Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Muzyka z (Ho)MM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Kreator PW
18 marca 2007, 03:59
Zacznę od tego że, "troszkę" jestem wykształcony muzycznie, wiadomo gusta gustami, zwłaszcza te inne od klasycznych (to przytyk do tych co nie lubią klasyki :)).
Wiec napiszę tak, zawsze uwielbiałem melodię w H3 ( w H2 z resztą też), "na śniegu" "na pustyni", w H4, też na "śniegu", jest przepiękna. A co się tyczy muzyki w M&M, to lubię "White Cap", jest nastrojowa, New Sorpigal" prawdopodobnie (Matko moja miła... (M&M6). Prawie cała muzyka w M&M9, i przepiękne melodie z M&M8, które lubię najbardziej. Mimo wszystko(moim zdaniem, najsłabsza cześć z całej sagi). Jest jeszcze cześć 7 (którą najbardziej lubię :P) ale "melodijki" po za paroma utworami są dosyć słabsze muzycznie w porównaniu do innych części...

Jeśli ktoś ma inne zdanie, z chęcią posłucham kontrargumetów :P



Pytanie do Jaśnie (i może muzycznie) oświeconej Łasicy, czy może da się pisać na naszym forum znaki muzyczne? Tak tylko z ciekawości pytam.

Dodano, jeden się da, to prawie bemol"#" ;)

Field PW
18 marca 2007, 10:45
Łoooj... to po kolei:
Po pierwsze, witam wszystkich, bo to pierwszy raz, kiedy się odezwałem w tej Grocie, mimo, że już od dawna krążyłem wokół niej (zresztą, w jej wnętrzach toże... :))

Po drugie, jestem maniakiem muzycznym (wykształcenie też się jakieś zdobyło), zatem temat ten sprowokował mnie do wejścia i objawienia swojej obecności. To po kolei:
Heroes I - tutaj muzyka jest dla mnie bardzo dobra. Ma swój urok, lekko renesansowo-wczesnobarokowe klimaty, takie po prostu fantasy na maksa (nie potrafię inaczej tego określić - kiedy jej słucham, to chyba najbardziej ze wszystkich części czuję się członkiem tego magicznego, bajkowego jeszcze wtedy, świata). Chyba najbardziej trafia do mnie muzyka z zamku Warlocka.
Heroes II + dodatek - po prostu dobra. Chyba po prostu się przejadła, aczkolwiek faktycznie śnieg brzmi fenomenalnie ;) Bardzo dużym sentymentem darzę też obie wersje Wizarda, trochę mniej Nekromanty i jeszcze może Czarodziejka. Reszta - z wyjątkiem pseudo-fugi w podstawce w zamku Rycerza - przyjemna, aczkolwiek bez rewelacji. No, może dałbym jeszcze dużego plusa za muzykę w menu głównym, która również jest baaaardzo taka... magiczno-baśniowa (i kojarzy mi się, nie wiedzieć, czemu, z Shannarą...)
Might & Magic VI - po pierwsze - bodaj to ścieki we Free Haven (z tym chórem). Efekt piorunujący i bez gry. Poza tym New Sorpigal, Frozen Highlands, Blackshire... Cóż, ja w tę grę grywam nie raz po prostu dla muzyki :)
Heroes III - cóż, jest i lepiej i gorzej. Ogólnie stoi na bardzo wysokim poziomie, choć tak naprawdę urzekły mnie tylko tematy z Tower (te smyczki... bogowie!) i Inferno. Za to Conflux... yyyygh... Z kolei Fortress kojarzy mi się z Batmanem :/
Might & Magic VII - cóż... rozumiem, że dla Ciebie może to nie być rewelacja, ale popatrz na to pod kątem spójności z Heroes III. Zastosowano tą samą stylistykę muzyczną, niektóre kawałki (jak np. Szmaragdowa Wyspa, Tunele do Nighon, Harmondale czy przepiękna Dolina Kurhanów) to naprawdę wartościowe utwory. Do tego stopnia, że podmieniłem niektóre utwory w Herosach na te z Mocy i Magii.
Might & Magic VIII - skoro już jesteśmy... Tutaj mógłbym na palcach policzyć to, co mi odpowiada. A mianowicie: Ravenshore, Wyspę Krwawego Sztyletu i tę muzykę z Lasu Druidów (niestety teraz nazwy sobie nie przypomnę). Jak dla mnie to tutaj jest po prostu poprawnie, bez rewelacji, ale też nie tak, żebym tego nie lubił.
Heroes IV - znów jest wspaniale. Tylko, że tym razem najbardziej mi się podoba muzyka z głównego menu (coś jakby soundtrack z Harry'ego Pottera), listy autorów (Mozart się kłania? ;)), a także muzyka z trawiastych równin, morza, czy też w ogóle ten źle skopiowany kawałek, który trwa 14 minut, jest zlepkiem kilku tematów muzycznych z różnych terenów, zatytułowany GrassLands i prezentuje nam fenomenalną suitę-rapsodię - POWALA! I tego zdania będę się kurczowo trzymał, bo dzikie irlandzkie melodie, klawesyn i inne instrumenty biją na głowę mdłe i udziwnione zamki (zwłaszcza Preserve z pseudodramatycznym duetem).
Heroes V - cóż... jest i dobrze i źle. Dobra muzyka w menu, dobre - odpowiednio epickie - Haven (tylko, ja się pytam, czemu mi to pachnie imć Vangelisem?), powalające na kolana Sylvan (dopuszczenie etnicznych rytmów dało rewelacyjny efekt), przecudne Academy... i druga trójka, która po prostu nudzi. Reszta muzyki mi się w uszy nie rzuciła zwyczajnie, co oznacza w wypadku tej serii, że o poziomie powyżej poprawnego być mowy NIE może.

Uff... Miało być pokrótce, a wyszedł elaborat... ;) Mam nadzieję jednak, że mi wybaczycie.
Aha, i w M&MIX nie grałem. Nie mogłem się przemóc.

ponury PW
18 marca 2007, 10:53
Kreatorze co do muzyki z MM8 mam takie samo zdanie, ale dziwi mnie to że dla ciebie to najsłabsza część z całej sagi. Dla mnie to najlepsza część i pod względem muzyki, fabuły itp. Muzyka najlesza na wyspie Regna i w Smoczej Grocie na Pustyni Ironsand.

Kaazam PW
21 marca 2007, 00:59
Jak dla mnie najlepsza muzyka była w HoMM4. Moim zdaniem była najbardziej klimatyczna. Mimo, że jest to zdaniem niektórych najsłabsza część klimat muzyki jest najlepszy. Ktoś sobie zaraz powie "pogięło cię? lubisz muzykę operową?". Fakt nie lubię muzyki operowej oraz tzw. muzyki klasycznej lub poważnej, jednak muzyka z części czwartej mnie urzekła.

Kathrin PW
21 marca 2007, 08:40
Pewnie niektórych (a zwłaszcza Kreatora:)) zdziwi to co napiszę, ale ja słuchałam jedynie muzyki grając w H1 i ta oczywiście podobała mi się najbardziej. Pozstałe części, jedne lepsze (tu H4 i H5), inne gorsze odsłuchałam jednorazowo. Nie jestem w stanie skupić się na rozgrywce, muzyka mnie po prostu rozprasza i w pewnym stopniu irytuje.
Nie potrafię obiektywnie ocenić jej wartości, gdyż nie tylko brak mi wykształcenia, ale i słuchu. Chyba ze wszystkich dźwięków na świecie najbardziej lubię ciszę:)
Jednakże temat interesujący, a odpowiedź f!elda sprawiła, że wrócę do niektórych motywów, hmm może coś jednak tracę...

vinius PW
22 marca 2007, 07:49
Mnie także podoba się cała ścieżka muzyczna H1, także trochę z H2 i H3 (jednakże nie w takim stopniu, jak część pierwsza). w H5 także są niezgorsze utrowy. a najlepsze to w ogóle w KB :P

Field PW
22 marca 2007, 19:03
W KB jest muzyka, czy to tak programowo już? ;)

tymolord PW
22 marca 2007, 19:15
Mi się podoba muzyka z Homm3- z Cytadeli i Twierdzy. Wymiatają! Muzyka z Inferno też jest super ;) O to nazwy plików z moimi ulubionymi muzykami z homm'a 3:
BladeDBCampaign, CampainMusic01, Mainmenu, MainmenuWoG.

vinius PW
23 marca 2007, 09:07
Wbrew pozorom - jest. naprawdę niezła w wersji na Sega Saturn - zwłaszcza w menu głównym :)

madzia PW
23 marca 2007, 21:10
Mi się bardzo podoba muzyka z H4 na trawie. Tylko ten moment, kiedy grają trochę na skrzypcach i chyba na fletach, albo czymś takim(nie znam sie na instrumentach). Ale w każdym razie zaraz po takim momencie kiedy grają na kobzie. Jedna melodia i tyle opisywania...

LISZ PW
25 marca 2007, 10:59
Mi się podoba muzyka z MM8 :D

Cichy PW
25 marca 2007, 19:36
Mnie "pasuje" muzyka z H3, H4 i H5 - niestety miałem okrojone wersje H1 i H2 bez muzyki w miastach. A Heroes III & V najlepsze.

Vatras PW
25 marca 2007, 20:35
Uwielbiam ten kawałek na śniegu z H2. Świetna jest też muzyka z zamku Warlocka w dwójce, Inferno i Nekropolia z trójki. Na resztę specjalnie nie zwarcam uwagi, a ostatnio jakoś częściej puszczam sobie własną muzykę podczas gry w "hirołsa".

Gandalfica PW
1 kwietnia 2007, 11:10
Łojoj... czas na mnie.
H2: jest dobrze. Szkoda, że tylko w MIDI...
H3: moje ulubione. Mój ulubiony kawałek jest z trawy - zawsze kojarzył mi się z tą częścią, a muzyka z menu jest po prostu fenomenalna! (ten klawesyn...) Fajna jest muzyka też z Conflux - harfa gra ładnie... Muzyka z lawy troszkę mi nie "pasi", jest trochę nieklimatyczna i dosyć straszna... Najlepsza melodia z tej części jest w Nekropolii - te skrzypce i w ogóle...
H4: podoba mi się. Nie wiem, dlaczego mi się kojarzy z słonecznym dniem (głupi majowy dzień kupowania gry!). Wszystkie mi się bardzo podobają, a najlepsza jest chyba z Akademii, Nekropolii i Azylu. Tylko ta z trawy z tamtą śpiewającą babką (to chyba z trawy była ta muzyka).
H5: najlepsza! Muzyki z menu podstawki i dodatku bardzo mi się kojarzą z muzyką sakralną (to SANCTUS...). Jedna melodia kojarzy mi się z Czterema Pancernymi i Psem, chyba z trawy. Bardzo mi się podoba melodia z Sylwan (a propos - Sylwan to rzymski bóg lasów)- te etniczne rytmy są wspaniałe... Niezła jest jeszcze z pustyni i walki na niej (taka fajna przygrywka na początku).
Muszę jeszcze coś z tymi Kronikami MM zrobić, żeby mi muzyka grała (teraz jej słucham... miód na serce!).

Kreator PW
4 kwietnia 2007, 09:17
Pytania do Starszyzny Grotowej.
Panowie: Acid Dragon, Weasel, Alamar, MCaleb, Trang oul, Rabican, Altair, czy Was nie interesuje/nie podoba się muzyka w M&M i H ? Czy może według Was, muzyka w tych seriach nie warta jest krótkiego komentarza osób najbardziej opiniotwórczych w Grocie? A może słoń Trombalski zatańczył wam po uszach? :P.

Temat może nie jest "pierwszych lotów", ale za to orginalny :P.
Więc prosimy (bo wydaje mi się, że mieszkańcy też są ciekawi Waszych opinii na ten temat), o komentarze do tego tematu.

EDIT. Alamarze, pytanie retoryczne, dlatego nie odpowiem :P. Napiszę tylko, że jest "subtelna" różnica między prośbą a nakazem ;P.
Wystarczyłby Twój komentarz o słoniu, i (prawie), wszystko jasne ;).

EDIT2. @Qui, wiesz, ja gram w Herosów ponad dekadę ;P.
Jednakże rozumiem, że po takim czasie muzyka może człowieka wnerwiać.
Jednak pytanie brzmiało, co wam się podoba?, a nie, czy po tylu latach gry, macie cierpliwość jeszcze słuchać muzyki? :P.



Alamar PW
4 kwietnia 2007, 09:30
A ja się tak zapytam, czy w Grocie jest nakaz wypowiadania się w każdym temacie? Czy muszę udzielać odpowiedzi w temacie, który mnie nie interesuje?

I tak, słoń nadepnął mi na ucho. :P

Qui PW
4 kwietnia 2007, 13:25
Wiesz, niektórzy tutaj grają w H3 już blisko dekadę... i nie wiem jak inni, ale ja już dawno wyłączyłem muzykę, w końcu ileż można słuchać tego samego? ;P

A co do słonia: tak, mnie też nadepnął, za co urwałem mu nogę i wetknąłem mu ją w trąbę.

Dark Dragon PW
4 kwietnia 2007, 15:31
eee... w nieskończoność. Ja słucham muzyki z H nawet jak nie gram.

Alamar PW
5 kwietnia 2007, 17:35
Coś dla amatorów muzyki:

http://www.celestialheavens.com/admin/robenhagen/rto/contestVIII.zip

A teraz sobie zgadnijcie, z jakiej gry (części) są te melodie i gdzie one występują. Dałbym je wcześniej, ale nie chciałem oszukiwać. :P

Kreator PW
5 kwietnia 2007, 19:22
Tutaj zaznaczam, że moje typy są brane z pamięci (nie mam w tym momencie zainstalowanej żadnej części H i M&M), dlatego proszę o wyrozumiałość :).
Ok, to po kolei:
1-tutaj możesz walnąć we mnie fire boldem, znam ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć co to.
2-M&M 8, Splądrowane pustkowia.
3-H 3, zamek Conflux.
4-jakoś nie kojarzę, może coś z H 5, którego nie mam.
5-H 2 zamek Barbariana.
6-znam tylko słabo kojarzę, jedynie co mi się nasuwa to egzekucja?
7-H 4, podczas walki.
8-M&M 7, chyba ekran gry.
9-H 3, po obronie zamku.
10-H 3, prawdopodobnie teren wulkaniczny.
11-M&M 8, Shadowspire.
12-H 2, zamek ludzi.
13-H 3, zamek "bagiennych".
14-H 3, chyba zamek elfów. To tylko hipoteza, nie mogę sobie przypomnieć, ale znam.
15-H 2, końcówka muzyki na śniegu.

@Alamar, mam nadzieję, że podasz wkrótce prawidłowe odpowiedzi.

EDIT.
2-Ten utwór możemy usłyszeć przynajmniej w 2 lokacjach, ale nie przypominam sobie, żeby brzmiał w Wąwozie Garoty.
5-Może to jest kwestia mojej wersji gry i doboru przez nią ścieżki, ale ten utwór na 95% słychać w zamku Barbarzyńców. Później to zweryfikuje.
Reszta sie zgadza.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Muzyka z (Ho)MM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel