Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: J.R.R. Tolkien
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Phoenix PW
19 czerwca 2007, 16:17
Witam wszystkich.

Wielu grotowiczów, jak zauważyłem interesuję się twórczością Tolkiena, szczególnie oczywiście światem opisanym we "Władcy pierścieni". Ten Topic będzie służył dyskuji na temat tego co się wam w jego świecie podoba, a co nie. Możecie pisać np. jaka jest wasza ulubiona postać, możecie podawać linki do ciekawych stronek internetowych na temat LOTR itd. itp. Temat ten ogarnia także zakres informacji z Silmariliona, z Niedokończonych Opowieści i z innych książek Tolkiena opisujących świat Władcy Pierścieni.


Mnie osobiście interesuje po co dzieci Iluvatara (elfy i ludzie) dalej pływały na zachód, skoro Numenor został zatopiony, a Valinor przeniesiony poza granice świata?

tymolord PW
19 czerwca 2007, 17:07
Mój kumpel twierdził, że Aragorn w bitwie pod czarną bramą miał lat powyżej setki. Ktoś może to potwierdzić?

Ginden PW
19 czerwca 2007, 18:44
Nie. Z moich wyliczeń wynika, że miał wtedy około 60.

Phoenix PW
19 czerwca 2007, 20:51
Ja też z przykrością stwierdzam, że twój kumpel ma złe informacje. Aragorn wg kronik lat opracowanych przez Christophera Tolkiena miał w momencie bitwy pod czarną bramą 88 lat i chyba 27 dni, ale tego nie jestem pewien :D. Poza tym bardzo się te kroniki przydają. Jakby trzeba było, mogę przeskanować i posłać na maila. W tych kronikach znajdziemy ważne daty od początku Drugiej Ery, aż do śmierci Elessara w 3141 roku(według rachuby gondoru)

Quba Drake PW
19 czerwca 2007, 21:35
Mnie rozwalił mój kumpel z kółka modelarskiego.On twierdzi, że Eriador zamieszkuje 8% półelfów - półludzi.Najzabawniejsze jest to, że ja doszukałem się tylko jednego.Mowa o tym z Rivendel.

Wiewek PW
21 czerwca 2007, 17:26
Mam małe pytanko. Mniejsze od fistaszka. Dlaczego mówicie o Tolkienie na stronie poświęconej serii Might and Magic? Nie mam nic przeciwko Władcy Pierścieni i innym dziełom Tolkiena (wręcz przeciwnie), ale czemu nie wypowiecie się na jakimś innym forum J.R.R.T.? Nie zabraniam nikomu o nim pisać, nie... Po prostu uważam, że o tej twóczości powinno się pisać na stronie o tej właśnie twórczości.

Jeśli chodzi o to kogo lubię, to na jednym z pierwszych miejsc jest Legolas i Gandalf. Gimli też jest fajny. Ale najwspanialsi są zdecydowanie dwaj Hobbici - Meriodak Brandybuck i Peregrin Tuk.

Ginden PW
21 czerwca 2007, 17:48
Dlatego, że to Tawerna, miejsce luźniejsze? A HOMM dużo bierze od Tolkiena (np. orkowie).

MCaleb PW
21 czerwca 2007, 18:13
A GNU też się bierze od Tolkiena (rodzaj licencji)?

To, że jako pierwszy zastosował je w swej powieści nie czyni go ich ojcem, na litość Eris!
Orkowie są (bodajże) dziełem skandynawskich legend. Orkowie tam są podziemnymi braćmi elfów - poznajesz podobieństwo do czegoś?
No i pozostaje tona innych światów, w których żyją ci popularni "zielonoskórzy" (nazwa z WH).

Tak więc proszę uważać z przypisywaniem komuś zarówno zasług, jak i plagiatów.
EOT.

kraken PW
22 czerwca 2007, 13:03
W mitologi skandynawskiej są opisywane jako ciemne elfy. A zresztą na ten temat pisałem w innym temacie.

Phoenix PW
24 czerwca 2007, 18:41
Jakoś cicho w tym temacie, choć nie sądzę by tylko tych paru ludzi interesował Tolkien...

Wiewek PW
24 czerwca 2007, 20:22
Racja, też tak sądze. Prawdopodobnie już dużo osób wyjechało, a tam gdzie są nie ma neta. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia.

Nemomon PW
24 czerwca 2007, 20:47
Ewentualnie Tolkien Tolkienem a WoG WoG'iem. Ale to też moje przypuszczenie tylko.

Wiewek PW
9 lipca 2007, 20:45
Witam po dłuższej przerwie. W Grecji ciepło było.

Znowu w tym temacie coś cicho. Chyba naprawdę wszyscy powyjeżdżali. Oczywiście to znowu są przypuszczenia.

Quba Drake PW
9 lipca 2007, 20:56
Ja jestem jeszcze...ale mniejsz z tym.Wedłóg was która bitwa była ważniejsza, bitwa o Chelmowy Jar czy bitwa o Minas Tirith.

Ginden PW
9 lipca 2007, 22:36
To trochę pytanie o to co jest ważniejsze: Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Bez pierwszego nie byłoby drugiego.

Seener PW
9 lipca 2007, 22:40
Po edycji

Właśnie nie, bo rozważ to w kategorii- Co by było gdyby. Wiec oczywiście, że ważniejsza była o Minas Tirith. Dlatego, bo jeśli bitwa o Chelmowy Jar zakończyła by się porażką sił ludzi i elfów, to jeszcze dużo dużo żołnierzy było w Minas Tirith. A gdyby bitwa o Minas Tirith zakończyła by się porażką to Śrudziemia nie miał by już kto bronić, bo jeźdcy z potyczki o Jar pojechali właśnie tam. Naturalną koleją rzeczy nie odbyła by walka przy czarnej bramie i z Mordoru wylazło by jeszcze więcej orków i różnego rodzaju plugastwa.



Ginden PW
9 lipca 2007, 22:45
Zdajesz sobie sprawę, że gdyby Rohan poległ to Minas Tirith, by się nie utrzymało? Po pierwsze zginąłby Aragorn - nikt by nie poprowadził armii pod Czarną Bramę. Zginąłby Gandalf - nikt nie potrafiłby powstrzymać Nazguli od wkroczenie przez bramę. Aragorn nie potrafiłby pobić piratów i Minas Tirith by zostało wzięte głodem nawet jeśliby był tam Gandalf.

Quba Drake PW
9 lipca 2007, 22:54
Ginden mi tego nie musicie mówić, ja tylko pytałem was o zdanie:).

Seener PW
9 lipca 2007, 23:06
Tak na dobrą sprawę to bitwa przy czarnej bramie mogła by się wcale nie odbyć. A Frodo by doniósł pierścień na farta tylko tyle, że by raczej nie wrucił. Ale wtedy załamały by się morale sił zła i by uciekły z pod Minas Tirith, które mogło by być dodatkowo wspomagane przez elfów i w ogóle przez wszystkie pozostające przy życiu osoby.
Albo inny scenariusz: siły zła opadły by z sił i skończyły by im się strzały i ogólnie amunicja. A obrońcy zabarykadowali by się w środku (a raczej tam by się tak łatwo nawet nazgule nie dostały) i czekali by na dogodną okazję do ataku :D

Ginden PW
10 lipca 2007, 10:31
Co robił typowy człek kiedy zobaczył z bliska Nazgula? Padał na kolana lub uciekał gdzie hobbici mieszkają. Pamiętaj, że w tym czasie inne grody też toczyły bitwy. A zanim dojdziesz spod np. Samotnej Góry do Minas Tirith to zniszczono by mury nawet bez tarana. Tylko dać każdemu orkowi młotek. i pamiętaj o szaleństwie Denethora. Kto mógłby dowodzić grodem po jego samobójstwie?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: J.R.R. Tolkien

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel