Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30

Hayven PW
28 marca 2023, 20:22
Cytat:
bo sensu w zasłanianiu zdrowego oka to chyba nie ma zbyt wiele.

Sensu w noszeniu zbroi, kiedy jesteś nieśmiertelny, chyba też nie ma zbyt wiele?

Skoro są ludzie noszący okulary mimo braku wady wzroku albo wręcz na soczewki, to nie widzę problemu w tym, żeby ktoś, kto próbuje wtopić się w tłum piratów, demonstracyjnie nosił przepaskę na zdrowym oku :P

Begrezen PW
28 marca 2023, 21:36
op:
Sensu w noszeniu zbroi, kiedy jesteś nieśmiertelny, chyba też nie ma zbyt wiele?

otóż nie. tarnum ukrywał fakt że jest nieśmiertelny przed swoimi wojskami, doradcami. i jest to dosc dobrze umotywowane. tarnum jako barbarzynca zostal zapamietany jako Tyran, dokonal wielu zbrodni i nie cieszyl sie dobrą reputacją. a w kronikach walczył po stronie tych dobrych, którzy z tyranem barbarzynca nie chcielby miec nie wspolnego xD
w jednej z kronik gdzie dowodzi armia lochu, jest natomiast wyjaśnione, że jakby "umarł" to armia lochu szybko by go opuściła a nie było czasu na ponowne zbieranie armii by dogonić gelu xd poza tym to nie jest tak, że sobie zginie, ale zaraz potem wstanie i nic mu się nie dzieje. normalnie odczuwa ból. umieranie od śmiertelnych ran chyba zbyt przyjemne nie jest. więc jednak zbroja troche sie przydaje, nie uważasz?

op:
Skoro są ludzie noszący okulary mimo braku wady wzroku albo wręcz na soczewki, to nie widzę problemu w tym, żeby ktoś, kto próbuje wtopić się w tłum piratów, demonstracyjnie nosił przepaskę na zdrowym oku :P

noszenie takich okularów nie ma negatywnego wpływu na wzrok w przeciwienstwie do trwałego zasłaniania jednego oka

VIP PW
30 marca 2023, 18:40
:)

Wersja Hiszpańska! Nadchodzi! :). Więcej informacji i nowości również dla wersji polskiej - wkrótce.



AmiDaDeer PW
31 marca 2023, 16:12
Begrezen:
noszenie takich okularów nie ma negatywnego wpływu na wzrok w przeciwienstwie do trwałego zasłaniania jednego oka
Zasłanianie jednego oka miało swego czasu zastosowanie w celach militarnych (choć nie ma źródeł żeby piraci nosili je w takim celu) - zasłaniając jedno oko w świetle dziennym lub przy świecach, przystosowujesz je do widzenia w ciemności, np. w tym wypadku wchodzenia do nieoświetlonego podpokładu.

Begrezen PW
3 kwietnia 2023, 03:37
kolejna, 8 kronika zaktualizowana link

-zmieniono niektóre premie początkowe na bardziej sensowne
-wykupieni w tawernie bohaterowie komputera w pozniejszych misjach mają od razu wbity jakiś tam lvl
-zbanowano inteligencje oraz bohaterkę startującą z inteligencją
-w niektórych misjach zmieniono drogi na wolniejsze, a w misji 1 część dróg usunięto
-w misjach 1-2 przyśpieszono pojawianie się zdarzeń fabularnych
-w misji 4 zbanowano portale przyzywania w 2 lochach, dodano zdarzenie-pułapkę przy portalu łączącym strefy komputera, dodano strażnika przy siedlisku smoka, w opisie mapy dodano dokładniejszą informację o celu misji
-w misji 5 ograniczono ruch bossa do siedzenia w mieście, bo nie chciało mu się zabierać armii z miasta xdd ponadto dodano Łódź :D
-w misji 6 zmieniono strażników do ziem komputera, wzmocniono strażników kluczników oraz biblioteki, dodano więcej armii na start dla komputera, dodano strażnika do siedliska błękitnego smoka
-w misji 7 dodano miasto dla komputera, do którego gracz nie ma dostepu, po to, aby komputer nie umarł i można było wypełnić misje poprzez zdobycie artefaktu, ponadto dodano garnizony z przeklętą ziemią, wzmocniono niektórych strażników, zmieniono położenie siedliska błękitnego smoka oraz dodano strażnika do niego

a co się tyczy misji ostatniej:
-zablokowano możliwość zdobywania magicznego portalu w miastach komputera, bo rodziło to problemy z kradzieżą artów od bossa innymi bohaterami xD
-w tej misji specjalnie dla gelu zbanowano teleport w jego gildii magów bo jest idiotą ale obawiam się, że nadal będzie miernym przeciwnikiem do pokonania, bo jest debilem skończonym, a to akurat pasuje do fabuły
-zmieniono całkowicie oba bezsensowne questy u proroków, zarówno cele ich misji jak i nagrodę
-wzmocniono strażników kluczowych obiektów
-zablokowano możliwość wykupienia skończonego idioty w karczmie przez gracza ludzkiego
-dodano kilka zaklęć dla last bossa oraz dodano mu trochę armii na start
-dodano strażników przy siedliskach błękitnych smoków

VIP PW
30 kwietnia 2023, 11:19
RELEASE VERSION 2.5.9 COMPLETE! - DUŻA AKTULIZACJA! (Mamy 5 wersji zamknietej bety :D). Udostępnie link/dam znać kiedy pojawi sie w skarbcu.

Również napisze tutaj liste zmian jak pobawię sie z nią - troche tego jest :P

Ogólna lista zmian:

Mamy globalne "Najlepsze Wyniki", quiz, cofanie animacji, wersja hiszpańska, naprawa błedów i wiele więcej. Wszystkie aspekty dla każdej wersji językowej i każdej kroniki. ☺️

NAPRAWDE SPORO ROBOTY z aspektami hiszpańskimi m.in. : promocje, teksty, obrazki pudełek, ścieżki dżwiękowe, intra, zwoje w grze, zwoje w launcherze, kronika GoW i więcej


Promocja:

https://www.youtube.com/watch?v=6dxDJa9nDv8

Screeny:











VIP PW
5 maja 2023, 17:10
Alternatywne pobieranie: https://www.moddb.com/mods/heroes-chronicles-fully-compability-hdmod/downloads/release-version-259

Ciekawe, że teraz przeszło a wcześniej przy poprzedniej wersji nie chcieli akceptacji dać na MODDB. UWAGA: Jeśli nazwa wersji nie zostanie zmieniona (+ aktualizacja pliku tez by siadła) w kwasowej grocie przy pobieraniu, to Launcher bedzie pokazywał komunikaty w stylu ze poprzednia wersja jest nowsza np. dostępna jest nowsza (2.5.8) mając 2.5.9, co jest nie prawdą :P

----

Za niedługo pojawi się tez trzecia kolejna opcja niespodzianka, dzięki której bedzie mozna pobrać projekt :P

VIP PW
7 maja 2023, 09:12
Zaktualizowano w skarbcu https://www.vault.acidcave.net/file.php?id=619!


MassFantasy PW
24 sierpnia 2023, 19:01
Cześć,

Nie działają mi filmy wstępne do misji, film śmierci Tarnuma również. W sensie jest dźwięk, ale zamiast filmu czarny obraz. Ktoś jeszcze ma takie problemy, wiadomo co mogę źle robić? Wydaje mi się, że zainstalowałem wszystko poprawnie. Działam na Złotej Edycji, a Kroniki mam z Goga.


Edit: Dobra, już naprawiłem. Trzeba skopiować 2 pliki z płyty z gry do folderu _HD3_Data\CD Data. Te 2 pliki są w folderze heroes3\data na płycie. Wychodzi na to, że jak hdmod pozwala na granie w grę bez płyty, to filmów, które są na płycie, nie zapewnia - rozumiem, że to samo dzieje się z waszym projektem kronik. Po skopiowaniu wszystko super działa.

VIP PW
17 września 2023, 07:13
Dzięki wielkie za wyjaśnienie i rozwiązanie problemu :). Testowana była głownie wersja z GoGa. W wersjach płytowych pewnie trzeba mieć ciągle płytę aby były filmiki, obraz płyty (w razie wypadku/uszkodzenia) lub jak wspomniałeś skopiować. Rozumiem, że wtedy nie pokazują się cutscenki i intro na poczatku gry?

VIP PW
17 września 2023, 18:30
Upewnij się, że posiadasz najnowszą wersje z GoG lub spróbuj reinstalacji.

VIP PW
18 września 2023, 07:13
To GOG zmieniał logike swoich instalatorów :P. Najnowszy był tylko u nich dostępny, kiedy zaczynałem projekt, a sporo juz czasu minelo :P Więc tamten musi byc bardzo stary :D

RustDragon PW
30 listopada 2023, 11:38
Działa wszystko...sporo trzeba się natrudzić :P.HD mod w instalce v2.5.9 jest troche przestarzały :P

VIP PW
9 grudnia 2023, 19:37
A tak chyba wersja wcześniejsza, ale i tak aktualizacje robimy (krzyczy hdmod), więc to jest backup :). U mnie nie było problemów :PP

Swetru PW
7 stycznia, 18:01
Witam

Po zainstalowaniu paczki Heroes Kroniki mam problem prędkością poruszania się jednostek w walce. Te poruszają się bardzo szybko niezależnie od ustawionej szybkości animacji w walce. Zmiana tej wartości wpływa tylko na szybkość animacji ataku. Co ciekawe, problem też występuje również na podstawowej wersji gry odpalonej przez HD moda. Próbowałem odinstalować paczkę oraz HD moda oraz instalować różne wersji niestety bezskutecznie.

VIP PW
7 stycznia, 19:32
Tutaj jest menu z ustawieniami/dodatkami:

Kliknij przycisk prędkości


Swetru PW
7 stycznia, 20:15
Dziękuję za odpowiedź. Usunięcie pliku cranim też rozwiązało problem.

VIP PW
8 stycznia, 14:40
Nie ma sprawy :). Zalecałbym nie ingerować w pliki manualnie :P

VIP PW
27 stycznia, 16:04
Nowa wersja Kronik dostępna :)!

Pojawi się też później w skarbcu.



https://www.moddb.com/mods/heroes-chronicles-fully-compability-hdmod/downloads/release-version-2510

W wolnej chwila wrzucę changelog ;).

BARDZO DUŻE PODZIĘKOWANIA DLA @Majaczek w kwestii wsparcia projektu przy m.in. zapisie dla wszystkich dni (hdmod do tej pory nie naprawił problemu) i wiele więcej!

VIP PW
27 stycznia, 18:35
Przesyłam listę zmian:

v2.5.10


strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel