Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Miasto Gród
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Hayven PW
6 listopada 2022, 00:21
Cytat:
Zachari, pamiętaj, że to Twoje miasto - ty będziesz nad nim pracował, ty zapoczątkowałeś temat. Zamiast pytać o pozwolenie, korzystaj z tych rad, które do Ciebie przemawiają. (...) ty tu jesteś twórcą i to ty masz być zadowolony z tego miasta.

+1

Nie ma sensu chyba pytać o opinię co do każdego najdrobniejszego szczegółu. Wąsy są okej, bez wąsów też byłoby okej. Od szkicu do modelu długa droga, więc to raczej nie ten etap. No i jeszcze dochodzi kwestia poruszona przez przedmówcę – niech będzie tak, żeby podobało się tobie, a czepiać się będziemy, jak już będzie czego :)

Andruids PW
6 listopada 2022, 05:28
Cytat:
Darkem
+2

Cytat:
Axolotl
W uniwersum zapomnianych krain istnieje taka potwora jak: Sahuagin. Może to jest odpowiedź na bolączkę jego nazwy? Ale nie wiem, ogólnie nie podoba mi się jego design na tle pozostałych jednostek. Wydaje się w porównaniu z nimi zbyt obnażony.

Górski Krasnolud PW
6 listopada 2022, 10:23
Czy miasto nie będzie za bardzo podobne do Kremlinu?

avatar PW
6 listopada 2022, 11:14
A będzie? Stąd taki wniosek?

Hayven PW
6 listopada 2022, 12:44
Andruids:
Sahuagin
W Final Fantasy też jest taki potworek. Wyjątkowo irytujący, bo unika większości ciosów niskopoziomowej drużyny (podobnie zresztą jak wodny tancerz z AoW :)).

Zachari PW
6 listopada 2022, 23:57
Darkem:

Dzięki za mega miłe słowa i postaram się nie ulegać, ale wiadomo rady w kwestii spójności z grą bardzo sobie biorę do serca.

Co do nazwy to myślę, że serio Wodnik (Aquarius jest dobrym pomysłem i powiązanie tych istot z żywiołem i wymiarem wody jest jak najbardziej na miejscu)

A co do biologicznych spraw, jeśli ktoś ma czuć się nie komfortowo z tym, że forma larwarna jest ulepszeniem a podstawka w jakiś sposób przypomina rozwiniętą ambystome, to myślę że to tylko i wyłącznie kwestia poprawienia podstawki i w upodobnienia jej w jakiś mniej dostojny sposób do formy axolotla (może mniejsza "korona" albo coś), myślę jednak że zostanę przy obecnej kolorystyce.

Kastore:
Hotowy coatl, który z tęczowego robi się ciemnoczerwony w zbroi z Shadow of the Colossus, został odebrany całkiem nieźle.

W tym wypadku to nie do końca, jest ulepszenie a bardziej alternatywa, w końcu po ulepszeniu traci on zdolność medytacji.

Jak chodzi o postępy to przedstawiam portrety dwóch bohaterów, mam też ich biografię ale fabuła jest na tyle dynamiczna, że raczej się jeszcze zmienią więc nie ma sensu ich wstawiać.

Mikula:



Aqwin (wersja z wąsami jak i bez bo nie mogę zdecydować):



I prosiłbym o porady w kwestii spójności tych portretów i tego czy zwyczajnie pasują.

Dodam że są będą to jedyni bohaterowie reprezentujący te rasy (bożątka i wodniki), a zarazem specjalizujący się w jednostkach pierwszego i drugiego poziomu. Reszta bohaterów należeć będzie do ras: ludzi, elfów, borutów i bariaurów.

Mam jednak problem z portretem Mikuli, oba te obrazki zostały stworzone poprzez edycje wyrenderowanych grafik gdyż nie mam zbytnio zdolności by je narysować, przez co problematyczne jest ich skalowanie i bożątko jest mam wrażenie mocno rozpikselizowane. Zamieszczam grafikę w większym rozmiarze i jeśli ktoś byłby skłonny mi jakoś pomóc w tym by tak nie było to byłbym bardzo wdzięczny C:.




EDIT: chyba przybliżenie rozwiązało problem xd


Hayven PW
7 listopada 2022, 00:10
Miniaturka (niepowiększona) wygląda prawie jak wyjęta z końcówki lat 90. Jedyne co, to trzeba by ją jeszcze trochę bardziej rozpikselizować, bo teraz jest ciut za gładka :)

Aqwin też bomba, tylko kolory chyba jakieś takie zbyt żywe i kontrast za mocny jak na portret z H3.

Wydaje mi się, że w portretach z oryginalnego H3 tło jest bardzo rozmyte, a twarze składają się z barwnych plam – to nie są obrazki, o których bym pomyślał, że malowane były piksel po pikselu (tak jak to było w przypadku H2). No, chyba że ktoś ma kolczugę, to wtedy piksele widać :P

Ten wianek na przykład wygląda cudnie i szkoda byłoby go spikselizować. Zbliżenie portretu to dobry pomysł, w duchu H3. Ale już cieniowanie na twarzy trzeba by w jakiś sposób spłycić, bo teraz wygląda... niepokojąco.

Andruids PW
7 listopada 2022, 03:21
Za dużo nieba u góry, za mało szyi. Osobiście widziałbym to tak:



Jeśli chcesz robić dobre portrety, zgłąb tajniki photobashingu. Portrety bohaterów z trójki to coś pomiędzy obrazami olejnymi, a fotorealistycznymi (albo wręcz zdjęciami). Ale zaprezentowany przez Ciebie render, z doklejonymi szczegółami twarzy i włosów, powinien dać bardzo ładny efekt.

Zachari PW
14 listopada 2022, 02:23
Dalej sporo siedzę nad tym projektem ale myślę, że w najbliższym czasie nie będę wstawiał za wiele gdyż trochę chciałbym podszlifować swoje zdolności jak i samą koncepcję żeby rzeczy które wstawiam nie różniły się aż tak diametralnie od finalnych, co do bożątka to zostawiam tak:



ale myślę że najpewniej zrobię ten portret od nowa innymi technikami.
a jak już w temacie technik jesteśmy to co sądzicie o takim stylu?:




OGARexs PW
17 listopada 2022, 17:48
Skoro używasz Boruty w wersji diabeł-szlachcic za nazwę ulepszenia może posłużyć "kolega po fachu" - Rokita.

Zachari PW
23 listopada 2022, 02:15



Szczegóły wkrótce, lepsze oświetlenie drugiego siedliska też xd.

Warmonger PW
23 listopada 2022, 12:17
Budynki zapowiadają się zupełnie nieźle. Szczegóły będzie można poprawiać, gdy pojawi się cały ekran miasta.

Kastore PW
23 listopada 2022, 14:02
Dokładnie, dużo twórców za bardzo zwraca uwagę na szczegóły i utyka w miejscu. Trzeba zrobić wszystko, a potem poprawiać.

Zachari PW
29 listopada 2022, 17:36
Też właśnie myślę, że robienie od ogółu do szczegółu to najlepsza droga

zacząłem robić trochę jednostki i pochwalę się pierwszą wersją lvl1 (liczę na to, że w finalnej wersji będzie to znacznie bardziej jakościowe):



Nie wiem też czy ulepszenie nie jest za bardzo przesadzone względem podstawy, ale to już zostawiam wam do oceny

Sama koncepcja miasta jak i architektura przeszła spore zmiany, kontaktowałem się z kilkoma osobami powiązanymi z modingiem i w kwestii koncepcyjnej naprawdę dużo mi pomogli, ale tym pochwale się już za jakiś czas c:



Andruids PW
29 listopada 2022, 21:49
Podkręć oświetlenie. I zawsze sprawdzaj jak render wygląda na tle pola bitwy i innych jednostek.

Zachari PW
6 grudnia 2022, 19:23
Tak z okazji Mikołajek:







bRyland PW
7 grudnia 2022, 08:00
Ten Mikołaj jest na prąd - ma wtyczkę na końcu ogona ;D

Zachari PW
7 grudnia 2022, 10:43
Jest to połączone z ładowaną umiejętnością którą posiada :p

Darkem PW
7 grudnia 2022, 10:46
Nowe jednostki wyglądają świetnie - postęp w jakości modeli i tekstur jest ogromny. Chapeau bas! Piękny mikołajkowy prezent dla fanów i moderów. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

now PW
9 grudnia 2022, 18:29
Jeśli chodzi o ekrany miast to są różne nowe koncepcje. Np. wrota żywiołów:
https://imageup.ru/img74/2989853/coh26-copy.jpg
https://imageup.ru/img74/2989853/coh26-copy.jpg
https://imageup.ru/img216/1860335/newconflux11.jpg
https://imageup.ru/img216/1860341/newconflux1c1.jpg
https://imageup.ru/img20/3010227/conflux.jpg
https://imageup.ru/img115/3002219/conflux3.jpg
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [VCMI/projekt] Miasto Gród

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel