Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Ankieta kwasowego człowieka
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Hayven PW
8 stycznia 2023, 12:00
Cytat:
20. Na którym zewnętrznym portalu Grota radziła/radzi sobie najlepiej?

A co właściwie miałoby znaczyć, że Grota sobie na jakimś zewnętrznym portalu „radzi”? AC nie jest instytucją, i chyba też nie zależy jej szczególnie na autopromocji — trafianiu do szerokiego grona odbiorców — tylko na zbieraniu i przedstawianiu informacji o M&M z różnych kątów internetu (i spoza niego) w jednym miejscu; z jednej strony portal z opracowaniami, z drugiej miejsce do społeczności dla wyżycia (forum). Stworzenie przestrzeni, w której by to wszystko funkcjonowało i było możliwe do znalezienia; skąd pomysł, że to Grota miałaby wychodzić do ludzi i przypominać im w każdym miejscu internetu o swoim istnieniu, jeśli ktoś, komu akurat mogłaby przypaść do gustu, i tak ją z łatwością znajdzie przez Google (albo przez Google i Jaskinię)?

Wydaje mi się, że tworzenie kątętu dla samego tworzenia przed erą social mediów nie było priorytetem, i nie uważam, żeby miało się teraz stać. Jeśli, jak twierdzi Hellburn, Jaskinia i Grota mają różną specyfikę (z czym nie jestem pewien, czy aby się do końca zgadzam), to tym bardziej różną specyfikę mają Grota i Facebook/Twitter/YouTube/TikTok (jako portale społecznościowe), dlatego gdyby istniały tam profile produkujące pod szyldem Groty własną zawartość i w ten sposób pracujące na własną popularność, nie czułbym, że są one jej częścią. Profile, które są przedłużeniem Groty (na przykład informujące, co się na stronie nowego dzieje) nie mogą za to „radzić sobie”, bo są tylko kanałami informacyjnymi bez własnej tożsamości. Ewentualną miarą sukcesu mogłaby być skrupulatność i prędkość przepływu informacji — ale znowu, jak bardzo coś takiego jest potrzebne stronie internetowej? Jakieś mirrorowanie newsów, żeby było widać, że coś się dzieje — ok, czemu nie (można dyskutować!). Ale co poza tym? Przecież kto wchodzi, ten wchodzi, a jak ktoś nie wchodzi, to chyba mu po prostu wszystko jedno? Nie ma sensu chyba pisanie na zewnątrz strony o tym, co się dzieje np. na forum.

Podsumowując: albo kanały pracują na popularność, ale nie są Grotą, albo są Grotą, ale nie ma wtedy sensu mówienia o radzeniu sobie.

Zachari PW
8 stycznia 2023, 14:30
1. Mieszkaniec (użytkownik), którego najbardziej lubisz czytać w Grocie: chyba Andruids
2. Mieszkaniec, który najczęściej Cie irytuje: Fandor
3. Temat na forum, który darzysz największym sentymentem: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
4. Najzabawniejsza afera w Grocie: Pamiętam, że ktoś wkleił Rycha Peje w dosłownie każde miejsce na stronie głównej xd
5. Którego fanowskiego projektu najbardziej żałujesz, że nie powstał? Shrine, Oasis, dodatkowe ulepszenia stworzeń
6. Ulubiona skórka na czacie: Każda ma jakiś swój urok
7. Komnata na forum (stolik) do której najmniej zaglądasz: Niebiańska Kuźnia
8. Ulubiony dział w Grocie: VCMI C:
9. Najmniej udany dział w Grocie: VCMI :C
10. Tło na stronie głównej (zielone czy skałki?)? Zieleń
11. Jakiego działu najbardziej brakuje w Grocie? Bestiariusz to super pomysł
12. Którego nieaktywnego użytkownika najbardziej ci brakuje? Wielu tych, którzy kiedyś stanowili trzon groty
13. Ulubiony moderator: Kammer
14. Komu dałbyś honorowego Akolitę: Orodrethowi
15. Twój ulubieniec w Ucztach Pokoju: hm?
16. Reguła, która najbardziej Cię denerwowała w grocie? Może to nie reguła, ale wypunktowywanie błędów na biało xd
17. Którego nieaktywnego użytkownika najmniej Ci brakuje, a wręcz cieszysz się, że go nie ma? Nie jestem taki podły :p
18. Za co kochałeś Orodretha? Za każdy jego cudowny wpis <3
19. Dobrze, że nie doszło do unifikacji Groty i Jaskini? Grota by ją mogła WCHŁONĄĆ imo
20. Na którym zewnętrznym portalu Grota radziła/radzi sobie najlepiej? Na żadnym i dlatego uważam, że discord Groty jest potrzebny, bo ma on ma najwięcej wspólnego z formą forum

Kastore PW
8 stycznia 2023, 15:15
Kammer:
Czy ktoś może przypomnieć, co ten Nitj'sefni takiego nawywijał?
Ale po co o tym przypominać?

Nicolai PW
8 stycznia 2023, 16:53
Tęczowy Owiec:
Dzięki chłopaki, ale niestety to nie jest kwestia pięknych oczu, tylko tego co zrobiłem xD
Żebym miał te funkcje, które mam musiało głosować za każdym razem grono osób, z czego część otwarcie nie jest moimi fanami z wzajemnością, więc pozdro 600 poćwiczcie chłopami i rozluźnijcie swoje chwyty, bo Tobie za dużo krwi się zatrzymuje xD
I za to Cię lubię. Za umiejętność obrócenia wszystkiego w żart XD To była kwestia tego co zrobiłeś i wszystko co dostałeś było przegłosowane. Dziękuję, poprawiłeś mi humor w niedzielę wieczór.

Tęczowy Owiec:
Oj tak Byczq, + dużo, chociaż mnie bardziej irytowało, że to było takie wybiórcze kolesiostwo i płacz, gdy ktoś spoza kółka na tym korzystał i otwarcie o tym mówił, że jest Kumplem Acida.
Oj tak, jedyną zabawniejszą rzeczą było to jak takiemu z kolesiostwa mówiło się o nepotyzmie. Ach te obruszenie, że przecież to wszystko nie było kwestią pięknych oczu, tylko tego co zrobił XD Najwięcej zyskiwał na kolesiostwie a najbardziej go piekło mówienie o nim. Bawiło, bawi i będzie bawić XD

Tęczowy Owiec:
No ogólnie +1, przecież to było tak zabawne, jak tu była taka formacja żółwia zrobiona i wzajemna obrona, ze Mourinho mógłby się uczyć syndromu oblężonej twierdzy, a PiS zbudować na tym nowy, lepszy od swojego model kolesiostwa xD
Rozumiem, że w ramach żartu odwracasz kota ogonem, ale są pewne granice. Byłeś jednym z inicjatorów (nie) reform, które jak nie drzwiami to oknem próbowały przeforsować zmiany, które były Tobie na rękę, bo tak było łatwiej zamiast dogadać się z Moderacją a teraz piszesz o formacji żółwia? XD Pozdro 600 Poćwicz chłopie i rozluźnij swoje chwyty, bo Wam za dużo krwi się zatrzymuje XD

Drwal:
Dobrym ruchem myślę, że było wprowadzenie strażników czatu. Ze swojej strony nie pamiętam bym banował za mocno czy się czepiał.
Zgadzam się, chociaż sama procedura wprowadzania zmian była nieprzejrzysta i wzięła się w sumie znikąd to uważam ją za coś co poprawiło atmosferę na Czacie a dyskusja, która przy jej okazji nastąpiła, była bardzo pomocna. Także z mojej perspektywy, pozwoliła mi zrozumieć punkt widzenia użytkownika i dostrzec co robiłem źle.

Ankieta:
19. Dobrze, że nie doszło do unifikacji Groty i Jaskini?
Po co? Co na tym zyskałaby którakolwiek ze stron? Przerzucenie kilku działów na jeden host i um... tyle? Grotę lubię za przejrzystość, której Jaskinia jest antytezą. Nie wyobrażam sobie przerzucenia tego tutaj albo w drugą stronę.

Ankieta:
20. Na którym zewnętrznym portalu Grota radziła/radzi sobie najlepiej? YT/Twitter/Facebook/inny?
Zdecydowanie Discord. Jeśli mogę liczyć ten nieoficjalny założony przez Andre.

Żyraf:
Czy ktoś może przypomnieć, co ten Nitj'sefni takiego nawywijał?
Podpinam się pod pytanie.

21. Grasz jeszcze w Hiroski? Jeśli tak to w jaką część?
22. Jakiej anulowanej gry MM żałujesz najbardziej?
23. Jakiej skórki brakuje Czatowi?
24. Jakbyś mógł zmienić jedną rzecz w Grocie to co by to było?
25. Gdybyś miał wybierać to wolałbyś walczyć z setką koni wielkości kaczki czy kaczką wielkości konia?
26. Co powinno pojawić się w drugim numerze Kwasowego Ekspresu?

Bacus PW
8 stycznia 2023, 17:13
Hayven:
A co właściwie miałoby znaczyć, że Grota sobie na jakimś zewnętrznym portalu „radzi”? AC nie jest instytucją, i chyba też nie zależy jej szczególnie na autopromocji — trafianiu do szerokiego grona odbiorców — tylko na zbieraniu i przedstawianiu informacji o M&M z różnych kątów internetu (i spoza niego) w jednym miejscu; z jednej strony portal z opracowaniami, z drugiej miejsce do społeczności dla wyżycia (forum). Stworzenie przestrzeni, w której by to wszystko funkcjonowało i było możliwe do znalezienia; skąd pomysł, że to Grota miałaby wychodzić do ludzi i przypominać im w każdym miejscu internetu o swoim istnieniu, jeśli ktoś, komu akurat mogłaby przypaść do gustu, i tak ją z łatwością znajdzie przez Google (albo przez Google i Jaskinię)?

Bo potrzeba dojścia do świeżej krwi i nowej grupy odbiorców. Stagnacja szkodzi, brak nowych twarzy, nowych pomysłów nie pomaga. Koncept forów i portali wokół nich opartych to przestarzałe czasy, chcesz nowych użytkowników to idź z duchem czasu lub zdechnij. Grota idealnie pokazuje, że przespała swoją złotą chwilę gdzie mogła na sile i kreatywności swojego community zbudować coś większego i trwałego, ale coś poszło nie tak jak powinno, a szkoda, bo ile ciekawich modów, pomysłów czy talentów przewinęło się przez te forum, ale umarły w odmętach forum o szachach. Youtube, Twitch, Discord czy Fejs to bardzo dobra platforma do komunikacji i tworzenia, szkoda, że nie wyszło i szkoda, że Grota obecnie jest cieniem samej siebie.

Cytat:
Podsumowując: albo kanały pracują na popularność, ale nie są Grotą, albo są Grotą, ale nie ma wtedy sensu mówienia o radzeniu sobie.

No pracują na swoją popularność, ale korzystają z zasobów groty i w drugą stronę, AC zyskuje na zasięgach i nowych mordeczkach, które by przyszły tutaj po obejrzeniu "100 ciekawostek z Heros 3", czy znalezieniu kolejnych Andżejowych modów na youtubie i wchodzą tutaj je pobrać i o nich poczytać, a discord to idealna platforma do rozmów, jednak czat często był zbyt chaotyczny i zabazgrany, a tak? miliard tematów i śledzisz te, które chcesz na bieżąco. Essa

21. Grasz jeszcze w Hiroski? Jeśli tak to w jaką część? Czasami na posiadówie u kumpla w H3 lub H7, ale to raczej do drineczka na chillu, a nie spocone jebusy.
22. Jakiej anulowanej gry MM żałujesz najbardziej? anulowanej nie wiem, ale jakiś współczesny RPG by mocno siadł

23. Jakiej skórki brakuje Czatowi? z anime dziewczynkami
24. Jakbyś mógł zmienić jedną rzecz w Grocie to co by to było? Chyba wszystko co bym zmienił już wypisałem w poprzednich postach, także nie będę powtarzał
25. Gdybyś miał wybierać to wolałbyś walczyć z setką koni wielkości kaczki czy kaczką wielkości konia? Konie wielkości kaczek, wskoczyłbym na stół i je masakrował z góry, konie nie latają.


Kammer PW
8 stycznia 2023, 17:16
Zacahr:
16. Reguła, która najbardziej Cię denerwowała w grocie? Może to nie reguła, ale wypunktowywanie błędów na biało xd
Pamiętam, że była na ten temat cała debata, stanęło bodaj na tym, że to dobre rozwiązanie. Chyyyba nawet był tag, który tylko autorowi podświetla.

Kastore:
Ale po co o tym przypominać?
TBH, ja zapomniałem zupełnie, że on istniał i nie umiem sobie przypomnieć, cyz tak za skórę zalazł wszystkim.

Cytat:
21. Grasz jeszcze w Hiroski? Jeśli tak to w jaką część?
Żadną, Hirki to pieśń przeszłości i raczej nie do odratowania, ale jak wejdzie DoR, to czuję, że będę grał.
Cytat:
22. Jakiej anulowanej gry MM żałujesz najbardziej?
Myślę, że DM2. Assasyny się sprzedają, a M&M-assasyn miałby szansę wejść przebojem w świat.
Cytat:
23. Jakiej skórki brakuje Czatowi?
Czatowi to potrzeba aktywnych userów. Nadmiar skórek, jak tak patrzę z perspektywy czasowej, szkodził.
Cytat:
24. Jakbyś mógł zmienić jedną rzecz w Grocie to co by to było?
Grota jest kompletna, nie sądzę, by jakieś nagłe zmiany, bo jedna osoba sobie tak wymyśliła, mogły dać coś dobrego. Przerabialiśmy to przy niereformach i chyba się wszyscy zgodzimy, że to nie jest dobra ścieżka.
Cytat:
25. Gdybyś miał wybierać to wolałbyś walczyć z setką koni wielkości kaczki czy kaczką wielkości konia?
Sto koni. Można byłaby je okiełzać i zrobić zaprzęg, ale to byłoby epickie.
Cytat:
26. Co powinno pojawić się w drugim numerze Kwasowego Ekspresu?
Wincyj memesków.

Drwal PW
8 stycznia 2023, 17:55
21. Grasz jeszcze w Hiroski? Jeśli tak to w jaką część? Oczywiście gram w Heroes 3. Dałem sobie spokój z modami, tylko HotA + HD mod. Jeszcze kilka lat temu bardzo eksperymentowałem i testowałem niemal wszystko.
Na jednym ze służbowych wyjazdów kolega miał też Heroes VII. Po konferencji, a przed wieczornym pojeniem pograliśmy trochę i nawet wciągnęło. To naprawdę dobra część z najgorszym piarem i bagażem nieudanej Szóstki.

22. Jakiej anulowanej gry MM żałujesz najbardziej? Uważam, że Heroes Online miało większy potencjał.
Szkoda mi też DoC. Nie grałem za dużo, ale w sumie jako jedyna gra MM od Ubisoftu była po prostu dużym sukcesem.

23. Jakiej skórki brakuje Czatowi? Trzeba naprawić na pewno Oazę, kiedyś nawet coś tam zacząłem.



Z 3 skórek, które jeszcze zrobiłem chciałbym poprawić Raj. Z tymi zaklęciami jest jednak pewien problem. Acid nie chce dać do tego uprawnień, a zrobić coś i czekać 2 lata na dodanie mocno ograniczało zapał. :P

Inne pomysły bardziej lub mniej przeze mnie rozpoczęte to więzienie, piłkarski/sportowy chat (Bychu i Bacus by lubili) i Smocza Utopia.

24. Jakbyś mógł zmienić jedną rzecz w Grocie to co by to było? Strona główna ma swój urok, ale ogólnie jest brzydka. Wiele rzeczy tam się powtarza, odstaje wykończeniem od większości komnat. Dark Dragon kiedyś coś chyba kombinował, a nawet konsultował się z ekspertami, jednak efekt dalej jest tak 5/10.
25. Gdybyś miał wybierać to wolałbyś walczyć z setką koni wielkości kaczki czy kaczką wielkości konia? Nie lubię ptactwa.
26. Co powinno pojawić się w drugim numerze Kwasowego Ekspresu? Wywiad z Tarnoobem. ;)

Hellburn PW
8 stycznia 2023, 18:40
21. Grasz jeszcze w Hiroski? Jeśli tak to w jaką część?

22. Jakiej anulowanej gry MM żałujesz najbardziej?

23. Jakiej skórki brakuje Czatowi?

24. Jakbyś mógł zmienić jedną rzecz w Grocie to co by to było?



26. Co powinno pojawić się w drugim numerze Kwasowego Ekspresu?

Nicolai PW
8 stycznia 2023, 19:14
Bacuła:
23. Jakiej skórki brakuje Czatowi? z anime dziewczynkami
Ej, to jest dobre! Robimy!

Bacuła:
25. Gdybyś miał wybierać to wolałbyś walczyć z setką koni wielkości kaczki czy kaczką wielkości konia? Konie wielkości kaczek, wskoczyłbym na stół i je masakrował z góry, konie nie latają.
Kieruję się podobną logiką. Konie szybkie, ale przed nimi uciekniesz a kaczka dopadnie Cię i na wodzie i w powietrzu.

Żyraf:
Żadną, Hirki to pieśń przeszłości i raczej nie do odratowania, ale jak wejdzie DoR, to czuję, że będę grał.
Same here. Zresztą, pozwolę sobie na szczerość to nigdy nie byłem tak wkręcony w MM by zarywać nocki :P No, ale społeczność fanów bardzo lubię ;)

Żyraf:
Myślę, że DM2. Assasyny się sprzedają, a M&M-assasyn miałby szansę wejść przebojem w świat.
O tak, to by się sprzedało, nie tylko wśród koneserów MM. Zwłaszcza, że Ubi nie ma marki Action RPG w settingu fantasy. Nie wiem jak to możliwe skoro to jedna z najbardziej rozchwytywanych konwencji. Swoją drogą najpewniej Dwójkę tworzyło polskie studio, Flying Wild Hog.

Żyraf:
Czatowi to potrzeba aktywnych userów. Nadmiar skórek, jak tak patrzę z perspektywy czasowej, szkodził.
Z perspektywy czasu stwierdzam, że masz rację. Tworzyło to niezdrowy wyścig szczurów, w którym obaj w jakimś zakresie braliśmy udział.

Rębajło:
23. Jakiej skórki brakuje Czatowi? Trzeba naprawić na pewno Oazę, kiedyś nawet coś tam zacząłem.
Według mnie wymienić trzymacze (na fakira <3) i można opublikować.

Drwal PW
8 stycznia 2023, 19:26
Niko:
Według mnie wymienić trzymacze (na fakira <3) i można opublikować.

Musze dokończyć przyciski i faktycznie te stwory z boku do wymiany. I kto to opublikuje? :P Poza tym Oaza i tak dostępna tylko w lato.

Nicolai PW
8 stycznia 2023, 19:35
No Acu a kto? Jeszcze tego nie wie, ale opublikuje ;)

Bychu PW
9 stycznia 2023, 11:04
Nico:
I za to Cię lubię. Za umiejętność obrócenia wszystkiego w żart XD To była kwestia tego co zrobiłeś i wszystko co dostałeś było przegłosowane. Dziękuję, poprawiłeś mi humor w niedzielę wieczór
I za to Cię lubię, przeinaczanie cudzych słów i zmienianie ich sensu. Tak czy siak dzięki, też uważam, że to pozytywna cecha.
Ten Przystojny Ja:
Żebym miał te funkcje, które mam musiało głosować za każdym razem grono osób
Jasno przecież mówię o funkcjach, nie żadnych skórkach i bajerach, to mam bo jestem dobrą mordą i mam kumpla admina.

Nikoś:
Oj tak, jedyną zabawniejszą rzeczą było to jak takiemu z kolesiostwa mówiło się o nepotyzmie. Ach te obruszenie, że przecież to wszystko nie było kwestią pięknych oczu, tylko tego co zrobił XD Najwięcej zyskiwał na kolesiostwie a najbardziej go piekło mówienie o nim. Bawiło, bawi i będzie bawić XD
No nie wiem, wywyołaliście mnie niejako do tablicy, to odpowiadam, mnie nic nie piecze, ja nie żałuję niczego co dałem Grocie i obstawiam, że Acid nie żałuje niczego co dał mi na Grocie.
Jak Ci to humor poprawia to gicior, ja ludziom dobrze życzę i nie patrzę do pyska co akurat żują, polecam ten styl życia xd

Nico:
Rozumiem, że w ramach żartu odwracasz kota ogonem, ale są pewne granice. Byłeś jednym z inicjatorów (nie) reform, które jak nie drzwiami to oknem próbowały przeforsować zmiany, które były Tobie na rękę, bo tak było łatwiej zamiast dogadać się z Moderacją a teraz piszesz o formacji żółwia? XD Pozdro 600 Poćwicz chłopie i rozluźnij swoje chwyty, bo Wam za dużo krwi się zatrzymuje XD
Ale stary, przeczytaj sobie temat reform na czacie, ja przecież w pełni popierałem to, aby było grono moderatorów, kandydowałem, nie zostałem wybrany i nie miałem z tym problemu. Jasno też popierałem instytucję jednej osoby rozdającej skórki i inne bajery na jasno określonych funkcjach, jak coś to możesz sobie przeczytać znowu temat w Kapitolu xd
Więc nie wiem gdzie tu się trzeba dogadywać, jak był regulamin, którego wystarczyło przestrzegać xd


Nikoś, ale w temacie :
21. Grasz jeszcze w Hiroski? Jeśli tak to w jaką część?
Nie.
Wciąż on:
24. Jakbyś mógł zmienić jedną rzecz w Grocie to co by to było?
Rasę Acida na Krasnolud, ale już kiedyś to zrobiłem, więc nic <3
Kammer o czacie:
Czatowi to potrzeba aktywnych userów. Nadmiar skórek, jak tak patrzę z perspektywy czasowej, szkodził.
Zdecydowane +1, szkoda, że czat umarł i nie wiadomo dlaczezgo tak się stało...

Fandor PW
9 stycznia 2023, 15:34
21. Grasz jeszcze w seię Heroes? Jeśli tak to w jaką część?: HIV i HIII oczywiście. Czasem HII.
22. Jakiej anulowanej gry MM żałujesz najbardziej?: Zdecydowanie Duel of Champions to była najlepsza gra Ubi i zabili ją. Jakby się cofnąć dalej w czasie, to pewnie żałuję każdej gry niewydanej przez 3DO.
23. Jakiej skórki brakuje Czatowi: Nie mam pojęcia co można jeszcze do niego dodać.
24. Jakbyś mógł zmienić jedną rzecz w Grocie to co by to było: Nic, Grota jest idealna :D
25. Gdybyś miał wybierać to wolałbyś walczyć z setką koni wielkości kaczki czy kaczką wielkości konia: Z tym i z tym na raz :D

Kastore PW
9 stycznia 2023, 16:26
21. Grasz jeszcze w serię Heroes? Jeśli tak to w jaką część? H2, H3, H4, reszta mnie nudzi
22. Jakiej anulowanej gry MM żałujesz najbardziej? MM Online JvC, zanim gry MMO były jeszcze modne
23. Jakiej skórki brakuje Czatowi? Co mnie obchodzą skórki, skoro to tylko zabawka dla adminów?
24. Jakbyś mógł zmienić jedną rzecz w Grocie to co by to było? Wygląd jakiś bardziej retro-nowoczesny
25. Gdybyś miał wybierać to wolałbyś walczyć z setką koni wielkości kaczki czy kaczką wielkości konia? Z setką koni wielkości kaczki, bo byłby bardzo słabe, a kaczka wielkości strusia albo większa byłaby przeze mnie nie do pokonania

Bacus PW
9 stycznia 2023, 16:29
Bychu i Nico:
Całe wasze pierdzielenie

I za to was lubię, potraficie zrobić gównoburze i zadymić nie mając do tego nawet powodu, to jest wspaniałą cecha, którą kocham u ludzi. Ogólnie to jesteście i zawsze byliście trochę jak Tom i Jerry, jeden by drugiego zrzucił z mostu, ale w serduszku wiecie, że bez siebie byłoby nudno i smutno. Dużo zdrówka i nie zmieniajcie się.

Co tylko utwierdza w przekonaniu, że Grota czerpała na toksycznych, hehe kwasowych zachowaniach swoich użytkowników, którzy poza merytoryczną i fajną rozmową, potrafili wbijać sobie szpileczki i wylewać na resztę pomyję i robić dymy, bo czemu nie? Dlatego forum było przyjemne, bo zawsze w temacie można było przeczytać wiele opinii, wiele skrajnie różnych opinii i śledzić wątek z pasją i zainteresowaniem, bo zawsze mogłeś liczyć, że Bychu, Nicoś, Hobbit, Wiwern wejdą na pełnej i zrobią zadymę, ta tworzyła ruch, bo każdy chciał brać w tym udział, a nagle kiedy banicje wyłapał Wiwern i zabrał swoich wyznawców, kiedy ja zostałem niesłusznie zbutowany czy Andżej założył swojego discorda gdzie zebrał śmietankę cringu i żenady to nagle czat zdechł, a forum dogorywał. Kocham was za pokazanie jak ważna jest charyzma i barwność w tych smutnych czarno-zielonych czasach.

Tygrys Banzai:
Czatowi to potrzeba aktywnych userów. Nadmiar skórek, jak tak patrzę z perspektywy czasowej, szkodził.
Mikołaj:
Z perspektywy czasu stwierdzam, że masz rację. Tworzyło to niezdrowy wyścig szczurów, w którym obaj w jakimś zakresie braliśmy udział.

Wow, zasługujecie na scooby-chrupkę. Po wielu latach zrozumieliście, że marnowaliście energię na pierdoły... a powiedziałbym więcej, że większość czarów na czacie bardziej przeszkadzała niż uatrakcyjniała rozmowę... oczko, ciemność, połowa skórek, te dziwne kraczki co zaśmiecały ekran to były szkodliwe narzędzia reżimu, który dopiero po upadku swojej wielkości zrozumiał, że ej chyba zajęliśmy się złymi celami XD

No, ale jesteście tylko ludźmi, więc nie będę was sądził i winił, bo popełniacie błędy. Ważne, że widzicie gdzie zbłądziliście i rozumiecie to. Cieszę się z tego i wszystkim adminom z wyjątkiem jednego życzę udanego życia i wielu sukcesów.

Drwal:
23. Jakiej skórki brakuje Czatowi? Trzeba naprawić na pewno Oazę, kiedyś nawet coś tam zacząłem.

Poza tłem to wszystko do wymiany, Panie kolego.

Fandor:
Zdecydowanie Duel of Champions to była najlepsza gra Ubi i zabili ją

Nie powiedziałbym, że zabili, a skrócili męki, bo nie było sensu wspierać tytułu, który nie przynosił zysków, a nie mógł konkurować z takim Hearthstonem. Nie dość, że tytuł blizzarda był bardziej przystępny, gry znacznie szybsze to możliwość grania mobilnego robi robotę, a DoC? Sam w niego sporo grałem, ale niestety był specyficzny i czasami trudny do ogarnięcia, a sama gra trwała wieki i nie raz i nie dwa grałem partię trwające po godzinę czasu... a musisz zagrać kilka dziennie, żeby zebrać złoto i kupić pakiety.

Po prostu gry karciane mają być szybkie i dynamiczne gdzie gra ma trwać kilka minut, a nie półgodziny lub dłużej, rynek idzie w stronę szybkiej i niewymagającej zabawy.

Hayven PW
9 stycznia 2023, 16:37
Cytat:
Nie powiedziałbym, że zabili, a skrócili męki, bo nie było sensu wspierać tytułu, który nie przynosił zysków, a nie mógł konkurować z takim Hearthstonem. Nie dość, że tytuł blizzarda był bardziej przystępny, gry znacznie szybsze to możliwość grania mobilnego robi robotę, a DoC?

Ale najpierw sami go w te męki wpakowali. DoC był wcześniej niż Hearthstone, ale kiedy tylko ten ostatni się pojawił, coś go z jakiegoś wyhamowało. Jak to się stało, że DoC nigdy się nie doczekał wersji mobilnej? Chyba nie dlatego, że nie był dość popularny? Jak to się stało, że zamiast rozwijać grę wydawca skupił się na dojeniu jej póki była taka możliwość?

Bacus PW
9 stycznia 2023, 20:54
No średnio bym powiedział. Po pierwsze to HS był planowany i tworzony z myślą o urządzeniach mobilnych, a DoC nie, więc musieliby całość pisać i planować od zera, ale kij nawet jakby zrobili mobilną wersję to co czekałoby DoCa?

No myślę, że zawieszenie wspierania i zamknięcię, bo mechaniki DoCa, nie były przystępne i na dłuższą mete przyjemne. Gry były zbyt długie, trzeba było pamiętać o rozdawaniu punktów talentów co turę, deckbuilding ograniczyły nie tylko frakcję bohaterów, ale też ich magie. Pomysł na planszę z miejscami na potworki też był nietrafiony, ograniczało to stół i możliwości zagrań, same w sobie potwory i ich statystki były niepotrzebnie zagmatwane. Inne gry, które chciały użyć planszy jako mechaaniki gry o dziwo też wypadły z rowerka - Artifact XD czy teraz Gwint, którego wsparcie ma być zakończone. Jednak najważniejszym powodem jest prostota, oprawa graficzna i szybkośc rozgrywki robią robotę, bo co Ci po mobilnym DoCu, jak gra trwa dalej 40 minut? Wersja mobilna powinna umożliwić Ci zabawę w drodze do szkoły, pracy czy zabić czas w kolejce u lekarza, a nie wymagać godziny wolnego czasu. DoC nie mógłby konkurować na rynku z innymi karciankami, bo był straszliwie archaiczny i niepotrzebnie skomplikowany, a zakończenie wsparcia przez Ubisoft z biznesowego punktu widzenia jedyne słuszne. Bo co mieliby robić? Jak przyciągnąć graczy do tej gry? Franczyzą, która mało kogo obchodzi? No nie, jej fani już w DoCa grają lub grali... ciekawymi i barwnymi animacjami? No nie, tego nie było... może prostym i angażującycm systemem, który tworzy syndrom jeszcze jednej partyjki? No tutaj może i bliżej, ale nie przy partiach trwających tyle ile trwały. DoC musiałby być zaorany do zera i zbudowany na nowo, a to bezsensu, bo zabiłoby tylko urok tej gry.

Bajan PW
9 stycznia 2023, 23:20
Ankieter:
Mieszkaniec (użytkownik), którego najbardziej lubisz czytać w Grocie:

witchking

Ankieter:
Mieszkaniec, który najczęściej Cię irytuje:

Alamar

Ankieter:
Temat na forum, który darzysz największym sentymentem:

Temat o HotA, czyli od największego marzenia fanów o profesjonalnym dodatku z trzema frakcjami... aż do spełnienia tego marzenia, w pewnym zakresie oczywiście.

Ankieter:
Którego fanowskiego projektu najbardziej żałujesz, że nie powstał?

Świątynia, czyli orientalne miasto Bacusa. Fenomenalny line up, który świetnie nawiązuje do japońskiej mitologii, pod tym względem robota fenomenalna.

Ankieter:
Ulubiona skórka na czacie:

Gaj (z uwagi na sentyment do Gaju samego w sobie)

Ankieter:
Ulubiony dział w Grocie:

HotA - profesjonalny, przejrzysty, zbierający wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu... i szkoda, że nieaktulizowany po ostatnim patchu ;p

Ankieter:
Którego nieaktywnego użytkownika najbardziej ci brakuje?

Dragonar. Chcę wiedzieć czy wyrwał tą dziewuchę i co sądzi o rozwoju sceny modderskiej i czy w ogóle nie ma Heroesów w tyłku.

Ankieter:
Najzabawniejsza afera w Grocie:

Wybór może być tylko jeden!

Nicolai PW
10 stycznia 2023, 18:17
Wiwern:
HotA - profesjonalny, przejrzysty, zbierający wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu... i szkoda, że nieaktulizowany po ostatnim patchu ;p
Jakby co to mogę załatwić możliwość uzupełnienia stronki ;) Jeszcze byś awansował z najczęściej banowanego grotowicza na akolitę.

27. Jaka jest historia Waszego nicku i czy zawsze mieliście taki?

Drwal PW
10 stycznia 2023, 18:43
27. Jaka jest historia Waszego nicku i czy zawsze mieliście taki?

Mój pierwszy nick tutaj to drwal-siekiery. Bardzo głupie bo miało być jednorazowe - potrzebowałem chyba pomocy co do instalacji Woga czy jakiegoś programu. Były to czasy, gdy człowiek miał naście lat i grał sobie w piłkarskiej drużynie NKS Siekiera Legionowo. Mieliśmy przydomek "Drwale" stąd nick. Po jakimś czasie Acid zgodził się zmienić drwala-siekiery na Drwala.

Nigdzie indziej nie używam tego pseudonimu i pewnie najchętniej zmieniłbym go na Rufete lub Kosmateusz. No, ale za długo już tu działam pod tym co jest. Najwyżej w innym życiu. :)

Btw. kiedyś już założyłem taki temat: https://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2400
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Ankieta kwasowego człowieka

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel