Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26

MinosKing PW
20 września 2022, 12:24
Mam problem z pobraniem plików z modem dla VCMI. Istnieje może możliwość odświeżenie linków? Chodzi o H4 Artifacts, nie mogę tego pobrać ani z Kwasowej Groty, ani też z VCMI mod list. Mógłby ktoś kto ma tam wgląd to naprawić w najbliższym czasie?

Edit: Omyłkowo podobną prośbę podałem w newsie, z góry przepraszam za kłopot.

Warmonger PW
20 września 2022, 19:17
Naprawa linku ze skarbca to dobry pomysł.



W międzyczasie zdradzę, że rozwijamy własne repozytorium modów. Ale na razie ich liczba jest ograniczona.

avatar PW
20 września 2022, 23:35
Linki odświeżone na starej liście modów. Na nowym mody będą pojawiać się sukcesywnie.

Warmonger PW
27 stycznia 2023, 07:40
Elemental Nodes - znane z The Empire of The World IV powracają w nieco bardziej zbalansowanej formie. Każdy odwiedzający je bohater dostanie bonus 20% do obrażeń zadawanych przez wybraną szkołę magii na stałe. Efekt kumuluje się wraz z odwiedzaniem kolejnych obiektów.

Obiekty pojawiają się tylko na powiązanych terenach, poza Cosmos Node, które pojawia się na dowolnym lądzie.



Download

Wymagany jest najnowszy build (z dzisiaj).

Co to oznacza dla VCMI? Od teraz można stworzyć obiekty mapy przygody, które będą dodawały bohaterom dowolne bonusy - zarówno na określony czas, jak i na stałe. Obiekty mogą być odwiedzane raz lub np. co tydzień.
Nagrody można wybierać lub losować, możliwe jest też dodanie specjalnych wymagań, które musi spełnić bohater, aby otrzymać nagrodę (np. posiadać odpowiednio dużo zasobów).

Liczę na waszą kreatywność :)

Fandor PW
27 stycznia 2023, 08:47
Dobrze myślę, że inspiracją było Age of Wonders II?

boardgames_ftw PW
27 stycznia 2023, 08:56
A jeszcze wcześniej Master of Magic. :)

Warmonger PW
27 stycznia 2023, 13:15
Nie znam, nie wiem, skąd pochodzą te grafiki.
Zaczerpnąłem je z (być może najlepszej w historii) mapy pod ERĘ, która niedługo skończy już 11 lat: TEW IV.

Celem było umożliwienie rozwoju bohaterów magii w lategame. Także na mapach losowych, aby zrównoważyć postępującą bankozę.

To działa też w drugą stronę, tzn. z pomocą nowych obiektów mapmakerzy będą mogli tworzyć nowe epickie scenariusze, dając graczom rozmaite bonusy znane z WoGa.

Andruids PW
12 grudnia 2023, 04:45
Wybierajcie scenariusze (albo wygenerowane losowo mapy) ze stylem! Wczytujcie swoje zapisane gry ze stylem! Już teraz, za pomocą moda "AI loading screens", dostępnego w waszym najbliższym launcherze VCMI 1.4.!



(PS. ukryłem tam małą wskazówkę na temat tego, nad czym obecnie pracuję. Mam nadzieję, że wyrobię się do świąt.)

Kammer PW
12 grudnia 2023, 10:34
Księżyc nad doliną purpury jest absolutnie fabularny.

Erui PW
13 grudnia 2023, 00:00
Fajny mod Andruidzie. Tylko przy próbie wybrania rozdzielczości na cały ekran VCMI wykrzacza się i nie przechodzi do wyboru map. Obrazki jak i całe menu działa tylko w ramce. Jak na screenach. Ale jest spoko.

Andruids PW
13 grudnia 2023, 01:39
Ugh... odpalałem grę zarówno w oknie, jak i w trybie pełnego ekranu. Dydzio grał na swoim streamie na pełnym ekranie, i nie mieliśmy żadnych problemów.

kz111 PW
31 grudnia 2023, 11:22
Mam problem z modem rats.
Szczury powodują u mnie błędy
[2023-Dec-30 21:06:49.524899] TRACE ai - Entering virtual void CBattleAI::activeStack(const BattleID&, const CStack*): stack: neutral battle stack [2]: 30 of creatures.neutral rats demo.neutralRat.name.plural from slot 0 of armyobj=1553.
[2023-Dec-30 21:06:49.536845] DEBUG ai - Moving neutral battle stack [2]: 30 of creatures.neutral rats demo.neutralRat.name.plural from slot 0 of armyobj=1553 towards hex tan battle stack [1]: 1 of creatures.core.giant.name.plural from slot 3 of armyobj=3012[137], score: 13.967606/-57.248058
[2023-Dec-30 21:06:49.541070] ERROR global - Disaster happened.
[2023-Dec-30 21:06:49.541362] ERROR global - Reason: 0xc0000094 - EXCEPTION_INT_DIVIDE_BY_ZERO at 0033:0x7ff,d1e,094,02e

luk3Z PW
6 stycznia, 10:29
@Andruids
Hota main menu ma konflikt z "AI loading screens" czyli w 90% przypadków nie zobaczymy tych ekranów (myślę, że 90% graczy ma HotA włączone cały czas jako standard gry). Może lepiej nadpisać hotowe ?

Warmonger PW
23 lutego, 13:38
Mały projekcik powstały we współpracy z Andruidsem, który stworzył świetną grafikę:

Central Warehouse to obiekt naśladujący oryginalne Warehouse z hoty, ale o znacznie większej wartości. Powstały z myślą o dużych mapach i miłośnikach rozbudowy zamków w lategame. Generuje tyle zasobów, co komplet kopalni przez 5 dni, a można go odwiedzać co tydzień. Dodaje też element strategii w postaci walki o kontrolę tego obiektu.




Cytat:
"value" : 22500,
"rarity" : 15,
"zoneLimit" : 1

Download

Gdyby komuś się nudziło, mam wiele pomysłów na kolejne obiekty. Jednak porzuciłem ten projekt, bo zwyczajnie jest wiele ważniejszych spraw, którymi muszę się zająć \_(ツ)_/
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26
temat: [VCMI] Mniejsze modyfikacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel