Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Skąd się wziął twój nick?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

Dren PW
8 października 2016, 17:57
Historia mojego nicku jest "absolutnie niesamowitą (i pewnie niepowtarzalną)" historią. Dawno temu grałem z kuzynem i bratem w HIII No i tak się złożyło że nie mogłem wymyślić żadnej nazwy. Wtedy to właśnie mój kuzyn wpisał Dren KONIEC a co to znaczy? Czytajcie wspak
A Awatar? Po prostu lubię Gavina Magnusa

Tarnoob PW
6 lutego 2023, 14:12
O dziwo jeszcze się nie wypowiedziałem, a temat pochodzenia nicków wrócił w innym wątku.

Starzy wyjadacze i fani dziejów Groty mogą pamiętać, jak w 2007 roku wchodziłem do społeczności jako Tarnum; wiem, to trochę obciachowe nazywać się od superbohatera, ale może mnie usprawiedliwia to, że miałem wtedy 12 lat. Ten pan dalej jest jedną z moich ulubionych postaci marki, a do Heroes Chronicles mam wielki sentyment, bo to właśnie od niego zaczęła się moja przygoda z mocą i magią, konkretniej od HC4 – Szarży Smoków.

„Tarnoob” wzięło się stąd, że w śp. gimnazjum – jeszcze jakoś w 2007 – wspomniałem swój pseudonim „Tarnum”, a ktoś go złośliwie przekręcił. Gdzieś ok. 2009–10 zmieniłem nick na ten m.in. po to, żeby się nie myliło z poprzedzającym mnie Tarnumem z Jaskini Behemota, znanym jako wieloletni organizator konwentu.

AmiDaDeer PW
6 lutego 2023, 14:22
Ja parę lat temu:
Drwal:
Oczywiście najchętniej bym go zmienił, ale po takim czasie nie ma to po prostu sensu.
Mam dokładnie to samo. Ech, te nieprzemyślane decyzje, które ciągną się za nami przez całe życie...

Welp, this is awkward xd

Historia mojego obecnego nicka wzięła się stąd, że w moim dawnym otoczeniu przypisano mi słowo Ami (z franc. przyjaciel) niekoniecznie ze względu na znaczenie, ale z racji ładnego brzmienia i... bezpłciowości. Cóż, już 10 lat temu podejrzewano u mnie to, czego sama do siebie przez długi czas nie dopuszczałam. :P

Cząstka DaDeer natomiast nie ma ciekawej historii - po prostu mam słabość do jeleniowatych jako moich duchowych zwierząt.

Magiellan PW
8 lutego 2023, 08:23
Mój nick jest właściwie takim żartem sytuacyjnym. Na którymś spotkaniu z kumplami, trochę wypiwszy tradycyjnie debatowaliśmy o piłce nożnej. W pewnym momencie jeden ziomek stwierdził jakąś oczywistą oczywistość. Coś w stylu, że "piłka jest okrągła a brami są dwie"... Na co drugi ziomek z pełną powagą odpowiedział: "Serio? Mówisz? No proszę, znalazł się światowej sławy podróżnik/odkrywca Magiellan"... Jak myśmy wtedy ryknęli śmiechem... Wiem, że opisem ciężko oddać śmieszność tamtej sytuacji, ale biorąc pod uwagę nasz stan wtedy, stwierdzenie jednego zioma i odpowiedź z pełną powagą drugiego to tamta sytuacja naprawdę była komiczna :) I tak mimo iż opisywana sytuacja miała miejsce już parę lat temu tak Magiellan już z nami pozostał ")

Nicolai PW
9 lutego 2023, 09:49
Tarnoob:
Starzy wyjadacze i fani dziejów Groty mogą pamiętać, jak w 2007 roku wchodziłem do społeczności jako Tarnum;
O, nie wiedziałem, że to Ty. To teraz sprzedam ciekawy fragment lore. Otóż Jaskinię śledziłem jeszcze w latach świetności, ale konto założyłem dopiero po Wielkim Padzie na Forum Tymczasowym i nazwałem się... Tarnum :P Nie wiedziałem, że nick był zajęty a starzy użytkownicy musieli się migrować ręcznie, więc trafiłem w okienko kiedy nie byłeś jeszcze tam zarejestrowany. Chyba jeszcze tego samego dnia założyłeś konto Tarnum_JB czy jakoś tak i napisałeś "ale jak to tak" i musiałem się na szybko przebrandować. A że nie miałem pomysłu to padło na jedyną znaną z imienia postać we właśnie powstającym H5, Nicolaia. I tak już zostało na lata.

Tarnoob PW
9 lutego 2023, 10:34
Wtedy chyba trafiłeś na tego „prawdziwego”, starego Tarnuma. Do JB dołączyłem w 2008 roku, na nowym forum i od początku byłem tam Tarnoobem.

Kastore PW
9 lutego 2023, 22:51
Zastanawiałem się też nad nickiem Corak, ale Kastore chyba ładniej brzmi.

Górski Krasnolud PW
10 lutego 2023, 08:03
Historia mojego nicku jest dość prosta. Kwasowa Grota była pierwszym forum, na jakie logowałem się w życiu, i było to 9 lat temu. Z początku nadałem nazwę "Śnieżny Elf" prawdopodobnie inspirując się tematyką Vori, którą lubiłem od zawsze, ale nie ustawiłem hasła na tamtym koncie, więc musiałem założyć drugie... w ten sposób w mojej głowie na szybko powstał "Górski Krasnolud" jako zlepek dwóch pasujących do siebie słów w klimacie fantasy. Z czasem, na "pierwszym Górskim Krasnoludzie", którego używałem, a dzisiaj jest zbanowany, nazwa została skrócona do "Górski" i tamten nick chyba by mi najbardziej pasował, ponieważ wszyscy na chacie, czy forum i tak używali tylko określania "Górski" właśnie. Z czasem, będąc strasznie wciągnięty w grę "Shadow of Mordor/War" chciałem zmienić nazwę na "Talion01" ale cieszę się, że koniec końców do tego nie doszło. :P

Eggyslav PW
11 lutego 2023, 19:54
Mój nick to kombinacja pseudonimu którym zazwyczaj się posługuję w cyberprzestrzeni, czyli "Eggy" (którego genezę wyjaśnię w dalszej części posta), oraz zanglicyzowanej, ostatniej części mojego imienia. Naprawdę mam na imię Jarek, zaś trzon Eggy wymyśliła moja siostra. Bo wiecie, Jarosław - Jajosław, i mi się to spodobało. Proste, sympatyczne i niepretensjonalne. A przyrostek -slav dodaję zazwyczaj jeśli Eggy jest już zajęte. :)
strona: 1 - 2 - 3
temat: Skąd się wziął twój nick?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel