Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 ... 81 - 82 - 83

tymolord PW
23 marca 2007, 15:47
Jaki jest skrypt doświadczenia dla jednostek?

Trang Oul PW
23 marca 2007, 17:55
Doświadczenie nie jest oskryptowane, tylko zakodowane. Niektóre właściwości można pozmieniać, edytując pliki crexpbon.txt, crexpmod.txt i zcrexp.txt, które masz w h3bitmap.lod.

Ginden PW
23 marca 2007, 19:24
No właśnie. Nie jest zaskryptowane. Ale dzięki za nazwy plików... chociaż Crexbon.txt który wypakowałem to był bezsensowny łańcuch przypadkowych znaków.

tymolord PW
23 marca 2007, 19:27
Dobra. Możecie mi podać skrypt, dzięki któremu jednostki mogą mieć artefakty dla dowódców i bohaterów? Taka opcja istnieje w HoMM IV.

Trang OulTrang OulJednostki z H4 mogą NOSIĆ artefakty, a nie ich UŻYWAĆ.

avatar PW
24 marca 2007, 08:50
Pliku Crexbon.txt nie trzeba wypakowywać! Wszystkie potrzebne pliki do edycji doświadczenia jednostek znajdują się w katalogu Data/Text Resources Copy. Tam też jest opis jak się te pliki edytuje! Po edycji wystarczy je skopiować do katalogu Data.

Ginden PW
24 marca 2007, 18:32
To dlatego szukałem bezsensownie tego pliku "How to edit Crexbon files.txt"! Dzięki.

Altair PW
25 marca 2007, 14:08
A jak ma niby działać skoro wymyślasz własne komendy jak np. Fs/s-15/s/s;
Zmienna "d" oznacza aktualną wartość i nic więcej. To, że wstawisz tam "s" niczego nie zmieni.

Gdzie widzisz tu szybkość?
!!HE-1:Fdatak/dobrona/dmoc/dwiedza;


Po za tym trudno jest zmienić szybkość jednostek danego bohatera. Można to uczynić tylko polu bitwy i potrzebna jest do tego znajomość funkcji, pętli... Nie wspominając już o tym, że nie będzie to działać dla AI. Taki skrypt będzie z trzy razy dłuższy od tego który próbowałeś modyfikować. Mam go napisać?

avatar PW
25 marca 2007, 23:23
Stary, naprawdę, powiedz - czy dla ciebie przeczytanie dokumentacji to ból porównywalny z wyrwaniem zęba u dentysty? Bo prosty, zwyczajny człowiek choć raz w życie otwiera dokumentację (plik WoG Features.htm w katalogu Heroes3) i przynajmniej przeleci po nagłówkach tegoż dokumentu. Tak jest dość duży dział zatytułowany "Skrypty", w którym jest opisane, który skrypt jaki ma numer i za co odpowiada. Niecałe dwie minuty (to dużo według ciebie, czy jednak opłaca się czekać x godzin na odpowiedź arcy-uprzejmego forumowicza??) zabrało mi znalezienie takiej oto informacji:

Skrypt 71 - Ulepszone Artefakty 2

(...)

*** Ulepszone artefakty Dowódców

Bohaterowie mogą przywdziewać Artefakty dla Dowódców zyskując dwie losowe zdolności (artefakty dalej mogą nosić Dowódcy).

od +1 do +5 punktów do statystyk

(do jednej, dwu, lub wszystkich 4 statystyk w zależności od rodzaju artefaktu).

Dodają do losowo wybranej umiejętności następny poziom wtajemniczenia

(jeśli artefakt doda premię do umiejętności na poziomie mistrzowskim, bonus będzie trwały).


I teraz zwykły, szary człowieczek sobie pomyśli... "Aha, widać da się tak zrobić, żeby bohaterowie mogli nosić artefakty dla dowódców! Odpowiada za to skrypt nr. 71. Otworzę go sobie w edytorze i przeanalizuję. Jeżeli okaże się dla mnie za trudny - odpuszczę sobie pomysł, jeżeli uznam, że dam radę przerobić go do swoich potrzeb - próbuję zrozumieć dokładnie działanie skryptu, zmodyfikuję go i w razie problemów, poszukam pomocy na forum...."

No tak, ale widać trafiliśmy na super-hiper nadzwyczajnego człowieka, którego standardowa logika się nie trzyma...


Gandalfica PW
31 marca 2007, 20:40
Hej. Chcę napisać pewne skrypty. Altair, proszę o pomoc (za niedługo zajrzę do poradnika). To, co chcę napisać:
-jest bohater. Jak dodać specjalność, że np. bohater ma smoki. Za odpowiednią opłatą może on je zamienić na Kościane Smoki, ale ich liczba ma zależeć od punktów życia : 4 lub inna liczba. Gdy heros będzie miał wampiry i smoki, to może je on zmienić w Krwawe Smoki, ale i wampiry i smoki znikają. Ich liczba także będzie zależałą od punktów życia : 4 (lub inna liczba). Gdy będzie miał smoki i lisze, będzie je mógł zmienić w Drakolisze, lecz ich liczba będzie zależała od punktów życia : 2 (lub inna liczba). Czyli:
Smoki=Kościane Smoki
Wampiry+Smoki=Krwawe Smoki
Lisze+Smoki=Drakolisze
Liczba jednostek po transformacji: PŻ:2 lub inna liczba
-jak zrobić lokację, w której po odwiedzeniu można na czas np. 3 walk nauczyć się zaklęć związanych z Nekromancją, lub zapłacić za trwałą naukę.

Altair PW
3 kwietnia 2007, 01:59
Jeśli chodzi o ulepszenia typu stworzenie+inne stworzenie jest to dosyć trudne do zrealizowania. Szczególnie jeśli mają tam występować jakieś bardziej skomplikowane przeliczniki. Stworzenie takiego skryptu (wraz z przetestowaniem) to jakieś dwa dni dla mnie. Jeśli znajdę czas to w najbliższym dniach to spróbuję go napisać.

Nemomon PW
4 kwietnia 2007, 16:17
Mam takie dwa pytania. Nie chciałem robić nowego tematu, by nie zaśmiecać, a ponieważ mają związek z ERM, napiszę je tutaj.
Pierwsze pytanie to: Karmiczne Batalie mają jakiś górny level jednostek, które będą zawsze przybywać?. W tej chwili potrafię mieć po kilka słupków 500 np. Czarnych Smoków. Czasem tylko paręset 8-ego levelu. Chodzi mi czy będzie taki moment, że zawsze będą się pojawiać tylko 8-ego levelu jednostki?
Drugie pytanie to: Mam Giermka na 182 levelu. Normalnie wystarczy zabić jedną jednostkę, z tych, które ma Giermek a cały oddział ginie. Ale mój dowódca zachowuje się jak normalny oddział, tzn trzeba zabić wszystkie jego jednostki, aby i on zginął. Jedynie nie zmieniło się to, że nawet jeśli w czasie walki trzyma się nieźle, to po walce jest martwy, jeżeli jakaś jego jednostka umarła. Chciałem się więc spytać dlaczego to tak jest?

Trang Oul PW
4 kwietnia 2007, 16:39
@Gandalfica
Można jeszcze zrobić
smoki + zjawy => upiorne smoki.

EDIT: duchy nie są dostępne w Nekropolii.

Dark Dragon PW
4 kwietnia 2007, 18:01
Nie lepiej:
smoki + duchy => upiorne smoki?

avatar PW
4 kwietnia 2007, 18:03
Nemomon: pamiętaj - Giermek jest zawsze JEDEN! Podobnie jak dowódca. To, że na polu walki widzisz np. 83 Giermki, nie znaczy wcale, że masz 83 Giermków. Znaczy to tylko, że twój Giermek ma 83 razy więcej życia od standardowej jednostki, która stała się Giermkiem. Najlepiej kliknąć jest PPM na giermku - tam jest podane jego PŻ. Czyli np. jeżeli Giermek ma 1200 punktów życia (co przejawia się np. że na polu walki widizmy oddział złożony z 20 jednostek), to dopóki Giermek nie straci całych 1200 punktów - dalej jest zaznaczony jako te 20 jednostek. Jeżeli podczas ataku, przekroczymy stratę tych 1200 punktów życia - wówczas oczywiście Giermek ginie (co graficznie ujawnia się jako strata całego oddziału!). Dlaczego jak jest? Ano, zachowanie dowódców jest wkodowane w grę, natomiast za Giermków odpowiada tylko skrypt, a składnie ERM tylko na takie rzeczy pozwalają.

Nemomon PW
4 kwietnia 2007, 18:28
No tak, ale jeżeli w jakimkolwiek momencie Giermek ma mniej "jednostek" niż na starcie walki, to automatycznie ginie. Tymczasem mój Giermek zachowuje się jakby faktycznie składał się z tych 182 jednostek. W czasie jednej z walk jego "ilość" zmalała do 4 "sztuk" i nadal mógł atakować, mimo iż normalny Giermek by już nie żył.

tymolord PW
8 kwietnia 2007, 22:01
Altair, (albo ktokolwiek inny ;) możesz mi podać skrypt dzięki któremu w obiekcie 63 podtyp 53 można kupić za 3000 szt. złota miecz#162 i za 10000 szt. złota buty#169.

Z góry dzięki ;)

Ginden PW
9 kwietnia 2007, 10:56
Przeczytaj poradnik ERM. To takie trudne? A najlepiej przeczytaj z zrozumieniem.

aivin PW
11 kwietnia 2007, 10:25
W jaki sposób nadać nazwę stworzeniu znajdującemu się na współrzędnych poniższego skryptu bez modyfikacji nazw tej jednostki na całej mapie?

!?OB13/1/0;
!!MA:A37/D37/?v1940;
!!MA:A37/320;
!!MA:D37/83;
!!MA:E37/71;
!!MA:S37/4;
!!MA:P37/800;
!$OB13/1/0;
!!MA:A37/D37/v1940;

Ginden PW
11 kwietnia 2007, 17:35
Na mapie czy na polu bitwy? Bo na polu bitwy nie mogą istnieć dwie jednostki o dwóch nazwach.Może być zmieniana nazwa jednostki na czas walki, ale po 2 stronach.

aivin PW
11 kwietnia 2007, 18:38
Chcę by konkretne stworzenia umieszczone na współrzędnych 13/1/0 miały zmodyfikowane parametry, co właśnie czyni ten skrypt, oraz miały zmodyfikowaną nazwę zarówno na mapie, jak i na polu bitwy. Wszystkie, ale tylko na tym polu 13/1/0
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel