Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Heroes V - Tribes of the East [Dzikie Hordy]
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 12 - 13 - 14

Alamar PW
9 czerwca 2007, 07:22
Wyjaśnienie nowych zdolności dla jednostek lochu:

- niewidzialność - zdolność aktywowana - czyni jednostkę niewidzialną (dla przeciwnika) na trzy tury lub do czasu umiejscowienia się koło wroga. Zaatakowana jednostka nie może kontratakować. Na niewidzialny oddział nie działają czary wymagające określenia celu (w tym i masówki), ale czary obszarowe już tak. Zdolność działa raz na walkę.

- ride-by-attack - zdolność pasywna - zadaje 1/4 normalnych obrażeń wrogim jednostkom ulokowanych na trasie przejazdu czarnego jeźdźca.
Jakieś sensowne nazwy dla tej zdolności?

- kwasowa krew - gdy hydra zostaje zaatakowana, krew rozpryskuje się w kierunku czterech pól od strony ataku. Siła ataku jest równa 1/4 normalnych obrażeń.

- spopielenie - 50% więcej obrażeń oraz brak kontrataku. Zdolności tej można użyć tylko na jednostki blisko smoka (pewnie chodzi o dwupolowy smoczy oddech i pierwszą zaatakowaną jednostkę).

Klaryfikacja co do cen jednostek siódmego poziomu (jak może zauważyliście, są o 1000 tańsze niż ich obecne odpowiedniki):
"It is not mistake. We have been working to improve the balance and decided to lower the cost of ALL 7th tier units."


Jeszcze jedno - sonda ze strony Ubi:
What is your favourite faction?
Haven
Inferno
Necropolis
Dungeon
Sylvan
Academy
Fortress
Bastion

Field PW
9 czerwca 2007, 08:25
Sugerowałbym tratowanie jako nazwę dla tego ride-by-attack. Powód jest prosty - identycznie przedstawiającą się umiejętność posiadają w M:tG kreaturki zaopatrzone w trampling.

Alamar PW
9 czerwca 2007, 09:40
Nie do końca - tratowanie to "przejechanie" kogoś.
Zaś ride-by-attack wygląda (sądząc po opisie) jak na niektórych filmach, gdzie konny rycerz zbliża się na polu bitwy do wrogiego rycerza, od czasu do czasu machając w boki mieczem w piechurów, którzy napatoczą się na trasie jego przejazdu (krzyczy przy tym "Na plasterki" ;).

Field PW
9 czerwca 2007, 10:09
Też prawda... Ale "Huzia na Józia" też nie brzmi dobrze ;)

Sheensherr PW
9 czerwca 2007, 10:32
Może szarża...?

Edit: A kłus :P

Alamar PW
9 czerwca 2007, 10:57
Pomijając już samo znaczenie tego słowa, to Posępny Jeździec posiada taką zdolność, zaś Czarny Jeździec już nie ("zamienił" charge na ride-by-attack).

EDIT:
A zajrzyj do Wikipedii.

Alamar PW
9 czerwca 2007, 21:40
nie chce mi się tego tłumaczyć :P

Ginden PW
9 czerwca 2007, 23:14
Spuścili ciśnienie. Teraz nie podają informacji po troszeczku, aby klienci sami chcieli zobaczyć to wszystko.

Field PW
10 czerwca 2007, 11:34
Irytujący jest fakt, że pominęli Haven. Poza tym - może mi ktoś powiedziec, o co, do siedmiu diabłów, chodzi z tym Białym jednorożcem? Czy jeśli rzucę czar z magii światła, to się on duplikuje i są dwa jego obiekty (właściwy + jednorożec), czy też zostaje on automatycznie przekierowany (czyli zbyt potężne albo zbyt bezsensowne). Pao-kai też ma trochę dziwne umiejętności i jakoś tego nie widzę. Dalej - Academy nie powala (no, te golemy może). Poza tym mam wrażenie, że sławne Treant union wcale nie będzie powalać - niby teraz te driady powinny trochę wolniej umierać ;), ale tak, czy inaczej - to są jednostki do wymłócenia. Kto przy zdrowych zmysłach będzie tracił turę na uzdrowienie mięsa armatniego?

vinius PW
10 czerwca 2007, 12:57
Field, łaskaw byłbyś zauważyć, że juz w poprzednim dodatku mieliśmy alternatywne ulepszenia (renegaci).

Alamar PW
10 czerwca 2007, 16:58
Kilka nowych zdjęć.

Ginden PW
10 czerwca 2007, 17:06
A ja się zastanawiam jak będzie wyglądało ulepszanie stworzeń w forcie na wzgórzu. Komputer sam wybierze "lepsze"?

Field PW
10 czerwca 2007, 17:41
Vinius:
Field, łaskaw byłbyś zauważyć, że juz w poprzednim dodatku mieliśmy alternatywne ulepszenia (renegaci).
Wiem, tylko, że do tej pory, o ile pamiętam, Ubisoft nie potwierdził, czy będą alternatywnymi ulepszeniami i raczej temu zaprzeczali (chyba, że coś pominąłem, wtedy - sorry...)

DArkon PW
10 czerwca 2007, 18:02
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=30516 Pod_tym linkiem znalazłem ciekawą Informację, a pod tym linkiem tą samą wiadomość, tylko inaczej napisaną i znajdują się trochę inne ciekawostki http://homm5.gram.pl/news.php?id=222.

Alamar PW
10 czerwca 2007, 18:35
f!eld:
Ubisoft nie potwierdził, czy będą alternatywnymi ulepszeniami i raczej temu zaprzeczali
Ale Nival tak:
"Representative from Nival denied the part about haven's alternative upgrades being completely new"

Field PW
10 czerwca 2007, 19:04
@Alamar - to przepraszam. Musiałem gdzieś to przeoczyć.

Alamar PW
10 czerwca 2007, 21:12
Kilka wyjaśnień (i sprostowań) powyższych umiejętności.

I naważniejsze potwierdzenie z powyższego tekstu:
Haven's alts will be Renegades (dla niewtajemniczonych - alternatywne ulepszenia Przystani to Degeneraci/Fanatyczne Jednostki Przystani znane z Kuźni Przeznaczenia).

Jeszcze jedno - ze względu na taki, a nie inny cykl wydawniczy gazet, opisy tych umiejętności są co najmniej sprzed kilkunastu dni (a może nawet i miesiąca), więc jest duże prawdopodobieństwo do jakichś zmian w koncepcjach umiejętności (ale na zamianę degeneratów na coś nowego raczej nie ma szans).

DArkon PW
10 czerwca 2007, 22:15
Tu sie znajduje tłumaczenie tych umiejętności

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&pid=30538

Alamar PW
12 czerwca 2007, 17:51
Dziś Akademia (Pana Kleksa).

Świecą się oni jak psu j... (a golem jest okropny).

Ginden PW
12 czerwca 2007, 18:10
Przebrzydłe... Najgorzej wychodzi lodówkodrukarka i gremlin 007. Rakszasa może być tak jak mag bitewny. Zostaje nam Forteca. Już się boję.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 12 - 13 - 14
temat: Heroes V - Tribes of the East [Dzikie Hordy]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel