Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Nowa gra "AAA" od Ubi
komnata: Podziemna Tawerna

Górski Krasnolud PW
25 listopada 2022, 15:13
Witam wszystkich Grotowiczów. W lutym tego roku Ubisoft zdradził, że powstaje nowa gra z marki Might and Magic. Poszukiwany był także kierownik, który całym projektem miał pokierować (zapewne w zastępstwie za Erwana, który już w Ubisoft nie jest).
Starałem się śledzić jakiekolwiek newsy na ten temat, ale od czasu pojawienia się tamtej informacji nie dostaliśmy dosłownie nic, co miałoby rozwiać wątpliwości, czym ten projekt będzie.

Jak myślicie, nowy tytuł dalej jest rozwijany, czy może jednak francuski wydawca stwierdził, że grę anulują (takich przypadków w historii Might and Magic było już MNÓSTWO). Ciężko cokolwiek stwierdzić. Z jednej strony Heroes VII z perspektywy czasu okazał się druzgocącą porażką finansową na całej linii, z drugiej strony gry mobilne pokazują, że jakoś ta marka potrafi jeszcze przynieść zysk (na co Ubi wyłącznie patrzy).

Czy są jakieś szanse, żeby to był Heroes VIII? W wymaganiach opisujących stanowisko było wspomnienie o "doświadczeniu w grach strategii-RPG fantasy" jeśli dobrze pamiętam. Może będą chcieli wydać ósmą część Heroes, ale z większym skupieniem się na rynku azjatyckim (mobline gry od Ubi głównie tam odnoszą sukces, i nie byłby to pierwszy raz, gdyby firma właśnie tam chciała poszerzyć grono graczy). Nie wiem co o tym wszystkim sądzić.

Mielibyście jakieś oczekiwania do ewentualnej ósemki? Za jej tworzenie prawdopodobne, że mógłby być odpowiedzialny Blue Byte, który od dawna z Ubi współpracuje, w tym nad kilkoma grami Might & Magic. Dajcie znać, co myślicie o tej informacji z lutego. Może gra zaczęła już być tworzona, a o jej istnieniu oficjalnie powodzą podczas 30 rocznicy istnienia Heroes, czyli za trzy lata?

avatar PW
25 listopada 2022, 15:32
Gra powstaje. Jak dział marketingu powie 'zdradzamy informacje nad czym pracujemy' to będą newsy i oficjalne info.
I na 99% nie będzie to H8. W świecie, w którym postawą jest szybki tryb multi, nikt nie robi turówki strategicznej o budżecie AAA.

Fandor PW
25 listopada 2022, 18:53
Ja mam nadzieję, na jakiś porządny action-cRPG. Widać, że ludzie coraz bardziej narzekają na formułę AC, że świat jest pusty, zadania powtarzalne, odhaczanie kolejnych pytajników na mapie coraz bardziej monotonne, więc może właśnie w MM spróbują znaleźć nową formułę dla tego typu gier. Szczególnie, że jakby się to udało, to mogliby spróbować wrócić z AC do korzeni, czego podobno coraz więcej fanów oczekuje - gra skradankowa, może w typie pierwszych Thiefa ewentualnie Prince of Persia.

Ja już od dawna nie oczekuje na nowe Heroesy, bo wiem, że obecnie nie ma na nie rynku, natomiast od początku mnie bardzo bolało, że Ubi zamiast wykorzystać MM do stworzenia serii gier action RPG wykorzystał do tego AC.

AmiDaDeer PW
25 listopada 2022, 20:13
Might and Magic: Legends II
temat: Nowa gra "AAA" od Ubi

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel