Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Heroes 3 - oficjalna gra planszowa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Matikun PW
7 grudnia 2022, 17:57
@Yaaqob, to za oprawę dodatku będzie odpowiadać Viviane, a nie Iana? Nie wiem, czy się style trochę nie pogryzą. Z czego wynika zmiana?

Yaaqob PW
8 grudnia 2022, 08:13
Matikun:
@Yaaqob, to za oprawę dodatku będzie odpowiadać Viviane, a nie Iana? Nie wiem, czy się style trochę nie pogryzą. Z czego wynika zmiana?
Okej, parę wyjaśnień:
1. Dodatki (poza Inferno, które będzie dostępne za rok - tak jak reszta z kampanii KS) to, póki co, pieśń przyszłości. Trudno już teraz jednoznacznie wskazywać co kto zrobi.
2. Tak, Iana Vengerova to wiodący artysta "Heroes III: The Board Game", ale przy projekcie pracowało kilku artystów. Wspomniana Viviane robiła np. wszystkie arty jednostek neutralnych.
3. W przeciwieństwie do Iany, Viviane jest etatowym pracownikiem Archon Studio; dlatego w kontekście przyszłości wymieniłem właśnie ją. ;-)

Matikun PW
8 grudnia 2022, 21:01
@Yaaqob
Och, ok, rozumiem! W takim razie gratulacje dla Viviane, bo arty neutrali są bardzo dobre i trzymają się stylu pozostałych jednostek :).

Zastanawiam się, jak podejdziecie do kwestii "farmienia" demonów przez czarty. "Grupa" (pack) czartów mogłaby mieć zdolność, dzięki której w momencie śmierci innej sojuszniczej jednostki mogłyby raz na walkę pozwolić na natychmiastowe zrekrutowanie lub zwiększenie liczebności demonów, po obniżonej cenie albo nie, zależy co byłoby lepsze dla balansu (za darmo to chyba zbyt przegięte w kontekście planszówki, ale nie wiem). Na myśl przychodzi mi jeszcze ewentualnie leczenie oddziału demonów. Takie luźne pomysły, jestem ciekaw, jak to ostatecznie z tymi czartami będzie :). No i nie mogę się doczekać figurek inferna, potencjał jest ogromny.

I takie pytanko, jeżeli możecie zdradzić - w inferno będą Diabły czy Arcydiabły? Chodzi czysto o nazwę ;)

Yaaqob PW
9 grudnia 2022, 08:05
Matikun:
Zastanawiam się, jak podejdziecie do kwestii "farmienia" demonów przez czarty. "Grupa" (pack) czartów mogłaby mieć zdolność, dzięki której w momencie śmierci innej sojuszniczej jednostki mogłyby raz na walkę pozwolić na natychmiastowe zrekrutowanie lub zwiększenie liczebności demonów, po obniżonej cenie albo nie, zależy co byłoby lepsze dla balansu (za darmo to chyba zbyt przegięte w kontekście planszówki, ale nie wiem). Na myśl przychodzi mi jeszcze ewentualnie leczenie oddziału demonów. Takie luźne pomysły, jestem ciekaw, jak to ostatecznie z tymi czartami będzie :). No i nie mogę się doczekać figurek inferna, potencjał jest ogromny.

I takie pytanko, jeżeli możecie zdradzić - w inferno będą Diabły czy Arcydiabły? Chodzi czysto o nazwę ;)
No, zobaczymy; na pewno trzeba "farmienie demonów" jakoś oddać. Twoje pomysły są ciekawe. Ja myślę też o dodatkowych stackach demonów (tak jak Sandro stackuje Szkielety i Zombie).

Co do figurek - mamy już Cerbera, a na ukończeniu jest Chowaniec i Magog.

Będą Arcydiabły, bo w Zamku mamy Archanioły. ;-D

Matikun PW
9 grudnia 2022, 12:40
O, dodatkowe stacki też ciekawe, przy Sandro działało to fajnie, kiedy grałem w prototyp.

Nie mogę się doczekać, aż udostępnicie projekty figurek :)

Yaaqob PW
9 grudnia 2022, 14:12
Premiera renderu Cerbera za ok. godzinę :-D


Matikun PW
15 grudnia 2022, 19:24
Bardzo fajny model, podoba mi się dynamiczna poza :).
Jeszcze bardziej cieszę się z poszerzonego pola bitwy (tylko skoro teraz jest jedna plansza, znaczy że będziemy ustawiać swój szyk bezpośrednio przed każdą bitwą, zgadza się?) i akcji obrony - tutaj mała sugestia, że można dodać również uproszczonego waita (np. każdy z graczy może wykonać akcję czekania maksymalnie jedną jednostką na rundę walki, jednostki, które czekały ruszą się na końcu rundy w kolejności odwrotnej do standardowej; jako że to tylko po 1 jednostce nie powinno wprowadzić dużo komponentów [2 żetony] i zamętu do planszówki, a w oryginale była to jedna z podstaw taktyki, więc oddaję wam pod rozwagę:) ).

Maci3k PW
21 kwietnia 2023, 07:29
Ma ktoś informacje kiedy będzie otwarty late pledge na heroesa? :) Była wiadomość, że w kwietniu, ale póki co cisza :)

avatar PW
21 kwietnia 2023, 13:34
Pewnie ostatniego kwietnia uruchomią :) Ale nie ma co pospieszać, skoro ma być otwarty aż do października :)

Górski Krasnolud PW
17 listopada 2023, 20:10
No i wkrótce i w Heroes III Board Game będziemy rushować Behemoty. ;) Cieszę się, że to właśnie orkowie pojawią się w kolejnym dodatku, lecz nadal liczę na frakcję Regny, ale jako mix Era of Chaos i HoTA. :)

Yaaqob PW
21 listopada 2023, 13:31
Górski Krasnolud:
No i wkrótce i w Heroes III Board Game będziemy rushować Behemoty. ;) Cieszę się, że to właśnie orkowie pojawią się w kolejnym dodatku, lecz nadal liczę na frakcję Regny, ale jako mix Era of Chaos i HoTA. :)

Na zamknięcie Pledge Managera pokażemy art kolejnej jednostki do Stronghold. :-)
Co do Cove - było obiecane i jest w planach firmy; w wolnej chwili opracowałem już nawet line-up i listę 4 bohaterów. ;-)

Naugladur PW
21 listopada 2023, 17:16
Czekaj, "kolejnej"? - to już jakąś pokazaliście ? :D

Sobieski PW
21 listopada 2023, 19:23
Czekaj, Stronghold? To już został zapowiedziany? :D

Yaaqob:
boardgames_ftw:
Mnie za to troszkę smuci wybór frakcji. Inferno wydaje mi się kluczowym antagonistą serii - szkoda, że nie występuje w żadnym z dodatków. Liczę, że jeszcze zobaczymy wszystkie zamki przeniesione do gry planszowej, a może i ukłon w stronę fanowskiego Cove. :)
Cóż, Inferno było w drafcie (!) jaki napisałem dla Ubisoftu... jednakże w ankiecie (próba 8 tys. osób) frakcja ta uzyskała drugi wynik... od końca.
Jedankże, jeżeli gra będzie dobrze przyjęta w późniejszej sprzedaży detalicznej, jak najbardziej możliwe jest dodanie frakcji Kreegan... Cove też (w końcu Regna to kanon!).

Można poznać wyniki tej ankiety?

Czyli dochodzi Stronghold, pozostaje tylko Conflux z zamków H3, oraz to całe Cove czymkolwiek jest i skądkolwiek zostało wyciągnięte.

Ciekawe czy Archon zrobi drugi Big Box? "Big" Big Box dla wszystkiego z kampanii z listopada 2022 i "Small" Big Box dla Stronghold, Conflux i Cove. Zawsze lepiej 2 pudełka niż 4. Jeśli nie, to lepiej zrobili Ci, co zdecydowali się na oddzielne pudełka niż Big Box, bo wizualnie będą do siebie pasować.

Yaaqob PW
22 listopada 2023, 09:04
Naugladur:
Czekaj, "kolejnej"? - to już jakąś pokazaliście ? :D
Nom, Behemocik już lata po necie. ;-D

Sobieski:
Cove czymkolwiek jest i skądkolwiek zostało wyciągnięte.
W moim draftowym line-upie jednostki są przede wszystkim z "Might and Magic VIII"... oraz dwie z "Heroes III" (tak, tak, były były, ale nie jako grywalne jednostki! ;-D).

Sobieski:
Ciekawe czy Archon zrobi drugi Big Box? "Big" Big Box dla wszystkiego z kampanii z listopada 2022 i "Small" Big Box dla Stronghold, Conflux i Cove. Zawsze lepiej 2 pudełka niż 4. Jeśli nie, to lepiej zrobili Ci, co zdecydowali się na oddzielne pudełka niż Big Box, bo wizualnie będą do siebie pasować.
Raczej nie mamy już planów na kolejne big boxy... ale ten "small box" to naprawdę ciekawa idea do bundle'a. :-D

Górski Krasnolud PW
22 listopada 2023, 23:42
Widzę, że jeszcze dobrze nie ujrzeliśmy elementów dodatku "Twierdza", a na forum i pod newsem już się zaczęła dyskusja o Conflux i Cove 😁
Mnie wszak ciekawi, jak rozmiarowo będą prezentować się figurki Twierdzy, zapewne w zespole Archon była dyskusja, na co się w tej kwestii powoływać, bo jak wiadomo, Behemoth wystąpił w Heroes III w wersji karłowatej i bardzo dużej w cutscenkach. Rozmiar Cyklopa mnie również ciekawi. Ogólnie rzecz biorąc, Twierdza powinna mieć chyba sporawo "większych firgurek" bo przecież mamy jeszcze Ogra i Ptaka Gromu.
Kwestią ciekawą jest również, jakie jednostki neutralne poznamy. W klimacie pisaków/pustyni a żeby zachować klimat Heroes III, fajnym wyborem zdaje mi się "The Lobstrosity", który przez długi czas miał trafić do gry jako easter egg, i ma świetny design. Tym bardziej "Wielki Homar" by pasował do tego dodatku, gdyż jak możemy przeczytać w dziale ciekawostek Kwasowej Groty, fani przez długi czas myśleli, że ww. jednostka jest pierwotną, niewykorzystaną ostatecznie wersją Behemotha. :)

EDIT:
Obstawiam, że kampania będzie opowiadała o wydarzeniach związanych z Festiwalem Życia, i objęciem przez Kilogra władzy w Krewlood, a bohaterowie jakich zobaczymy to Crag Hack, Yog, Kilgor i Shiva (a do reszty nie jestem pewny, choć jeśli Festiwal Życia, to i Winston Boragus)

Sobieski PW
23 listopada 2023, 19:34
Yaaqob:
Raczej nie mamy już planów na kolejne big boxy... ale ten "small box" to naprawdę ciekawa idea do bundle'a. :-D

Nie miałem na myśli kolejnego Big Boxa, na wszystko co jest i będzie. Po prostu drugi niezależny mniejszy Bix Box na wszystko co będzie, czyli to, na co nie jest przewidziane miejsce w tym Bix Boxie:



Szykują się jeszcze 3 małe pudełka, więc drugi Big Box mógłby wyglądać mniej więcej tak, tylko że niższy
(Big Box ma 320x500x200 drugi Big Box mógłby mieć 320x320x200):


Ktoś zauważył, że w instrukcji do dodatku Inferno nie ma kampanii?

Górski Krasnolud:
Mnie wszak ciekawi, jak rozmiarowo będą prezentować się figurki Twierdzy
Tak to wygląda w przypadku obecnych 7 frakcji.
Według mnie Behemoth wielkości Hydry, Cyklop wielkości Archanioła/Diabła, Ogr wielkości Trolla i Ptak Gromu wielkości Gryfa.

avatar PW
23 listopada 2023, 20:18
Cytat:
Nie miałem na myśli kolejnego Big Boxa, na wszystko co jest i będzie. Po prostu drugi niezależny mniejszy Bix Box na wszystko co będzie, czyli to, na co nie jest przewidziane miejsce w tym Bix Boxie:

Chyba nie da sie przewidzieć co będzie. Raczej każde kolejne dodatki będą również fundowane w postaci kampanii na kickstarterze. A w niej ilość gadżetów będzie uzależniona od ilości odblokowanych stretch-goali. A regułą jest, że z każdym dodatkiem fundatorów będzie coraz mniej (portfele mają granice drenowalności) więc kampanie już nie będą wykręcały takich wyników...

Sobieski PW
23 listopada 2023, 23:12
avatar:
Chyba nie da sie przewidzieć co będzie.
Przecież teraz robią podstawkę, stretch goale i cztery dodatki. Razem sześć pudełek, wiedzą dokładnie co mają. Potem będą mieli tylko trzy pudełka i też będą dokładnie wiedzieli co mają. Ogólnie nie rozumiem zarzutu.

Yaaqob PW
27 listopada 2023, 10:11
Górski Krasnolud:
EDIT:
Obstawiam, że kampania będzie opowiadała o wydarzeniach związanych z Festiwalem Życia, i objęciem przez Kilogra władzy w Krewlood, a bohaterowie jakich zobaczymy to Crag Hack, Yog, Kilgor i Shiva (a do reszty nie jestem pewny, choć jeśli Festiwal Życia, to i Winston Boragus)
Ja myślę raczej, żeby zlecić Aleksowi napisanie kampanii z "Shadow of Death" -> Yog i Crag Hack VS. Sandro.

Sobieski:
Ktoś zauważył, że w instrukcji do dodatku Inferno nie ma kampanii?
Powstanie i będzie opublikowana później - jako DLC. Stworzenie tej kampanii stanęło przed podwójnym problemem i graniczyło z niemożliwością ze względu na napięte terminy...

avatar:
Chyba nie da sie przewidzieć co będzie. Raczej każde kolejne dodatki będą również fundowane w postaci kampanii na kickstarterze. A w niej ilość gadżetów będzie uzależniona od ilości odblokowanych stretch-goali. A regułą jest, że z każdym dodatkiem fundatorów będzie coraz mniej (portfele mają granice drenowalności) więc kampanie już nie będą wykręcały takich wyników...
Planujemy, by Twierdza (a potem Wrota Żywiołów i Przystań) trafiły bezpośrednio do sklepów; w tej chwili w naszych planach projektowych nie ma żadnej kampanii crowdfundingowej związanej z M&M.

Sobieski:
Przecież teraz robią podstawkę, stretch goale i cztery dodatki. Razem sześć pudełek, wiedzą dokładnie co mają. Potem będą mieli tylko trzy pudełka i też będą dokładnie wiedzieli co mają. Ogólnie nie rozumiem zarzutu.
Owszem, obecna zawartość gry jest powszechnie znana. W planie mamy jeszcze trzy kolejne frakcje - każda z nich będzie analogiczna do dodatku "Cytadela" oraz "Bastion". Ale avatar ma rację w tym sensie, że nie wiemy jeszcze jak gra zostanie odebrana w sprzedaży detalicznej i czy nie będziemy przedłużać licencji i tworzyć kolejnych dodatków.

Darkem PW
11 stycznia, 13:55
Dobra, gra powoli dociera do wspierających, a od premiery Faktorii Fabryki minęły już prawie dwa tygodnie, więc trzeba zadać to pytanie: Czy w razie dobrej sprzedaży gry planujecie wprowadzenie własnej wersji nowej frakcji? Ustanowiliście już precedens w tej sprawie ogłaszając chęć stworzenia planszowego odpowiednika Przystani.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Heroes 3 - oficjalna gra planszowa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel