Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 64 - 65 - 66 ... 82 - 83 - 84

Pointer PW
2 lutego 2023, 09:14
A czy coś wiadomo o samym usprawnianiu rozgrywki PvP? Czy tylko o nowym mieście?

Kammer PW
2 lutego 2023, 09:17
Jeżeli dobrze pamiętam, to mają wprowadzić TP i DD po 1-4 rollach w gildii i rozwiązać problem rekrutowanych bohaterów z 2k ruchu

Saki PW
3 lutego 2023, 03:40
Pointer:
A czy coś wiadomo o samym usprawnianiu rozgrywki PvP? Czy tylko o nowym mieście?

W tym i kolejnym poście informacje dotyczą tylko rozwoju miasta i ewentualnej publikacji szkiców/procesu rozwoju frakcji. Nic odnośnie do samej mechaniki gry nie pojawiło się w wypowiedziach don_ko (nie czytałem pytań, więc nie wiem nawet, czy ktoś był tymi informacjami zainteresowany).

AmiDaDeer PW
3 lutego 2023, 14:28
don_ko zajmuje się głównie kwestiami graficznymi i stylizacyjnymi, za balans prędzej odpowiada Sav z tego co kojarzę.

Saki PW
3 lutego 2023, 23:43
Jasne, nie neguję, tak tylko wspominałem, że żadnego takiego info nie było, skoro padają takie pytania, a mogę pomóc jakoś swoją jeszcze istniejącą znajomością rosyjskiego :P

Nicolai PW
4 lutego 2023, 12:55
Kammer:
Generalnie don_ko odrzucił część pomysłów Picolana oraz wkrótce Factory ma być jakoś zaprezentowane.
Pewnie spowodowało to spore opóźnienia, ale może to wyjść Factory na dobre. Bo pierwotny zamysł to było zdecydowanie zbyt dużo. No, ale czas pokaże co się zmieniło. Aż jestem ciekaw.

Kammer PW
28 marca 2023, 10:41
https://forum.df2.ru/index.php?s=&showtopic=37363&view=findpost&p=784810

1.7 nie będzie na wiosnę.

Yaaqob PW
28 marca 2023, 11:21
1.7 to raczej bez Factory jeszcze, nie?
Factory będzie na 2.0?

Kammer PW
28 marca 2023, 12:09
1.7 to z Factory.

avatar PW
7 maja 2023, 08:35
Pojawił się problem z uruchomieniem Hoty (po naciśnięciu Play nie dzieje się nic).
Tymczasowe rozwiązanie:

- znajdź w głównym folderze HotA plik HotA_Settings.ini
- otwórz go Notatnikiem, bądź dowolnym edytorem tekstu
- znajdź linijkę AutoUpdate=true i zmień ją na AutoUpdate=false.
- zapisz zmiany i zamknij plik

Gra wówczas powinna się uruchomić bez problemów.

Crystal Dragon PW
8 maja 2023, 12:58
Nie tylko to, ostatnio pojawił się jeszcze zabawniejszy błąd, mianowicie czasami jednostki potrafią same z siebie defować, bez ingerencji gracza. Mi się to zdarza raz czy dwa na dłuższą batalię, ale jest jednak denerwujące, zważywszy iż błąd występuje tylko w multiplayerze i coś takiego może zadecydować o wyniku.

Kammer PW
2 lipca 2023, 20:17
Na dzisiejszym finale Pucharu Polski CzileraInżyniera i Zuuzel przedstawili ekskluzywne screeny prosto od HotA Crew. Oto krótkie omówienie poszczególnych grafik ode mnie, Machbereta i Hellburna.

Po kliknięciu w obrazek otworzy się większa wersja!

1. Na pierwszynm screenie widzimy odświeżony sprite Factory na mapie przygody. Jest to któraś z wersji z fortem, ale bez kapitolu. Ponadto na screenie widzimy Agara oraz nową bohaterkę, którą zaraz zobaczymy w przybliżeniu. Jest to ewidentnie cytadela, gdyż widok miasta jest podobny jak na ostatnim screenie;



2. Victoria to nowa bohaterka magii z Factory z umiejętnością, która wielokrotnie była postulowana odkąd ogłoszono prace nad tym miastem -- zwiększa obrażenia min o 3% co na poziomów, gdzie n to poziom jednostki, która w minę wdepnęła. 3% wydaje się niewiele, ale to wciąż kwestia balansu. Cierpliwi czytacze zauważą, że w biogramie bohaterki pojawia się niejaki Floribert, odpowiedzialny za mechaniczne protezy u jednostek. Widzimy też, że niziołki będą miały jedną z najniższych ilości startowych. Czy zastąpi Lunę? Raczej nie. Specjalność jest nadal słaba, a Learning skutecznie zniechęca do mainowania.



3. Na kolejnym screenie widzimy dwa śliczne modele coatli na mapie przygody, powrót czerwonoliściastych drzew (klon czerwony?) oraz zagadkowy, omszony kamienny obiekt, być może nowy bank;



4. Wyróżnikiem kolejnego screena jest podpisanie czerwonolicej bohaterki - dowiadujemy się, że jest to Wynona. Jej specyficzny fizys każe zastanawiać się, czy nie mamy czasem do czynienia z mroczną elfką z Alvar!



5. Na screenie z bitwy dzieje się bardzo dużo. Widać na pierwszy rzut oka, że mamy do czynienia ze spreparowaną grafiką, która ma jak najwięcej pokazać z planowanych zmian. Widzimy mechanika naprawiającego Drednota - prawdopodobnie ilość punktów życia będzie zależała od liczby mechaników w stacku. Zagadkowy wybuch, którego ofiarą pada minotaur to być może sprite nowego lub odmienionego zaklęcia. Ogr zasłania się pałką zaś raczej przed atakiem niziołka grenadiera. Ale creme de la creme obrazka jest Mechanik, który zasłonił twarz maską spawalniczą. Ciekawe, czy jest to element animacji idle czy może animacji jego ataku specjalnego.



6. Mamy tutaj oblężenie Przystani. Poza znanymi już jednostkami t2 i t6, widać po prawej stronie ikonkę przemieszczania się. W obecnej wersji mają ją jednostki, które rzucają zaklęcie na inne, poległe jednostki. Czy jest to zapowiedź nowej umiejętności Ghost Dragonów, czy może screen został "zmanipulowany" i to podobna umiejka olgoi-chorchoj wymusiła tę opcję? Zobaczymy



7. Ten screen przypomina o wyglądzie siedliska t4. Dodatkowo nad ikonką klepsydry widzimy tajemniczy przycisk...



8. Mamy też po raz pierwszy widok z oblężenia Fabryki. W ramach tego mashupu twórcy znowu pokazali specjalny atak Molocha, a także klatkę animacji rewolwerowca podczas której proch rozświetla jego ubranie. Fanom steampunku powinien przypaść do gustu design murów, w których widać zarówno wielkie koła zębate fortu, jak i mosiężne lub miedziane rury z zaworami. Fosa wydaje się być rowem z nabitymi wewnątrz palami, choć trudno to ocenić, a może są to splątane ciernie jakiejś pustynnej rośliny?



9. Najbardziej po lewej widzimy całkiem estetyczną kładkę, zaś na górze -- odświeżony widok więzienia;



10. Widzimy tutaj płonące lasy AvLee. Kto wie, może w kampanii najedziemy krainę Bastionu?



11. Na kolejnym screenie znowu widzimy sprite miasta na mapie przygody, ale oprócz tego pojawiły się aż trzy różne siedliska stworzeń Fabryki - niziołki (pilnowane przez majtków) i (prawdopodobnie) mechanicy (górny lewy róg, zdaje się to hintować, że to właśnie mechaniczka go broni) i rewolwerowcy (dolny lewy róg). Widzimy nadto zagadkowy obiekt na dole, przy którym oparta jest tarcza i zbroja na stojaku -- może będzie dawał bonus do obrony?



12. Kolejny screen pochodzi niemalże na pewno z kampanii, gdyż Henrietta, specjalistka od niziołków, wedle wszelkich zapowiedzi ma być dostępna tylko tam. Mapka cieszy estetycznie oko widza.



13. Kolejny screen z kampanii, ponownie spotykamy Henriettę i Wynonę, prawdopodobnie będą się długo razem podróżować, bo też i minimapka jest inna;



14. Mała strefa, do której można się dostać poprzez portal bez wyjścia docelowego.



15. Ponownie spotykamy się z Frederickiem;



16. Bardzo ciekawy screen -- widzimy tutaj podziemną, żeglowną wodę, nawet z wirem!



17. Widzimy tutaj Wiktorię na koniu oraz Damacona z potężną armią;



18. Na ostatnim screenie możemy podziwiać fragment nowego ekranu miasta. Widać, że niziołki będą mieć tylko 15 przyrostu.



Co sądzicie o nowościach?

Hayven PW
2 lipca 2023, 20:29
Cytat:
Dodatkowo nad ikonką klepsydry widzimy tajemniczy przycisk...

Może w 2023 nikt już tego nie potrzebuje, ale ciekawe, czy to może być przycisk wejścia do budynku/portalu, który odpowiadałby klepnięciu bodajże spacji.

Warmonger PW
2 lipca 2023, 21:05
Na temat nowości wiele się nie dowiedziałem, ale wrażenie robi praca włożona w przygotowanie kampanii (ew. pojedynczych scenariuszy z fabułą). Mamy tu przynajmniej kilka map najwyższej jakości :)

boardgames_ftw PW
2 lipca 2023, 21:15
Powoli przekonuję się do nowego miasta, chociaż muszę przyznać, że nie leży mi do końca sama koncepcja. Trochę jakby próbowali ugryźć za dużo naraz: ani do końca hołd dla Forge, ani miasta Wizarda z H2. Osobno oba mają potencjał, ale razem wychodzi miszmasz.

Z chęcią zobaczyłbym reinterpretację miasta Wizarda z kilkoma wcielonymi neutralami (np. niziołki, dziki, trolle), jak i odświeżonymi klasykami (np. druidzi, gnomy a'la pierwszy KB). Steampunkowy Forge zresztą też - szczególnie jako miasto kampanijne. Razem? Nie wiem, co o tym myśleć. Gryzą mi się te jednoski z resztą miast i nie jestem pewien, czy chciałbym widzieć np. roboty strzelające laserami i miotacze ognia na zwykłych randomach. Mało tego, jednostki-bestie też jakby zbyt szczegółowe i za mało rozpoznawalne jak na HoMM3.

Na pewno ściągnę i zagram. Teraz to już właściwie i tak tylko gram w Hotę jak najdzie mnie na Herosy. :) Ale tak jak nie miałem żadnego problemu z Cove i tamtejszymi armatami, tak ciężej mi przełknąć Factory.

Begrezen PW
2 lipca 2023, 22:05
ebe:
16. Bardzo ciekawy screen -- widzimy tutaj podziemną, żeglowną wodę, nawet z wirem!

co tu jest ciekawego niby? nakładać tereny specjalne na wodę można było już w sodzie xd

Kastore PW
2 lipca 2023, 23:57
O co chodzi z tą mechaniczką? Czasem ma maskę na twarzy, czasem nie, i na planszy walki i na mapie. Jednostki jeszcze się trochę wybijają na tle oryginalnych i mam nadzieję, że jednak usuną te naramienniki ulepszonych rewolwerowców, bo po co one są?

AmiDaDeer PW
3 lipca 2023, 06:17
Domyślam się, że maska na twarzy to albo element animacji i normalnie mechaniczka ma twarz odkrytą (co sugeruje jej portret w armii bohatera), albo na odwrót.

Warmonger PW
3 lipca 2023, 07:33
Cytat:
O co chodzi z tą mechaniczką? Czasem ma maskę na twarzy, czasem nie, i na planszy walki i na mapie
Wersja z maską to ulepszenie. Na mapie przygody patrzy w lewo, a wersja podstawowa - w prawo, jak wszystkie jednostki w grze.

Inna sprawa, że panna jest skrzyżowaniem Pyro i Stingera z Forge. Agara też już widzieliśmy w roli bohatera Forge ;)
Cytat:
zwiększa obrażenia min o 3% co na poziomów, gdzie n to poziom jednostki, która w minę wdepnęła. 3% wydaje się niewiele, ale to wciąż kwestia balansu.
Śmiech na sali, podobnie jak wszyscy specjaliści od zaklęć z OH3 - przy czym miny są zdecydowanie mniej praktyczne, niż taki np. łańcuch Piorunów Solmyra.
Policzmy - na 10 poziomie doświadczenia daje to +30% obrażeń jednostkom 1. poziomu, ale jedynie +5% obrażeń jednostkom 6. poziomu. Walki tym nie ugrasz.

AmiDaDeer PW
3 lipca 2023, 09:18
Warmonger:
Wersja z maską to ulepszenie. Na mapie przygody patrzy w lewo, a wersja podstawowa - w prawo, jak wszystkie jednostki w grze.
Kastore'owi chodzi o te screeny, na których ulepszenie ma maskę opuszczoną lub podniesioną w zależności od jeszcze niejasnych okoliczności.
strona: 1 - 2 - 3 ... 64 - 65 - 66 ... 82 - 83 - 84
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel