Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13

Hayven PW
4 października 2022, 18:22
Cytat:
I przy okazji, w HoMM3 niektóre jednostki nie czarujące miały być jednak czarujące:

To wie chyba każdy, komu zdarzyło się śledzić grotowe kalendarze adwentowe :)

Kalohn PW
5 października 2022, 19:43
:
Meant to be used instead of graphic of an object if game cannot find it, but without messing with game's files it doesn't appear anywhere.

Njaaa... ;)

Eggyslav PW
9 października 2022, 20:03
Jego Kwasowość:
To ja też zapodam ciekawostkę. Dziś przez w zasadzie kompletny przypadek (pozdrowienia dla Dark Dragona) uruchomiłem "Might & Magic Showdown". O ile sama gra dalej jest niefunkcjonalna, o tyle jej demo - "Paint Workshop" ciągle działa.

Jeśli ktoś jakimś cudem je ma na Steamie, to ciągle można się pobawić w malowanie pięciu figurek. Koncept, który w normalnej grze byłby naprawdę fajny. W Heroes of Might & Magic mieć swoją własną, pomalowaną armię? Dla mnie brzmi świetnie.

Eh, ja tam jednak pozostanę przy Hero Forge, gdzie można robić figurki od zera, a nawet je wydrukować w 3d.

uhm PW
31 października 2022, 16:05
Widzę że ktoś mi zepsuł niespodziankę szykowaną na TCRF :P Od jakiegoś czasu tworzę kompletny przewodnik po wszystkich niewyży... ekhem nieużytych assetach i materiałach promocyjnych z M&M VI-VIII i HoMM I-III. Grzebię w bebechach plików exe, porównuję sprajty, teksty w grze, a kończę przerzucając stosy magazynów z grami z lat 90' i myszkując po portfoliach artystów NWC. Na razie mogę z czystym sumieniem oddać do studiowania HoMM2, HoMM2 przedpremierowe i HoMM3 - ja do tych artykułów już raczej niewiele dodam, może ktoś inny ma nieznane materiały?:
Heroes 2
Heroes 2 - materiały przedpremierowe
Heroes 3

Stan ukończenia prac: 3/12.

A z ciekawostek z innych części, których (prawie) na pewno nie znacie. Czy wiedzieliście że...

1. W Might and Magic VI nasi bohaterowie mogli zostać zamienieni w wilkołaki?
2. W zamku Darkmoor magowie mogli poznać wiedzę niezbędna do zostania liszem?
3. W zamku Ironfist był event dwukrotnie rzucający na krainę Armageddon?
4. Na Pustyni Ironsand na ziemię mógł spaść deszcz?
5. W M&M8 nasza drużyna miała mieć możliwość rozmowy z Zanthorą - szaloną nekromantką i Zogiem Szakalem?
6. W M&M7 planowano artefakt - sztylet, który miał zadawać dodatkowe obrażenia przeciw ludziom/elfom?
7. Na Wyspach Krwawego Sztyletu siać mieli postrach piraci-czarodzieje, a z opuszczonej świątyni miały uciec na powierzchnię skrzydlate węże?
8. W HoMM1 siatka na mapie przygody miała mieć dwa razy mniej pól? (7x7 zamiast 14x14)
9. W HoMM3 mumie miały pojawić się już w RoE jako jednostka Nekropolis?
10. W HoMM2 jednostki czarodziejki miały pierwotnie zamieszkiwać biały zamek, z którego jednak eksmitował je czarodziej?

Dzisiaj tyle wam mogę zdradzić, mam też małą prośbę, czy ktoś ma może w swoich zbiorach alternatywnie pokolorowanego kapłana Baa Z m&m6 i pamięta z czyjego portfolio on pochodził? Dzięki.

Kastore PW
31 października 2022, 18:23
Ciekawie się to czyta.

uhm PW
3 stycznia 2023, 11:15
Kolejna porcja ciekawostek. Pierwszą grą wrzucaną dziś na tapetę jest HoMM1, mimo że to obecnie dość mało popularna część heroesów, jest o tyle interesująca, że w trakcie jej powstawania testowano kilka mniej oczywistych rozwiązań (przyrost jednostek raz w miesiącu, mniej pól na ekranie przygody, umiejętność oblężenia obok czterech podstawowych umiejętności), z których większość można zobaczyć w nieinteraktywnym demie:

HoMM1
HoMM1 - Samogrające Demo i opis niewykorzystanej zawartości
HoMM1 - materiały przedpremierowe

Ponadto udało się zebrać wszystkie grafiki porzucone w trakcie prac nad M&M8. W porównaniu do M&M6 i M&M7 gra zawiera znacznie mniej niewykorzystanych assetów - wszystko wskazuje na to, że od początku twórcy wiedzieli, że ich gra ma być skromniejsza od poprzednich, i nie planowali wiele ponad to, co możemy oglądać w finałowej wersji. Na pewno zamierzali dodać znacznie więcej sklepów z właścicielami przynależącymi do odpowiednich frakcji. Co więcej zrezygnowali z dodawania Zanthory i Zoga jako przyjaznych NPCów. Usunięto dwie smocze dziewczyny, które mogły dołączyć do drużyny. W miastach miało być więcej przyjaznych ras, w wymiarach żywiołów także przyjaznych żywiołaków. W niektórych krainach miało być więcej wrogich potworów. Nie udało mi się znaleźć nic na temat nowej kociej rasy, której przedstawicielem miał być jasnowidz, ponad znaną już animację z wnętrza jego chaty.

Might & Magic 8
Might & Magic 8 - materiały przepremierowe

LuckyClover PW
3 stycznia 2023, 12:08
Homm1 jest cudowny, ale mała liczba jednostek powoduje, że gra staję się zbyt szybko monotonna. Trochę jak gdyby w talii było mało rodzajów kart co psułoby zabawę.
Warto się zapoznać z H1, ale H2 jest po prostu lepszy, będąc jednoczenie podobnym.

Umiejętność oblężenie to był zabawny pomysł, ale zupełnie męczące było to gdy na filmiku używano specjalnego przycisku do obsługi katapulty...

uhm PW
8 stycznia 2023, 13:43
Ciekawy film z prototypowej wersji Might and Magic VII. Wczesne intro na którym Archibald, mimo że skryty w cieniu, przypomina Archibalda, nieco zmieniony interfejs, NPC są często gęsto placeholderami, na Szmaragdowej Wyspie gra nieznany utwór, mapa w jaskini smoka ukazuje dodatkowy korytarz, w Harmondale można usłyszeć melodię z Bracady i Deyji, miasto na mapie lasu Tulerańskiego wygląda inaczej i, uwaga, ekran ładowania przedstawia modele z zamku rycerza i czarnoksiężnika oraz prawdopodobnie inne domki z HoMM2.

https://youtu.be/tldtODfwMXg?t=931

O kurczę, ktoś wrzucił dwa prototypy do sieci! Zaraz rozłożę ten starszy na czynniki pierwsze, ponoć dużo niewykorzystanego contentu:

https://hiddenpalace.org/Might_and_Magic_VII:_For_Blood_and_Honor_(May_27,_1999_prototype)

https://hiddenpalace.org/Might_and_Magic_VII:_For_Blood_and_Honor_(Mar_24,_1999_prototype)

I jest jeszcze prototyp Heroes 3, może też się zawieruszyło coś interesującego:

https://hiddenpalace.org/Heroes_of_Might_and_Magic_III:_The_Restoration_of_Erathia_(Feb_16,_1999_prototype)

W mordę, tego jest duuuużo więcej! Ciekawe czy wszystko da się otworzyć.

https://archive.org/details/might-magic-assets-cd-may-2000

https://archive.org/details/might-magic-viii-campaign-8.6.2000

https://archive.org/details/3do-ects-1999-press-kit

https://archive.org/details/ubisoft-pics-1997

Znalezione na twitterze The Mountains at Midnight @hwd405

EDIT: udało mi się odpalić na Windows 10 starszy prototyp m&mvii, wystarczyło ustawić tryb zgodności na win95 i zainstalować folder mmvii bezpośrednio na c:\mm7. Dzisiaj mało mam czasu, na szybko zajrzałem do jaskini smoka na szmaragdowej wyspie. Pośrodku groty jest dziura z korytarzem prowadzącym do następnej kawerny pełnej szczurów. Jest też drugi ślepo kończący się korytarz z lepszymi przedmiotami leżącymi na ziemi. Z ciekawostek rzuciło mi się w oczy, że naczynia dusz mają w tytule wzmiankę o Hitlerze xd

Hellburn PW
8 stycznia 2023, 16:39
Uhm, to jest wspaniałe znalezisko! Dzięki wielkie za te linki. :)
Ciekawe dlaczego wprowadzono rozróżnienie na deyjańskie i krewlodzkie gobliny.

EDIT: Niestety cd z materiałami o MM8 nie chce się wczytać - zgodnie z "recenzją" jednego z użytkowników tamtejszego portalu :(.

EDIT2: Ubipics z 1997 nie ma absolutnie żadnej wartości, nie warto tego nawet ściągać.

Kastore PW
8 stycznia 2023, 17:12
uhm:
Z ciekawostek rzuciło mi się w oczy, że naczynia dusz mają w tytule wzmiankę o Hitlerze xd
A pokaż.

uhm PW
9 stycznia 2023, 00:02
Chwilę mi zajęło, dlaczego Hitler pojawia się tylko w plikach gry, a nie w samej grze - pliki tekstowe są zduplikowane i ten tekst występuje tylko w starszej, niewykorzystanej wersji Items.txt.



Krainy nieco się różniły - południowa część zamieszkałej przez ludzi Tatalii pokryta jest w dużej mierze wodą, bagna są trudniejsze do przebycia:

Na mapie doliny kurhanów zaznaczonych jest 13 wejść do krasnoludzkich katakumb, część z nich faktycznie można odwiedzić wchodząc bezpośrednio z doliny; w jednej z katakumb żyją kurduplaste wersje Trolli :P problemem było chyba to, że blokowały się na płytach nagrobnych, komicznie na nich tańcząc, próbując zejść:


Deyja od północnej, graniczącej z Avlee strony, miała być pokryta trawiastymi wzgórzami



Acid Dragon PW
9 stycznia 2023, 01:08
Faktycznie, bardzo interesujące.

Zobaczymy czy uda się wyciągnąć z tego jakieś zaginione materiały.

Andruids PW
9 stycznia 2023, 01:15
uhm:
EDIT: udało mi się odpalić na Windows 10 starszy prototyp m&mvii, wystarczyło ustawić tryb zgodności na win95 i zainstalować folder mmvii bezpośrednio na c:\mm7.

A mi się nie udało. Jeśli możesz, wrzuć gdzieś muzyki występujące w grze, choćby tylko tę grającą na Szmaragdowej Wyspie.

Acid Dragon PW
9 stycznia 2023, 01:30
Takie dwa filmiki znalazłem, z Legends of Might and Magic. To pierwsze to chyba prawie skończone intro. Samą animację już widziałem, ale nie z dialogiem (monologiem?). Szkoda, że ta gadanina absolutnie NIC nie wnosi do fabuły :P.





uhm PW
9 stycznia 2023, 19:42
@Andruids Łącznie jest 5 utworów, tylko jeden jest nowy:
https://1drv.ms/u/s!Ahfxr6a8tP2F8UeOvkfyU38vZmcK?e=ufqTPY

@Hellburn Ubipics zawierało w sumie najbardziej interesujący mnie obrazek, porzucony ekwipunek do M&M6:



Reszta dysków promocyjnych ma dużo materiałów z Warriors, Crusaders i Legends, ale nie grałem, nie wiem czy to nowy, unikatowy content.

Poproszę jeszcze autora tego zbioru, czy mógłby ponownie zrobić zrzut płyty z M&M8, może tym razem będzie działał.

EDIT: Dziwna sprawa, zainstalowałem ten prototyp Heroes 3 z 16 lutego, wygląda na oficjalne wydanie gry, natomiast niby finalna wersja 1.0 z 18 lutego, którą znalazłem na archive.org, różni się od niego tym, że w H3bitmap.LOD/advevent.txt i pliku heroes3.exe zawiera informację, iż jest to specjalny build należący do Matta Ferrari... Czy ktoś może ma płytę RoE 1.0 i mógłby zerknąć, czy pojawia się tam Matt Ferrari i jaka jest data utworzenia heroes3.exe? Jestem ciekaw, czy Matt faktycznie przypadkiem trafił do wersji 1.0, czy może RoE którą znalazłem na Archive.org to jeszcze inny, stary przeciek gry?

uhm PW
27 stycznia 2023, 14:30
W Might and Magic VI część kryjówki Gildii Cieni zwana Spiralą (ta z dżinami i teleportami) pierwotnie stanowiła oddzielną mapę i miała być bardziej rozbudowana. Oprócz czterech znanych już z Gildii Cieni zagadek, miały się tam znaleźć dodatkowe łamigłówki - jeśli ktoś chce się poczuć jak świeżo upieczony poszukiwacz przygód z M&M VI, stojący przed nierozwiązanym sekretem sprzed lat bez solucji pod ręką, to nadarza się okazja:

"I look so close, almost to touch, and mark the months go by, tireless in my journey, at home in the night sky. What am I?"

"A storm is done, now comes the fun, in bright colors I am glad I roam the sky, around the world go I, but never to be had What am I?"

"My maker does not want me. My owner does not use me. My user does not see me. What am I?"

"There is a thing so magical that it lets you see through walls. But strangely there is no magic about it. "

"I never was, but always will be, gazing behind and not ahead, I never will you see."

Szaman PW
27 stycznia 2023, 19:06
Uhm:
"A storm is done, now comes the fun, in bright colors I am glad I roam the sky, around the world go I, but never to be had What am I?"

Tęcza?

Uhm:
"I look so close, almost to touch, and mark the months go by, tireless in my journey, at home in the night sky. What am I?"

Księżyc?

Reszta wymaga ode mnie większego zastanowienia się:)

Andruids PW
27 stycznia 2023, 19:21
Opcja "spojler" jest po to, żeby jej używać. Nie musisz od razu psuć innym zabawy.

zagadka 1.


zagadka 2.


zagadka 3.
nie jestem pewien,

zagadka 4.


zagadka 5.

Szaman PW
27 stycznia 2023, 22:16
@Andruids Po co mam zakrywać, moje potencjalne odpowiedzi które mogą być błędne? Jeśli odpowiedziałem dobrze (na co wygląda że tak) to był łut szczęścia.

uhm PW
28 stycznia 2023, 09:49
@Andruids @Szaman Odpowiedzi do pierwszej i drugiej zagadki są prawidłowe!

@Andruids W trzeciej zagadce nieźle kombinujesz, jak dla mnie odpowiedzi do niej pasują, ale twórcy mieli ma myśli zupełnie inną rzecz. W czwartej trzeba się chwilę zastanowić, ale okazuje się bardzo prosta, a z piątą jesteś bardzo, bardzo blisko ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13
temat: Ciekawostki (i błędy) w Might and Magic

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel