Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 119 - 120 - 121 ... 128 - 129 - 130

Warmonger PW
22 września 2022, 19:40
W sensie, byłoby fajnie, gdybyśmy mogli łatwo odtworzyć ten błąd, mając tą mapę u siebie ;)

MinosKing PW
22 września 2022, 19:50
Naturalnie proszę oto link do mojej mapy do testów:

https://drive.google.com/file/d/1wlC_v_ADpTakd9mPxXtQq13AhIyL-VHE/view?usp=sharing

Warmonger PW
22 września 2022, 20:08
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣾⣿⣷⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢠⣿⣿⣿⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣠⣾⣿⣿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣠⣾⣿⣿⣿⡏⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣴⣿⣿⣿⣿⣿⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣠⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣤⣤⣤⣀⣀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣀⣀⣀⣴⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⠛⠛⠿⠿⣿⣿⣿⣦⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⣾⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡏⠠⣾⣷⣶⣦⣤⣬⣿⣿⡇⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠟⢡⣤⣤⣉⡉⠛⠛⠛⠋⡉⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⢸⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡟⢀⣈⠙⠻⢿⣿⣿⣿⣿⣿⠿⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠈⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠺⢿⣿⣶⣤⣀⣀⣤⣤⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠁⠻⣿⣿⣿⡟⢁⣴⣤⣈⡉⠛⠛⠛⠛⠋⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠙⠻⠶⣤⣈⡉⠛⠛⠛⠛⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Dzięki :)

W przyszłości zapraszamy na nowy bugtracker na Githubie: https://github.com/vcmi/vcmi/issues

MinosKing PW
22 września 2022, 20:32
Postaram się o tym pamiętać Warmonger. Przy okazji wspomnę że póki co nowe VCMI mnie jeszcze niczym nie zawiodło jak do tej pory, więc jestem w niemałym szoku.

No może trafił się z jeden crash ale tylko jednorazowo i póki co się nie powtórzył. Nie wiem tylko jak mają się sprawy z randomowymi mapami. Bo obecnie głównie siedzę przy mapach testowych, używam trzech różnych map, jedną z nich podałem tobie w linku. Dwie pozostałe mapy służą mi do podstawowych testów, takich jak sprawdzenie rozwoju nowych Miast, sprawdzanie możliwości jednostek, nowych obiektów mieszkalnych dla jednostek czy np. artefaktów.

Ta którą podałem tobie służy już zaś do praktyk, tzn. gdy już wiem na co stać nowe dane jednostki jak i ich Bohaterów. Umieściłem na nich strażników misji, którzy pilnują bym za wcześnie nie dorwał się tam gdzie mnie nie chcą. :D Wyznaczając sobie stopniowo miejsca do sprawdzania umiejętności w boju konkretnych jednostek, w tym jak szybko sobie poradzą podczas danej potyczki. A każda z nich stopniowo jest coraz bardziej wymagająca, lecz rzecz jasna w granicach rozsądku. :P

MinosKing PW
23 września 2022, 16:21
@Warmonger Wiem już skąd taki błąd się wziął. Widać VCMI błędnie odczytuje tą pianę na wodzie, czy tam sprzyjające wiatry. Bo poza ich obszarem walka na wodzie wygląda już normalnie.

Dopiero dzisiaj się o tym przekonałem, gdy znalazłem trochę czasu.

Erui PW
27 października 2022, 19:27
Nowa wersja HOTA (1.4.4) nie współpracuje z najnowszymi buildami VCMI. U mnie zaznaczona jest czerwoną ikonką. U was też?

zeryss PW
29 października 2022, 08:29
HOTA (1.4.4) has bugs in the code

Kalohn PW
20 listopada 2022, 23:22
Grywam od czasu do czasu, by zobaczyć co ludziska płodzą i ogólnie jak to się rozwija.

Generalnie multum należnych pochwał i podziękowań pod różnymi adresami.
Jednocześnie mając na względzie, że to "neverending story", drążone w przypływach ochoty i wolnego czasu przedsięwzięcie, należy przymknąć oko na brak funkcjonalności albo wadliwe działanie tego czy owego.
Niewątpliwie najwięcej pracy wymaga SI - na chwilę obecną największą bolączką zdaje się być jej niemożność ucieczki z pola bitwy...

Stating the obvious, a tak naprawdę do komentarza skłoniła mnie kosmetyczna bagatela: czy dla zwykłego śmiertelnika istnieje możliwość wyłączenia tych namolnych komunikatów o występkach graczy komputerowych, przede wszystkim notorycznym odsłanianiu mapy (vcmieagles)?
Oczywiście chcąc pozostać przy nullkiller AI. Nie spędza snu z powiek, ale irytuje.

avatar PW
21 listopada 2022, 06:01
Wg opisu na samym dole w dziale Console commands na tej stronie strony jakoś można!

Kalohn PW
21 listopada 2022, 08:44
Działa połowicznie, a to już sporo. Nadal wyświetla użyty cheat code, ale bez dodatkowego powiadomienia o oszustwie i bez całej reszty linijek nt. innych "fishy requests". ;)
Dzięki!

MinosKing PW
24 listopada 2022, 12:02
Nie bardzo wiem gdzie o tym wspomnieć, więc wspomnę o tym tutaj. Linki do pobrania jednostek prawdopodobnie wygasły. Bo jakikolwiek link jaki kliknę nie reaguje, czy dałoby radę odświeżyć je? Miałem długą przerwę od VCMI, w tym od modowania. Więc jeśli ten temat był już poruszony gdzieś, to z góry przepraszam za kłopot ale na taki nie natrafiłem.

PS: Zapomniałem wspomnieć że chodzi mi o Bank Stworów.

Kammer PW
24 listopada 2022, 14:35
Mi działa.

Co próbujesz pobrać?

avatar PW
24 listopada 2022, 15:26
Trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy i 'zapisz link jako..'

MinosKing PW
24 listopada 2022, 15:29
@Kammer Cokolwiek gdy próbuję pobrać, strona tak jakby odświeża się i nic poza tym. Chciałem pobrać stamtąd pewną istotę ze strony z Nekropolią. Ale jak wspomniałem nic się nie dzieje, więc nie wiem czy problem leży po stronie strony? Czy może to coś u mnie?

@Avatar

Edit: Zadziałało! Tylko nie bardzo rozumiem dlaczego to działa teraz w taki sposób?

now PW
24 listopada 2022, 17:34
Najlepiej pobierać przez przeglądarkę microsoftu. chrome i fireox robią problem.

Warmonger PW
2 grudnia 2022, 17:54
Na nowy rok planowana jest kolejna wersja, tymczasem pojawiła się beta:

https://download.vcmi.eu/branch/beta/

Przez kolejny miesiąc będzie ona aktualizowana jedynie o drobne poprawki. Chcemy, by następna wersja była faktycznie doszlifowana i pełni grywalna.

Kuririn PW
2 grudnia 2022, 18:11
Milusio.

Dydzio PW
23 grudnia 2022, 22:31
Kalohn:
Niewątpliwie najwięcej pracy wymaga SI - na chwilę obecną największą bolączką zdaje się być jej niemożność ucieczki z pola bitwy...

Mówisz, masz - nowa wersja, AI umie uciekać :P

Andruids PW
25 grudnia 2022, 00:07
Już dłuższy czas temu zachęcony postępami silnika VCMI, zacząłem robić mapkę, która pokazywałaby jego możliwości (nowy teren). W międzyczasie miałem mały kreatywny dołek, ale na szczęście najnowsza aktualizacja dała mi zastrzyk motywacji. Potrzebne są jeszcze ostatnie szlify, i myślę, że już jutro (dzisiaj) będę mógł podzielić się z wami owocem moich prac.

Dodatkowo, w przerwie od świątecznej krzątaniny, przygotowałem zwiastun tego, z czym będzie można się zmierzyć na drodze podboju Erathii.


Majster PW
5 stycznia 2023, 16:54
Zainstalowałem najnowszego builda, oraz prawie wszystkie mody na dodatkowe miasta prosto z launchera. I wszystko jest dobrze, z wjątkiem Grove, bowiem po instalacji moda wyskakuje error: "Mod is not compatible, please update VCMI and checkout latest mod reviosions". Pomimo to, jak odpaliłem losową grę jako Grove, to mapa załadowała się, i nie dopatrzyłem się nieprawidłowości. Powinienem się bać, czy wszystko jest ok?
strona: 1 - 2 - 3 ... 119 - 120 - 121 ... 128 - 129 - 130
temat: [ważne] VCMI

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel