Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 84 - 85 - 86

Kathrin PW
29 kwietnia 2007, 09:40
Za zgodą Władcy Groty otwieram temat, który może służyć Szanownym Forumowiczom do wymiany informacji na tematy pozaheroesowe, przykładaowo takie jak w temacie "Pomóżcie" (jakie wybrać łącze internetowe) czy w temacie "Proszę o pomoc - wypracowanie na polski"
Zaznaczam jednak, że jest to temat do wymiany informacji, a nie opinii typu, "panna Kathrin...tfu, to jest panna Danuta Jurandówna najcnotliwszą i najgładszą dziewką na świecie jest":) tudzież "Cracowia Żydy".
Zaznaczam, że postom tutaj bedę się przyglądać szczególnie dokładnie i wszelka niesubordynacja w tym temacie zakończy się rzuceniem zaklęcia dezintegracja.

Uściślone zasady działania tematu Prywata

1. Temat Prywata służy do zadawania prywatnych pytań lub przedstawianiu spraw czy próśb lub informacji którymi mieszkańcy Groty chcą się podzielić z innymi tutejszymi stworami.

2. Posty mogą też dotyczyć podziękowań, życzeń, pochwaleniu się jakimś osiągnięciem życiowym czy ważnym wydarzeniem.

3. Pozostali uczestnicy dyskusji są zobowiązani odnosić się do meritum przy komentowaniu wcześniejszych postów.

4. Posty odbiegające od powyższych zasad będą kasowane.

Kathrin PW
3 maja 2007, 10:21
Po konstultacji z przyjacielem, który jest właścicielem wydawnictwa internetowego i Oberadminem na wielkim portalu literackim, podaję do wiadomości wszystkich użytkowników, że kopiowanie tekstów cudzego autorstwa, bez zgody twórcy (nawet przy podaniu pod tekstem nazwiska tegoż, czy pseudonimu) jest absolutnie nielegalne. Dlatego, nie chcąc trzymać w Tawernie kradzionych "fantów" jeden z tematów idzie ad kosz.
Tak więc wszystkich uważam już za poinformowanych w tym względzie i na przyszłość "wnoszenie" czegoś takiego będzie podlegać karze:)

LISZ PW
4 maja 2007, 18:23
A jaka to karka będzie :P

Kreator PW
4 maja 2007, 20:48
Karą będzie dwutygodniowe oglądanie non stop "Moda na sukces" :P.

Crag Hack PW
5 maja 2007, 15:06
A ciekawe co mi doradzicie? Mieszkam na totalnym za...świaciu:P, telefon stacjonarny kiedyś miałem ( przez antenę:/), teraz ciągnę na EDGE (24 Kbit/s)...

Bono PW
29 maja 2007, 21:14
Może zacznę od początku ... Dawno dawno temu, w wakacje, razem z kolegami z osiedla, a raczej ulicy, bardzo nudziliśmy się podczas pewnego upału. Kiedy patrzyliśmy na pobliską równinę, jeden z kolegów podsunął pomysł zbudowania własnego Strongholdu (bazy :P). Pomysł ten bardzo nam się spodobał. Po kilku dniach rozpoczęliśmy składowanie surowców na budowę. Od jednego z kolegów sprowadzaliśmy dostawy (często z samego rana, lub nocą, aby nikt nas nie widział), podczas gdy inni robili już dokładne plany rozmieszczenia budynków na nowo przejętym terenie. Wkrótce wznieślismy pierwszy budynek, którym były koszary goblinów (z początku były tylko jednopiętrowe, później dobudowaliśmy kolejne piętro, aby być hobgoblinami). Te koszary były naszym początkowym schronieniem przed napadającymi nas hordami psów. Raz siedzieliśmy tam w czasie burzy. Budowa kolejnych budynkow posuwała się bardzo szybko. Do naszej hordy przyjmowaliśmy nowych goblinów (Gołąbka, Kłosa i Adzie). Dla nich wznieślismy wieżę orków, w której mieli zamieszkać ( w późniejszym czasie miałaby ona slużyć za kurnik, ponieważ, jak napiszę póżniej, mamy pewne problemy) Mamy jeszcze takie budynki jak: spiżarnia, pchli targ, brama wejściowa, mury naokoło naszego miasta oraz pole na którym rośnie cebula :P. Mamy trochę oręża z kijów oraz mieliśmy łuki, które zostały spalone po najeździe wroga. Naszymi wrogami są: od strony południowej zamek Castle (koleś o przydomku "Gajowy") od strony północnej znajdują się cieplarnie naszego wroga - Turka (zamek Ineferno) na Wschodzie i Zachodzie znajdują się równiny, z których spodziewamy się najazdów Kościelnego z naszej parafii i jego najemników (zamek Nekropolis). Warto wpomnieć, że w przeszlości mieliśmy Bastion w pobliskim lasku, który należał wlaśnie do tego Kościanego Kościelnego. Zniszczył on nam tę bazę, lecz w przyszłości mamy zamiar się zemścić ;P Ponadto naszymi wrogami są hordy psów, Wilkołak (naprawdę coś jest w tym lesie, co chwilę znajdujemy tam szczątki zwierząt) Jeszcze jednym wrogiem, który przybywa z daleka są tzw. Alany (od imienia ich przywódcy); raz już splądrowali nam bazę i mamy zamiar zemścić się krzyżując ich przywódcę (ewentualnie nabijając na pal). Lecz od pewnego czasu nasza baza z dnia na dzień zdycha i podupada :( . Głównie dlatego, że musimy się uczyć oraz nie posiadamy żadnego planu odrodzenia. I tu zwaracam się z prośbą do wszystkich mieszkańcow Groty ... POMÓŻCIE ODRODZIĆ NAM NASZ DOROBEK WIEKÓW. Nie pozwólcie, aby jedyna baza w Polsce upadła. To nasza ostatnia nadzieja. Dajcie chociaż rady co mamy czynić, albo przyjeżdżajcie do nas!!! Pragniemy, aby w wakacje znowu Baza tętniła życiem. Mamy do tego dobre warunki, ponieważ znajdują się tu liczne złoża grzybów i ziół, ale nie umiemy ich wykorzysatać. Proszę piszcie co o tym sądzicie i dajcie jakies plany oraz wskazówki. HELP !!!

tymolord PW
29 maja 2007, 22:23
Mam nadzieję że sobie nie żartujesz...

Kiedyś z bratem i kumplem próbowaliśmy zrobić małą osade, ale wybraliśmy fatalne miejsce ;(

Moje rady:
-Jeżeli zamierzacie tam nocować wybierajcie jakiegoś wartownika;
-Miejcie zawsze uszykowaną broń; wyznaczcie kogoś do ostrzenia kijów, zróbcie se arsenał; miejcie stały zapas kijów do rzucania i pseudostrzał do pseudołuków;
-gromadźcie zapasy żywności;
-i najważniejsze: musicie mieć motywację.

Oto krótki spis przydatnych budowli:
-Arsenał;
-domy;
-wzmocnijcie mury o wał ziemny;
-skład surowców (jak się da to najlepiej jako kamienna płyta;
-skład żywności- najlepiej kopiec, w którym będzie chłodno;

Powodzenia.

Kathrin PW
29 maja 2007, 22:36
Bono uważam, że miejsce tego tematu jest tutaj. Poprawiłam Twój post, gdyż było w nim mnóstwo literówek, ortów i błędów stylistycznych, że o nagminnym opuszczaniu "ę", "ą", "ł", "ć" itp. nie wspomnę. Jest to pierwszy i ostatni raz. Jeśli nie sprawdzisz kolejnych postów pod tym kątem, z żalem będę je musiała wyrzucić:)

Bono PW
29 maja 2007, 22:38
Dziękuję za rady Tymolord. Postaram sie z nich skorzystać. Co do nocowania tam, to mamy zamiar rozbić obóz, lecz dopiero w wakacje. Rzeczywiście warta by się przydała. W najbliższym czasie jeżeli zbierzemy wystarczającą ilość desek spróbujemy otoczyć bazę drewnianym murem na wzór Ogrzego fortu, to też zwiększy bezpieczeństwo :)

@Kathrin- dobrze postaram sie nie robić już błędów :) Masz może jakieś rady dla nas?

Boguś PW
29 maja 2007, 22:56
Jeżeli chcecie aby wasza baza była twierdzą polecam wykopanie solidnej fosy. Musicie również chodzić na liczne krucjaty do pobliskich lasów w poszukiwaniu żywności oraz zasobów, które mogłyby posłużyć do wyrobu oręża.

Bono PW
30 maja 2007, 14:32
Dzięki wszystkim za rady, ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dobre pomysły to piszcie proszę. Nam potrzeba jest mnóstwa takich pomysłów.

tymolord PW
30 maja 2007, 14:57
@Bono: czy macie w okolicy swojej twierdzy jakieś kamenie lub cóś*? Jak tak to możecie ewentualnie ulepszyć mury, żeby wam ich czasem nie podpalono. Cegły nie pasowałyby raczej.
Jeszcze róbcie jakieś dokumenty: kroniki, raporty, spisy żywności i uzbrojenia.

*-to nie jest błąd ortograficzny, ale słowo z gwary poznańskiej

Kathrin PW
30 maja 2007, 15:03
Jeśl miejsce faktycznie atrakcyjne, to może byłoby potencjalną bazą dla planowanego od jakiegoś czasu Zlotu Grotowiczów? Hmmm, może sama obecność sojuszniczych istot zrobiłaby odpowiednie wrażenie na Waszych wrogach:)

W realu jestem absolutną pacyfistką (przykładowo pająki zbieram do słoika i wynoszę:) ), dlatego wzmianki o "krzyżowaniu" i "nabijaniu na pal" niezbyt mi sę podobają; o ile to możliwe proponuję negocjacje z przeciwnikiem i ustalenie wspólnych celów (np. budowa kapitolu:) czyli pozyskiwanie kasy - oczywiście drogą legalną, zajmowanie grzybiarni i borówczarni, rozbudowa zielarni itp.:) )

tymolord PW
30 maja 2007, 15:44
Innymi słowy negocjuj jeśli się da, a jeśli nie to ukamienować!
>>...atrakcyjne, to może byłoby potencjalną bazą dla planowanego od jakiegoś czasu Zlotu Grotowiczów?

Tak, to dobry pomysł :)

BROŃ

Włócznie
http://img.search.com/thumb/7/70/Spear_and_knife.jpg/350px-Spear_and_knife.jpghttp://
www.fotosearch.com/comp/phd/PHD155/SS14047.jpg
Młoty (przy większym ryzyku)
www.gp.lib.mi.us/.../ Tools/sledgehammer.jpg
Kamienie
Tu nie trzeba obrazka; Zbierajcie kamienie do pudełka, skrzyneczki, gdy wróg atakuje rzucacie w niego garściami;

TAKTYKA

Strzelacie w matołów co was atakują, jak wchodzą do miasta ustawiacie się w szyku bojowym i nacieracie;


Bono PW
30 maja 2007, 16:13
Ok zgodnie z tym co powiedziałeś Tymolordzie założymy kamieniołom niedaleko bazy, z którego będziemy robić dostawy. Projekty broni też się nam przydadzą. Gdy będziemy już posiadać jakieś lepsze wyposażenie spróbujemy wyruszyć na polowanie do pobliskiego lasu :)Mamy już gotowe palenisko jednak nic na nim nie piekliśmy (oprócz kiełbasy) ;)A co do samej okolicy to rzeczywiście jest atrakcyjna :)

tymolord PW
30 maja 2007, 16:42
Wiesz co, możesz, jeżeli umiesz, zrobić stronkę o swej twierdzy, specjalnie dla forumowiczów. Moglibyście zrobić zdjęcia twierdzy, broni i bestiariusz, w którym opiszecie tych co was dręczą; lepiej nie róbcie sobie zdjęć bo pedodebile nie śpią ;P

Bono PW
30 maja 2007, 16:58
Dobry pomysł z tą stronką xP Jak nam sie uda to z kolegami zrobimy takową :)Zdjeć swoich nie damy na pewno ale za to może uda nam sie zrobić zdjęcia naszych wrogów albo chociaż terenów przejętych przez nich no i oczywiście bazy. Musimy jednak najpierw ja odnowić, ponieważ tak jak wspominałem nie jest ona w najlepszym stanie. Niedługo jednak zaczynają sie wakacje i w lipcu ma już tam być prawdziwy Stronghold :) Zapomniałem dodać że brakuje nam rąk do pracy



Nie wolno umieszczać zdjęć osób trzecich, a już szczególnie fotek nie będących naszego autorstwa, bez zgody ich właściciela i osoby fotografowanej. Dlatego usuwam portret. Kathrin.

Bono PW
30 maja 2007, 17:36
Hehe kościół jest i trenuja nowych mnichów i kapłanów ale ten Kościan jest nieumarlakiem recydywistą :D Już jedną osadę(naszą pierwszą) nam splądrował ;/ Na twoje życzenie przesyłam ci jego statsy : atak: 2 obrona:3 życie:13 mana:0 przypominam również że jego liczebność armii to: kilka xP Przy okazji: wiecie może co nada się na dobrą cięciwe do łuku?
Żona Kościelnego też miała swój udział w zniszczeniu tamtej bazy ;/

Cichy PW
30 maja 2007, 17:48
Witam.
Z tą stronką i WoGóle z tym pomysłem na kamieniołomy to bardzo fajnie... Ale ja proponowałbym miejsce bardziej zamaskowane, tak by żaden nieumarlak/Kościan/wróg nie mógł go znaleźć i tym bardziej - zwiększyłoby to morale wojsk xD.

Na marginesie: czy tereny, które wybrałeś na "osadę" są lasem, wzgórzami, polaną czy może morzem :P ?

Kościelny...
U mnie w mieście też jest taki ktoś, utożsamiany z insektem (mrówką), plądruje on wszystko, co napotka na swej drodze, a do tego jest cyborgiem (hybrydą człowieka, robala, telefonu komórkowego i skomplikowanych narządów utrzymujących go przy życiu :P). Jest mniej więcej w tym samym wieku co Kościelny.

A jeśli chodzi o broń i taktykę, to polecam styl, jakim szczyciła się średniowieczna Anglia:
1. W mieście ustawia się duży oddział strzelców i strzelają oni z dużego dystansu do wroga.
2. Niedobitki (heh), którym udało schronić się pod tarczami albo uciekną, albo poddadzą się. Jeżeli okażą się nadmiar odważni, niech do boju wkroczą wasze piesze armie!
3. Bitwa wygrana, bez wysiłku bezpośredniego :D
4. Taktyka ta jest baaardzo ogólna, można ją oczywiście wzbogacić o skrzydła, legiony...

Broń, jaką proponuję to:
- wszelkie rzeczy, którymi da się strzelać lub miotać (łuk, kusza, ballista, proca, kamienie)
- broń lekka, taka jak zaostrzone kije - prototypy włóczni
- broń ciężka, wraz ze zbroją, którą można wykonać z blachy
- broń dodatkowa - warto nad nią popracować i stworzyć jakiś tajny, skuteczny projekt, który przyda się w "sytuacjach podbramkowych" lub jako ostateczność

Myślę, że tyle wystarczy :P .

Bono PW
30 maja 2007, 17:56
@Cichy: Nasza Twierdza leży na równinie miedzy dwoma małymi laskami, a jak już wspomniałem wcześniej z jednej strony odgrodzeni jesteśmy szklarniami. Struktura Budynków jest już za mocna aby ja przenieść więc musi pozostać tu gdzie jest. ale mieliśmy w późniejszych planach założenie obozu niedaleko naszego Strongholdu i przesiedlenia tam kilku naszych goblinków :P Piszcie co może nam jeszcze pomóc i dzięki Tymolordzie za takie zaangażowanie x)
strona: 1 - 2 - 3 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel