Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: VCMI Heroes 3 - wersja na telefon
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Drwal PW
11 lutego 2023, 23:44
Wydzielam osobny temat na omawianie wersji VCMI na telefon. Tu możemy pisać o najnowszych wersjach, błędach, naszych odczuciach, plotkach i innych. A nóż może Warmonger czy Dydzio coś pomogą albo przekażą temat dalej. :)

Ważne linki:
Downaload (Android)
Instrukcja instalacji na stronie VCMI (j.angielski)
Instrukcja instalacji na YT (j. polski i angielski).

I chyba na razie tyle, będę na bieżąco aktualizować pierwszy post.

Od siebie dodam swoją minirecenzje po niecałej 1 godzinie granie (wersja 1.1).

Jeżeli graliście kilka lat temu, to na pewno zauważycie, że progres jest ogromny. Kultura pracy jest znacznie wyższa, aczkolwiek może to przez fakt, że teraz telefony są znacznie mocniejsze niż były. Wydaje mi się, że usprawniono wiele rzeczy, które wpływają na komfort pracy. Jeżeli do telefonu podłączycie myszkę, to jest wręcz idealnie. No, ale docelowo większość będzie chciała grać przecież "normalnie". :)
Rzeczy które wciąż mnie irytują:
- każda czynność, którą normalnie zrobilibyście PPM. Tu jest bardzo ciężko uzyskać poziom grania na komputerze,
- czasem jak wyskakują jakieś komunikaty o zdobytym doświadczenia czy zdarzenia losowe, to trudno trafić w przycisk,
- przewijanie mapy to udręka, trudno pojechać w lewo czy prawo, a jeszcze trudniej zahamować przesuwanie. :)

Co mogłoby pomóc? Na pewno jakieś dodatkowe przyciski do akceptacji, by nie trzeba było celować dużym paluchem w małe okienka. Może wystarczyć kliknąć w puste pole, by coś przewinąć?
Na razie to tyle, ciekawy jestem waszych opinii.

Dydzio PW
13 lutego 2023, 20:13
co do scrollowania mapy to wyprobuj różne tryby kursora

Drwal PW
2 marca 2023, 18:31
Próbowałem Dydzio i każda ma swoje wady. Troszkę bym tutaj jeszcze popracował nad innym rozwiązaniem, bo naprawdę można dostać zakwasów palców podczas grania. :)
temat: VCMI Heroes 3 - wersja na telefon

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel