Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Zaginione Opowieści z Axeoth
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)

Górski Krasnolud PW
14 kwietnia 2023, 02:06
Korzystając z wolnej chwili powróciłem do Heroes VII, jako że niektóre kampanie przeszedłem dopiero raz, a niektóre wcale, postanowiłem, że trzeba nadrobić przynajmniej niektóre z nich.
Właśnie ukończyłem drugą część Zaginionych Opowieści z Axeoth, i muszę powiedzieć, że grało mi się całkiem przyjemnie, plusem tych kampanii jest intro oraz outro (gdzie mimo "darmowosci" tego dodatku, Ubi takie dodał) z oryginalnym głosem z czwórki.
Same mapy niestety są ultra banalne, żeby nie powiedzieć schematyczne,niestety, ale nie odebralo mi to poczucia miło spędzonego czasu. Kampanię przeszedłem na Heroicznym poziomie,jednak przechodząc w ogóle nie było wymagających sytuacji na mapie, co chyba świadczy o ppziomie trudności tych dwóch DLC.
Podobało mi się to zmiksowanie armii z siódemki, na podobieństwo tych z Heroes IV (najbardziej to widać w Nekropolis, gdzie Lilimy i Niszczyciele otrzymali nawet swoje budynki na mapie świata)
Największym plusem są nowe jednostki, i to właśnie bardzo mocno w stylu Heroes IV - Białe Tygrysy oraz Ifryty w Lochach, oraz bohaterowie i artefakty, jak na darmowy dodatek, to zawartość jest naprawdę satysfakcjonującą (wykorzystanie "ozdobnych" obiektów z podstawowej wersji i nadanie im w DLC konkretnych ról [np. młyn] też były bardzo fajne).

Za największy minus całego dodatku uważam zaś jego wyizolowanie względem reszty gdy, gdyż z nową zawartością nie spotkamy się nigdzie indziej, niż w specjalnie przygotowanych kampaniach (średnich swoją drogą, przez pierwszą część się nudziłem, dopiero Dogwoggle zdobył moją sympatię)
Zawsze zwracałem na to uwagę w tym dodatku, a nikim w sumie o tym nie dyskutowałem, ale Sandro jest głównym antagonistą drugiego DLC do Heroes VII, a więc mimo, że jego obecność w tej grze jest bardzo ograniczona, to właśnie dzięki temu dodatkowi Sandro zawitał w części siódmej i miał w niej swoję pięć minut. :)

A Wy jak wspominacie Zaginione Opowieści? Wróciliście jeszcze kiedyś do tych kampanii po premierze, czy też tak jak szybko zostały wydane, tak o nich zapomnieliście? Jakie macie odczucia? Czy taka forma DLC i powrotu do Starego Uniwersum (główna fabuła skupia się na Ashan, ale w takich mniej zobowiązujących projektach pojawia się miejsce na powrót do uniwersum Starożytnych) Wam odpowiada? Jestem tego wszystkiego ciekaw.
temat: Zaginione Opowieści z Axeoth

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel