Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Heroes 3 - oficjalna gra planszowa
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Darkem PW
20 czerwca 2022, 15:53
Algorytm FaceBooka podrzucił mi ciekawy post. Zapraszam wszystkich do zapoznania się z wrażeniami ge3kevents:

ge3kevents:
🤓PIERWSZE WRAŻENIA Z PLANSZOWYCH HEROESÓW 3🤓
Od razu zaznaczę, że fotki robione dosyć na szybko w trakcie gry, podczas rundy przeciwnika. Graliśmy szybki pokazowy scenariusz 1v1 aby się zmieścić w godzinę. Przekażę wam mniej więcej przebieg tego jak spędziłem ten czas, co mi się podobało, co mniej, a co wydawało się zupełnie dziwnie.
Jakub z wydawnictwa wprowadził nas sprawnie z podstawowymi zasadami rozgrywki, gdzie dla graczy wersji cyfrowej wszystko jest bardzo zrozumiałe, mimo pewnych uproszczeń.
- mamy 3 rodzaje surowców (złoto, kamienie i kryształy)
- co druga rundę (dzień) pojawia się event (znajome "Astrologowie ogłaszają" na zmianę z przyrostem zasobów)
- rozbudowa miasta uproszczona, ale w odpowiedni sposób, siedliska poziomu 1,2,3 mamy od razu, 4 i 5 razem (srebrna gwiazdka) oraz 6 i 7 też (złota gwiazdka), dodatkowo mamy też kilka innych budynków
- bohaterowie mają karty czarów, umiejętności, artefaktów, wzmocnień i one wszystkie opierają się na deckbuildingu, gdzie wraz ze zdobytym doświadczeniem i nabijanymi poziomami, mamy większy limit kart na ręku i możemy rzucać więcej wzmocnionych kart o dodatkowe efekty
- bohater porusza się po hexowej modularnej planszy, odsłaniając nowe kafelki, odwiedzając kopalnie i przeróżne inne miejsca dające różne bonusy.
Co do jednostek i systemu walki to za chwile sobie wrócimy 😉
Zaczęliśmy dosyć szybko rozgrywkę, w końcu warunki konwentowe, szybka gra, gdzie dzielą nasze zamki, dwa zakryte kafelki, które nie wiedzieliśmy co przedstawiają (tak zwana mgła wojny). Grając naprzemiennie swoje tury, możemy wykonać w nich ruch bohaterem o 3 pola, chyba że odkrywamy nowy kafelek z brzegu mamy to wtedy to samo odkrycie również jeden z tych trzech ruchów. Nie trzeba było długo czekać na pierwszą walkę, ponieważ kopalń i niektórych innych miejsc strzegą neutralne wojska. Nie wiemy jednak jakie, są one losowo dobierane z odpowiedniej puli żetonów. Podczas walki jednostkami neutralnymi steruje gracz, który oczekuje na swoją rundę.
Czas więc na walkę i coś więcej o jednostkach 😃
Pole bitwy to prostokąt 5x3 na którym kładziemy karty i kafle jednostek. Każda z jednostek ma siłę, życie, obronę oraz inicjatywę. Wszystkie jednostki naziemne ruszają się 2 pola, a latające 3, a właśnie inicjatywa określa która jednostka przed którą robi ruch. Na dole karty mamy również koszt zakupu jednostek oraz ich ulepszenie, jeśli ulepszymy jednostkę to obracamy kartę na drugą stronę, posiada ona lepsze statystyki. Nie są do tego wymagane żadne nowe budynki, wystarczy mieć odpowiednią ilość złota.
Co ciekawe, gdy ulepszona jednostka umiera, obracamy kartę na wersję nieulepszoną, a gdy i ta umrze, zdejmujemy kartę z planszy.
Każdy startował z 3 nieulepszonymi jednostkami startowymi, a mój przeciwnik w pierwszej walce o kopalnie stracił 2 z nich. Jak to się stało?
Losowość 😛
Gdy wykonujemy atak, rzucamy kością, która modyfikuje nasz atak od -2 do +2, to dosyć duża rozbieżność. Bo z ataku bazowego 2 możemy uzyskać 0 i nie zadać nic obrażeń, albo nawet +4 i od razu zabić przeciwnika. Osobiście preferowałbym rozkłada na kościach od -1 do +1 czy od 0 do +2.
Przejdźmy może do końcówki rozgrywki, ponieważ w trakcie gry, aż do końca nie mieliśmy z przeciwnikiem kontaktu, każdy podbijał kopalnie blisko siebie, odwiedzał przeróżne miejsca znane z gry cyfrowej, Drzewo Wiedzy, Młyn, czy Targowisko do wymiany surowców (przydatna rzecz gdy mamy czegoś za dużo, a czegoś innego zbyt mało).
Nastała ta runda, gdzie mój przeciwnik był blisko mojego miasta i zaatakował je swoim bohaterem, posiadając o jedną jednostkę w swojej armii więcej. Tu też zaznaczę, że każdego poziomu mamy 1 jednostkę, a raczej jedną kartę, bo jak ulepszymy to mając te dwa życia, obracamy kartę na stronę nieulepszoną.
Jakie było moje zdziwienie gdy dowiedziałem się, że w takim przypadku moja armia "teleportuje się do obrony" zamku, ale nie mój bohater, więc nie mogę zagrywać żadnych kart w tej bitwie, co bardzo osłabiło moją i tak już przegraną pozycję. Osobiście wolałbym po prostu oddać ten zamek i pojechać go odbić wraz z bohaterem i jego możliwościami na kartach w decku.
Partię oczywiście przegrałem, ale zostawiłem dwie jednostki oponentowi na planszy, było blisko, zabrakło trochę więcej szczęścia i właśnie możliwości zagrywania kart.
Czy bawiłem się dobrze, jak najbardziej, czekam więc na kampanię, ale liczę na kilka zmian 😃
Rozmawiałem też z wydawcą, będę się starał abyście mogli w Trójmieście chociaż przez 2 tygodnie pograć w ten tytuł!

Yaaqob PW
27 września 2022, 20:30
Jak ktoś ma chwilę, to zapraszam :-)

Yaaqob PW
30 września 2022, 14:20
Nie chcę zanadto spamować, ale pojawiło się sporo ciekawych rzeczy, więc napisałem newsa. :-)

Matikun PW
5 października 2022, 19:20
Powiem wam, że grałem w prototyp i pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne. Czuć ducha Heroesów, choć wiadomo, że nie jest to przeniesienie 1:1. Widać, że dużo pracy włożono w to, żeby nawet mechaniki, które trzeba było dostosować do realiów gier planszowych wciąż dawały poczucie grania w Heroesy.
Jeżeli ktoś oczekuje przeniesienia niemalże 1:1, to się zawiedzie, ale jeśli ktoś szuka dobrej gry planszowej w stylu HoMM, to myślę, że tutaj ją dostanie. Tytuł zdecydowanie lepszy od poprzedniej próby przeniesienia Heroesów na planszę. Jestem ciekaw reszty scenariuszy, które zaserwuje nam Archon Studio. Trochę brakuje mi dodatków z Twierdzą i Inferno, ale może kiedyś, jeśli gra się sprzeda, udałoby się twórców przekonać :).
Ja będę wspierał, ciekawy jestem tylko, czy Cytadelę i Bastion można będzie dostać w wersji bez figurek, bo trochę głupio, żeby się kurzyły, jeśli podstawkę chcę wziąć w wersji bez azure pledge :P.

Maci3k PW
17 października 2022, 14:58
Czy zna ktoś ceny jakie będą obowiązywały podczas akcji na KS?

Yaaqob PW
17 października 2022, 16:17
Maci3k:
Czy zna ktoś ceny jakie będą obowiązywały podczas akcji na KS?
Będą różne pledge'e. Najlepiej sprawdzić na preview strony Kickstarter.

Maci3k PW
17 października 2022, 19:05
Oo, dziękuję bardzo. Jak się chce mieć wszystkie 5 frakcji, to tanio nie wyjdzie :)

Widziałem, że był poruszany wcześniej temat wspieraczki na jakiejś polskiej stronie. Jest aktualny czy jednak kickstarter pozostaje?


Yaaqob PW
18 października 2022, 10:05
W sumie, w kampanii KS, dostępnych będzie 6 frakcji. ^^

Nom, zostaje jedna kampania - Kickstarter - ale polska wersja językowa jest pewna. :-)

Darkem PW
18 października 2022, 11:05
Po zapoznaniu się z instrukcją nieco zmartwiła mnie stosunkowo mała ilość kafli terenu. Obawiam się, że przy częstych rozgrywkach multi gra może stać się przewidywalna. Oczywiście, to dobra furtka dla przyszłych dodatków i promek na konwentach, ale wszystko zależy od sprzedaży gry, a mechanika (choć prosta i czytelna) niczym mnie nie zaskoczyła - i tu pojawia się moja druga wątpliwość - czy gra przypadnie do gustu fanom strategii, dla których marka MM nie jest wystarczającym hakiem?

Wczytując się w treść podglądu kickstartera, wywnioskowałem, że wykupując najdroższą opcję, dostaniemy Loch, Zamek i Nekropolię (z podstawki) plus Bastion i Cytadelę (z dodatków), a na koniec Fortecę (pledge). Brzmi pięknie, ale patrząc na obecną sytuację złotówki na rynku - opcja płatności wyłącznie w euro/dolarach przeraża. W jakich walutach będzie prowadzona zbiórka?

Ekran miasta zbudowany z kart, choć w obecnej formie i tak wygląda przyzwoicie, nie jest tym, czego spodziewałem się, przeglądając zdjęcia z alfy. Czy planujecie jakieś zmiany? I czy braliście pod uwagę miniaturki miast - modele ustawiane na planszy?

boardgames_ftw PW
19 października 2022, 09:32
Mnie za to troszkę smuci wybór frakcji. Inferno wydaje mi się kluczowym antagonistą serii - szkoda, że nie występuje w żadnym z dodatków. Liczę, że jeszcze zobaczymy wszystkie zamki przeniesione do gry planszowej, a może i ukłon w stronę fanowskiego Cove. :)

Swoją drogą, czym właściwie jest ten dodatek "Battlefield"? Osobna gra typu skirmish czy może też zmiana trybu walki w tradycyjnej rozgrywce?

Yaaqob PW
19 października 2022, 11:23
Darkem:
Po zapoznaniu się z instrukcją nieco zmartwiła mnie stosunkowo mała ilość kafli terenu. Obawiam się, że przy częstych rozgrywkach multi gra może stać się przewidywalna. Oczywiście, to dobra furtka dla przyszłych dodatków i promek na konwentach, ale wszystko zależy od sprzedaży gry, a mechanika (choć prosta i czytelna) niczym mnie nie zaskoczyła - i tu pojawia się moja druga wątpliwość - czy gra przypadnie do gustu fanom strategii, dla których marka MM nie jest wystarczającym hakiem?
Przy uwzględnieniu dodatków oraz SG - kafli zrobi się więcej.
Wiadomo - zrobienie gry planszowej dla możliwie najszerszej grupy odbiorców wymagała wielu uproszczeń; zamieściliśmy jednak poziomy trudności i zasady opcjonalne mające służyć personalizacji rozgrywki. No i będzie dodatek "Battlefield" - inny tryb gry, koncetrujący się na bitwie na mapie z heksową siatką.

Darkem:
Ekran miasta zbudowany z kart, choć w obecnej formie i tak wygląda przyzwoicie, nie jest tym, czego spodziewałem się, przeglądając zdjęcia z alfy. Czy planujecie jakieś zmiany? I czy braliście pod uwagę miniaturki miast - modele ustawiane na planszy?
Opublikujemy coś niebawem i myślę, że będziecie miło zaskoczeni. :-) ;-) Na razie powiem tyle, że oszczędności budżetowe zostały pokonane przez planszetki miast na wzór tych z wersji alfa... ^^

Yaaqob PW
19 października 2022, 11:30
boardgames_ftw:
Mnie za to troszkę smuci wybór frakcji. Inferno wydaje mi się kluczowym antagonistą serii - szkoda, że nie występuje w żadnym z dodatków. Liczę, że jeszcze zobaczymy wszystkie zamki przeniesione do gry planszowej, a może i ukłon w stronę fanowskiego Cove. :)
Cóż, Inferno było w drafcie (!) jaki napisałem dla Ubisoftu... jednakże w ankiecie (próba 8 tys. osób) frakcja ta uzyskała drugi wynik... od końca.
Jedankże, jeżeli gra będzie dobrze przyjęta w późniejszej sprzedaży detalicznej, jak najbardziej możliwe jest dodanie frakcji Kreegan... Cove też (w końcu Regna to kanon!).

boardgames_ftw:
Swoją drogą, czym właściwie jest ten dodatek "Battlefield"? Osobna gra typu skirmish czy może też zmiana trybu walki w tradycyjnej rozgrywce?
Zasadniczo inna, skirmishowa gra. Będzie, rzecz jasna, korzystać z niektórych zasobów gry podstawowej, ale dostarczy też nowych - dodatkowych talii kart oraz mapy z heksową siatką.

boardgames_ftw PW
19 października 2022, 17:13
Strzelam, że wynik Inferno ma związek z relatywnie słabą armią na tle innych miast. Szkoda, bo fabularnie pełni istotną rolę.

Yaaqob PW
20 października 2022, 09:58
boardgames_ftw:
Strzelam, że wynik Inferno ma związek z relatywnie słabą armią na tle innych miast. Szkoda, bo fabularnie pełni istotną rolę.
Też mi się tak wydaje...

Kastore PW
20 października 2022, 16:52
No jak w inferno zwycięską taktykę na farmienie demonów ledwo kto umie zrobić, to nie ma się co dziwić.

Yaaqob PW
21 października 2022, 11:45

Unboxing w 4K :-)

Yaaqob PW
10 listopada 2022, 16:32
Na długi weekend zostawiam Wam wywiad z Ianą Vegerovą; jak się okazuje - fanką Tarnuma i Heroes 4! :-D

boardgames_ftw PW
15 listopada 2022, 21:08
I Kickstarter ruszył. :) Wciąż ubolewam nad brakiem Twierdzy i Inferno, ale i tak nie mogę się doczekać.

Dark Dragon PW
16 listopada 2022, 10:34
Jeżeli kampania dobrze pójdzie, to możemy dostać wszystkie frakcje ;).

boardgames_ftw PW
30 listopada 2022, 16:08
Yaaqob: Wiem, że to mocne wybieganie w przyszłość, ale macie już pomysł na lineup Cove? Będziecie próbować możliwie najbliżej odtworzyć Cove z HotA za pomocą oficjalnych jednostek z czasów NWC, czy raczej możemy spodziewać się czegoś bardziej autorskiego?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: Heroes 3 - oficjalna gra planszowa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel