Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Heroes V - Tribes of the East [Dzikie Hordy]
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14

Alamar PW
11 kwietnia 2007, 21:13
Raczej powinieneś zadać pytanie: czy Pao-kai to podstawowa jednostka czy też jest to już ulepszona?

Dark Dragon PW
11 kwietnia 2007, 21:46
Czy na tym "skrenie" - http://i105.photobucket.com/albums/m217/kaspergm/TOTE5.jpg jest alternatywne ulepszenie Minotaura?

MCaleb: Tak.

DArkon PW
13 kwietnia 2007, 11:09
Co to Tribes of the East zmieniło podtytuł? Jak patrze na nazwę tematu.

MCaleb: A czy Młoty Przeznaczenia zwą się Forge of Hate?

Edit:

Raczej nie, Młoty Przeznaczenia to Hammers of Fate

vinius PW
13 kwietnia 2007, 13:16
Sugeruje zauważyć podobieństwo bohatera z nowego miastra H5 i jednostki w nowym KB - ło tu http://resources.ubi.com/resources/65/65332-H5TOE_004_announcement.jpg
i tu ło http://kingsbounty.ru/img/unitsorcs.jpg
możliwości:
a) podobieństwo przypadkowe;
b) homm spalgiatowało KB;
c) KB jest widocznie sponsorowane przez Nival, hehe.

Seener PW
13 kwietnia 2007, 20:44
Woooow jaki genialny będzie ten dodatek :-), nic tylko kupić i grać. A tak na serio, to jak patrzę na screeny to nasuwa mi się tylko jedna myśl: to już nie jest Heroes... Może i jestem konserwatystą, ale o ile zawiodłem się na H4, to H5+ dodatki (na razie jeden dodatek) to już przedobrzenie i dno totalne. Ta gra powinna zmienić nazwę, bo nie godna już się nazywać "Heroes of Might and Magic".

Dark Dragon PW
13 kwietnia 2007, 20:52
Każdy ma swój gust... moim zdaniem 5 w pełni zasługuje na miano "of Might & Magic". Dodatki z kolei jeszcze bardziej uprzyjemniają grę.

Alamar PW
14 kwietnia 2007, 17:07
Co wiadomo o drugim dodatku - z lewej strony wiadomości wiarygodne (potwierdzone przez Ubisoft), z prawej te o mniejszym stopniu zaufania.
Strona tworzona przez fanów - każdy może dodać wpis (byle tylko wybrać odpowiednią kategorię).

Co do stwierdzenia "This will be the last expansion pack for HoMM5" to raczej się z tym nie zgodzę - w notce z Ubisoftu było tylko o zakończeniu sagi Izabeli i Biary, a nie, że będzie to definitywny koniec fabuły HV (podejrzewam, że jeśli TotE sprzeda się wystarczająco dobrze, może powstać jeszcze z (nie)jeden dodatek, pod tytułem "Search for more money" ;P).

EDIT:
Informacja o 49 nowych stworzeniach także jest nieoficjalna (oficjalna informacja wspominała o łącznie ponad 170 stworzeniach).

Alamar PW
15 maja 2007, 20:27
http://mightandmagic.uk.ubi.com/

...czyli nowe szaty Sylvanu, w tym tęczowe misie... eee, smoki. ;P

Field PW
15 maja 2007, 21:58
Szczęka mi opadła gdzieś w okolice podłogi. Jeżeli nie poznam szczegółów tych umiejętności, to trudno mi będzie wydać ostateczny osąd, ale troskliwe misie, czy ten gay-dancer to mnie przeraził. W ogólo to to trochę tak gnijąco wygląda (wszystko zimnoniebieskie... a ten smok jest taki tęczowy, że ho-ho)

vinius PW
15 maja 2007, 22:24
Drzewiec nie jest AŻ tak zły ;) gorzej z resztą. Całe H5 to porażka, a teraz odcinanie kuponów od dobrej marki... ech, modlić się tylko by JvC wrócił do pracy nad MM. Ano właśnie - czy nie zajmuje się on przypadkiem właśnie jakimś projektem?

Alamar PW
15 maja 2007, 22:27
Sprawdź sobie na wiki. :P
Co do nowego smoka, to dostał on już swój pseudonim - gay dragon (ciekawe dlaczego ;).
Jeszcze jedno, czy ubiór (i uszka) nowego Tańczącego z Ostrzami nie przypominają Wam elfa-strzelca (Bandytę) z Disciples 2 (szczególnie kolor i kształt bluzy)?

Field PW
16 maja 2007, 08:16
No, coś jest na rzeczy... :)

Dark Dragon PW
16 maja 2007, 17:34
Mnie się podoba (oprócz smoka).

DArkon PW
16 maja 2007, 23:37
Jak zauważyłem (chyba nie jestem pierwszy który to zauważył) to Heroes 5 przypomina mi serię Desciples, Warcraft 3 + Frozen Throne i EtherLords* 1 i 2(*chyba razem się pisze nazwę tej gry*) chodzi o wygląd jednostek (Desciples), wygląd drzew i armie Sylvan wraz z Lochami (Warcraft 3) a pojedynki (walki z wrogimi bohaterami, te momenty jak nasza jednostka uderzy wroga i na odwrót to już Etherlordem zalatuje).

MCalebMCalebLochy, o ile mnie pamięć nie myli, są zaczerpnięte z Młotka.
Choćby dlatego, że nie są purpurowe, i nie ma tam dinozaurów (co występuje w WH).

Acid Dragon PW
17 maja 2007, 02:22
Wszystkie wspomniane gry mają jakieś powiązania z HoMM i to nie tylko oczywiste, ale i naturalne. Trudno wszak, aby podobieństw tych nie było, a HoMM5 miała stworzyć własny gatunek. Gdy powstawały serie Disciples i Etherlords, to nawet otwarcie przyznawały (poprzez swych autorów lub na inne, widoczne gołym okiem sposoby), że garściami czerpały z serii HoMM. Możemy zacząć od samej koncepcji strategii turowej fantasy, czy przemieszczania armii przez bohatera, które to elementy zostały wręcz zdefiniowane przez HoMM (tudzież jeszcze wcześniej przez KB).

I jakkolwiek mój szacunek i entuzjazm do H5 są umiarkowane, to jednak naprawdę powstrzymałbym się od sugestii, jakoby H5 miało być przemalowanym Warcraftem czy też kompilacją wszelkich znanych strategii fantasy.

Podobieństwa być musiały. A jeśli nawet faktycznie autorzy wymyślając ulepszenie elfa spojrzeli na jednostkę z Disciples II (choć uważam, że przypadkowa zbieżność jest tu bardziej prawdopodobna biorąc pod uwagę ogólną kolorystykę alternatywnych ulepszeń Sylvan) to jeszcze nie powód do dyskryminacji chyba, czy nawet na krzywe spojrzenie. Ot, po prostu - ciekawostka. Element wspólny gier o podobnych koncepcjach. Czy trzeba wszak mówić ile elementów w drugą stronę przeszło między seriami?

vinius PW
17 maja 2007, 13:28
Ja osobiście jestem ciekaw, ile do HoMM5 nie przeszło od Warhammera... ech, według mnie poszli na łatwiznę :( a na ten dodatek nie czekam, jak i nie czekałem na poprzedni. Gra niestety nie wciągneła mnie - i tu jestem mocno wkurzony, bo wydałem gruba forsę na przedpremierową edycje kolekcjonerską, a nie dość, że mnie wyrolowali (nie dali obiecanych gadżjetów), to miesiąc po premirze EK kosztowała o połowe mniej... ludzie, ludzie, co za czasy.

dambibi PW
17 maja 2007, 14:27
Trochę mnie to przeraziło, ale mi się podobają (oprócz gay dragon =).Ciekawy jestem jak to będzie z przystanią i jej jednostkami.

MCaleb PW
17 maja 2007, 14:40
Alternatywnymi jednostkami Przystani będą najprawdopodobniej renegaci - jeżeli niwał pójdzie na łatwiznę. Na co osobiście liczę (no i liczę też, że poprawią model Fanatyka, bo dwa kolce na jego tarczy mają teksturę ustawioną po złej stronie).

Alamar PW
17 maja 2007, 14:49
Pewno tak będzie - wg. mnie będą to, i jednocześnie nie będą, renegaci (jak wynikało z dwóch, sprzecznych informacji na ten temat). Dadzą modele renegatów, ale zmienią im uzbrojenie czy pancerz - i mamy nowe, stare jednostki.

I w związku z tym pytanie - czy nie zepsuje to statystyk renegatów z FoH-a? Teoretycznie niby takie rozwiązanie nie powinno wpływać na ten dodatek, ale z drugiej strony znając Ubival...

dambibi PW
17 maja 2007, 14:52
Takie rozwiązanie by mi odpowiadało.Dzięki za info.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14
temat: Heroes V - Tribes of the East [Dzikie Hordy]

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel