Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 122 - 123 - 124 ... 128 - 129 - 130

Serd PW
8 lutego 2023, 20:01
O widzisz, udało się.
Tak to wygląda

Dydzio PW
8 lutego 2023, 21:32
No rzeczywiście jest jakiś dziwny problem którego nie zgłosił nikt inny - pytanie na jakiej rozdzielczości odpalasz gre, i czy masz w windowsie włączone skalowanie?

Wersja 1.1.0 działała bezproblemowo mówisz?

I co to jest to co wystaje po lewej okna miasta - ten bug przenosi sie na mape przygody? Czy z innymi typami miast też jestproblem?

Bitwy też są zbugowane?

Jakiego typu instalator heroes 3? Jakaś płyta? gog.com?

Majster PW
8 lutego 2023, 22:00
Czy mod Extended RMG w "vcmi extras" jest istotny? Bo wyskoczył mi taki błąd w vcmi 1.1.1: foto

Edit: właśnie ogarnąłem, że jest kluczowy mod, w którym można ustawiać sojusze pomiędzy graczami. Da się to jakoś naprawić?

avatar PW
8 lutego 2023, 23:20
Nie da się, zawiera rzeczy, które będą obecne w wersji 1.2, w wersji 1.1 musi być cały czas wyłączony.

Serd PW
9 lutego 2023, 00:01
Do Dydzio:

Ad.1: - Grę odpalam na 1366x768. (Tak, w końcu JAKOŚ mi sie to udało po n-tym re-instalu hotfixa. Nawiasem mówiąc zmiana rozdziałki na inną nic nie daje - bug występuje i tak i tak. Sprawdzałem.)Jeśli chodzi o skalowanie to nie wiem, może i mam włączone. Powiem szczerze, wszelkie ustawienia graficzne systemu mama domyślne, takie jak ustawiły mi się same podczas instalacji sterowników graficznych, i nic w nich na wszelki wypadek nie zmieniałem.

Ad.2: - A gdzie tam! Już od wersji 1.1 miałem problemy z wyższymi rozdzielczościami, podczas przeglądu buildów wyszły jeszcze potem problemy z obsługą myszki przy wyborze scenariusza oraz później także problemy z połączeniem z serwerem a teraz w hotfixie wystąpił na odmianę bug z miastami.

Ad.3: - Chodzi Ci o to zaznaczone czerwoną ramką? To chyba jest ten sam wycinek ekranu miasta co w centralnej części screena który, nie wiem czemu, wyświetlił się tam drugi raz... I nie, ten bug nie przenosi się na Mapę Przygód. Z Mapą wszystko jest OK. A jeśli chodzi o drugą część tego pytania, to tak, z innymi miastami też tak jest. Zresztą, zobacz sam:

Zamek
Bastion
Forteca
Nekro
Loch
Twierdza
Cytadela
Conflux

Jedynym wyjątkiem jest tutaj Inferno które jako jedyne ze wszystkich miast działa w 100% poprawnie. Pozostałe - tak jak pokazałem na screenach powyżej.

Ad.4: Nie, z bitwami wszystko jest OK.

Ad.5: Heroes OF Might And Magic III Complete Edition z GOG-a.

avatar PW
9 lutego 2023, 07:38
Serd, możesz wrzucić tu plik settings.json? (chcę sprawdzić jedną rzecz)

Majster PW
9 lutego 2023, 12:03
Avatar:
Nie da się, zawiera rzeczy, które będą obecne w wersji 1.2, w wersji 1.1 musi być cały czas wyłączony.
O kurka, właśnie zdałem sobie sprawę, co odwaliłem. Odistalowałem builda z działąjącym RMG, by sprawdzić 1.1.1. I zostałem z niczym. No świetnie... Domyślam się, że instalowanie teraz 1.1.0, lub jakiegoś innego starego builda nie ma sensu, bo i tak w launcherze RMG jest wgrane pod nadchodzącą wersję 1.2?

Serd PW
9 lutego 2023, 12:25
Proszę Bardzo, Avatarze

Warmonger PW
9 lutego 2023, 13:10
Ogólnie nie jest dobrze, że Launcher zaciąga mody pod niewydaną wersję :P To wszystko powinno siedzieć na branchach dostępnych tylko dla deweloperów, będziemy to musieli wyprostować.

avatar PW
9 lutego 2023, 18:40
Serd:
Proszę Bardzo, Avatarze

Ciężki twój przypadek :)
Masz bardzo małą zawartość pliku settings.json


Ja dla przykładu mam taką.


Wygląda jakby twój system nie bardzo chciał zapisywać ustawienia do tego pliku. Antywir? Zapora?

Weź podmień ten plik i zobacz co się stanie.

I bardzo ważne.
Widzę, że masz włączony sub-mod Extended RMG. On jest sprawcą wielu kłopotów.


Weź go wyłącz w launcherze, albo w pliku modStetting.json w tym miejscu zamień "true" na "false".

Serd PW
10 lutego 2023, 09:10
Avatar:
Ciężki twój przypadek :)
Masz bardzo małą zawartość pliku settings.json


Ja dla przykładu mam taką.


Wygląda jakby twój system nie bardzo chciał zapisywać ustawienia do tego pliku. Antywir? Zapora?

Weź podmień ten plik i zobacz co się stanie.

I bardzo ważne.
Widzę, że masz włączony sub-mod Extended RMG. On jest sprawcą wielu kłopotów.


Weź go wyłącz w launcherze, albo w pliku modStetting.json w tym miejscu zamień "true" na "false".

Zrobiłem wszystko tak jak mówiłeś, Avatarze. Podmieniłem plik, wyłączyłem Extended RMG, i nic.
Wszystko jest tak jak było. Bug z miastami występuje nadal.

Majster PW
11 lutego 2023, 13:38
Warmonger:
Ogólnie nie jest dobrze, że Launcher zaciąga mody pod niewydaną wersję :P To wszystko powinno siedzieć na branchach dostępnych tylko dla deweloperów, będziemy to musieli wyprostować.

Właśnie, bardzo bym prosił, o przywrócenie właściwej wersji RMG dla vcmi 1.1.1. Jest to dla mnie kluczowy element rozgrywki. A nie wiemy, kiedy 1.2 zostanie wydane.

avatar PW
11 lutego 2023, 13:55
Tu nie ma co przywracać, tylko wyłączyć submod Extended RMG options w launcherze.

Majster PW
11 lutego 2023, 22:41
:
Tu nie ma co przywracać, tylko wyłączyć submod Extended RMG options w launcherze.
Tylko wtedy nie ma możliwości ustawiania sojuszów, a ja bym chciał odzyskać tą funkcję.

Warmonger PW
12 lutego 2023, 08:22
Ustawianie sojuszów to też nowość, która w obecnej wersji jest niedostępna.

avatar PW
12 lutego 2023, 08:32
Majstrowi chyba chodzi o to, że jak się bawisz w klikanie ustawiania drużyn po staremu, to w niektórych przypadkach kliknięcie prawym przyciskiem myszy na Enemies powoduje crash gry.

Majster PW
12 lutego 2023, 15:29
Avatar:
Majstrowi chyba chodzi o to, że jak się bawisz w klikanie ustawiania drużyn po staremu, to w niektórych przypadkach kliknięcie prawym przyciskiem myszy na Enemies powoduje crash gry.
Oto też. W Vcmi nie da się ustawić drużyn, w taki sposób, by gracze ludzcy byli w jednej drużynie, a komputerowi w drugiej. Lubię grać z kumplami w coopie (w szczególności z tymi, którzy nie są zaznajomieni z nowymi miastami w vcmi).

Ale bardziej chodziło mi nawet o następującą możliwośći ustawiania sojuszy, która jest też w HD modzie, i Hota:



Ten screen shot pochodzi ze starego builda Vcmi. Tak, zainstalowałem starego builda, i jak widać, wszystko działa. Z punktu widzenia moich potrzeb, Vcmi 1.1.1 jest bezużyteczny.



Ps. Avatar, jak ty zrobiłeś, że twoje zdjęcie jest widoczne w poście?

Pps. O, działa, dzięki!

avatar PW
12 lutego 2023, 15:34
Musisz napisać otwierający tag img i zamykający tag \img w nawiasach kwadratowych

Dydzio PW
12 lutego 2023, 20:45
@Serd wstępnie przyczyny twojego problemu należy szukać w skalowaniu ekranu, można pogrzebać w ustawieniach windowsa - więcej nic obecnie nie podpowiem

Erui PW
22 marca 2023, 22:23
Po zainstalowaniu najnowszego builda u mnie zniknęli dowódcy. Nie ma ich nie zależnie od tego czy włączeni są reworked commanders czy commanders z woga. HOTĘ, Pavilon, Courtyard i neutralnych bohaterów odinstalowałem bo wykrzaczały grę przy uruchomieniu. I jeszcze jedno pytanko czemu Hills of unrest gamma nie wykrywa Tides of War z launchera? Musiałem trochę pokombinować wgrywając starą wersję TOW do katalogu mods w folderze z grą. Potem włączyłem Hills of unrest i wywaliłem TOW z mods w folderze z grą no i działa. Edytor przez launchera też się nie włącza.Przez oddzielny skrót działa. Dziwne to trochę .... Po za tym fajne zmiany w interfejsie gry. Dodaliście ciekawe opcje.
strona: 1 - 2 - 3 ... 122 - 123 - 124 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel