Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Heroes 3 - oficjalna gra planszowa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Kammer PW
30 listopada 2022, 17:01
W zbiórce chodziło o Cove z Era of Chaos.

boardgames_ftw PW
30 listopada 2022, 17:30
W Q&A padło zdaje się M&M8 oraz EoC, dlatego pytam. Patrząc na tę frakcję w EoC, nie obejdzie się bez dodatkowych bohaterów i przesiania dostępnych jednostek. I może jeszcze zmiany estetyki. ;)

Hayven PW
30 listopada 2022, 19:37
Cytat:
W zbiórce chodziło o Cove z Era of Chaos.

Uzupełniając mój wkład z komentarzy chciałbym dodać, że to w ogóle dziwne, żeby do "Planszówki Heroes 3" mieszać coś z niepowiązanego badziewia na chińskie telefony.

Ja wiem, o co chodzi, i nie trzeba mi mówić, ale im więcej o tym myślę, tym bardziej niegodnie to brzmi.

Fandor PW
1 grudnia 2022, 07:16
Najgłupsze w tym wszystkim jest próba wrzucenia tego na tym etapie - mają jeszcze 6 oryginalnych frakcji do stworzenia jako dodatki i już teraz próbują odcinać kupony na cove. Bardzo nieładnie.

Kalohn PW
1 grudnia 2022, 08:47
Tak po prawdzie pozostały im dwie frakcje: Stronghold i Conflux. Reszta jest co najmniej przyklepana & obiecana.
Natomiast podzielam zdanie, że ten Cove mogą sobie zupełnie darować.

boardgames_ftw PW
1 grudnia 2022, 09:56
A ja nie podchodzę do tego aż tak krytycznie. Cove nie był znaczną częścią kampanii, właściwie pojawił się tylko w ankietach i nie miał znacznego wpływu na ostateczny content gry. Za to jestem pewien, że fani wspominali o Cove w kontekście planszówki jeszcze zanim oficjalnie pojawiła się informacja o możliwości dodania tej frakcji. Zresztą, sam wcześniej w tym wątku pytałem o ten zamek. ;)

Moim zdaniem pirackie miasto jest już na stałe w świadomości dzisiejszych graczy H3 i dodanie go w tej czy innej formie odebrałbym raczej jako ukłon w stronę fanów, jak i modderów zespołu HotA. Może nie zobaczymy niks i haspidów, ale bestariusze MM8 i EoC dają dużo do popisu.

Kammer PW
1 grudnia 2022, 10:00
Ale wtedy to nie będzie Cove, o którym myślą ludzie, kiedy widzą napis "Cove".

boardgames_ftw PW
1 grudnia 2022, 10:10
Za to może być bardzo zbliżone, mieć podobny klimat i funkcjonalnie identyczne jednostki. Przykładowy lineup z samego MM8:

Ratman
Pirate
Regnan crossbowman
Mist hawk
Pirate seer
Triton
Couatl

EoC daje jeszcze kilka ciekawych opcji, np. Mermaid (Lv1), Sea Elemental (Lv1) czy Krait (Lv7).

avatar PW
1 grudnia 2022, 10:14
Można też nie irytować graczy i nie zapowiadać frakcji, która będzie głównie polaryzować kupujących.

Kammer PW
1 grudnia 2022, 10:16
Ale DALEJ to nie będzie Cove z HotA. Jak ludzie widzą napis Cove, widzą fragment nieba z Cove, to zakładają, że to będzie Cove z HotA. Zresztą tak z 90% głosujących na pewno nie słyszała o EoR, nie widziała/nie znalazła doprecyzowania, że chodzi o zrobienie czegoś z EoR/MM8.

Jak na to nie patrzeć, to to jest wprowadzanie w błąd. :/

Darkem PW
1 grudnia 2022, 10:32
Myślę, że do czasu premiery, ba, samego zapowiedzenia dodatku z Cove, twórcy dokładnie wyjaśnią i przedstawią graczom sytuację z Cove. Oczywiście, powinniśmy wcześniej dostać dokładne informacje, ale miasto piratów i tak otrzymało najmniejszą ilość głosów. Przed nami premiera samej gry (dopiero za rok), a przed premierą dodatku z Cove jeszcze dwóch innych - Twierdzy i Wrót Żywiołów (jeżeli gra sprzeda się dobrze).

boardgames_ftw PW
1 grudnia 2022, 10:45
Otóż to. W ankiecie faktycznie nie było to wyjaśnione, że nie głosujemy na to Cove z HotA, ale do wydania dodatku zapewne dostaniemy grafiki promocyjne i opis samej zawartości.

Dodatki są całkowicie opcjonalne. To raczej nie jest gra, wokół której stworzy się mocna scena kompetytywna, więc nie rozumiem o jakiej polaryzacji graczy mowa. Kto chce, ten kupi - o ile w ogóle miasto będzie dostępne.

Górski Krasnolud PW
1 grudnia 2022, 21:17
Mnie cieszy fakt wzięcia pod uwagę Cove, a zarazem ewentualnego ich wykonania w stylu Era of Chaos i Might and Magic VIII. To nie HoTA Crew wymyśliła taką wyspę i kraj jak Regna, oczywiście, niezaprzeczlanie przyczynili się oni do rozsławienia piratów, oraz używanie nazwy Cove może byłoby nie w porządku... gdyby nie to, że to nie Archon Studio postanowiło jako pierwsze "pożyczyć" tą nazwę. Zrobił to Ubisoft, właśnie w Era of Chaos, a więc to wg mnie oczyszcza imię ekipy promującej planszowkę, bo przecież mogą się odnieść do tej sytuacji.

Rozumiem też, że jest to gra, która nawet nosi nazwę "Heroes III: Board Game" ale ja tam nie widzę przeciwskazań, aby były pewne różnice od wersji przeznaczonej na komputer. Pewne nowości wręcz ucieszą, i wydaje mi się, że już będzie musiał się pojawić jakiś element, który nigdy nie miał miejsca w wersji przeznaczonej na komputer - fabuła kampanii Kreegans. Inferno jako jedyne nie posiada kampanii, w której odgrywa główną rolę (mamy tylko dzieloną kampanię z Lochem, i dwie misje w Armagedon Blade) a więc za mało, by zrobić z tego samodzielną kampanię. Więc może to będzie alternatywna linia czasowa, w której Kreeganie dominują? Może też być tak, że po prostu rozbuduje się na dodatkową mapę zawartość z komputerowej wersji gry, i np. kampania będzie kończyć się w momencie przejęcia Stedwick lub utworzenia Ostrza Armagedonu, nie wiemy tego.

Ale wracając do tematu Cove: ja tam się bardzo cieszę. Niksy, Haspidy itd... każdy, kto jest w miarę aktualnym graczem Heroes zna ten skład armii piratów... jednak kto pamięta o tym, że w uniwersum występują również Skaveni? Smocze Żółwie (lub Żółwiosmoki, jak kto woli) też wydają mi się ciekawszą opcją, niż np. Czarodziejka. Era of Chaos wbrew pozorom zaserwowało fajny skład armii, który chętnie bym zobaczył w takim "poważniejszym" wydaniu, a mieszając to jeszcze z Might and Magic VIII... nie potępiam nikogo, kto uważa inaczej, bo rozumiem, że niektórzy dopatrują się tutaj chwytu marketingowego, ale jednostki takie jak "Szczuroludzie" i "Tryotni" z M&M VIII oraz "Smaczy Żółw" i "Shark Rider" EoC mogłyby naprawdę pokazać pazura. Ja po cichu liczę, że będą drudzy po Inferno w kolajce do dodania! 💙💙

EDIT

Ostatnia, również bardzo ważna rzecz. Wszyscy doskonale wiemy, że wykorzystanie EoC i DoD będzie po prostu obejściem tego, żeby nie skopiować fanowskiego miasta jeden do jednego, gdyż byłoby to nieakceptowalne, jednak no właśnie... Cove jest fanowskim miastem, w rzeczywistości jego interpretacja może być bardzo luźna, nie ma w jej przypadku takiego priorytetu i nacisku, aby przenieść ją na plasznę w wersji 1 do 1, jak w przypadku innych istniejących frakcji, należy pamiętać, że HoTA też jest fanowskim dodatkiem, i nie podlega aż takiej "kultowosci" jak reszta zamków.

Fandor PW
1 grudnia 2022, 22:58
Jeżeli twórcy chcieliby puścić oczko w stronę fanów i wykorzystać tylko to, do czego Ubi ma prawa, to powinni się zwrócić w kierunku H2 i H4. Mają tam dużo ciekawych jednostek mniej lub bardziej pominiętych w H3, które można dodać jako neutralne albo alternatywy do miast. Byłoby to znacznie mniej kontrowersyjne i bardziej uzasadnione niż korzystanie z modów czy mobilek.

VIP PW
3 grudnia 2022, 18:40
Super pomysł z grą planszowa :). Wysoki poziom wykonania, aż ciężko napisać najlepszy komplement :D.

Mam pytanko odnośnie figurek czy będą one ręcznie kolorowane :P? Czy nie ma na to niestety czasu :P?

I co myślicie o kampanii z Tarnumem :P?

boardgames_ftw PW
7 grudnia 2022, 09:02
Figurki na pewno nie będą kolorowane przy takim koszcie. ;)

VIP PW
7 grudnia 2022, 10:09
Widzialem, że figurka zamku nekropolia byla przedstawiona jako kolorowa dlatego zapytalem


Yaaqob PW
7 grudnia 2022, 16:06
boardgames_ftw:
Yaaqob: Wiem, że to mocne wybieganie w przyszłość, ale macie już pomysł na lineup Cove? Będziecie próbować możliwie najbliżej odtworzyć Cove z HotA za pomocą oficjalnych jednostek z czasów NWC, czy raczej możemy spodziewać się czegoś bardziej autorskiego?
Mam już line-up Cove w głowie. ;-)
Chciałbym, żeby ten dodatek powstał i chciałbym, by był hołdem dla Docent Piccolana - nie tylko ze względu na Heroes Of Might & Magic III: Horn Of The Abyss, ale także dlatego, że pracę nad planszową wersją "Heroes 3" rozpocząłem... właśnie wtedy, gdy ,,pochłonęła go głębia oceanu"... ;-(

Jednakże - żeby ten dodatek powstał - trzeba będzie przekonać Ubisoft (z Satyrem do core game nie wyszło). W pierwszej kolejności myślę więc o wyciągnięciu "pirackich assetów" z "Might and Magic VIII", a reszta - zwłaszcza wyższe tiery - byłyby z "Era of Chaos". O styl graficzny jestem całkowicie spokojny; Viviane pokazała, że ma skilla i czuje "Heroes".

Yaaqob PW
7 grudnia 2022, 16:13
@Górski Krasnolud - dziękuję za ten głos. Patrzę na to wszystko w bardzo podobny sposób.

Poza tym - dodatek z piratami to idealna okazja, by wprowadzić chociażby mechanikę ekslopracji obszarów wodnych. :-)

Yaaqob PW
7 grudnia 2022, 16:16
VIP:
I co myślicie o kampanii z Tarnumem :P?
Naciskałem na autora trybu solo, żeby zamieścił aluzję do Tarnuma pod koniec kampanii Adrienne. ;-D Na razie tylko tyle. Ale w przyszłości, kto wie? Sam jestem fanem Tarnuma. ^^
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Heroes 3 - oficjalna gra planszowa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel