Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Ulubiona gra z serii HoMM i MM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Agrael PW
9 lipca 2007, 16:49
Nie wiem jak inni, ale z serri Might and Magic grałem tylko w Heroesy III-V(czwórka nie przypadła mi do gustu, ale mam do niej jakiś sentyment czy coś takiego, że chce mi się grać w to "badziewie")
Napiszta mi czy warto jest zagrać w Might and Magic. Ok?

Ginden PW
9 lipca 2007, 17:49
To tak jak zapytać Heroesmana czy watro zagrać w H3. Naprawdę warto! Zacząłbym od 7, potem 8, 3 a na koniec 6.

Kreator PW
10 lipca 2007, 23:32
Ja namawiałbym mimo wszystko aby zacząć swoją przygodę z serią M&M od ósemeczki.
Polska wersja językowa ogólnie dostępna i poziom trudności nie jest barierą dla początkującego (mam na myśli szybkie odwiedzenie Wąwozu Garoty i werbunek sympatycznego smoka) :). Dalej część siódma i dziewiąta, po takim "treningu" i część szósta nie powinna być już strasznym wyzwaniem. Co do poprzednich części nie zabieram głosu gdyż ich nie kończyłem.

Trang Oul PW
11 lipca 2007, 00:50
A ja polecam wszystkim masochistom... ekhm... dobrym peasant graczom MM8, ale grając 1 postacią :) . Jest znacznie łatwiej w porównaniu do reszty MM, sam tak przeszedłem MM8 3 razy.

Quba Drake PW
11 lipca 2007, 09:46
Heroes III Gold Edition+Wog(dzieki ci Slavo i WoG teamie).
Z Mightów to najbardziej lubię Might And Magic VII Za Krew i Honor.
CoMM też jest fajny:)
KB też jest spoko, te wieczory spędzone na moim starym kompie, teraz go szlak trafił:P

vinius PW
11 lipca 2007, 11:03
Nie martw się, że go szlag trafił, po prostu łap DosBoxa i graj na Windows XP ile chcesz :) (tyle off topu).

Ptakuba PW
27 lipca 2007, 13:37
Heroes IV i III jeśli z WoGiem. Czwórkę lubię za to, że wreszcie jakąś rolę mają bohaterowie, a WoGa za 15 typów smoków, w tym 9 żywych.

CKM PW
2 sierpnia 2007, 18:56
The best to WoG a po nim HoMM2

filusfilusNa przyszłość proszę pisać nieco bardziej rozwinięte posty... tu nie ma licznika postów więc jak coś piszesz to znaczy, że chcesz coś innym przekazać, może jakaś argumentacja? PS. To nie tyczy się tylko Ciebie...

fishy PW
7 sierpnia 2007, 19:17
Z Heroesów? Heroes III, ponieważ to jest wogóle pierwsza gra "of MM" w jaką wogóle grałem.

Z MM'ów? VII, bo jest po polsku, bo grafika porządna, bo światy duże, i byłoby idealnie, gdybym umiał zagrać w Arcomage (nie chodzi o to, że zasad nie znam, tylko jak wybieram w karczmie "graj w Arcomage" to pisze tylko 'zasady' i 'warunki zwycięstwa'. Co muszę zrobić?)

vinius PW
7 sierpnia 2007, 19:21
nabyć karty - w późniejszym etapie gry do zdobycia.

fishy PW
7 sierpnia 2007, 21:08
Nabyć? Dobra, to już ustaliłem sam ;) Tylko gdzie?

valdr PW
8 sierpnia 2007, 00:26
Ulubiona z Heroes: HoMM3 dodatek Armageddon's Blade, pamiętam, że to ten dodatek instalowałem z większymi wypiekami na twarzy niż samą podstawkę. Punkt szczytowy złotej ery Might and Magic i jeden z ostatnich (jeżeli nie ostatni) produktów z serii gdzie oprócz zarobionej kasy dla 3DO znaczenie miał głos fanów - w końcu dla garstki przeciwników zrezygnowano z zaawansowanych prac nad Forge. Z kolei następny dodatek wnosił tak niewiele w porównaniu do AB, że wydano go razem z podstawką aby utrzymać odpowiedni poziom ceny. A potem sami wiemy co 3DO zaczęło wyczyniać z naszą ukochaną serią i NWC chcąc załatać dziurę w budżecie spowodowaną wydawaniem innych, słabych gier.
Wracając do dodatku miał wszystko czego mi było potrzeba do szczęścia: kampanię konkludującą historię prowadzoną od kilku gier w serii, aby jednak nie przynudzać wciąż tą samą fabułą reszta kampani opowiadała historię zupełnie nowych bohaterów wcześniej w cyklu nie przedstawianych; losowy generator map był czymś czego wielu fanów trójki od dawna pożądało i AB dał nam to; wróciły także stwory znane z dwójki jak chociażby niziołki czy mumie; zapowiadano nowe miasto i pomimo wycofania Forge nowe miasto się pojawiło, może Conflux to nie szczyt marzeń, ale zawsze dodatkowa atrakcja; do tego należy wspomnieć o nowych lokacjach na mapie, nowych pojedynczych scenariuszach i edytorze kampanii - krótko mówiąc full wypas.
Co do serii M&M to trudno wybrać mi jednego faworyta. Za jedynkę i dwójkę jakoś zabrać się nie mogę z uwagi na archaiczny i upierdliwy interfejs (choć na przykład w roguelike'i lubię pogrywać). Trójka odepchnęła mnie błędami uniemożliwiającymi ukończenie niektórych questów. Przygodę z serią zacząłem od CoX i przyznam że na początku dość szybko "odpadłem" po kilku miesiącach dałem grze drugą szansę i uznałem za najlepsze cRPG w jakie grałem. Kolejne części tylko utwierdzały mnie w przekonaniu, że seria zawiera to co w cRPG lubię najbardziej: mnóstwo questów, ciekawy rozwój postaci, walka turowa itp. itd. WoX wchłonął mnie i to nie raz na długie godziny. Potem był tryptyk Enroth, Anatagarich, Jadame czyli kolejny okres gorączki związanej z serią. I znowu tylu atrakcji nie widziałem w żadnym innym cRPG: mnogość przedmiotów, skilli, system mikstur, arcomage niech się schowają Baldury i Planescape'y z nędznymi zasadami ADnD. System Might and Magic to system wyłącznie cRPG i dzięki temu mógł być bardziej rozwinięty. Dziewiątka, o czym już wspominałem była dla mnie porażką, bo nie było już w niej prawie nic co kochałem w serii.

Acid Dragon PW
8 sierpnia 2007, 01:20
Cytat:
Trójka odepchnęła mnie błędami uniemożliwiającymi ukończenie niektórych questów.

A to ciekawe, bo ja takich błędów sobie nie przypominam... jedynie to, że stanięcie na jednym kwadracie mapy powodowało zawieszenie gry.

valdr PW
9 sierpnia 2007, 08:00
Chodzi o quest z braćmi Alpha, Beta ... przy którymś z nich nie zalicza wykonania części questu i piszą nawet o tym bugu na niektórych stronach (stąd wiem, że to nie wina tego brzydkiego programu na c. ;)), a że ja lubuję się w wypełnianiu wszelakich questów, które otrzymam to strasznie mnie to zirytowało. Próbowałem sięgnąć po trzecią część na SNES, ale tam też były błędy (może wina ROMu) bodajże ze sprzedażą o ile pamiętam. Z tego jednak co piszesz, smoku, oznaczać to może, że był jakiś patch do trójki i jeśli takowa wersja znajduje się w grocie chętnie bym wrócił do tej gry. O ile mnie pamięć nie zawodzi to do Xeen na przykład były jakieś poprawki.

Acid Dragon PW
9 sierpnia 2007, 16:58
Patchy sobie nie przypominam... zwłaszcza, że za czasów wydania MM3 internetu praktycznie wogle nie było (no... nie było go od "komercyjnej" strony), a przez to - i samych patchy nikt nie wypuszczał. Co najwyżej czasem kieś uaktualnione wersje się pojawiały, jak jakimś cudem dotarły do autorów wieści o niewykrytym błędzie.

I chyba masz rację, co do tego błędu z braćmi - coś tam było, ale w każdym razie - dało się ten quest ukończyć. Ale analogicznie w MM6 były ze dwa zadania nie do wykonania (i to, co ciekawe, PO spatchowaniu), w MM7 był błąd z naczyniami dusz, co też sprawiało, że zadanie było niewykonalne (a na samym początku wogle gry nie można było ukończyć), a w MM8 czasami w skrzyniach nie pojawiały się quest items, które tam być powinny.

Mimo wszystko MM3 jakoś się na tym polu nie wyróżniało.


Download V PW
1 października 2007, 15:06
Hej! ja najbardziej lubie HoMM V i HoMM III+ wszystkie dodatki do III!a jak sie robi tak zeby byl obrazek na moim profilu, bo widzialem ze niektorzy maja?:)

RabicanRabicanCheck it.

Kreator PW
2 października 2007, 14:13
Smoku, zaciekawiłeś mnie ogromnie, o jakich niewykonalnych questach w M&M6 piszesz ? (zero sarkazmu czy ironii, jakby co ;)).

Acid Dragon PW
2 października 2007, 16:16
Już nie pamiętam dokładnie. Jedno było z kimś jajem ze złota czy czymś w tym rodzaju. Było chyba ukryte w gildii złodziei którejś, gdzie żadne drzwi się nie otwierały. Coś podobnego było w którymś zamku, pełnym minotaurów, ale dotyczyło tylko jakichś konkretnych drzwi.

Rabican PW
2 października 2007, 17:01
Kreator:
Smoku, zaciekawiłeś mnie ogromnie, o jakich niewykonalnych questach w M&M6 piszesz ? (zero sarkazmu czy ironii, jakby co ;)).
Przed zainstalowaniem patcha po zjechaniu windą w Gharik's Forge nie można było otworzyć drzwi (mimo posiadania klucza), co uniemożliwiało zdobycie Hourglass of Time i ukończenie gry. Po załataniu gry program nie wykrywał dwóch innych drzwi: w Castle Kriegspire (ten z minotaurami), za którymi ukryty był quest item: Jewelled Egg (5000 złota za odnalezienie), oraz w Shadow Guild Hideout, gdzie rzekomo ukrywał się Książę Złodziei (naprawdę był pod łóżkiem w swej siedzibie w kanałach pod Free Haven). Więcej informacji oraz bodaj jedyne sprawdzone i skuteczne rozwiązanie problemu w tym poście oraz w dwóch następnych. Tam też zalecam ewentualną kontynuację dyskusji. Zalecam, gdyż drobny offtopic jeszcze nikomu nie zaszkodził i zawsze "ktoś" może go przenieść ;)

Pozdrawiam serdecznie.
R.

Alchemik PW
29 czerwca 2012, 15:15
Być może wielu to zdziwi ale moją ulubioną częścią jest Heroes IV, prawdopodobnie ze względu na sentyment (był to mój pierwszy "Hirołs"). Oprócz tego spodobała mi się fabuła i kreacja bohaterów.
strona: 1 - 2
temat: Ulubiona gra z serii HoMM i MM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel