Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Antagarich w Płomieniach
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

James_Dean PW
19 kwietnia 2023, 20:32
Nie wiem co to jest :( do tej pory bawiłem się głównie na Erze, dopiero teraz zaczynam ogarniać vcmi.

Andruids PW
20 kwietnia 2023, 00:38
W launcherze masz opcję wybrania sztucznej inteligencji. Oznacza to, że gracz komputerowy będzie inaczej zachowywał się w walce i na mapie przygody. Moi kochani testerzy nie tylko wyłapali mnóstwo baboli, ale wytknęli, że scenariusze "Antagarichu w Płomieniach" były zbyt trudne na poziomie już 130%, i dodatkowo przeciwko AI Nullkillera (domyślnie zalecaną i rozwijaną sztuczną inteligencją w VCMI), która, jeśli da jej się taką możliwość, to bywa dość brutalna. Dlatego w jednej z ostatnich aktualizacji obniżyłem poziom trudności (dałem więcej surowców do zgarnięcia na mapce, łatwiejszych strażników, dodałem startowe garnizony, łatwiejszego "najostrzejszego boha" dla przeciwnika).

Także, jeśli grałeś z bardziej wybaczalnym AI (VCAI oraz StupidAI), to nie dziwię Ci się, że Twoje doświadczenie było "fajne, ale za proste xd".

Ale no, na to już nic nie poradzę. Mogę jedynie doradzić, żebyś spróbował kolejną mapę z zalecanymi algorytmami sztucznej inteligencji (na koniku (100%) i tak powinno być wymagająco).

Warmonger PW
20 kwietnia 2023, 16:54
Gracze narzekali, że AI jest słabe... czyżby teraz okazało się zbyt mocne? :P

Andruids PW
7 sierpnia 2023, 10:49
Mały teaserek nadchodzącego starcia.

Kuririn PW
7 sierpnia 2023, 11:12
tak jakby znam ten model :P

boardgames_ftw PW
8 sierpnia 2023, 11:11
Wizard z H2! Ile bym dał, żeby to był nowy zamek do Hoty. :P

Andruids PW
16 września 2023, 16:16
Pozdrawiam wszystkich czekających po tak długiej przerwie. Finał Antagarichu w Płomieniach zabierze nas na granicę już dawno spustoszonej Erathii, z Bracadą. Krajobraz będzie trochę inny niż ten, który niektórzy pamiętają z Might & Magic VII, z powodu aktywności żywiołaków, którym nie podoba się ekspansja Niebiańskiej Kuźni. Na tej arenie dojdzie do starcia królów - sam Kastore zmierzy się z ostatnią nadzieją na powstrzymanie cyberabominacji, wyposażonym w posiłki z rodzimego Enroth Rolandem.

Jeśli ktoś chce zobaczyć mapkę, a nie ma ochoty instalować VCMI, będzie ku temu okazja na streamie zuuzla, który ma odbyć się już za chwilę, o godzinie 17:00:
Link do kanału.

Mod jest do ściągnięcia w launcherze VCMI, można pobrać go też tutaj:
Antagarich_Burning_full_part_3.zip
Uwaga - Mod wymaga do działania wersji 1.3. / 1.3.1. / 1.3.2.

Zapraszam do palenia. Uwaga na gluty. Bez magii trudno odlepić.


uhm PW
16 września 2023, 21:37
Kurczę, grałbym, ale cały mój czas pochłania teraz turniej. Jeszcze drugiej części AB nie skończyłem :P Mam nadzieję, że masz plany na kolejne nostalgiczne powroty na planetę Enroth? Wszystkie historie rozwijające sagi trzech kontynentów biorę w ciemno.

Andruids PW
16 września 2023, 22:13
No ale chyba nie ma pośpiechu. Nie udało mi się wdrożyć kilku planowanych rzeczy w Powrocie Czarodzieja (dosłownie garstki, ale takiej fajnie wyglądającej), więc może do czasu jak znajdziesz czas żeby do niego usiąść, to te rzeczy już będą dodane?

A jeśli pytasz czy mam plany robić dalej mapki? Mój harmonogram modowania wygląda tak, że nie robię jednej tej samej rzeczy za długo. Więc teraz podłubię może coś przy Prawilonie, a może przy szczurowym modzie, a może jeszcze w czymś innym, o czym słyszała do tej pory tylko garstka osób.

Ale na pewno coś powstanie, i na pewno będę chciał jakoś wpleść to w kanon M&M. Być może tym razem nie na zasadzie alternatywnej historii. Nie czuję się na siłach do pójścia od razu za ciosem i dopisania definitywnego epilogu Antagarichu w Płomieniach. Na ten moment, po rozgromieniu kolejno Katarzyny, Gelu i Rolanda, Antagarich można uznać za definitywnie spalony. W tej wersji wydarzeń nie było nikogo kto sięgnąłby po Ostrze Armageddonu, potęga Niebiańskiej Kuźni okazała się po prostu tak przytłaczająca. Dlatego w nazwie folderów z mapami widnieje "bad ending" : p

W mojej głowie jest jeszcze pomysł na EXTRA CHAPTER, ale na ten moment nie chcę nic obiecywać.

uhm PW
16 września 2023, 23:28
Ja też się nie śpieszę i Cię nie poganiam ;) po prostu cieszę się, że na naszej polskiej scenie powstaje coraz więcej naprawdę wysokiej jakości modów. Mam sporo map, modów i gier do nadrobienia, plany wręcz na lata, ale widząc coś nowego jestem jak dziecko, które zobaczyło w witrynie sklepowej nową zabawkę i zapomina o wszystkich poprzednich marzeniach ;)

No i druga rzecz, tęsknię za historiami światów Might and Magic sprzed ery Ubisoftu. Szczurowy mod też jest świetnym nawiązaniem, i sam może dłubnę z nim mapkę, dlatego ciekaw byłem dalszych planów i wizji. Dzięki za uchylenie rąbka tajemnicy, trzymam kciuki!

Andruids PW
17 września 2023, 00:59
uhm:
Szczurowy mod też jest świetnym nawiązaniem, i sam może dłubnę z nim mapkę, dlatego ciekaw byłem dalszych planów i wizji.

Ho ho ho. Pisz jak tylko najdzie Cię wena. Chętnie doradzę, dopowiem i dopomogę (jak tylko będę umiał). Z nieujawnionych jeszcze łotrów, mam w zanadrzu córkę enrothiańskiego księcia złodziei, która może wystąpić w mapce polegającej na uwolnieniu swojego ojca.

Warmonger PW
17 września 2023, 19:04
Nowa mapa jest super. Interesująca, nieliniowa, wymagająca - słowem, grywalna. W starym stylu, sprawnie wykorzystuje nowe elementy bez wprowadzania udziwnień. Podobnie wykonanie graficzne - wiele nowych grafik (szczególnie bramy podziemi), które jednak komponują się z całością. Wszystko jest przejrzyste i naturalne.

Andruids PW
3 kwietnia, 01:08
Zrobiłem rzecz.

Antagarich Burning the musical OST - 01. Dark Path

Kurek PW
3 kwietnia, 12:30
Wooow, gratulejszyn

Major Disaster PW
3 kwietnia, 23:14
Ups, chyba Roland wygląda jak mój lokator z drugiego
domu. Ale już się przyzwyczaiłem że w grach
każdy walczy z każdym.
Mówię jako podobizna Kastore'a.
strona: 1 - 2
temat: [VCMI/projekt] Antagarich w Płomieniach

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel