Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 81 - 82 - 83

nicolas-5 PW
30 czerwca 2005, 06:57
Może jakieś zmodyfikowane nowe jednostki z nowymi czarami albo coś innego? :) Słyszałem, że coś takiego ma się pojawić w następnym patchu, ale może ktoś mógłby już coś teraz takiego zrobić? Po za tym na tej np. stronie jest masę różnych fajnych potworów zmodyfikowanych: http://wog.heroes.net.pl/galeria/marzenJednostki.php
Można by je wprowadzić z jakimś skryptem? :)

Nagash PW
30 czerwca 2005, 09:20
Najpierw potrzeba zrobić całą animacje a póŹniej sprawy techniczne. Ja osobiscie mam już całą animacje Cyber Dead.; Wejdż w temat *the Forge* w grocie a zobaczysz jak wyglada. :)

Alamar PW
30 czerwca 2005, 09:23
Nagash, zdaje się, że w pewnej Jaskini kilka(naście) dni temu pojawiły się cztery stworzenia z Forge (w tym cyber-zombie). Czyżby to twoja zasługa?

nicolas-5 PW
30 czerwca 2005, 18:56
Ja to sobie ściągnąłem, ale to tylko wygląd zmienił i nic więcej. :)

Trang Oul PW
30 czerwca 2005, 19:13
Te cztery jednostki z Jaskini zrobił Zielevitz, nie Nagash.

Nagash PW
30 czerwca 2005, 19:23
To nie moja zasługa :). Ale w przyszłości może moje jednostki będą dostępne... :)

To-ja PW
24 grudnia 2005, 08:14
Nigdy nie "bawiłem" się skryptami. W czym można je edytować i w jakim pliku są zapisane?

Trang Oul PW
24 grudnia 2005, 15:36
Skrypty są zapisane w plikach .erm w folderze Heroes III\Data\s. Można je edytować ERM Scripterem. Można go pobrać ze strony http://heroes.obninsk.ru/download/erm_s.zip. Edytor instalujemy jak wszystkie dodatki do WoGa.

Altair PW
27 grudnia 2005, 11:18
Napisałem skrypt, który sprawia, że można kontrolować zaklęcia rzucane przez Czarodziejskiego Smoka oraz wskrzeszanie się Feniksa.
Działa to analogicznie jak w H4.
Czekam na opinie.

Trang Oul PW
27 grudnia 2005, 12:07
Mnie się podoba. Czy mógłbyś udostępnić ten skrypt, żebyśmy mogli go ocenić?

Altair PW
27 grudnia 2005, 12:57
To jest ten
skrypt
Aby można było użyć danych zaklęć ctrl + klinięcie na daną jednostkę.
Ten skrypt pozwala wszystkim jednostkom rzucać zaklęcia (oraz kontrolować Czarodziejskie smoka i Feniksa). Jednakże aby jednostki normalnie nie posiadające takiej możliwości mogły to czynić należy przekazać im zwój. Czynimy to przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na flagę w ekranie bohatera. Zwoje muszą znajdowac się w sakwie! Np. Pikinier może używać zaklęcia tarcza i przyspieszenie.
Skrypt nie jest dokończony! Poprawnie zaklęcia rzuca Czarodziejski smok i Feniks. Co do innych jednostek nie działa to w 100% poprawnie. Dokończone są zaklęcia dla jednostek Zamku, Bastionu i Fortecy.

Trang Oul PW
27 grudnia 2005, 13:33
Czy mógłbyś zmienić Ctrl + LPM na coś innego np. na Shift + LPM, bo nie można naraz używać Twojego skryptu i dzielić oddziałów w czasie walki.

Altair PW
27 grudnia 2005, 14:33
Jak pisałem nie jest to ostateczna wersja!
Jest jeszcze w fazie testów i nie testowałem jej z oficjalnymi skryptami :)
Oczywiście można zmienić Ctrl + LPM na Shift + LPM lub Alt + LPM czy Ctrl + PPM na Shift + PPM lub Alt + PPM... co też wkrótce uczynie
Jak na razie skupiam się na poważniejszych problemach np. aby na Troglodytów nie można było rzucić Oślepienia :)
Ponieważ składnia !!BM..:U4/$ nie działa na stworzenia nie rzucające zaklęć (Pikinier),
musiałem całkiem o zera stworzyć system rzucania zaklęć.

Trang Oul PW
30 sierpnia 2005, 16:25
Czy istnieją w Sieci jakieś skrypty do nowych "pustych" artefaktów?

Kryształowy smok PW
31 grudnia 2005, 19:36
Chciałbym zrobić teleportację, co robić?

Altair PW
31 grudnia 2005, 20:54
Teleportację?
Czyli teleportacje jednostki na polu bitwy czy bohatera na mapie przygody?
Dokładnie określ, o jaki efekt ci chodzi.

Kryształowy smok PW
1 stycznia 2006, 17:57
Chdzi mi o teleportację na mapie przygody bez monolitu ani czaru.

Altair PW
1 stycznia 2006, 18:15
Sam skrypt na przenoszenie bohatera do punktu mapy o współrzednych x,y,p(poziom) to

!!HE-1:Px/y/p;

Ale musi być powiązane z jakimś skryptem żeby działało.


Można w miejscu, na które ma wejść bohater i być przeniesiony do punktu x,y,p
wstawić zdarzenie.
Czyli np. w punkcie 5,6,0 (czy na powierzchni) wstawiamy zdarzenie.
Po wejściu bohater ma być przeniesiony do punktu 20,21,0. Skrypt bedzie miał postać

ZVSE
!?LE5/6/0;
!!HE-1:P20/21/0;


i tyle!

Kryształowy smok PW
1 stycznia 2006, 18:36
"Hay" Ta teleportacja mi nie d-z-i-a-ł-a-! Proszę wypisać mi wrzystkie błędy.

vinius PW
1 stycznia 2006, 18:39
Zamiast od razu szukać winy u osoby, która z dobrej woli podała Ci skrypt, to lepiej powiedz, co po kolei zrobiłeś.
strona: 1 - 2 - 3 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel