Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Dodatkowa jednostka 7 poziomu
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

paolooo PW
5 lipca 2007, 09:49
Witam!
Grałem wczoraj z kolegą w Heroes III WoG przez internet. I oto wystąpiła taka sytuacja. On ma zamek i co tydzień 2 Archanioły, a ja mam Lochy i co tydzień 3 czarne Smoki. Można wiedzieć czemu mam dodatkową jednostkę 7 poziomu? (i to od kilku tygodni...)
Z góry dzięki za odpowiedź!

Dark Dragon PW
5 lipca 2007, 10:08
Może oflagowałeś jego siedlisko.

vinius PW
5 lipca 2007, 10:24
A może to zwykła różnica w przyroście stworzeń? na ten przykład feniksy rodząsie chyba po 4 na tydzień.

Acid Dragon PW
5 lipca 2007, 12:26
Najpewniej siedlisko. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonce przyrostu stworzenia w lewym dolnym rogu, aby to sprawdzić.

paolooo PW
5 lipca 2007, 12:37
No tak, oflagowałem jedno siedlisko z tymi czerwonymi smokami. Ale koniec konców i w zamku mam 3 smoki i w siedlisku 1, więc na tydzień wychodzi 4...

Ps. I jeszcze takie jedno pytanko. Zaatakowałem miejsce gdzie są kryształowe smoki, wygrałem, ale bezpośrednio po walce nie miałem miejsca do ich przyjęcia i chyba się trochę obraziły, bo nie idzie ich już rektrutować... Cały czas jest napisane, że boskie stworzenia nie lubią czekać i żebym sobie znalazł je w atrakcyjniejszym miejscu... Jest na to jakaś rada??

vinius PW
5 lipca 2007, 13:25
tam już ich nie znajdziesz, więc masz radę na przyszłość :) musisz znaleźć inne siedlisko.

Nemomon PW
5 lipca 2007, 13:41
Ja też się chciałem o coś podobnego spytać, tyle że o jednostki pierwszego poziomu. Kiedyś jak posiadałem kilka Conflux'ów, to w jednym miałem przyrost Sylfid 103 w innym 105 i jak pamiętam, to była max. wartość, jaką miałem. Doszedłem do jedynie słusznego wniosku, że to wina podłoża na którym zamek się znajduje. Ale teraz sobie pomyślałem, że może też to być wina tego, że niektóre Conflux'y miałem oryginalne a niektóre ze zburzenia. W każdym bądź razie, jak ktoś będzie wiedział, czemu na jednej mapie mam kilka różnych wartości przyrostu jednego stworzenia, to będzie miło.

AmiDaDeer PW
5 lipca 2007, 13:43
Dziwne, sprawdzałem, miałem 6 Wrót Żywiołów, 2 na trawie, 2 na pustyni, 2 na śniegu, 3 z nich były po zburzeniu. We wszystkich była dokładnie taka sama liczba.

Acid Dragon PW
5 lipca 2007, 14:02
Co do siedliska stworzeń - zapewne chodziło o diamentowe, a nie kryształowe smoki.
Teraz jednostki te będą pojawiać się w mieście (od następnego tygodnia) o ile będziesz mieć odpowiedni, ulepszony budynek 7 poziomu.
Możliwe jest zrezygnowanie z takiego najmowania jednostek 8 poziomu poprzez zaznaczenie opcji wogifikacji "level 8 dwellings function as normal".

Co do przyrostu - jeśli dobrze kojarzę, jest taki skrypt, który może zwiększać przyrost jednostek w danym mieście za odpowiednią opłatą. Poza tym różnica mogła się wziąć z najmowania jednostek ulepszonych/nieulepszonych. Jeśli na przykład zdobędziesz siedlisko czerwonych smoków, to przyrost czerwonych/czarnych smoków w mieście będzie wynosił 3. Ale jeśli zdobędziesz siedlisko *czarnych* smoków, to tylko przyrost czarnych smoków w mieście zostanie zwiększony. Przyrost czerwonych smoków dalej będzie wynosił 2. Teren nie wpływa na wielkość przyrostu.

Warmonger PW
5 lipca 2007, 16:49
Jest to spowodowane błędem, jak sądzę, mianowicie miasta zbudowane na miejscu zburzonych nie otrzymują bonusów z siedlisk. Niestety ;(
temat: Dodatkowa jednostka 7 poziomu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel