Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Heroes 3 HOTA kampania 3 misja 2
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Kodzo19 PW
29 marca 2023, 12:19
Cześć mam problem z drugą misją kampanii róg otchłani misja serce wód. Nie jestem jakimś wybitnym graczem kampanię z podstawki przechodziłem na trudnym ale tutaj ledwo na normalnej trudności daję radę. Dotarłem do etapu gdzie na tej wodne mapie przejąłem 3 zamki żywiołów. I problem polega na tym że przed portalem do bossa są trzej strażnicy graniczni i nie mogę dostać się do ostatniego namiotu klucznika jest on ciemnoniebieski. Tego namiotu bronią weżę haspidzi i nie jestem w stanie ich pokonać aby przejść dalej. Czy jest ktoś w stanie coś temu zaradzić bo mi się już zwoje mózgowe palą od tego jak ta kampania jest trudna.

Begrezen PW
29 marca 2023, 14:11
no to w czym jest problem? zbierz armię aż będziesz w stanie pokonać te węże. pewnie jakieś massowe spowolnienie i inne zaklęcia się przydadzą.

Kodzo19 PW
29 marca 2023, 14:21
Tak długo zbierałem i próbowałem że się poddaje za każdym razem mnie węże pokonywały. A masowego spowolnienie nie wiele da bo węże mają dużo inicjatywy i atakują pierwsze a umie przejść całe pole bitwy.

Begrezen PW
29 marca 2023, 15:16
może daj po prostu zapis sprzed bitwy z tymi węzami i dostaniesz odpowiedź, czy walkę da się wygrać i w jaki sposób

Kodzo19 PW
29 marca 2023, 15:51
Zrobiłem mini research co do węży i dla mnie to nowość dla was pewnie nie. Otóż te węże tym więcej zabijesz z oddziału to pozostałe z oddziału zyskują premię do ataku. Sprawy też nie ułatwia fakt że każdy stack węży liczy sobie ponad 120 osobników. Mój bohater nawet nie ma magii ziemi tylko powietrza a nawet jeśli trafiłbym gdzieś łańcuch piorunów to na niewiele by się on zdał. Moja armia jest liczona w tysiącach tylko że na tej mapie maksymalnie mogę się rozbudować do żywiołaków magmy. Po dłuższym zastanowieniu raczej nie widzę szans na wygraną, ratować się mogę jedynie restartem mapy albo wczytaniem starszego zapisu i poprowadzenie gry w szybszy sposób z innym doborem umiejętności dla bohatera. Chyba jeszcze jakieś sugestie może coś przeoczyłem, chodź wydaje mi się że nie.

EDIT 1:
Poddałem się uruchomiłem misję ponownie na łatwym poziomie trudności i teraz poszło bez problemu ale do tej pory to wszystko udawało się ukończyć na trudnym albo chociaż normalnym. Przede mną jeszcze dwie misje ciekawe jak mi pójdą.

zmudziak22 PW
21 kwietnia 2023, 16:41
Przecież masz Uniwersytet w confluxie, także możesz nauczyć się magii ziemii.

Begrezen PW
22 kwietnia 2023, 01:06
Tylko naturalna ziemia a nie jakieś GMO obrzydliwe 🤣

Kodzo19 PW
27 kwietnia 2023, 21:33
Tak jest mam uniwersytet w confluxie i nawet jeśli nauczę się magii ziemi to i tak w tej kampanii nie trafiają się takie czary jak brama do miasta albo implozja. Poza tym to już nie ważne bo udało mi się to misję skończyć.
temat: Heroes 3 HOTA kampania 3 misja 2

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel