Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Mroczne elfy
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

Nevendar PW
18 marca 2007, 19:37
Był już temat o Liszach, teraz chciałbym sie dowiedzieć co wiecie o Mrocznych Elfach. Interesują mnie też obrazki i portrety.

Sheensherr PW
21 marca 2007, 13:04
http://drov.w.interia.pl/. Tu masz o nich wszystko

Cichy PW
21 marca 2007, 13:32
Jest bardzo dużo o mrocznych elfach (drowach), ale nie ma NIC o H5/MMX. Chyba nie ma żadnej strony o tym. Mogę dać biografię elfów z Heroes 5 (wkleję na forum)

Alamar PW
21 marca 2007, 15:28
@Sebolol
Wszystko? Śmiem wątpić, tym bardziej, że nawet w linku jest błąd w nazwie. A zawartość stron, to zaledwie namiastka tego, co wiadomo o tej (pod)rasie.

I jeśli ktoś ma zamiar coś nabazgrać o pewnym osobniku z panterą i dwoma sejmitarami, to radzę się powstrzymać, z kilku powodów:
- będę takie osoby tępić,
- nie jest to przykład mrocznego elfa,
- mam alergię na drowy (a raczej graczy/gry komputerowe, którzy nie wiedzą jak przedstawić takie postaci).

I przypominam - mroczne elfy to nie (tylko) drowy. Choć twórcy HV najwidoczniej o tym zapomnieli.

A jak ktoś chce poznać tą odmianę elfów w MM, to polecam MM8.
Z innych światów - Warhammer (czyli grafika i jednostki wykorzystane w HV) czy też serie Warlords (Battlecry), Age of Wonders czy Disciples 2.

@Nevendar
Google nie gryzie, deviantART tak samo.

tymolord PW
21 marca 2007, 16:56
O to twoje mroczne elfy (i elfki):
http://tn3-1.deviantart.com/fs10/300W/i/2006/085/f/8/dark_elf_imprisoned_by_YueShengShi.jpg

http://tn3-1.deviantart.com/300W/large/indyart/female/Dark_Elf_II.jpg

http://tn3-1.deviantart.com/fs8/300W/i/2005/348/3/1/Moon_Elf_by_peachysticks.jpg

http://tn3-2.deviantart.com/cos_tam_cos_tam.jpg

Wystarczyło poszukać.

RabicanRabicanNie rozciągaj tabeli, na bogów!

Belegor PW
4 maja 2007, 19:08
Wiem, że Drowy, pochodzą od Starożytnych elfów i przez to są drugą rasą elfów, która potrafi ujarzmiać groźne bestie, np: jaszczury jaskiniowe i Arbaale. W "Heroes V" stworzyli potęzną cywilizację, oraz są mistrzami czarnej magii.

Rabican PW
4 maja 2007, 19:18
Pozwolę sobie na cytat.

Alek:
I przypominam - mroczne elfy to nie (tylko) drowy.

Pozdrawiam serdecznie.
A.

Belegor PW
4 maja 2007, 20:20
A czy to mrocznych elfów, zaliczją się te z białymi włosami i czarną karnacją skóry(nie znam ich nazwy, więc nazwałem je elfami nocnymi)?

Field PW
4 maja 2007, 23:30
Mówisz o drowach - to mroczne elfy w wydaniu Dungeons & Dragons, żyjące pod ziemią, czczące boginię-pajęczycę Lloth.

Belegor PW
5 maja 2007, 20:52
A czy szare elfy też należą do podgatunku mrocznego elfa?

Field PW
5 maja 2007, 23:00
Nie... ale Dungeons & Dragons to też nie Kwasowa Grota... :)

Rabican PW
6 maja 2007, 14:08
Alek napisał o Drizzcie:
nie jest to przykład mrocznego elfa

A ja się zapytam - dlaczego? Czyżby nie miał czystej drowiej krwi? Słabo go znam (nie czytałem żadnej książki o nim), ale AFAIK jego rodzice byli mrocznymi elfami i nie mieli w zwyczaju puszczać się z ludźmi. Jego szlachetne postępowanie nijak nie zmienia pochodzenia - Drizzt jest przykładem mrocznego elfa. Nawróconego bo nawróconego, ale mrocznego.

Pozdrawiam serdecznie.
Rabican de Soure-Caverna

Alamar PW
6 maja 2007, 14:13
Czy Tobie trzeba wszystko dosłownie tłumaczyć? Nie potrafisz "czytać między zdaniami i ruszyć głową"? :P
Chodzi o jego osobowość, a nie fizyczną budowę.

Rabican PW
6 maja 2007, 14:19
Go away and make love to Bill Gates. To samo mógłbym powiedzieć o Tobie, gdyż nie odczytałeś poprawnie treści mojego postu.

Pozdrawiam serdecznie.
Rabican de Soure-Caverna

PS. Jeżeli to jest mroczny elf, to ja jestem dojną krową.

Field PW
6 maja 2007, 14:49
Rabican:
PS. Jeżeli to jest mroczny elf, to ja jestem dojną krową.
Heh... umroczniona elfka-fanka gotyku? ;)

Rabican PW
6 maja 2007, 14:53
Spójrz na nazwę pliku.

Field PW
6 maja 2007, 14:56
Wiem :D Dlatego mówię, że umroczniona... Ale księżycowy elf, szary elf, złoty elf... przepraszam, Dungeons & Dragons mnie dobija - gatunków elfów więcej tam jak rodzajów broni białej chyba :)

Alamar PW
6 maja 2007, 15:29
@Bi
Podpowiem Ci - chodzi o to słowo między "nie jest to" a "mrocznego elfa" - może i faktycznie nie najlepiej je dobrałem, ale chyba wiadomo o co chodziło (no, może jedna osoba ma wątpliwości :P) - o typowego przedstawiciela gatunku, a nie o indywiduum, o diametralnie różnym spojrzeniu na świat i życie.

A biorąc pod uwagę wszelkie odmiany czarów przemiany lub iluzji - to tak, jesteś dojną krową. :P

Rabican PW
6 maja 2007, 16:00
Alku - ja naprawdę doskonale wiem, o co Ci chodzi. Zdaję sobie sprawę z tego, co miałeś na myśli. Ale że źle dobrałeś słowo, to, przepraszam bardzo, nie moja wina. Myślisz po co pisałem ostatnie zdanie w tamtym poście? Zwłaszcza ten wyraz po obu stronach "bo"? Gdybyś zamiast "mrocznego elfa" napisał "mrocznego elfa o typowych dla swojej rasy poglądach, zachowaniu etc.", to rozumiem - mea culpa. Ale taki zapis jednoznacznie wskazuje na mrocznego elfa w sensie biologicznym. I nie miałem bynajmniej obowiązku uwzględniać tego, co tam jest między wersami (nie słowami, jak raczyłeś napisać), skoro nie umiałeś nawet tego poprawnie sformułować. Drizzt mrocznym elfem jest i basta. Guzik mnie obchodzi, że "wiadomo o co chodziło", mimo że teoretycznie milion much nie może się mylić. I nie baw się ze mną w sofistykę, bo ani to mądre, ani zabawne i bynajmniej nie demonstruje Twojej wyższości nad innymi ludźmi.

Dodam jeszcze, że o ile ja mogę szczycić się odkryciem na pierwszy rzut oka Twoich intencji w napisaniu "przykładu", o tyle Ty celu tamtego mojego postu do tej pory nie odkryłeś.

Annarzyno, będziesz tak miła i uprzątniesz offtop? Ta polemika niewiele wnosi do tematu, a odnoszę wrażenie, że przeciętnych mieszkańców niezbyt ochodzi pojedynek słowny dwóch Strażników :P

field:
Ale księżycowy elf, szary elf, złoty elf... przepraszam, Dungeons & Dragons mnie dobija - gatunków elfów więcej tam jak rodzajów broni białej chyba :)
Różnych podras ludzi też by się sporo znalazło, tyle że w ich przypadku akurat nie ma różnic we wrodzonych predyspozycjach (czyli statsach). Nie uwzględniają rzecz jasna rewelacji Sheldrake'a, bo jego teorie nie zostały ostatecznie potwierdzone.

Pozdrawiam serdecznie.
A.

Alamar PW
6 maja 2007, 16:29
Cytat:
I nie baw się ze mną w sofistykę, bo ani to mądre, ani zabawne i bynajmniej nie demonstruje Twojej wyższości nad innymi ludźmi.

Po pierwsze, chyba człowiekiem nie jesteś, więc Ciebie to nie dotyczy. Po drugie, to była złośliwość (specjalnie dla Ciebie), a nie wywyższanie się. :P

Cytat:
Dodam jeszcze, że o ile ja mogę szczycić się odkryciem na pierwszy rzut oka Twoich intencji w napisaniu "przykładu", o tyle Ty celu tamtego mojego postu do tej pory nie odkryłeś.

Może tak, a może nie - nie wiesz tego na pewno, tak jak ja nie wiem, czy akurat o "to" Ci chodziło.

EOT

Epilog:
Reszta wyjaśniona drogą prywatną.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Mroczne elfy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel