Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: [przybity] H5 - problemy techniczne
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Dark Dragon PW
25 stycznia 2007, 08:19
1. Nie wyświetla mi avatarka czarnego rycerza(lub tego drugiego sam już nie wiem) podczas walki, zamiast niego jest avatarek chłopa.
2. Czy nieoficjalny dodatek "powrót" Śnieżnej Małpy (Yeti) naprawdę się tak nazywa ? :)
3. Czy jest on po polsku ?
4. Jak go zainstalować ?

Alamar PW
25 stycznia 2007, 09:40
>>>1. Nie wyświetla mi avatarka czarnego rycerza(lub tego drugiego sam już nie wiem) podczas walki, zamiast niego jest avatarek chłopa.

Zgaduję, że chodzi o dodatek - i z tego co wiem, to na mapach losowych dzieją się czasem dziwne rzeczy (yeti przedstawiony na mapie jako chłop, a ikonka podczas walki to płaszcz ze smoczych skrzydeł). Chyba podobny problem jest z czarnym rycerzem - musisz poczekać na patch, który może to naprawi.

>>>2. Czy nieoficjalny dodatek "powrót" Śnieżnej Małpy (Yeti) naprawdę się tak nazywa ? :)
Mod(yfikacja) a nie dodatek.
Nie - po prostu Yeti(SnowApe) i szczerze mówiąc, nie wiem czy na 100% on działa.
Link do tematu z tą modyfikacją:
http://elrath.com/forums/index.php?s=85ea8f37e5cc2d183f0fa734ed87d0a5&showtopic=609

>>>3. Czy jest on po polsku?
Nie - i niby po co miałby być? Zmienia tylko wygląd jednostki.

>>>4. Jak go zainstalować?
Jak resztę modów - wkleić do katalogu data plik yeti.pak (a raczej do katalogu dataa1 - tam też należy wrzucać wszelkie mody, które mają działać w dodatku).

Kathrin PW
25 stycznia 2007, 10:53
W jaki sposób można wejść do katalogu "Mapy" w H5? Wiem, że to śmieszne, ale katalog o tej nazwie mam zupełnie pusty?:) Nie jestem w stanie zedytować żadnej mapki.

MCaleb PW
25 stycznia 2007, 11:07
Bo mapy oryginalne zawarte są gdzieś w dacie (data.pak, albo coś koło tego) i dlatego nie można ich zedytować (chyba, że się je wypakuje, to wtedy).

Dark Dragon PW
26 stycznia 2007, 09:46
Nie chodzi o dodatek. Tylko o podstawkę. I tak się dzieje zawsze, ale tylko podczas walki. EDIT: Ten drugi to chyba Dread Knight

Na jaką jednostkę jest zamieniany Yeti?

Alamar PW
26 stycznia 2007, 10:08
Dobra, już chyba wiem o co chodzi - prawdopodobnie masz mod związany z czarnymi rycerzami (bo w H5 normalnie jest tylko death knight - dread knighta usunięto) i któryś patch spowodował, że mod nie działa jak trzeba.

Musisz poszukać, czy jest uaktualnienie danej modyfikacji.


A jeśli to jednak nie mod, to opisz dokładnie jaką masz wersję gry, jakie mody zainstalowałeś (jeśli w ogóle) i inne przydatne rzeczy (choćby czy masz nieoficjalny patch poprawiający polonizację).

Bo powodów "coś mi nie działa" może być wiele i domyśl się potem, czy chodzi o samą grę, dodatek czy o którąś modyfikację.


EDIT:
Jeszcze jedno mi się przypomniało - możliwe, że to błąd patcha 1.4.

>>>Na jaką jednostkę jest zamieniany Yeti?
Chyba na polu walki symbolizuje go chłop lub wilk.

Dark Dragon PW
26 stycznia 2007, 10:55
OK, mam ORYGINALNĄ, sklepową wersję, DVD. Poprawkę CDP 1.11 oraz upatchowaną grę do wersji 1.3 (przez autopatchera)i żadnych modów (jak na razie)
U mnie od początku był Dread Knight.

Anduran PW
13 lutego 2007, 11:08
Dopiero teraz zwróciłem na to uwagę, ale do tej pory nigdy nie mogłem wybrać umiejętności specjalnej czwartego stopnia (trening, rzemieślnik, nekromancja...). To błąd gry czy po prostu miałem pecha przy wyborze umiejętności?

MCaleb PW
13 lutego 2007, 11:14
Pewien artefakt umożliwia otrzymanie tej umiejętności (po prostu zwiększa ją o 1).
Można też przy tworzeniu mapy natychmiast "nauczyć" bohatera tej umiejętności, ale wtedy nie radzę zakładać ww. artefaktu.

Anduran PW
13 lutego 2007, 11:18
Wiem, taki wisiorek, nazwy nie pamiętam, czyli normalnie nie_można go wybrać, szkoda :(

Dark Dragon PW
15 lutego 2007, 18:42
Teraz zakupiłem dodatek i uaktualniłem go do ver. 2.1. Avatarek Czarnych Rycerzy (bo to o nich chodziło) podczas walki jest teraz identyczny jak Rycerzy Śmierci.
W edytorze dodatku mam yeti (i to bez moda) na polu walki to wilk, jego avatar to te skrzydła. Więc mam nadzieję, że mod zrobi z tego normalnego yeti (takiego jak na zdjęciach).

Kathrin PW
24 lutego 2007, 20:11
Pomocy, nie mogę znależć folderu z sejwami. W trójce wszystko było jakieś oczywiste...tutaj nic nie kumam. Do map też nie dotarłam, w katalogu data mam jakieś bliżej niezidentyfikowane pliki:)

MCalebMCalebMój cytat z tego tematu, z datą 2007-02-20 21:29:48.
Zapisy znajdują się w: Moje dokumenty\My Games\Heroes of Might and Magic V\Hammers of Fate\Profiles\[Twój profil]\Saves.

Hidoi777 PW
8 maja 2007, 09:57
Mam dziwny problem :/. Kupiłem Heroes V w edycji DVD razem z dodatkiem Kuźnia Przeznaczenia (Silver Edition). Dodatek w wersji 2.0 i podstawka w wersji 1.2. Mój problem polega na tym, że nie mogę upatchować podstawki żadnym kolejnym patchem :(. Prubowałem 1.3 i 1.4 dla edycji DVD. Za każdym razem podczas instalacji wywala komunikat, że jest brak zainstalowanej gry. Z dodatkiem żadnych problemów już upatchowałem do 2.1.

Alamar PW
8 maja 2007, 11:38
Silver Edition = "edycja empikowa" - musisz ręcznie ściągnąć patche do tej właśnie edycji ze strony CD Projektu (linki masz w tym temacie) - no i niespodzianka, patcha 1.5 do tej wersji jeszcze nie ma.

Hidoi777 PW
8 maja 2007, 12:46
Alamar dzięki bardzo za szybką odpowiedź :). No cóż na 1.5 jeszcze poczekam :(.

Jeszcze jedna sprawa czy na tą moją wersję 1.2 mogę zainstalować odrazu 1.41 czy najpierw mam upatchować do 1.3?

Alamar PW
8 maja 2007, 14:06
Według zapewnień CDP można instalować od razu 1.41 - jak jest w rzeczywistości, to musisz sam sprawdzić.

Hidoi777 PW
8 maja 2007, 16:00
Alamar jeszcze raz dzięki bardzo. Będę sprawdzał :)

Cristopher PW
19 czerwca 2007, 08:24
Czym się otwiera pliki xdb ?
Czy to są pliki animacji w Heroes V?

Sheensherr PW
19 czerwca 2007, 09:27
Mam taki problem, że po włączeniu gry wszystko działa jak należy. Wszystko pięknie, animowane menu itd. Ustawiam sobie gracza, wybieram zamek, bohatera - wszystko git. Ale gdy włączam gre ( czy to single player, czy campain) do pewnego momentu się wczytuje a potem nagle się wyłącza - CO ZROBIC !?

MCalebMCaleb"Single Player"? "Campain"? Czy to oryginalna gra?
To raz. Po drugie, to już mamy przybity temat o problemach technicznych (posty przeniosłem, ale chyba za to kogoś przybiję).

Field PW
19 czerwca 2007, 09:48
Istnieją przynajmniej dwa pomysły, które znam:
1. W pliku user.cfg ustaw wartość fullscreen na 0.
2. Na tej stronie znajdziesz przydatne linki.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [przybity] H5 - problemy techniczne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel