Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: [Przyklejony] Jesteś tu nowy? Przeczytaj!
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 35 - 36 - 37

Viktoriusz J. Lezublideusz PW
26 listopada 2006, 14:54
Acid Dragonie, ktoś kiedyś powiedział (no, może kiedyś wykrzyczał) "Rachuję, więc jestem!!!" [to jest cytat i proszę się nie czepiać potrójnych wykrzykników i czegokolwiek], niektórzy rachują kości, a ja rachuję zjawiska zachodzące w Grocie i dlatego potrzebnie mi są wszelkie możliwe statystyki. Kiedy wszystkie moje podejrzenia zostaną empirycznie potwierdzone, to o wszystkim Zostaniesz niezwłocznie poinformowany

[DODANE]
Konkrety, tak, tak, oczywiście, konkrety...
Potrzebne mi są głównie:
a. uśrednione ilości dziennie, roczne i kwartalne dodawanych postów, najlepiej z wyszczególnieniem dla mieszkańców i Bytów Wyższych,
b. wykaz najpopularniejszych komnat i tematów,
c. ilościowe dane na temat mieszkańców,
d. uśredniona ilość dziennie, miesięcznie i kwartalnie postów modyfikowanych przez Byty Wyższe.

To powinno na razie wystarczyć.

Acid Dragon PW
26 listopada 2006, 15:22
Nalegam na konkrety.
Wątpię, aby jakkolwiek użyteczna była np. inormacja o tym ile razy w ciągu poszczególnych miesięcy została załadowana strona z częściową zawartością lub ile danych zostało przesłanych wczoraj między godziną 13.00, a 14.00. Statystyki wszelakie Groty ciągną się na kilometry, a samo ich zebranie i przedstawienie w zrozumiałej formie zabrałoby "nieco" czasu.

Viktoriusz J. Lezublideusz PW
26 listopada 2006, 20:12
Teraz chciałbym oznajmić Ci Acid Dragonie, że po wielu tygodniach opracowałem wzór matematyczny, mający niemały wpływ na poznanie dalszych losów Groty, ale muszę mieć podane wyżej wartości, wtedy będę mógł udowodnić jego prawdziwość.

Acid Dragon PW
26 listopada 2006, 20:37
No TYMI danymi akurat nie dysponujemy :P.

Możnaby conajwyżej zliczyć posty w poszczególnych komnatach czy monitorować ich pojawianie się przez jakiś czas, względnie męczyć Łasica o jakiś automat zliczający, ale to wszystko raczej małorealne ;). Po co to wszystko ? - naprawdę nie wiem :).

vinius PW
26 listopada 2006, 21:09
Najchętniej odwiedzane: zdecydowanie WoG i tawerna, dalej MM i hoMM, dark messiah itp, na końcu kuźnia oraz komnata władców ;)

Viktoriusz J. Lezublideusz PW
26 listopada 2006, 21:11
"Po co to wszystko ? - naprawdę nie wiem"
To na pewno nieprawda, przecież Ty wszystko Wiesz.

Prawie skończyłem moje wielkie dzieło "Matematyczne podstawy filozofii funkcjonowania Kwasowej Groty",zawiera
ono całą masę różnych wzorów i wyliczeń, lecz bez tych danych są one bezużyteczne.
Pośród moich wzorów i twierdzeń najbardziej może Cię zainteresować jedno, oto jego treść:

Wc = V x S x p/tebł x bł x teM x M

Wc - wydajność poprawcza Strażników ( czas po jakim ilość błędów będzie przewyższać możliwości Strażników)

V - stała reakcji (czas średniej reakcji Strażnika na błąd), V = const, wyrażana w sekundach

P - średnia roczna ilość poprawianych błędów (p > 0)

S - ilość Strażników, S = const

tebł - tempo ekspansji błędów (średnia roczna zmiana ilości popełnianych błędów), tebł > 0, w przybliżeniu możliwe do wyliczenia

bł - średnia ilość popełnianych błędów

teM - tempo ekspansji Mieszkańców (średnia roczna zmiana ilości Mieszkańców), teM > 0 w przybliżeniu możliwe do wyliczenia

M - liczba Mieszkańców

W ~ 1/tebł x bł x teM x M

A teraz najważniejsze:
Dla W > Wc:

tebł x bł x teM x M > V x S x p/W

I jeszcze jedno:
Gdy tebł x bł dąży do nieskończoności, to wydajność Strażników dąży do zera.

x - razy
/ - kreska ułamkowa

Strażnik - w domyśle każdy Byt Wyższy

Tacy z was świetni matematycy, a nikt nie zauważył, że wzór jest prawdziwy wtw, gdy p = bł, ale p < bł x tebł



MCaleb PW
26 listopada 2006, 21:46
Mam kilka zastrzeżeń co do tego wzoru.
V - stała reakcji - jak on ma być liczony? W dniach, godzinach, minutach, milisekundach?
P - mam nadzieję, że akurat to da się policzyć.
S - ilość Strażników - tu także powinni zostać doliczeni Starożytni, bo i oni mogą poprawiać posty (zaznaczam, że wiem, że ten wzór jest do obliczania wydajności Strażników).
bł - a to się da zliczyć?
tebł - jw.
M - zamieniłbym to na liczbę postów, bo jest wielu nieaktywnych mieszkańców (podobnie z teM - jako przyrost postów), lub na liczbę istot udzielających się w Grocie.

Na zakończenie dodam, że nie przepadam za tym, by wszystko wyrażać za pomocą wzorów, ale może coś dobr... znaczy - złego z tego wyjdzie.

Trang Oul PW
26 listopada 2006, 23:54
Hmm zazwyczaj czas się liczy w sekundach.

Qui PW
27 listopada 2006, 01:15
Mości Viktoriuszu, aczkolwiek nie neguję akuratności Twych wyliczeń, jednakże nie są one potrzebne, a przynajmniej ten wzór. Istnieje bowiem pewna stała, której dokładnej wartości niestety podać nie jestem w stanie, a jej jednostką jest ilość błędów, tudzież głupich postów, zaobserwowanych na dzień. W przypadku przekroczenia onej przez kilka dni z rzędu Łasicę szlag trafi, a Smoka krew zaleje, a następnie nastąpi nagły wzrost zużycia przycisku "usuń", w tym również wersji na poziomie expert oraz odmiany przeznaczonej do eradykacji szczególnie uciążliwych mieszkańców. Czyli wszelkie obawy jeśli chodzi o osiągnięcie masy krytycznej głupoty i niewłaściwej pisowni są bezpodstawne. Mam nadzieję, że poczułeś się bezpieczniej ;).

Efreet Rajah PW
27 listopada 2006, 07:54
Moze ja troche teraz zejde z tematu... xP

"niektórzy bedą przeciągać cię na Jasną Stronę Mocy ale nie daj się zwieść!"

Ja jeszcze dodam od siebie ze "ciemna strona prowadzi do wielu umiejetnosci przez wiekszosc uznawanych za nienaturalne..." <- ach to SW...

Alamar PW
27 listopada 2006, 08:24
A ja dodam, że tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak jasna czy ciemna strona (szmocy). To tylko od użytkownika zależy jak wykorzysta tą "siłę natury" (czy też magię). Jedni korzystają do pomocy innym, drudzy zaś w spełnianiu swoich zachcianek. Jedni są wstrzemięźliwi (nie pozwalają aby szmoc/magia ich "pochłonęła" czy też zawładnęła nimi), drudzy przeciwnie - rozkoszują się tą "potęgą", pozwalają jej na "zawładnięcie" sobą, przez co często tracą kontakt z rzeczywistością i zbyt późno zdają sobie sprawę z zagrożenia.

Określenie jasna czy ciemna strona to tylko banialuki dla osób postronnych (tudzież uczniów, zanim zrozumieją prawdziwą istotę szmocy/magii). Szmoc (magia) jest niejako siłą natury - nie posiada etyki czy własnej świadomości, a więc nie może wybierać między dobrem a złem.


EDIT:
Vinius, przeczytaj dokładnie objaśnienia, to się dowiesz.

vinius PW
27 listopada 2006, 14:00
Przepraszam, że przerywam inteligentne wywody...

...ale co ten wzór ma wogole obliczać!?

PS. na pewno V nie oznacza ilości postów Viniusa?

Viktoriusz J. Lezublideusz PW
27 listopada 2006, 15:24
Niestety nie, Ty Viniusie możesz co najwyżej wpływać na czynniki tebł i bł, a stała V jest to Stała Viktoriańska.

Mithrandir PW
8 marca 2007, 23:24
Widzę, że dawno się tu nikt nie witał. Cóż, ja jestem na forum od dwóch tygodni i już zdążyłem nieźle skorzystać na pomocy Altaira a nawet się nie przedstawiłem. Gruby nietakt. No więc jestem krasnoludem, uprzedzenia coponiektórych mieszkańczów Groty wzgledem krasnoludów pomijam milczeniem (dzięki temu mój topór pomija coponiektórych mieszkańców).
Wiem, że imię dla krasnoluda nietypowe ale cóż... Może tatuś naczytał się niewłaściwych książek albo wpadł w złe towarzystwo.
Acha, no i pozostało mi jeszcze wybrać stronę mocy... Hmmm, skłaniam sie chyba ku starocerkiewnosłowiańskiej.

Cichy PW
9 marca 2007, 14:41
Witam serdecznie krasnoluda!! Może to dziwne, że hydra lubi Bastion, ale no przecież jestem dobrą hydrą (a raczej dobrym hydrem :).

Sharpshooter PW
8 kwietnia 2007, 16:07
Witam i pozdrawiam wszystkich! Zagościłem tu dzięki mojemu bratu znanemu jako Mafioss (edit: aktualnie Tichondrius). Mam nadzieję, iż przyda się wam dodatkowy strzelec wyborowy :P .

Cichy PW
8 kwietnia 2007, 17:14
Witam strzelca! Zapewne wiesz (wiele) o Two Islands, dodatku. Jestem (może nieoficjalnym) członkiem Teamu, niestety ostatnio na granicy banicji i ucieczki (ale Mafiossa znam).

Pozdrawiam.

PS: Posiadasz więcej niż Mafioss wiosen :P?? (opcje do wyboru: jestem starszy/młodszy/równy wiekiem; jestem klonem realnym/klonem typu "szczoti") [taka tak dzika hydrza ciekawość]

Sharpshooter PW
8 kwietnia 2007, 17:25
Starszy, realny, wredny, dobrze poinformowany ;).

Quba Drake PW
8 kwietnia 2007, 18:02
Kelner prosze o drink w trupiej czaszce i z parasolką(chociaż to strata kasy bo się rozpuści w kwasie siarkowym:PP).

Strzelec i to wyborowy(ile lat praktyki:P), no cuż moge powiedzieć.Cześć(twój brat zrobił Hipocampusa) jeśli tak no jeszcze bardziej cześć:)

Dawno nie pisałem miałem problemy zdrowotne:).

Acid Dragon PW
8 kwietnia 2007, 18:04
1. Welcome.

2. Welcome back.

:)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 35 - 36 - 37
temat: [Przyklejony] Jesteś tu nowy? Przeczytaj!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel