Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Rok 2025 jako potencjalny rok Heroes VIII?
komnata: Podziemna Tawerna

Górski Krasnolud PW
4 maja 2023, 01:10
Witam Was Grotowicze, tak jak w temacie, czy myślicie, że istnieje szansa na to, iż rok 2025 okaże się rokiem premiery (lub chociaż ogłoszenia prac) nowej części Bohaterów Mocy i Magii?
Za 2 lata obchodzić będziemy 30-lecie serii Heroes of Might and Magic, a rok temu w lutym ogłoszono pracę nad "nową grą AAA" z marki, tak więc mamy dwie możliwości:

A) Niedawno ogłoszony Clash of Heroes: Definitive Edition okaże się rok wcześniej wspomnianą grą
B) Powyższy tytuł ma być jedynie "przypominajką" dla graczy, że marka Might and Magic istnieje, i że są plany poważnego wrócenia do niej

Sam nie wiem, co o tym myśleć. Gdzieś przeczytałem (bodajże właśnie na forum Kwasowej Groty) że stanowisko po Erwanie przejął ktoś, kto pracował już (i nadal pracuje) nad większą ilością projektów z Might and Magic, niż zostało do tej pory upublicznionych, z mobilkami włącznie.

Być może francuski wydawca z zazdrością patrzy na to, jak Tryiumph Studio świetnie sobie radzi z posiadanym przez siebie Age of Wonders, oraz jak 1C Company, oraz Kalypso Media wskrzesiły King's Bounty i Disciples? Nowatorskie projekty typu "Song of Conquest" również pokazują, że ludzie w strategie nadal grają, pomimo iż to gatunek niszowy, swoich odbiorców nadal odnajduje.

Trzeba też wspomnieć o problemach finansowych Ubisoftu, a ponoć "tonący brzytwy się chwyta" więc być może francuski gigant będzie może chciał chociaż spróbować raz jeszcze ugrać coś na serii turowej strategii?


Podsumowując:

A) Zbliżające się 30-lecie serii Heroes (wydawcy lubią wykorzystywać rocznice, jako łatwą możliwość hype'u dla danej marki)
B) Ogłoszenie prac nad Clash of Heroes: Definitive Edition
C) Narastający trend powrotu do TBS'ów na rynku gier
D) Problemy finansowe Ubi i ich fakt zatrudnienia nowej osoby w miejsce Erwana

To wszystko oczywiście są luźne dywagacje, i wiem że tematy tego typu bardzo cienką linią wiszą nad strefą zwykłego spamu/offtopu, z tym że ja nie chcę przewidywać żadnych frakcji/jednostek/fabuły etc. jestem po prostu ciekaw, czy wg Was ostatnie wydarzenia być może nieco popchną Ubisoft w stronę wydania nowej części Heroes, czy też może go całkowicie zniechęcą.

avatar PW
4 maja 2023, 06:53
HoMM nigdy nie było i nie będzie grą AAA.

Górski Krasnolud PW
4 maja 2023, 10:13
Okej, o ile przy Heroes VII zgodzę się ze stwierdzeniem, że nie był on grą AAA,tak na produkcję jak i marketing szóstki został przeznaczony ogromny nakład pieniędzy, przynajmniej jak na tamtejsze czasy i realia.

jbnp5 PW
4 maja 2023, 11:02
Co nam może dać Ubi na 30-lecie? Nową graficzkę z Sheltemem? Remaster Heroes I? Cokolwiek to będzie, nic nowego to nie wniesie. Bardziej bym się spodziewał fanowskiego indyka inspirowanego naszą kochaną franczyzą, niż produkcją AAA od Ubi.
A jeżeli już naprawdę mieliby robić coś z rozmachem, to wskrzeszenie Dark Messiah 2 jest chyba najbezpieczniejszym finansowo wyborem. Gra jest kojarzona raczej pozytywnie, a potencjalny sequel miałby większą grupę odbiorców niż Heroes VIII.

Hayven PW
4 maja 2023, 13:06
Cytat:
bynajmniej jak na tamtejsze czasy i realia
Przynajmniej!

Górski Krasnolud PW
4 maja 2023, 13:43
Już poprawione.

Górski Krasnolud PW
4 maja 2023, 17:07
@jbnp5
Swoje podejrzenia o tym, że na 30-lecie Ubisoft mógłby wydać coś konkretnego jest między innymi fakt, że na 20-lecie wydali Heroes VII, ale może być również tak jak Ty piszesz. Bądź co bądź 10 lat temu marka Might and Magic miała zupełnie inny status na rynku gier, więc zobaczymy.
Na pewno nie chciałbym takiego remake'a Heroes I, na dzisiejsze standardy jest to już gra po prostu niespełniająca wymagań graczy, chociaż równie słabo byłoby, gdyby wydali ósmą część, która byłaby jak siódemka, czyli taka, która nie wniosła by nic nowego do całości serii.

Dlatego chciałbym, żeby (jeśli już by miał powstać) Heroes VIII był robiony zgodnie z koncepcją Juliana, lub coś w ten deseń (mam na myśli szczególnie mniejszą ilość frakcji, z większą możliwością ich różnorodnych kierunków rozwoju).

Dydzio PW
4 maja 2023, 18:04
Znając ubisoft to wypuszczenie kodu heroes 1 uznałbym za większy dar dla graczy niż ogłoszenie h8

Lukas715 PW
4 maja 2023, 23:12
Nie ma na to szans, zrobienie w tej chwili strategii turowej która spełni oczekiwania graczy jest poza możliwością Ubisoftu. https://videogames.si.com/features/age-of-wonders-4-developer-interview. Tutaj jest wywiad z Lennartem Sasem, jest on tym dla Age of Wonders czym Jon Van Caneghem dla serii Heroes, AoW od początku tworzy jedno studio, dodatkowo czerpią z doświadczenia Paradoxu, gigantów w świecie rozbudowanych strategii. Mechanika części czwartej jak chociażby wieże czarodzieja w których można więzić przeciwnych bohaterów, okradać ich z artefaktów zmuszać do służby w swoim wojsku jest zdumiewająca, gra jest bardzo głęboka na wielu płaszczyznach. Ubi by musiało iść swoją drogą ale ich na to nie stać, bo zwyczajnie nie mają kim tego zrobić, na to trzeba mieć doświadczenie, pomysły i jeszcze wiedzieć jak to zrobić. Już nie mówiąc o wsparciu po wydaniu, gdzie programiści Triumph Studio dostarczają łatek błyskawicznie, reagują na sugestie graczy. Nie chodzi o pieniądze nawet, bo AoW 4 nie jest grą wysokobudżetową, praktycznie bez marketingu, nawet SpellForce: Conquest of Eo jest dopracowane, pozbawione błędów, Ubisoft nie jest w stanie sprostać zadaniu, chociaż bazę mają w postaci poprzednich części HoMM, mogą znaleźć swoje miejsce jednak nie wierzę już w nich.

ShEv441 PW
5 maja 2023, 10:36
Ja bym chciał po prostu duchowego następce Heroes 3. Kamera 2D czy tam 2,5D bardzo podobna do Heroes3, tylko że z ładną grafiką HD. Dodatkowo rozwinięcie mechanik lub dodanie częściowo nowych - jednak od premiery H3 minęło 20 lat + jak chce pograć w H3 to już mam H3. Jednak nowa gra powinna także wnieść trochę od siebie.
Gra nie musi być AAA, właściwie nigdy chyba Heroesy takie nie były. Imo H8 powinno być takim produktem za 150 w dniu premiery / czy tam 40 $ zamiast 60$.
Zrobić 1 porządną grę i potem na zasadzie modnego ostatnio game-service modelu rozbudowywać grę przez następne 4-5 lat - dodać kilka następnych zamków, neutralnych stworów, zaklęć budynków etc i naprawiać jakieś bugi. Jednym z największych problemów heroesów było porzucanie gry po premierze lub robinenie dodatków na kolanie - jak ddatki do H4 czy SoD, które dodawały głównie mapki a nowej treści mało. Jedynym wyjątkiem jest tutaj H5, tam dochodziły miasta, nowe zaklęcia i umiejętności itd.

Z pomysłów jakie można by wziąć pod uwagę:
- bardziej rozbudowane frakcje z większą ilością dróg rozbudowy, może faktycznie że każda frakcja ma np 10 stworów do rekrutowania, ale można tylko 7 na miasto więc obierasz strategię które z tych stworów w danej rozgrywce wybierasz.
- może jakaś prymitywna dyplomacja? w sensie że w trakcie gry podobnie jak w total war czy civ możesz walczyć z danym graczem. Jednak po przejęciu 1 miasta w kluczowym miejscu możecie wziąć zawieszenie broni i wtedy się skupiać na walce z innymi. Albo, że aby przekonać kogos do sojuszu oddajesz mu 1 ze swoich miast mniej istotnych.
- trochę wieksze nastawienie na mp, jak sim turny dobrze działające na start, jakiś tryb obwerwatora,
- lepsze A.I. botów, minęło 20 lat od H3. TO że grra H7 z 2015 ma słabsze A.I. od staruszka to jakiś dramat.


Na papierze wydaje się to możliwe, z 2 strony to Ubisoft który w marce H&m od 15 lat ma same porażki na koncie, a także ostatnio inne gry nie są jakoś specjalnie dobrze oceniane. Personalnie bardzo bym się ucieszył z nowej próby, jednak do momentu ogłszenia nie będę się jakoś nakręcał, bo można się tylko rozczarować.

Dydzio PW
5 maja 2023, 12:42
Dla mnie najbardziej wiarygodnym człowiekiem (z przekonującą oceną opóźnień w cyklu wydawniczym) w sprawie daty wydania heroes 8 jest Major Disaster, zacytuję jego wypowiedź:

Major Disaster:
Odnośnie Heroes 8.
To Nekropolia była jak miałem 24 lata do 34.
Wtedy widziałem tylko punkt (światełko w tunelu) i dopiero
po 5 latach dotarłem do Hadesu (Charon - Sandro mnie tam
zaprowadził). Potem miałem wioskę elfów czyli raj
- pola elizejskie i valhalle (Zboczone kobiety) na komputerze.
Obecnie mam Forge wyglądam jak każdy męski Umbramanta
(Jak mieszanka ich) z wyjątkiem Mordehai Rane (Sandro).
I tak dziesięc lat od 24 do 34 lat. Czyli jeszcze 9 lat.
Za 9 lat będzie Dungeon i każdy będzie miał to co chcę.
Więc za 9 lat powinien być Heroes 8 bo tego chcecie.
Na razie jest wersja Overmida. A dla Overminda Heroes
jest za dobry - można na nim zarobić. Więc pewnie
nie zrobi Heroesa 8 i trzeba będzie czekać do Dungeonu.

Tak więc bym się szybko H8 nie spodziewał, za ok. 10 lat brzmi dość realistycznie

Zresztą wg mnie nikt nie powinien czekać na to barachło jakim na pewno będzie H8, lepiej liczyć na inne serie gier albo na mody do H3/4/5 o ile się ludziom nie przejadły

Nicolai PW
5 maja 2023, 14:20
Zdziwiłbym się gdyby Ubisoft nie wykorzystało w ten czy inny sposób 30-lecia marki. Jubileusze są zbyt wdzięczną materią, by pozostawić je niezagospodarowane. Oczywiście niekoniecznie oznacza to nową grę. Acz niespodziana zapowiedź CoH: DE daje jakąś nadzieję na przyszłość. Wygląda na to, że wydawca pamięta o marce i ma na nią jakiś plan. Może ma to związek z małym renesansem gier TBS? Brzmi prawdopodobnie. Acz jedna uwaga, ani Hirki, ani tym bardziej CoH nie są tytułami AAA, więc raczej nie chodziło o nie.

A jeśli mogę sobie pomarzyć to najchętniej zobaczyłbym drugie podejście do H3HD. Bo pomimo pewnego falstartu, edycja HD nadal ma spory potencjał. Priorytetowo należałoby potraktować, wiadomo, odtworzenie Ostrza Armageddonu i Cienia Śmierci. To od początku powinno być punktem wyjścia dla projektu. Mogliby jeszcze dorzucić kampanie z Kronik, bo to nic nie kosztuje a w ten sposób stworzyliby najbardziej kompletną edycję H3. A to już solidny selling point. Bo upscale w przypadku tej marki może nie wystarczyć, by przekonać fanów. Jak to mawiają, dobre wrogiem lepszego.

Dalej, nie obraziłbym się jakby załatali kilka błędów gnębiących graczy od lat i wprowadzili tweaki poprawiające balans, co obecnie stara się robić HotA Crew. Ulepszenia z kategorii "quality-of-life" z lobby na czele też byłyby mile widziane. Tak dopracowana Trójka mogłaby z czasem stać się domyślną edycją. Zwłaszcza jakby była relatywnie przyjazna moderom. A gdyby to się sprzedało to byłaby szansa na dalszy rozwój jak to było z AoE, który zaczął dostawać nowe frakcje. Ach rozmarzyłem się :P
temat: Rok 2025 jako potencjalny rok Heroes VIII?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel