Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Antagarich w Płomieniach
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

Andruids PW
26 grudnia 2022, 01:47
Jestem pewien, że wielu z was fantazjowało na temat alternatywnej historii, w której Władcy Harmondale przekazali artefakt Starożytnych Kastorowi, co pozwoliło mu rozpocząć podbój Antagarichu. Lecz jaki był tego przebieg? Jak w wyniku tego zmienił się los świata i jego bohaterów? Takie rozważania także i mi zaprzątały niejednokrotnie głowę. Zapraszam Was zatem do mojej fantazji na ten temat.



Antagarich w Płomieniach to projekt, który zrodził się z trzech powodów, którym odpowiadają jego poszczególne części:

1) VCMI w pewnym momencie umożliwiło dodawanie mapek z nowymi terenami.
2) Nowy teren stworzony przez społeczność był mało estetyczny.
3) Nie było miasta Forge, które w pełni by mi się podobało.

Te trzy kwestie stały się podłożem dla powstania paczki, w której skład wchodzą:

1) Antagarich Burning Maps - mapy (obecnie w liczbie: 1) stworzone za pomocą edytora map VCMI i pokazujące możliwości silnika.
2) Antagarich Burning Assets - elementy niezbędne do tworzenia owych map, z poprawionymi dekoracjami i polem bitwy terenu "asfalt".
3) Forge 2000 - główny bohater map. Miasto-frankenstein "powołane do życia" z elementów pochodzących z różnych innych projektów. Członkowie MDT, Fire Paladin, ggkth, Fred79, Axolotl, Don Komandor, Alex-ander, Morn, Xyffus - z twórczości (między innymi) tych wybitnych artystów wybrałem najlepsze dostępne rodzynki i połączyłem w całość, która mam nadzieję, przypadnie do gustu niejednemu pasjonatowi Kuźni, i będzie pasować do całokształtu tego moda.

Zgodnie z obietnicą, udostępniam paczkę zawierającą pierwszą mapę z serii i wyżej wymienione elementy potrzebne do jej rozegrania. Mapa w mojej ocenie nie jest trudna, ale mam też nadzieję, że nie okaże się dziecinnie prosta. Jestem ciekaw opinii reszty społeczności i liczę na to, że przed powstaniem kolejnych scenariuszy uda mi się zebrać mały feedback, dzięki któremu kolejne części będą stanowiły większe wyzwanie.

Antagarich_Burning_part1.zip

(Myślę, że nie trzeba tego tłumaczyć, ale na wszelki wypadek dodam, że do działania wszystkiego wymagana jest wersja VCMI 1.1.0. Paczkę w linku ściągamy, a jej zawartość rozpakowujemy do katalogu "Mods" - osobno trzy foldery. Jeśli zrobimy to dobrze, w konsoli powinno pojawić się ostrzeżenie o brakujących grafikach wieżyczek, a w grze powinna być dostępna mapa "Catherine's Downfall".)

(PS. Jeszcze raz dzięki za ładniejszą grafikę Żądlacza, Morglinie.)

Tarnoob PW
26 grudnia 2022, 02:01

Warmonger PW
26 grudnia 2022, 08:51
Przyjemna mapka w klasycznym stylu. Przeszedłem z rana i dobrze się bawiłem. Nowe grafiki i jednostki cieszą oko :) Nareszcie teren Forge wygląda porządnie.

Ale czy panowie Sluggers nie powinni czasem strzelać?

Andruids PW
26 grudnia 2022, 11:53
No widzisz, powinien. To jakby co, wiesz gdzie dać bonus "SHOOTER", a jak ktoś nie wie, to trzeba podmienić ten plik w folderze "config/forge2k/creatures":
heavystringer.json

(Podmieniłem go już w paczce, więc jak ktoś dopiero ściąga, to nie ma powodów do obaw.)

zeryss PW
26 grudnia 2022, 22:38
Andruids if there is a desire to complete this forge, there is a version of the screen and a corrected puzzle map
Forge

Fandor PW
26 grudnia 2022, 23:23
Znalazłbyś czas, aby na forum opisać i może pokazać jak wygląda Twoje Forge?
Ponadto w filmiku zaobserwowałem zmianę wyglądu Conflux i jego jednostek. Jest więcej takich zmian? Mógłbyś je także opisać?

Zachari PW
27 grudnia 2022, 00:38
Fandor:
Ponadto w filmiku zaobserwowałem zmianę wyglądu Conflux i jego jednostek

To chyba raczej taka Smocza Utopia dla supreme-żywiołaków

Andruids PW
27 grudnia 2022, 17:59
Zachari:
To chyba raczej taka Smocza Utopia dla supreme-żywiołaków

To to. Zachciało mi się zrobić nowy bank, ale już nie całkiem nowych grafik żywiołaków, bo nigdy bym się z tym nie wyrobił, dlatego zaprzęgłem moje dwie ulubione kolorowanki (żywiołaka pożogi i korupcji), i dorobiłem pozostałe dwie.

Warmonger PW
28 grudnia 2022, 21:19
Żeby nie było - po ukończeniu scenariusza miastem można normalnie grać na innych mapach :)

Poza Forge mamy też stworzenia neutralne, w tym fajne dopakowane żywiołaki z nowym bankiem.


Andruids PW
19 lutego 2023, 19:42


Jest i nowa część. Tym razem prowadzone przez nas wojska Niebiańskiej Kuźni zetrą się z armią Avlee, wspieraną przez partyzanckie oddziały Gelu. Zapraszam do oglądania, ściągania, grania i komentowania.

Link do drugiej części:
Antagarich_Burning_part2.zip

Albo do całej paczki:
Antagarich_Burning_full.zip

(Do działania wszystkiego wymagana jest wersja VCMI 1.1.0 albo 1.1.1. Mod nie będzie działał poprawnie na nowszych betach i wersjach dziennych. Zawartość paczki rozpakowujemy do katalogu "Mods" - osobno trzy foldery. Jeśli zrobimy to dobrze, w konsoli powinny pojawić się ostrzeżenia o brakujących grafikach wieżyczek i szturmowcach, a w grze powinny być dostępne mapy "Catherine's Downfall" oraz "Vengeance of the Forest".)

Kammer PW
19 lutego 2023, 19:44
Trailer to absolutne arcydzieło.

Warmonger PW
19 lutego 2023, 21:44
Jeszcze nie grałem, ale nowy teren z trailera zrobił na mnie duże wrażenie :D

Komuś bardzo się spodobało dodawanie nowych terenów ;)

Andruids PW
21 lutego 2023, 22:06
Ani mi, ani moim betesterom* nie udało się niestety wyłapać jednego błędu (ogromnie zawyżonych punktów Życia alternatywnych Strzelców), dlatego rzucam szybkiego hotfixsa. Jeśli ktoś już zaczął grać, to niestety pozostaje zagryźć poduszkę albo omijać pułapki z czerwonymi strzelcami na drugiej mapie. A jeśli ktoś dopiero zamierza pograć, to gorąco zalecam ściągnąć tę paczkę i wypakować z niej pliki do folderu "Mods" (nadpisując wszystko co się nawinie):

https://cdn.discordapp.com/attachments/422934446170308608/1077696616657588235/Antagarich_Burning_hotfix.zip

(zaktualizowane pliki znajdują się też na chwilę obecną w poprzednio zalinkowanych paczkach.)

*(mi przez niedbałość, a betatesterzy automatycznie założyli, że jestem sadystycznym psychopatą)

Warmonger PW
22 lutego 2023, 09:42
Wczorajszy stream był bardzo przyjemny. Mnóstwo nowych obiektów na mapie przygody, wiele z nich Zuuzel pominął i nadal pozostają one tajemnicą :D
Nowe grafiki, nowe jednostki - aż za dużo jak na taką mapkę! Szczególnie, gdy gracz szybko prze naprzód.

Skoda tylko, że Gelu zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy to się zdarzało w testach?

avatar PW
22 lutego 2023, 10:02
W testach przy włączonym Nullkiller AI - nie.

Warmonger PW
30 marca 2023, 10:16
Kilka detali:

- Cyber-zombie i Juggernouty mają zaniżone AI value. AI się na nich wywala, a na mapach losowych pojawiają się nieproporcjonalnie duże hordy.
- Heavy Stinger nie ma domyślnego rozmiaru stacka, więc na mapach pojawiają się czasem w liczbie 0 lub 1.

Andruids PW
13 kwietnia 2023, 02:45
Dzięki za wychwycone babole. Kwestia rozjechanych wartości AI/fight value to całkowicie moja wina, bo od czasu pierwszej wersji miało miejsce wiele balansujących/psujących zmian, ale za każdym razem zapominałem o odpowiadających sile jednostek wartościach. Teraz już wszystko powinno być cacy i do czasu aktualizacji VCMI do wersji 1.2., wszystkie Ai/fight value jednostek z moda zostaną poprawione (zarówno te z fordż, jak i neutralne).

Andruids PW
16 kwietnia 2023, 04:12
Aktualizacja - alarm odwołany. Ktoś ogarnął temat, i po ściągnięciu moda z mapami przez launcher VCMI, ściągnęły się też od razu pozostałe 3 wymagane mody. Więc jednak nie jest to rozwiązanie pozbawione sensu.

Niemniej, jeśli ktoś chce pobrać paczkę w tym temacie, to także jest taka możliwość. Oto link do moda zaktualizowanego pod VCMI 1.2.:
Antagarich_Burning_full_1.2.zip

Nie ma jeszcze trzeciej mapki, miałem w planach zacząć pracę nad nią dopiero kiedy wyjdzie VCMI 1.2., więc zabiorę się za to w najbliższym czasie. Ale nie oznacza to, że nie ma żadnych nowości. Siedlisko pierwszopoziomowych jednostek dostało odpowiadający mu wygląd na mapie przygody, mana w sypiącej się studni odnawia się co tydzień, a na mapach losowych będzie można zobaczyć żyłki kwasu przecinające asfaltowy krajobraz.

Za pomoc w wymodelowaniu Arsenału Blasterów dziękuję uzdolnionemu Xyffusowi.




James_Dean PW
19 kwietnia 2023, 13:43
Przeszedłem pierwszy scenariusz, bezproblemowy. Robi wrażenie! Jedynie wydaje się zbyt łatwy, na średnim poziomie trudności zmiotłem przeciwnika szybko - w zasadzie jeden z bohaterów wroga to był kozak. Też zauważyłem, że przeciwnik nie ma tendencji do uciekania, przez co szybko nazbierałem silnych artefaktów od przeciwnika z 1 centaurem :) nie wiem co jest tego przyczyną, czy to vcmi tak ma, czy ten scenariusz.

Andruids PW
19 kwietnia 2023, 14:46
Cóż, cieszę że się podobało. Z ciekawości, grałeś ze sztuczną inteligencją Nullkillera i BattleAI?
strona: 1 - 2
temat: [VCMI/projekt] Antagarich w Płomieniach

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel