Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Ankieta kwasowego człowieka
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Bacus PW
10 stycznia 2023, 19:31
27. Jaka jest historia Waszego nicku i czy zawsze mieliście taki?
Jeśli weźmiesz kilka liter mojego nazwiska, dodasz kilka innych i poprzestawiasz miejscami, a potem usuniesz kilka liter i zrobisz tak kilka razy to wyjdzie Ci Bacuś, niestety zakładając nick wychodziłem z prostego założenia, że polskie znaki? A gdzie tam komu to potrzebne to powstał Bacuś, bez ś... na grocie go nie zmieniałem, na innych forach/discordach mam różne i poza AC praktycznie ten przydomek już wymarł kosztem nowego, lepszego i bardziej modnego. Elo

LuckyClover PW
10 stycznia 2023, 20:25
27. Jaka jest historia Waszego nicku i czy zawsze mieliście taki?
Od lat używam nicku LuckyClover w różnych miejscach. Pochodzi on od artefaktów przynoszących szczęście w serii homm.

Kastore PW
10 stycznia 2023, 22:36
27. Jaka jest historia Waszego nicku i czy zawsze mieliście taki? Otóż mój nick wziął się od herosa z mitologii greckiej, Kastora, który był bratem bliźniakiem niejakiego Polideukesa. I nie, kiedyś miałem nick Beldzior, ale jakiś umięśniony gość mi groził nożem w internecie, więc musiałem zmienić.

Yaaqob PW
13 stycznia 2023, 15:03
1. Mieszkaniec (użytkownik), którego najbardziej lubisz czytać w Grocie: Acid i Alamar

3. Temat na forum, który darzysz największym sentymentem: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

4. Najzabawniejsza afera w Grocie: Never Ending Story z Orodrethem

7. Komnata na forum (stolik) do której najmniej zaglądasz: Komnata Cieni (Heroes VII)

8. Ulubiony dział w Grocie: https://www.mm3.acidcave.net/ :-D

9. Najmniej udany dział w Grocie: https://www.mm3.acidcave.net/ :-D

10. Tło na stronie głównej (zielone czy skałki?)? Zielone!

11. Jakiego działu najbardziej brakuje w Grocie? M&M 4 oraz 5

12. Którego nieaktywnego użytkownika najbardziej ci brakuje? Kathrin

13. Ulubiony moderator: Kammer

14. Komu dałbyś honorowego Akolitę: Tarnoobowi


18. Za co kochałeś Orodretha? Hmm... Musiałbym przejrzeć jego archiwalne wpisy... gdyby nie zostały skasowane... ;-P

19. Dobrze, że nie doszło do unifikacji Groty i Jaskini? Tak.

Dark Dragon PW
13 stycznia 2023, 15:16
Cytat:
Jakiego działu najbardziej brakuje w Grocie? M&M 4 oraz 5

Może kiedyś go skończę...

Sir Galuf PW
15 stycznia 2023, 00:22
27. Historia waszego nicka: Kiedy tworzyłem konto na Grocie, moja Siostra odkopała akurat Playstation 1 oraz grę Final Fantasy V, w której moją ulubioną postacią był jegomość imieniem Galuf - ponieważ od początku planowałem ustawić swoją rasę jako Krasnolud, poszukiwałem krasnoludzko brzmiącego imienia, a że akurat miałem w pamięci brodatego wojownika Galufa z Final Fantasy, wybór padł na to imię. A tytuł "Sir" wziął się ze względu na moje umiłowanie profesji rycerza z Might and Magic.

Nicolai PW
5 lutego 2023, 12:52
28. Jaka jest Wasza ulubiona frakcja i dlaczego? Nie musicie ograniczać się do jednej gry. Możecie odpowiedzieć ogólnoprzekrojowo albo wymienić kilka.

Drwal PW
5 lutego 2023, 13:37
28. Jaka jest Wasza ulubiona frakcja i dlaczego? Nie musicie ograniczać się do jednej gry. Możecie odpowiedzieć ogólnoprzekrojowo albo wymienić kilka.

Mam słabość do Inferno (pierwsze miasto jakim grałem w Heroes 3 na urodzinach kolegi w 4 klasie szkoły podstawowej). Dostałem wtedy sromotnie, ale to właśnie wtedy rozpoczęło się zauroczenie grą. Chciałbym poczuć jeszcze kiedyś takie ciary co w tamtym wieku. ;)

od siebie kilka innych pytań.

29. Dlaczego akurat Grota? Co w niej cenie najbardziej? Czemu zatrzymałem się tutaj na aż tak długo? Z początku opracowanie WoGa, a potem klimat, wysoki poziom merytoryczny. Tak naprawdę to poza Heroes 3 nigdy nie byłem fanem MM (no może jeszcze KB :p).
30. Wiesz co jest na domyślnym avatarze na forum? Nie zdradzaj. :P Wiem, jest też gdzieś wysoka rozdzielczość tego. :)
31. Użytkownik, który według Ciebie jest najmniej doceniony w Grocie? Dydzio. :)


Kammer PW
5 lutego 2023, 14:21
Ja, kiedy widzę odpowiedzi na 13. pytanie:


Cytat:
28. Jaka jest Wasza ulubiona frakcja i dlaczego? Nie musicie ograniczać się do jednej gry. Możecie odpowiedzieć ogólnoprzekrojowo albo wymienić kilka.
Ciekawe pytanie, nie zastanawiałem się za bardzo.
Z H3 to chyba Bastion, mam mega sentyment do strzelających centaurów idących w tysiące.
H5 -- Przystań/Sylvan, fajnie się grało, ciekawe mechaniki, cudowny theme.
H6 -- nawet nie tyle co ulubiona, ile Sanktuarium chciałbym wyróżnić za unikatową konstrukcję i chodzenie po wodzie.

Cytat:
29. Dlaczego akurat Grota? Co w niej cenie najbardziej? Czemu zatrzymałem się tutaj na aż tak długo?
Jak szukałem miejsca do związania się z Hirkami, to JB wydawało mi się już być mocno martwe, a Grota kwitła, było mnóstwo projektów modderskich, to zostałem na stałe.

Cytat:
30. Wiesz co jest na domyślnym avatarze na forum? Nie zdradzaj. :P
Wiem. Nie sposób to dostrzec. Dla wnikliwych powiem, że jest temat, gdzie jest to wyjaśnione.

Cytat:
31. Użytkownik, który według Ciebie jest najmniej doceniony w Grocie?
Autentycznie nie wiem, co odpowiedzieć. Nie umiem wskazać nikogo takiego.

Kastore PW
5 lutego 2023, 16:12
28. Jaka jest Wasza ulubiona frakcja i dlaczego? Zawsze mój ulubiony build to najsilniejszy.
29. Dlaczego akurat Grota? Co w niej cenie najbardziej? Czemu zatrzymałem się tutaj na aż tak długo? Bo myślałem, że będzie fajnie.
30. Wiesz co jest na domyślnym awatarze na forum? Nie zdradzaj. :P Tak.
31. Użytkownik, który według Ciebie jest najmniej doceniony w Grocie? eta30 jest najbardziej niedocenianym użytkownikiem.

Nicolai PW
5 lutego 2023, 18:55
Żyraf:
Ja, kiedy widzę odpowiedzi na 13. pytanie: (...)
Przepraszam za kompletny offtop, ale kompletnie nie rozumiem sentymentu do Trylogii Raimiego. Przecież te filmy to jeden, wielki mem. Czerstwe efekty, campowa fabuła i parodystyczna gra aktorska. Zwłaszcza u Maguire'a, który strzela miny jak PAD. Spodziewałbym się, że coś takiego ludzie oglądaliby tylko po to, by się pośmiać. Jak Prequele SW, ale nie. Mają do tego autentyczny sentyment i tylko ostatnia część jest z jakiegoś powodu krytykowana. Bo edgy taniec to za dużo. W przeciwieństwie do jazdy na skuterku z frajerskim zacieszem :P

28. Forteca vel Akademia. Jest coś atrakcyjnego w wizji społeczeństwa czarodziejów. Zresztą, taka "magokracja" to coś relatywnie unikalnego w fantastyce i jest to obiektywnie jedna z niewielu rzeczy, które MM miało do zaoferowania jeśli chodzi o lore. Oczywiście przeprowadzka do Ashanu mocno przemeblowała tą frakcję, ale charakterystyczne elementy się zostały.

29. Swoją przygodę z fandomem zaczynałem od Jaskini Behemota, która była wówczas największym portalem poświęconym Heroskom. No, ale po Wielkim Padzie tak naprawdę już nigdy się nie podniosła i odnoszę wrażenie, że redakcja w pewnym momencie się wypaliła, więc należało dokonać Eksodusu. A gdzie jak nie do Sojusznika? I przyznaję, że był okres kiedy nie wiedziałem co myśleć o Grocie. Wydawała się bardzo hermetycznym miejscem. Ba, nawet na powitanie dostawaliśmy napisem sugerującym, że przybycie tutaj nie było dobrym pomysłem XD

30. Zdziwiłeś mnie tym, że to może być wielce wiedza tajemna i aż musiałem dopytać, bo myślałem, że może coś mnie ominęło, ale nie :P

31. Bychu XD Zadałeś mi ćwieka. Acz po namyśle stwierdzam, że chyba Garcio. Ma sporą wiedzę, zaangażowanie i jest z nami od lat a jakoś nie wpływa to na awans w hierarchii grotowej.

32. Dla wielu Trójka to szczytowa wersja Herosków i nie sposób ją przebić, ale może jednak? Co nowsze (a może i starsze) części zrobiły lepiej?

Hellburn PW
5 lutego 2023, 21:08
27. Jaka jest historia Waszego nicku i czy zawsze mieliście taki?


28. Jaka jest Wasza ulubiona frakcja i dlaczego? Nie musicie ograniczać się do jednej gry. Możecie odpowiedzieć ogólnoprzekrojowo albo wymienić kilka.


29. Dlaczego akurat Grota? Co w niej cenie najbardziej? Czemu zatrzymałem się tutaj na aż tak długo?


30. Wiesz co jest na domyślnym avatarze na forum? Nie zdradzaj. :P


31. Użytkownik, który według Ciebie jest najmniej doceniony w Grocie?


32. Dla wielu Trójka to szczytowa wersja Herosków i nie sposób ją przebić, ale może jednak? Co nowsze (a może i starsze) części zrobiły lepiej?

Yaaqob PW
6 lutego 2023, 10:14
27. Historia waszego nicka:
:-D To moje prawdziwe imię w hebrajskim oryginale... w transkrypcji angielskiej.

28. Jaka jest Wasza ulubiona frakcja i dlaczego? Nie musicie ograniczać się do jednej gry. Możecie odpowiedzieć ogólnoprzekrojowo albo wymienić kilka.
Zawsze byłem tam, gdzie moi bracia - centaury. Tak że w H1-H2 - Czarnoksiężnik, H3 - Bastion (i to w AvLee czuję się jak w domu <3), H4- Barbarzyńcy.


29. Dlaczego akurat Grota? Co w niej cenie najbardziej? Czemu zatrzymałem się tutaj na aż tak długo?
Ojej, ze względu na wielką merytoryczność i świetnie opracowany lore! Poza tym, "jestem zakochany" w "hermeneutyce spójności" Acid Dragona. ^^ Np. Demony z "Heroes Chronicles" są powiązani z Kreeganami, bogowie z "Might and Magic IX" - ze Starożytnymi etc. etc.

30. Wiesz co jest na domyślnym avatarze na forum? Nie zdradzaj. :P
No, właśnie nie wiem! ;-P Kto powie albo podrzuci hi-resa? ;-P


31. Użytkownik, który według Ciebie jest najmniej doceniony w Grocie?
Vinius - "Apostoł Świata Czterech Kontynentów" ;-)

32. Dla wielu Trójka to szczytowa wersja Herosków i nie sposób ją przebić, ale może jednak? Co nowsze (a może i starsze) części zrobiły lepiej?
Trójka to optimum, jednak dobre elementy (może nawet lepsze) są i w innych częściach. ;-D

Tarnoob PW
6 lutego 2023, 13:58
@Hellburn: kiedy coś obiecywałem? Pomysły, nadzieje, fantazje, a nawet plany to jeszcze nie obietnice. Przypomina mi się film o Asteriksie i Obeliksie, w którym Panoramix wprost mówi, że niczego nie obiecuje, a potem słyszy od Nubernabisa, że niby tak. Mam alergię przez złe doświadczenia z ludźmi, którzy oskarżają mnie o jakieś fikcyjne umowy.

No i nie uważam, żebym marnował czas – budowanie światopoglądu i kręgu towarzyskiego na Facebooku wydaje mi się co najmniej równocenne z opisywaniem starych gier. :-P

@Nicolai: tamta propozycja podatkowa była chyba na zamkniętej grupie; to tajemica, jakim cudem to wyciekło?

@Yaaqob: akolitą już jestem, chyba za wkład w dział HotA. Pamiętam, jak go szkicowałem ręcznie, jeszcze zanim w Grocie wszedł CMS.

@Drwal: możesz śmiało robić ze mną wywiad. Nie obiecuję, że na wszystko odpowiem, ale próbować nie szkodzi.

@Hayven: może już się tego dowiedziałeś albo przestało Cię to interesować, ale i tak napiszę, bo ktoś inny może chcieć to wiedzieć. Z tego, co pamiętam, to niejaki hetman jOjO prowadził JB w kontrowersyjnym kierunku. Poszerzał tematykę na ogólne fantasy – bez wyczerpania marki MM – i robił z Jaskini wielkiego erpega, np. wymagał „trzymania klimatu”, biogramu postaci itp. Acida to wkurzyło, chciał się skupić na opisywaniu mniej znanych informacji o MM – jak mody czy spin-offy – i powiedział o tym głośno na II konwencie.

Odpowiem jeszcze na część pytań:

11. Najbardziej mi chyba brakuje Sagi Antagarichu; takie grotowe Duke Nukem: Forever. To trochę paradoksalne i ironiczne, że najpopularniejsze części HoMM i MM – czyli H3 i MM7 – dalej nie mają spisanej fabuły.

12. Najbardziej tęsknię chyba za Alamarem, bo to była potężna postać i przez jakąś dekadę to on czynił Grotę najlepiej poinformowaną polską stroną o MM, co przyznawali nawet ludzie z innych kręgów, bardziej turniejowych.

19. Moim zdaniem jednak dobrze, że AC i JB strony pozostały osobno. Mają trochę inne, komplementarne zakresy tematyczne, klimaty, mechanizmy techniczne i organizacyjne; w różnorodności i dywersyfikacji jest siła. Ktoś obrażony na jedną ze społeczności może znaleźć swoje miejsce na drugiej. To grono może rosnąć, bo z JB jest kojarzona kontrowersyjna Hirawka na Facebooku.

Mimo to od lat jestem za tym, żeby te strony rozwijały się symbiotycznie – tzn. przy robieniu nowych działów priorytet mają te, których jeszcze nie ma na żadnej z nich; z dublowaniem można poczekać. Dlatego moim zdaniem dobrze, że Grota zrobiła działy MM1–2 i MM9–X przed MM6–8, mimo że te jaskiniowe mają sporo wad. Cieszę się, że powstały grotowe działy H1–2 i Crusaders, ale gdyby ktoś mnie pytał, co rozwijać, to poleciłbym coś innego.

21. Ostatni rok, w którym poświęciłem na HoMM więcej niż kilka(naście) godzin, to był 2016, kiedy ukończyłem HC4 (Szarżę Smoków). Od tego czasu odpalę hirouzy raz na rok albo i dwa. Jeszcze chyba w '19 roku przeszedłem MM7 trzeci albo i czwarty raz.

22. Trudno powiedzieć, która anulowana gra MM byłaby najlepsza; chyba najbardziej mi szkoda H5 od NWC i Dark Messiah II.

24. W Grocie wprowadziłbym wreszcie Unikod, bo trudno wpisywać niektóre znaczki, np. moje dziwolągi jak litery z dierezami. xd

26. Kwasowy Ekspress uważam za niepotrzebny; nowe treści można publikować na samej stronie.

27. Już jest wątek o nickach, dlatego nie widzę sensu go dublować.

32. Moim zdaniem od dyskusji o wadach H3 jest już inny dział.

Nicolai PW
6 lutego 2023, 22:46
32. No to jadziem z odpowiedzią na własne pytanie :P

Hellburn:
Heroes 2 - Podoba mi się to, że nie każda jednostka ma ulepszenie. Z drugiej strony smoki mają aż dwa. Lubię taką różnorodność.
Hah, zabawne, bo ja odwrotnie. Nie jestem fanem tak rozumianej "różnorodności" i irytowało mnie, że dodatki wprowadziły do H3 Czarodziejów jako trzecie ulepszenie Magów i Kapłanów czy jednostki z nadprogramowych poziomów. Wolę porządek niż odchodzenie od konwencji w losowych sprawach.
H4. Pomimo dyskusyjnej realizacji, Czwórka zapoczątkowała wiele konceptów, które pociągnięto w kolejnych częściach. Alternatywy, subskille czy klasy zaawansowane. Od siebie dodam tematyczny podział szkół magii, który bardziej mi pasuje niż trzymanie się żywiołów w H3. No i nazwy frakcji, które przyjęły się na stałe (z wyjątkiem Rezerwatu, którego niestety zastąpił Sylwan nie kojarzący się z niczym) i dużo lepiej oddają charakter miasta niż to co mieliśmy w poprzedniej odsłonie. Fortress? A co ta nazwa ma wspólnego z bagnem zamieszkanym przez gady? Już pomijam to, ze dublowało się to ze strukturami obronnymi a polskie tłumaczenie namieszało robiąc z Fortressu Cytadelę a Fortecą uczyniło Tower.
H5. To proste, Ashan XD A tak na serio to ta część wprowadziła całe mnóstwo zmian na plus. Pełne 3D, cut-scenki w trakcie kampanii, złożony system umiejętności zarówno dla bohatera jak i jednostek. No i naprawdę fajnie, że pogłębiono różnice między frakcjami, bo do tej pory jedynie Nekropolia miała coś swojego a cała reszta wybierała ze wspólnej puli skilli. Niemniej osobiście oddam głos na
H6. Bossfighty i mini-questy w ramach bitew. Chociaż nie wiem czy pierwsze nie było Heroes Online. Ścieżki Krwi i Łez na papierze brzmiały fajnie, ale praktyce brakowało balansu. Podobnie jak levelowaniu artefaktów. Miało potencjał, ale realizacja zabiła koncept.
H7. Modowalność, podział na trzy poziomy (chociaż tak właściwie było ich pięć) i system umiejętności (aczkolwiek wolałem ten z H5). Na minus według mnie paradoksalnie wyszła otwartość na opinie graczy, bo Rosjanie odpalili boty, które przeforsowały najgorsze, jak dla mnie, lineupy. Nie wiem dlaczego tak im na nich zależało, nikt nie wie :P

Yaaqob:
Zawsze byłem tam, gdzie moi bracia - centaury. Tak że w H1-H2 - Czarnoksiężnik, H3 - Bastion (i to w AvLee czuję się jak w domu <3), H4- Barbarzyńcy.
A skąd miłość do centaurów? I taka sugestia, nie szukaj co Oro o nich pisał. Zresztą, chyba tamte posty są usunięte. A korzystając z okazji to bardzo lubię Fortecę, ale tę z karakanami. Acu, nie spopielaj :P

Tarnoob:
@Nicolai: tamta propozycja podatkowa była chyba na zamkniętej grupie; to tajemica, jakim cudem to wyciekło?
Ale o co chodzi? Tak odpisałeś, że nikt nic nie wie do czego się odnosisz...

Tarnoob PW
7 lutego 2023, 02:41
@Nicolai: wspomniałeś o mojej propozycji, żeby Kościół katolicki opodatkował nadwagę księży. Pisałem to chyba tylko na zamkniętych grupach, dlatego zastanawiam się, jak to doszło do Twoich oczu.

Yaaqob PW
7 lutego 2023, 10:21
Nicolai:
A skąd miłość do centaurów? I taka sugestia, nie szukaj co Oro o nich pisał. Zresztą, chyba tamte posty są usunięte. A korzystając z okazji to bardzo lubię Fortecę, ale tę z karakanami. Acu, nie spopielaj :P
Hmm... Jakby tak się głębiej zastanowić... Są wspaniałym symbolem wewnętrzengo napięcia w człowieku, który pragnie dobra i rzeczy wyższych... a nieustannie zmaga się z niskimi żądzami i wewnętrznym zwierzęciem. ;-P ;-D

Drwal PW
7 lutego 2023, 19:50
32. Dla wielu Trójka to szczytowa wersja Herosków i nie sposób ją przebić, ale może jednak? Co nowsze (a może i starsze) części zrobiły lepiej?

W Heroes V całkiem fajnie oglądało mi się cutscenki. Nie mówię, że było to coś wybitnego, ale przyjemnie się słuchało Markala i naiwnej Izabeli. :)
W Heroes VII przypadło mi do gustu koło umiejętności. Pewnie jakbym zagrał w te część setki godzin, to byłoby to zbyt schematyczne rozwiązanie, ale na te kilkanaście godzin miałem fajną łamigłówkę. :)


kolejne pytania:
33. Czy chwaliliście/dzieliliście się kiedyś swoją działalnością w Grocie lub innym projekcie MM w życiu realnym?
34. Kiedy ostatni raz grałeś w czystego Woga 3.58f? Ogarnąłbyś teraz instalacje?
35. Jaki miałeś wynik z quizu nt. znajomości Groty? Test jest stary, nie czepiać się. Coś zaskoczyło?



Tarnoob PW
7 lutego 2023, 20:56
33. Czy ja wiem? Byłem ze 3 razy na Konwentach i od lat utrzymuję kontakty „w realu” z członkami JB i AC, dlatego były okazje rozmawiać o tej działalności. Chyba jeszcze kiedyś pisałem o tym znajomemu spoza społeczności.

34. Co najmniej dekadę temu; chyba bym ogarnął, bo są instrukcje.

35. 17/25, co daje 68%. Pochwalę się za to, że na X Konwencie w 2013 wygrałem konkurs wiedzy o Grocie z samym Qui. (-:

Hellburn PW
7 lutego 2023, 20:58
33. Czy chwaliliście/dzieliliście się kiedyś swoją działalnością w Grocie lub innym projekcie MM w życiu realnym?


34. Kiedy ostatni raz grałeś w czystego Woga 3.58f? Ogarnąłbyś teraz instalacje?


35. Jaki miałeś wynik z quizu nt. znajomości Groty? Test jest stary, nie czepiać się. Coś zaskoczyło?


Pytanko ode mnie, jeśli można:
36. Czy kiedykolwiek stylizowaliście swój telefon/komputer motywami około M&M? Obojętne czy to dźwięki, etui, czy tapeta.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Ankieta kwasowego człowieka

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel