Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 120 - 121 - 122 ... 128 - 129 - 130

avatar PW
5 stycznia 2023, 18:08
Wszystko jest ok, po prostu przy przenoszeniu modów na repozytorium github mogły się wkraść literówki, a właściwie 'cyfrówki', które system źle odczytuje. Zaraz rzucę na to okiem.

EDIT: już poprawione. By zadziałało bez błędu, trzeba odinstalować moda, odświeżyć repozytorium w launcherze i zainstalować ponownie.

Majster PW
7 stycznia 2023, 16:57
Ok, wszystko teraz działa poprawnie. Dzięki!

Serd PW
10 stycznia 2023, 02:59
Witam. Właśnie zainstalowałem VCMI 1.1.0 i mam dość dziwny problem. Maksymalna rozdzielczość z jaką mogę odpalić grę to 1280x760. Gdy próbuję odpalić grę przez launcher to gra w ogóle nie rusza, a gdy odpalę ręcznie przez VCMI_Client.exe to gra zaczyna się odpalać ale po chwili wyskakuje komunikat "requested resolution not available" i wywala mnie do pulpitu. Grę przeinstalowywałem 4 (słownie: cztery) razy na czyste H3 Complete z GOG-a i nic. Wy też tak macie? Powiem szczerze, z VCMI 1.0.0 takich jajek nie miałem...

Majster PW
10 stycznia 2023, 22:43
Serd, zainstaluj moda "vcmi extras" z lauchera, powinno wtedy wszysto działać elegancko.

Serd PW
11 stycznia 2023, 01:17
Niestety, nie pomogło... Gdy poodinstalowywałem mody, odświeżyłem repozytorium i zacząłem na nowo instalować moda "VCMI EXTRAS" wyskoczył mi komunikat: "Encountered errors: vcmi-extras.extendedrmg: Mod is not compatible. Please update VCMI and please checkout latest mod revisions". Ponadto, gdy odinstalowywałem mody to w żaden sposób nie mogłem odinstalować ani nawet wyłączyć modu "VCMI ESSENTIAL FILES" tak że chyba i z tym modem jest coś nie tak.

Warmonger PW
11 stycznia 2023, 08:22
VCMI Essential Files przestało już istnieć.

Radzę usunąć wszystko ręcznie i zainstalować wersję 1.1.0 na czysto.

Majster PW
11 stycznia 2023, 12:07
A jak przeinstalowywałeś vcmi, to usuwałeś także folder "vcmi" z moje dokumenty/my games/vcmi? Bo gdy odstalowujesz vcmi w "dodaj/usuń programy", to ten folder i tak zostaje, a może właśnie tam jest jakiś wadliwy plik, który powoduje problemy.

Po drugie, polecam taki sposób instalacji. Instalujesz samo vcmi w pustym folderze. Potem z oryginalengo Heroes 3 kopiujesz tylko foldery "data", "maps" i "mp3". To jest tzw. czysta instalacja, opisana zresztą w faq na oficjalnej stronie vcmi: https://vcmi.eu/faq/

Po trzecie, zamiast instalwoać 1.1.0, możesz spróbować najnowszego daily builda: https://builds.vcmi.download/branch/develop/Windows/
Daily buildy są na tyle fajne, że programiści aktualizują kod na bierząco, i zgaduję, że małe bugi też tam są naprawiane.

Wreszcie, miałem ten samo problem co ty, tylko to było jeszcze na versji 0.99 z daily buildami. Mogłem uruchomić jedynie 1024x768. Od wersji 1.0.0 mogę już wszystkie pozostałe rozdzielczości używać. Nie mam pojęcia, od czego to zależy (pewnie od twojego komputera, karty graficznej itp), ale nie jestem ekspertem, więc ciężko powiedzieć.

edit: Przy reinstalacji jakiegkolwiek programu, warto też przeczyścić komputer ccleanerem. Podobno, po odinstalowaniu programu, stare rejestry zostają, i to też może mieć jakiś tam wpływ, na program po ponownej instalacji. Wiem, że to jest banał, ale warto dopiąć każdy szczegół.

Warmonger PW
11 stycznia 2023, 12:18
Cytat:
Po trzecie, zamiast instalwoać 1.1.0, możesz spróbować najnowszego daily builda: https://builds.vcmi.download/branch/develop/Windows/
Daily buildy są na tyle fajne, że programiści aktualizują kod na bieżąco, i zgaduję, że małe bugi też tam są naprawiane.
Akurat pojawił się nowy, który spowalnia działanie na Windows.

Ten build jest na pewno dobry, ukończyłem na nim grę bez jednego błędu: https://builds.vcmi.download/branch/develop/Windows/VCMI-branch-develop-a2ce922.exe

Darnokk PW
13 stycznia 2023, 16:56
Mam pytanie. Kiedy aktualizacja do aplikacji vcmi na androida? Bo na google Playu jest stara wersja chyba. Bo widziałem że problem że nie można przejść kampanii został rozwiązany w nowszej wersji. A ja go wciąż mam. Co znaczy że to stara wersja. Pozdrawiam

val-gaav PW
14 stycznia 2023, 12:23
Pobierz apk bezpośrednio ze strony vcmi.eu. W play store jest stara wersja z 2019 roku.

Warmonger PW
22 stycznia 2023, 11:52
VCMI 1.1.0 wprowadziło obsługę nowych, konfigurowalnych obiektów na mapie przygody... ale jak się okazuje, prawie nikt o tym nie wiedział.

A zatem kilka screenów - Beczka i kapliczka 4. poziomu z HotA:




Dydzio PW
22 stycznia 2023, 13:21
Dokonujemy próby reaktywacji discorda VCMI - slack wielu ludzi nie przekonuje a lepszy kontakt teamu z ludźmi sie przyda - po pomoc, pytania do teamu, dyskusje, showcase modów itp zapraszam, jest też kanał polski - https://discord.gg/chBT42V

Kammer PW
27 stycznia 2023, 19:53
Zaktualizowałem plik w Skarbcu: https://www.vault.acidcave.net/file.php?id=635

Drwal PW
27 stycznia 2023, 20:54
Nie podoba mi się to. Lepiej było podmienić istniejący plik. Niestety teraz wszelkie przekierowania z wielu źródeł staną się nieaktywne, no i tracimy licznik ściągnięć VCMI. Tym bardziej, że nie dodałeś nawet opisu. :P

Erui PW
27 stycznia 2023, 21:31
A mnie przestał się uruchamiać VCMI. Od czasu jak ściągnąłem najnowszy build VCMI 1.2 wywala informacje o crashu i tyle. Edytor też się nie odpala. Kieduy powracam na starszy to działa. Ktoś też tak ma? Próbowałem otwierać crashloga ale nic nie kumam.

Warmonger PW
27 stycznia 2023, 21:33
Tak, dwie sprawy:
- Mody dodające tereny są niekompatybilne z najnowszą wersją
- Mod VCMI Extras/Extended RMG Options również powoduje crash

...tak więc moja sugestia odnośnie pobrania najnowszego buildu była trochę chybiona :P

Kammer PW
27 stycznia 2023, 21:58
Drwalu, nie zgodzę się z Twoją opinią!

Do tej pory w każdym większym apdejcie do Skarbca dodawany był nowy wpis, w przypadku HotA, jak tak przejrzałem, to nawet co pomniejszą wersję się to robiło. Jak wyjdzie HotA 1.7.0 za 10 lat, to też zrobię nowy plik, ale już tam będę trzymał wszystkie 1.7.X.

Jakie źródła? Jesteś pewien, że ludzie po prostu linkują do Starego VCMI 0.99 z Groty, jak już dawno wyszła wersja 1.0.0, ba, bardzo długo była rozpowszechniana informacja o daily buildach, a ta nasza wersja była kosmicznie archaiczna.
Zresztą ludzie na pewno po prostu googlują VCMI czy coś i wtedy od razu dostają stronę autorów.

Licznik pobrań jest IMO zupełnie bez znaczenia. Fajnie popatrzeć, że HotA została pobrana ponad pół miliona razy, ale nic konkretnego z tego nie wynika.

avatar PW
27 stycznia 2023, 22:42
@Erui
Jeśli w launcherze masz wpisaną linijkę o wersjach beta, to możesz na najnowszych buildach pobrać przez launcher betę Hota pod wersję 1.2 i powinna działać. Ale Mod VCMI Extras/Extended RMG Options musisz koniecznie wyłączyć. Także mod Andruidsa z asfaltem (bo jeszcze nie ma wersji pod 1.2)


Joneleth PW
28 stycznia 2023, 12:45
Dzień dobry wszystkim!

Pobrałem VCMI 1.1.0 na Androida z Github i gra ogólnie rzecz biorąc działa (choć musiałem doinstalować moda VCMI Extras 3.1.2, żeby móc korzystać z innej rozdzielczości niż 800x600), ale nie ma efektów dźwiękowych. Jest muzyka, ale brak wszelkich efektów podnoszenia przedmiotów na mapie świata, dźwięków jednostek, wciskania w przyciski w menu, jazdy konnej itd. itd.

Jest jakiś sposób, żeby to naprawić? Bawiłem się suwakami głośności, ale bez efektu. Mam HoMM3 w wersji z GoG, telefon to Poco X3 Pro, Android 12 (MIUI 13.0.3).

Dydzio PW
28 stycznia 2023, 13:08
to jest bug wersji vcmi 1.1 oraz złośliwość plików H3 że polska wersja z goga ma inną strukture pliku dźwięków niz pozostałe wersje hirków - bedzie fixnięty w nastepnej wersji
strona: 1 - 2 - 3 ... 120 - 121 - 122 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel