Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Absurdy
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

Nemomon PW
6 kwietnia 2007, 21:07
>>>>Minimalne obrażenia to 1, więc taki chłop zabiłby 100 błękitków po 100 000 tur.

Przyjmując oczywiście, że Smoki stoją w miejscu i nie atakują. Jeżeli jednak smoki by atakowały, to ten milion HP szybko się wyczerpie. "Gołe" 100 Błękitnych Smoków zadaje od 24k do 28k obrażeń. Po 42-uch turach Smoki zadadzą lekko ponad milion obrażeń. Przyjmując oczywiście, że zawsze zadają minimalne obrażenia. Chłopi więc musieli by mieć ponad 2, 381 miliarda HP, aby przeżyć i zabić Smoki. Cały czas przyjmuję, że Smoki zadają minimalne obrażenia. Ale są to szacunkowe dane. Nie brałem pod uwagę, że liczba smoków w końcu sukcesywnie się zmniejsza.

>>>>...ani też zdolności specjalnej azurów - strachu.
Też fakt, zapomniałem o tym.

Alamar PW
6 kwietnia 2007, 22:08
...ani też zdolności specjalnej azurów - strachu.

Ginden PW
7 kwietnia 2007, 09:06
Wystarczy zmienić upiornemu behemotowi statystyki na statystyki chłopa! Umiejętność zrobi swoje.

Cichy PW
7 kwietnia 2007, 12:21
Jeśli chodzi o walkę 50000 chłopów z 20 błękitnymi smokami, to... nie da się takiej przeprowadzić. Problem: limit na stworzenia w jednym slocie 32000 (albo 32768).

Nemomon PW
7 kwietnia 2007, 13:26
>>>>Jeśli chodzi o walkę 50000 chłopów z 20 błękitnymi smokami, to... nie da się takiej przeprowadzić. Problem: limit na stworzenia w jednym slocie 32000 (albo 32768).

Można mieć 50k jednostek w jednym slocie. Żaden problem to zrobić. I teoretycznie nie powinni zniknąć.

>>>> Po co na ten temat debatować, skoro walka taka jest i tak nie możliwa :) .

Jest możliwa, tylko tak Trang Oul wyliczył dosyć długa. Z drugiej strony taki "Problem WoGowski" może być ciekawy IMO.

Nemomon PW
7 kwietnia 2007, 17:50
Taki przypadek sprawdzałoby się tylko w specjalnie do tego stworzonej mapie. Stworzyć przypadek 50k Chłopów vs. 100 Smoków można w niecałe 5 minut. Jedna Puszka Pandory i po sprawie. Oczywiście w normalnych realiach gry dopiero po X miesiącach ilość smoków równała by się 100. Więc z tym się z Tobą zgadzam, że w praktyce nie ma na to szans. Ale tylko w regularnej grze.

Ginden PW
22 kwietnia 2007, 13:26

Screen pochodzi z kampanii WoG "Czas przygody"

Cichy PW
22 kwietnia 2007, 13:46
Walka z nikim? Może ktoś ustawił grafikę stwora na kawałek terenu?

Ginden PW
22 kwietnia 2007, 14:07
Nie. Błąd ERM. Jeśli bohatera nie ma na mapie i zostaje teleportowany przez ERM powstaje efekt bkau bohatera, ale walczyć z nim możma.

Cichy PW
22 kwietnia 2007, 14:12
Skomplikowany trochę ten błąd, ale to kwestia ERM (prawie-wszystko jest możliwe).

Nemomon PW
22 kwietnia 2007, 16:33
Zgadza się. Przy odrobinie dobrej woli osoby znającej się dobrze na ERM, moglibyśmy zobaczyć prawdziwe Cuda w WoGu.

>>>>Frazesy, frazesy, frazesy... Zresztą, czy w WoG-u już nie ma cudów? :P

Pozdrawiam serdecznie.
A.

Zależy jak do tego podchodzić. Można by powiedzieć, że ten topic pokazuje WoGowskie cuda, i o takich ja właśnie myślałem. Jeżeli jednak bierzemy pod uwagę zwykłego SoDa, to rzeczywiście masz rację, WoG to prawdziwy Cud.

Rabican PW
22 kwietnia 2007, 17:29
Frazesy, frazesy, frazesy... Zresztą, czy w WoG-u już nie ma cudów? :P

Pozdrawiam serdecznie.
A.

Ginden PW
28 kwietnia 2007, 21:33
klik
What is it?

Trang Oul PW
28 kwietnia 2007, 21:51
Podmieniona grafika pola walki.

Cichy PW
29 kwietnia 2007, 12:27
Skąd ją masz? Podmieniłeś, czy stawiasz zagadki :) ?

Nemomon PW
29 kwietnia 2007, 17:29
Z tej samej strony co Ginden:


BTW, jak tutaj się robi hiperlinki?

EDIT: Dzięki Trang

Klik 2
Trang OulTrang OulNie zagląda się do Machiny...
http://www.forum.acidcave.com/topic.php?TID=519
P.S. a na obrazku najprawdopodobniej mod Ziela.

Acid Dragon PW
29 kwietnia 2007, 18:05
Tak, dawno temu chciało mu się przekolorować wszystkie jednostki z tower na czerwono - nie, też nie wiem po co :P.

Cichy PW
29 kwietnia 2007, 20:04
Ginden, ty chyba tego nie robiłeś :P ? Tło pola walki super, ale jednostki EHHH.

avatar PW
30 kwietnia 2007, 12:43
Te czerwone jednostki to dawny mod Zielevitza, który przemalował na czerwono większośc jednostek z Tower - gdzieś to mam na dysku jeszcze...

Pola walki, to poniekąd moja sprawa - kiedyś ktoś na necie udostępnił nowe pola walki, ściągnąlem je, a ktoś inny (nie pamiętam już kto) napisał do tego prosty skrypt, który losowo zmieniał stare pola na nowe - też to mam gdzieś na dysku...
Efektem czego były jeszcze inne nowe pola walki w WoGu 3.58 - choć grafiki tego samego autora :)

Field PW
30 kwietnia 2007, 14:18
Mógłbyś to gdzieś udostępnić? Te pola są naprawdę fajne.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
temat: Absurdy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel