forge nie został oficjalnym zamkiem z powodu listów fanów i strachu twórców przed ich reakcją. Teraz zaś jeżeli Forge powróci to tylko dzięki wielkiemu wysiłkowi fanów.

Acid Dragon PW
15 marca 2006, 22:35
Niezupełnie. Bardzo wielu fanów do dziś jest przeciwnych Forge - powiedziałbym nawet, że wśród *obecnie* aktywnych fanów na różnych forach to nawet większość.

Ale w przeciwieństwie do sytuacji podczas tworzenia AB - teraz nie ma to absolutnie żadnego znaczenia - a to ze względu na *OPCJONALNOŚĆ*. Forge ściągną i zainstalują tylko ci, którzy będą chcieli. Dodatek AB, wraz z nowymi kampaniami, bohaterami, artefaktami, etc. (a nie tylko nowym miastem) był z kolei dla wszystkich.

Teraz natomiast można stworzyć własny patch choćby i nawet tylko dla kilku osób - natomiast przy tworzeniu AB trzeba było myśleć o całym rynku graczy.

J.K.Tank PW
15 marca 2006, 22:51
Ja tam od zawsze byłem za Forge, chociaż przez długi czas nie wiedziałem nic o tym, że Forge jest fabularnie wyjaśniony. Nie wspominając o tym, że wtedy nie wiedziałem, że wydarzenia z HoMM mają istotny wpływ na to co dzieje się w M&M i na odwrót. Nie zmienia to faktu, że AB jest najlepszym dodatkiem w serii HoMM i ogólnie jednym z najlepszych dodatków w historii (z obecnych dodatków to mierzyć się z nim może chyba tylko Winter Assasult do WK40). A gdyby jednak Forge przeszedł to byłby najlepszym dodakiem historii, bo chyba nie było nigdy dodatku odającego 2 grywalne rasy. Pomijając to wszystko to goście z New World mogliby po prostu zamienić wszystkie elementy zaginione technologii na nowetechnologie oparte na parze (jak w Warcrafcie III), przemodelowali kilka jednostek, kilka wywalili i zastąpili nowymi i by goście przestali narzekać :P

Acid Dragon PW
15 marca 2006, 22:57
zaczęli narzekać by inni - na przykład ja :P.

bo z kolei maszyn parowo-drewniano-jakichśtam już z kolei fabularnie niezbyt da się wyjaśnić. To było by po prostu miasto golemów i machin - bez żadnego klimatu, bez fabuły, bez potrzeby pojawienia się, bez ani specjalnego klimatu fantasy, ani sci-fic. Dla mnie takie miasto byłoby po prostu nijakie i niepotrzebne.

J.K.Tank PW
15 marca 2006, 23:06
To, że miasto nie ma potrzeby pojawienia się to nei znaczy, że musi nie mieć klimatu ani fabuły. Takie planowane przez fanów miasto egipskie ma swój klimat, a fabułę przecież dorobią fani. 3DO też by spokojnie fabułę dorobiło. Skoro potrafili wymyśleć tą całą szamotaninę z Ostrzem Armageddonu to dlaczego by nie mogli wymyśleć pojawienia się miasta parowego?

Acid Dragon PW
15 marca 2006, 23:17
Bo ja wiem.... to miasto egipskie fabułę będzie miało bardzo na siłę dodawaną, więc raczej argument "nie bardzo". W AB natomiast fabuła była jednym z najważniejszych elementów.

I może mam kiepską wybraźnię, ale jednak o wiele łatwiej potrafię sobie wyobrazić fabułę do wprowadzenia miasta Żywiołów, czy nawet ludów pustynnych niż miasta machin....

Dodam, że miasto Forge miało być wprowadzone TYLKO I WYŁĄCZNIE ze względu na fabułę świata mocy i magii - nie dlatego, że ktoś miał po prostu taki pomysł. Zrodziło się dlatego, że Greg Fulton i JvC chcieli kontynuować historię z MM6 i MM7. Miasto machin parowych nie miałoby więc racji bytu.

Wg mnie droga do porozumienia mogła być inna - należałoby przedstawić Forge jako istotnie miasto tajemniczej, zaginionej, Starożytnej i NIEZNANEJ technologii. Na przykład jakieś urządzenia prętopodobne do kumulowania ładunków elektrycznych i rzucania piorunami, nieznany i jakiś dziwny mechanizm umieszczany na przykład na obu rękach umożliwiający lewitację, postacie naciskające jakiś guzik na nadgarstku, co powodowałoby "znikanie" i "pojawianie się" w innym miejscu, czy też nieco z innej strony - jakieś genetyczne mutanty, bezkształtne szlamowe bestie lub kompletnie niespotykane nigdzie indziej hybrydy.

Natomiast to, co dostaliśmy, nawet mi, jako gorącemu zwolennikowi Forge niezbyt przypadło do gustu.
Co u diabła Kreegańskiego z technologią Starożytnych mają wspólnego piły tarczowe? Albo wyrzutnie rakiet? Toż to sprzęt z drugiej wojny światowej albo jakiegoś kiepskiego horroru klasy 'Ż', a nie sci-fic. Naga w czołgu? Jakim czołgu, na litość? Już miotacze laserowe lekko zahaczają o kicz, no ale już gdy się pomyśli o potencjalnym źródle ich energii czy ich niesamowitej sprawności (nawet po kilku tysiącach lat wyglądały i działały jak w dniu stworzenia), to powiedzmy, że jest to do zaakceptowania. poza tym to już mimo wszystko sci-fic. Banalne, ale przynajmniej to miotacze laserowe, a nie karabiny AK-47.

Tak, czy inaczej, wolałbym istotnie gdyby to było mniej brutalne i kiczowate (cyber zombie... :/), a bardziej tajemnicze i zgodne fabularnie z resztą charakteru technologii Starożytnych. (choć w przeszłości też się zdarzały drobne wpadki z nazwami takimi jak terminator czy autobot :P).

DEW PW
16 marca 2006, 13:23
czy można skądż ściągnąć te jednostki przedewszystkim chodzi mi o Nage-czołg bo pozostałych zabardzo nie da się obejrzeć a ta mi się bardzo podoba

J.K.Tank PW
16 marca 2006, 15:10
Nieznana technologia istotnie byłaby lepsza, zwłaszcza, że wtedy po zmianie ruchów jednostek i ich wyglądu niektórzy gracze nie zauważyliby tego całego sci fi i po prostu uważali, że to magia. Przecież nitk nie podejżewał, że te Kriegańskie wrota to tak naprawdę teleportery, demony nie pochodzą z innych wymiarów itp. Mnie się najbardziej w Forge nie podobało, że 2 tylko 2 jednoski nie były ulepszoną wersją, któregoś z istniejących.

Kryształowy smok PW
16 marca 2006, 15:57
Forge WoGóle nie pasuje do Herosa, chyba że by wymyślono Heroes 2000, w którym zastąpionoby wszystko.
Już prędzej by weszło miasto mrocznych elfów i Egipt, a Forge to jest porażka.

Trang Oul PW
16 marca 2006, 16:05
Może byś się najpierw zapoznał z fabułą MM?

AmiDaDeer PW
16 marca 2006, 16:35
Jak mają strzelać gobliny z blasterów, a nagi mieć ogon w platformie gąsienicowej, to niech tak będzie - nie ze sztampowego fantasy żyjemy :). Ja jestem za Forge, a także za Bastionem i Grove.

J.K.Tank PW
17 marca 2006, 23:00
Mnie jednak ciekawi, skąd się weźmie portrety bohaterom Forge? Portreów tychże przecież nie ma, a fani nie zrobią sami, nie wiem czy mają też skąd je przekopiować.
Może ktoś wie, czy goście tworzący Forge mogą się w jakikolwiek sposób porozumieć z kimś z ekipy tworzącej Forge, żeby zapytać o takie rzeczy jak zastosowanie Graala, szybu naftowego?

Trang Oul PW
17 marca 2006, 23:13
Ja mogę zrobić portret Archibalda.
Szyb naftowy to specjalny budynek, Graal to Cewka Tesli. Przydałoby się zmienić jej nazwę na inną, bo w świecie MM nie było żadnego Tesli.
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31
temat: [ważne] The Forge - temat ogólny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel