Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI] Niemożliwy zakup więcej niż 2 bohaterów.
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

krys PW
21 stycznia 2023, 20:19
Cześć,

Mam dość dziwny problem. Nie mogę kupić więcej niż 2 bohaterów.
Mimo iż posiadam wystarczającą ilość złota a zamek jest pusty, nie ma możliwości zakupu.
W grach z SI komputer również ma tylko 2 bohaterów.
Dla testu próbowalem uwolnić jakiego z więzienia ale wyświetla się komunikat "nie możesz mieć więcej niż 8 bohaterów".

Czy ktoś ma pomysł co można z tym zrobić?

Dark Dragon PW
21 stycznia 2023, 20:24
Jaka gra? Jaki mod? Zwróć uwagę, że piszesz przy stoliku do modów.

LuckyClover PW
21 stycznia 2023, 20:45
To nie jest czasem sprawka szablonu limitującego ilość bohaterów?
Istnieją takie, które mają restrykcje-choćby "duel".

Warmonger PW
21 stycznia 2023, 21:02
Istnieje taki mod do VCMI. Nie pamiętam dokładnie, ale ktoś już się na niego naciął.

avatar PW
21 stycznia 2023, 21:20
Resourcefull AI mod.

krys PW
21 stycznia 2023, 23:25
@avatar

Tak, to było to, dzięki. Nie zwróciłem uwagi na tego moda.
Wracając do pierwszego pytania to mam o Heroes 3 SoD z VCMI.
Miałem zainstalowane głownie mody na dodatkowe miasta (w tym hota), jednostki, bohaterów itd..
Być może komuś to pomoże w przyszłości.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Kammer PW
21 stycznia 2023, 23:52
Doprecyzowałem tytuł.

Andruids PW
22 stycznia 2023, 01:10
Dobrze doprecyzowane. Denerwuje mnie to też niemiłosiernie.

Warmonger PW
22 stycznia 2023, 10:07
Ktoś uznał, że dwóch bohaterów AI porusza się sprawniej, niż 8. Ale w obecnej wersji z nullkillerai nie jest to potrzebne.
Tak czy inaczej, to powinna być osobna opcja moda możliwa do wyłączenia Ż\_(ツ)_/Ż

val-gaav PW
25 stycznia 2023, 16:29
Jako autor moda Resourceful AI mod czuje się wywołany do odpowiedzi.

Mod jest jak najbardziej dobrowolny (trzeba go pobrać) i ma dwie opcje, specjalnie rozdzielone tak by można sobie było wybrać czy chcemy:


- dodać surowce na start dla AI
- ograniczyć liczbę herosów do 2 dla AI i graczy.

Głównym powodem drugiej opcji jednak nie jedynym była szybkość. NKAI w momencie tworzenia moda potrafiło na laptopowej i5 7 generacji marnować 1 minutę na swoją turę (dla jednego gracza AI!). Dla mnie to zabijało przyjemność z gry.

Jeżeli AI już działa znacznie szybciej to super, niemniej jednak opcja tylko 2 bohaterów nadal ma swoje plusy (i ja nadal będę z niej korzystał):

- NKAI lepiej gra gdy ma ograniczony zasób herosów (rozbudowuje ich do sensownego poziomu doświadczenia/statystyk) gromadzi armię zamiast ją rozbijać na kilku bohaterów.

- Ograniczenie zwiększa też poziom trudności dla ludzkiego gracza, praktycznie eliminuje "łańcuszki" z których AI zapewne nigdy i tak nie będzie korzystało tak wprawnie jak ludzki gracz. A jak będzie to część osób będzie na to narzekać
(Podejrzewam, iż znakomita większość SP raczej nie używa łańcuszków)

- Na multi część osób (chyba niewielka) gra z regułą one hero only (by sprawdzić czy druga strona nie oszukuje trzeba co turę sprawdzać tawernę). Ograniczenie do 2 herosów na etapie mechaniki poniekąd może zastąpić tę regułę. Jak już pisałem przy 2 herosach raczej nie opłaca się robić łańcuszków.


Jeśli opcja jest w modzie źle opisana / nie jest dla kogoś jasne co włącza/wyłącza to dajcie znać jak to lepiej opisać.
Postaram się to wtedy poprawić.
temat: [VCMI] Niemożliwy zakup więcej niż 2 bohaterów.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel