Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 - 9

flapdzak PW
14 lipca 2022, 21:11
Cytat:
Po pierwsze: jak udało Ci się to ustawić?
Tak jak pisałem - "muzyka przypisana została do budynków zmieniających ekran miasta".
To te pliki odpowiadające za wygląd Kapitolu, Rady itd;
Tak jak w przypadku ustawienia muzyki do odwiedzin bohatera, tam również jest "Audio", albo "Sound", nie pamiętam.
I tak przypisanie do Hover, czyli przy najechaniu na budynek.

Cytat:
Po drugie: czy to oznacza, że jeśli przypadkiem zjadę z interfejsu na ekran miasta, to muzyka włączy się od nowa? Jeśli tak, to chyba jednak wolę tak, jak to było w H7.5, bo przynajmniej przez cały pobyt w mieście muzyka zachowuje ciągłość...
Cytat:
Fakt nie chciał bym by utwór się "ciągle zaczynał" się odtwarzać.

Zobaczymy jak to będzie działać w praktyce, najwyżej to kiedyś tam zaktualizuję. :P
Ale przy modyfikacji nie będzie tak jak 7.5, że tylko przy wejściu bohaterem do miasta - całkowicie to raczej wyrzucę, żeby nie było to takie bardzo losowe.
Na razie z muzyką w mieście żadna z opcji nie jest dobra.


Cytat:
Fajne, choć miejscami trochę nieczytelne. Za dużo linii się ze sobą krzyżuje. Spróbuj może poprzemieszczać niektóre budynki tak żeby to wyglądało nieco przejrzyściej.
Cytat:
Nie jest tragicznie ale fakt za dużo trochę tych "Skrzyżowań".

To akurat najmniejszy problem moim zdaniem. :P
Po najechaniu na budynek odpowiednie linie się podświetlają, a prawy przycisk myszy daje dokładne informacje.
Trudno się pomylić przy takich rozwiązaniach. :P

Cytat:
Strona 4 :)
Ups, racja, źle spojrzałem. Dziękuję.
Tak jak zauważyłeś, każdy bohater może opanować Magię Ziemi, a bohaterowie mocy w słabszym stopniu Magię Ciemności.
Podobnie jak u Akademii, zdolność rasowa oparta jest na magii, więc takie rozwiązanie raczej będzie odpowiednie.

Cytat:
Posiadam tylko podstawkę, czy będę mógł zagrać w tego moda bez dodatków?
Jak zainstalować tego moda?
Nie wiem, możesz spróbować. :P
Bezpośrednio mod nie korzysta z plików z dodatku (modele są w paczce).
Instalacja to wypakowanie w dokumentach. W pierwszym poście to napiszę.

Wysłałem już plik na hommdb, ale najpierw muszą to sprawdzić (o czym nie wiedziałem).
Wrzucę link, gdy już sprawdzą.

flapdzak PW
15 lipca 2022, 21:27
Pozwolę sobie napisać nową wiadomość, bo ta, informacyjnie jest dosyć ważna. :P

Na hommdb można już pobrać Cytadelę, w pierwszym poście jest link.

I tutaj też. :P
Pobrany plik należy rozpakować w: Documents\My Games\Might & Magic Heroes VII\MMH7Game


LINK

Pointer PW
16 lipca 2022, 07:25
Wspaniała wiadomość! Jak tylko będę miał chwilę to przetestuję!

Górski Krasnolud PW
16 lipca 2022, 16:10
Pozwolę sobie napisać dość krótką NieRecenzję tej odsłony Cytadeli (stwierdzenie "NieRecenzja" zostało celowo użyte, ponieważ nie miałem okazji przetestować moda, napiszę co o nim myślę na podstawie zamieszczonych w internecie źródeł)

Cieszę się flapdzak bardzo, że w końcu ujrzeliśmy Twoje miasto poza screenami, i mamy w końcu okazję nim zagrać. W chwili obecnej jednak nie zdecydowałem się na jego pobranie, gdyż w wielu kwestiach jest jeszcze sporo do zrobienia, tak właściwie to mam wrażenie, że jedynie modele 3D i umiejętność rasowa są dokończone.

Na wiele aspektów wciąż po prostu jeszcze liczyłem, i nie ukrywam, że będę dość mocno zawiedziony, jeśli to będzie finalna wersja Twojego miasta. Umieszczenie grafiki jaszczuroczłeka w ekwipunku bohatera wygląda po prostu brzydko i nie pasuje do reszty artów bohaterów.
Podobnie niestety prezentuje się drzewko rozbudowy miasta, cała kwestia ekranu miasta, który jest skopiowany z Heroes III... gryzą się tutaj po prostu dwa światy, ponieważ od strony modeli 3D mod stoi na bardzo wysokim poziomie, z kolei grafika 2D... strasznie to obciąża jakość moda.

Kiedy w 2016 roku pisałem swoje posty o Inferno, to Acid Dragon uświadomił mi, jak bardzo dużo elementów nakłada się na w pełni wydaną frakcję w Heroes VII. To nie jedynie dodanie do gry nowych jednostek, i mam nadzieję Flap, że Ty też to wiesz.
Heroes 7.5 wykonał już takie dwa ekrany, WPU jeden ekran, ale one pasowały swoim wykonaniem do siódemki, tutaj po prostu jest diametralnie inaczej.
Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić, czy układanka do Łzy Ashy została jakoś uzupełniona, nie mam sprzętu do Heroes VII, dlatego bardzo byłbym wdzięczny, gdyby ktoś umieścił bardzo dużą ilość screenów z moda.

Moja rada, a nawet ciutkę nadzieja na przyszłość Twojej Cytadeli. Poszukaj grafik w internecie, które mogłyby dopełnić te elementy moda, które najbardziej kuleją.
Przykładem niech będą nawet grafiki bohaterów. Zamiast użyć artu jaszczuroczłeka, użyj grafiki jakiegoś Lizardman Warriora.
Dla Mirandy mógłbyś użyć jej fanartu.

Z ekranem też by wypadałoby coś pokombinować... wiem, że pewnie jestem męczący w jego kwestii, ale naprawdę flapdzak od początków obserwuję rozwój Twojego moda i liczę, że na koniec wszystkie jego aspekty będą wyglądać bardzo dobrze, i mam nadzieję, że nie stwierdzisz, że po dodaniu zestawu nowych modeli 3D do gry Twoja Cytadela jest zakończona.

Dlatego też, choć bardzo bym chciał, na razie powstrzymam się od pobrania, i liczę, że będziesz nadal na bieżąco informował nas o rozwoju Cytadeli, a udostępniona przez Ciebie wersja jest jedynie "przedsmakiem" tego, co nas czeka.

EDIT:
Przemyślał bym jeszcze kwestię wybranych bohaterów. Wg mnie gnolli wśród bohaterów jest za dużo. Drugim argumentem zachęcającym do takiego przemyślenia niech będzie fakt, że postać niosącą imię Tazar pojawiła się już w Ashanie, a dokładniej w Heroesie VI, jako bohater Twierdzy.

ShEv441 PW
16 lipca 2022, 18:04
Czemu w temacie na Heroes Community nie dodałeś innych zdjęć i jakiegoś krótkiego opisu?
Wydaje mi się, że tam jest więcej ludzi i na pewno z innych krajów. Jak włożyłeś tyle godzin pracy nad modem to warto chyba poświęcić 30 min, aby go rozreklamować.
Taka moja sugestia. Może dodaj też jakieś wiedo z gameplay przynajmniej 15-20 min, gdzie pokazujesz jak mod się sprawuje.
Sam nie mam zainstalowanych H7, więc wolałbym najpierw się zapoznać z modem lepiej przed pobraniem. Poza tym antywirus mnie ostrzega przed wejściem na tą stronę, umieścisz też na jakiejś innej stronie instalkę?
Z feedback co do jednostek. Wyglądają naprawdę ładnie - animacje, modele i miniaturki na zdjęciach. Jedynie mam wątpliwości co do tego ptaka, wydaje się bardzo chuderlawy i słaby jak na swój poziom.
Pozdrawiam

flapdzak PW
17 lipca 2022, 12:11
@Górski Krasnolud
Twoja wiadomość uświadomiła mi o czym zapomniałem. :P
Zostawiłem w finalnej wersji rzeczy, które wkleiłem do moda, żeby przetestować czy to będzie działać i zapomniałem je poprawić. Dwie z nich to tło dla bohatera i układanka. Oba są dostosowane do Cytadeli ale są zrobione brzydko. Teraz mnie to będzie boleć. :P
Układanka to ta z Heroes 3, ale jest wycięta automatycznie na podstawie układanki innej frakcji i... Nie mogę tego tutaj wkleić, bo to nie jest zrobione dobrze. :P

Cytat:
Umieszczenie grafiki jaszczuroczłeka w ekwipunku bohatera wygląda po prostu brzydko i nie pasuje do reszty artów bohaterów.
Oczywiście, że pasuje. :P
W 90%. Stylistycznie to prawie to samo, a sam projekt postaci - różnicą jest widoczna twarz.

Cytat:
Moja rada, a nawet ciutkę nadzieja na przyszłość Twojej Cytadeli. Poszukaj grafik w internecie, które mogłyby dopełnić te elementy moda, które najbardziej kuleją.
Przykładem niech będą nawet grafiki bohaterów. Zamiast użyć artu jaszczuroczłeka, użyj grafiki jakiegoś Lizardman Warriora.
Dla Mirandy mógłbyś użyć jej fanartu.
Tutaj jest dosyć ważna dla mnie kwestia - nie wiem, kiedy będę aktualizował Cytadelę i czy w ogóle, nie wiem też, czy będę robił coś dalej z innym modem - ale od razu mogę powiedzieć, że nie będę brał nic z Internetu. Nad taką ilustracją, takim projektem pracuje zazwyczaj jedna osoba, wielu zarabia w ten sposób. Autorzy prac mogą po prostu nie chcieć, żeby ich prace wylądowały w czyimś modzie, a pisanie zaraz do każdego autora o pozwolenie mija się z celem, bo mało kto będzie miał kolekcję kilkunastu portretów dla bohaterów utrzymanych w jednej tematyce, więc napisać do jednej osoby nie wystarczy.

Co więcej:
Cytat:
Podobnie niestety prezentuje się drzewko rozbudowy miasta, cała kwestia ekranu miasta, który jest skopiowany z Heroes III... gryzą się tutaj po prostu dwa światy, ponieważ od strony modeli 3D mod stoi na bardzo wysokim poziomie, z kolei grafika 2D... strasznie to obciąża jakość moda.
Jakość moda tym sposobem nie spada, a wzrasta. Utrzymanie jednej stylistyki zawsze powinno dać dobry efekt.
Tak, to fakt, że grafiki portretów bohaterów, czy miasta różnią się od tych z Heroes 7, ale nie dało się tego zrobić inaczej.
Grafiki w Cytadeli są spójne i to najważniejsze.
Natomiast przeszukiwanie Internetu i branie zawartości z różnych źródeł będzie wyglądało tragicznie. :P
Do tego trzeba mieć dobre oko, żeby wyselekcjonować prace, które razem będą ze sobą działać. Taka sklejka może się wielu ludziom podobać, bo po prostu tak, jednak wciąż nie będzie to wyglądało dobrze pod względem takiego zawodowego podejścia. I podesłane dwie grafiki są tego dobrym przykładem. O ile Jaszczur jest wykonany w podobnym stylu do grafik H7 - nie takim samym, ale wciąż dobrym, to dorzucenie do tego Mirlandy będzie wyglądało strasznie kiczowato i tanio. :P
To zupełnie inny styl i będzie się robiła straszna mieszanka - Grafiki z Heroes 3 podchodzące pod 3D + malowany Jaszczur + "luźna" grafika Mirlandy + cała otoczka Heroes 7, gdzie grafiki zawierają widoczne pociągnięcia pędzlem.
To będzie coś strasznego, uwierz mi. :P

A o Tazarze nie pamiętałem :P
Ale widać po grafice, że to ten sam, tylko wrzucony do Lore Ashanu.

@ShEv441
W części poświęconej Heroes 7 na HeroesCommunity rzadko ktokolwiek coś pisze. Przypuszczam, że niewiele więcej osób tam zagląda.
O jakiejś prezentacji myślałem, ale chyba jednak nie. :P
Wszystko jest i tutaj, i na discordzie.
Wrzucę może jeszcze jakieś zrzuty ekranu.


I Slyen przygotował pliki, przez które Cytadela będzie kompatybilna z modem H7.5
Trzeba podmienić...
Pliki 0_RandomCreatureStacks i H7RandomCreatureStacks w
My Games\Might & Magic Heroes VII\MMH7Game\CookedPC\Editor\InteractiveObjects\Armies\Creatures

Plik H7Config w
My Games\Might & Magic Heroes VII\MMH7Game\CookedPC\Data

https://drive.google.com/file/d/1sgdzs1nrm1gwi1cKMth4iKMCrOjRkUmn/view?usp=sharing

klimat93 PW
17 lipca 2022, 13:07
@Flapdzak

Pograłem trochę(czytaj dobre 4-5h) i ogólnie modyfikacja bardzo mi się podoba ale, no niestety zawsze jest jakieś ale :).

Zdecydowanie przydałaby się druga jednostka strzelająca jako alternatywa dla bazyliszka czy nietoperza w przeciwieństwie do Necro gdzie można "nadrobić" ten brak szkieletami i banshee (patrz OP nekromancja) tak tu nie bardzo jest czym, myślę że można by wykorzystać szamana(jednostkę wsparcia) przerabiając go trochę, a wracając do wspomnianego szamana nie zadaje on u mnie obrażeń (animacja ataku jest obrażeń nie ma).

Nie wiem czy to tylko u mnie ale prędkość ważki jest niejednostajna raz jest nawet okay (mogła by być nawet szybsza w końcu to ważka), a raz wlecze się jakby była na wakacjach (nie jest to jakiś super poważny problem ale zdecydowanie zaburza "prędkość przebiegu" walki).

Część umiejętności ma podane np. stats2 zamiast dokładnej liczby lub nie ma podane nic w ogóle i coś się porobiło ze stajniami odwiedziłem jedno z tych miejsc, które dają buffy na 3 walki i zaraz po tym stajnie a po 3 biwach zresetowało mi oba bonusy mimo iż do końca tygodnia zostały jeszcze 4 dni.

I na koniec pytanie
Czy istnieje szansa że Twoja cytadela znajdzie się w następnej lub późniejszej paczce Pointer mod-a?

Górski Krasnolud PW
17 lipca 2022, 16:21
flapdzak:
Twoja wiadomość uświadomiła mi o czym zapomniałem. :P
Zostawiłem w finalnej wersji rzeczy, które wkleiłem do moda, żeby przetestować czy to będzie działać i zapomniałem je poprawić. Dwie z nich to tło dla bohatera i układanka. Oba są dostosowane do Cytadeli ale są zrobione brzydko. Teraz mnie to będzie boleć. :P
Układanka to ta z Heroes 3, ale jest wycięta automatycznie na podstawie układanki innej frakcji i... Nie mogę tego tutaj wkleić, bo to nie jest zrobione dobrze. :P

No to w takim razie nawet "wypadałoby" porobić chociaż kilka aktualizacji, nim uznasz flap Cytadelę za skończoną. ;) Serio, po tak wielu godzinach pracy (i odkryć m.in. w kodzie Heroesa VI) które włożyłeś ten projekt, po prostu szkoda by było zostawiać jakieś niedociągnięcia.

flapdzak:
Oczywiście, że pasuje. :P
W 90%. Stylistycznie to prawie to samo, a sam projekt postaci - różnicą jest widoczna twarz.

Niezupełnie chodziło mi o styl graficzny, który faktycznie jest podobny (w końcu, w przeciwieństwie do szóstki, nad siódemką pracował jeden zespół, i raczej wizja artystyczna miała jasno wyznaczony kurs), ale o sam fakt tego, co dana grafika przedstawia. Spójrzmy sobie na bohaterów Przystani oraz Lochu, i porównajmy ich do jakiś jednostek z tych frakcji (niech będą te, którym najbliżej do wybranych klas bohaterów a zatem Kapelan oraz Zabójca). Przy jednostkach widać, że są to zwykli, szeregowi żołnierze, niewyróżniający się swoim zbrojeniem, czy orężem, natomiast bohaterowie to bogato zdobieni dowódcy, i sam ich aspekt wizualny zaznacza ich wyższy stopień względem reszty armii. Kleryk ma złoto-srebrne szaty, z dodatkowymi elementami, takimi jak np. naramienniki, nawiązującymi do aniołów, podczas kiedy zwykły kapelan ma skromne, brązowe szaty, w Lochach sytuacja ma się podobnie... wiem co prawda, że to Twoja modyfikacja flapdzak, lecz:
A) wykorzystujesz już arty Jaszczuroludzi przy jednostkach
B) szkoda, że nie chciałbyś popisać do autorów takich fanartów, które były robione przez innych fanów Heroesa. Przecież zawsze można byłoby ich wtedy wymienić, przy jakimś poście, jako osoby, które miały realny wkład nad Twoją Cytadelą. I taki właśnie Lizardman Warrior byłby na pewno lepszym rozwiązaniem w kwestii "grafiki ekwipunku bohatera", niż to obecne (które bardziej wygląda jak placeholder).

flapdzak:
Tutaj jest dosyć ważna dla mnie kwestia - nie wiem, kiedy będę aktualizował Cytadelę i czy w ogóle, nie wiem też, czy będę robił coś dalej z innym modem - ale od razu mogę powiedzieć, że nie będę brał nic z Internetu. Nad taką ilustracją, takim projektem pracuje zazwyczaj jedna osoba, wielu zarabia w ten sposób. Autorzy prac mogą po prostu nie chcieć, żeby ich prace wylądowały w czyimś modzie, a pisanie zaraz do każdego autora o pozwolenie mija się z celem, bo mało kto będzie miał kolekcję kilkunastu portretów dla bohaterów utrzymanych w jednej tematyce, więc napisać do jednej osoby nie wystarczy.

Tak jak już pisałem, to tylko i wyłącznie Twoja kwestia i decyzja, co ze swoim modem poczniesz dalej, jednak strasznie szkoda byłoby zarzucić prace. To trochę jakby ktoś pracował w edytorze map nad scenariuszem do kampanii, i udostępnił ją w sieci, ale nie dodał do niej tekstów, zadań, czy skryptów aktywujących jej poszczególne fragmenty. Uczucie niedokończenia byłoby wtedy bardzo silne, ja to samo niestety mam obecnie z Twoim modem. I cóż, może nie podmiana każdej grafiki (w sumie muszę przyznać, Mirlanda wygląda słabo :P), ale np. Tazara można byłoby wziąć z szóstki. Takowa, bardziej "siódemkowa" Mirlanda też byłaby raczej dobrym posunięciem (w kwestii jej samego portretu, a nie jak wcześniej pisałem - w okienku ekwipunku. W grze też przecież pojawiły się postacie jak Ann Morgan, która w okienku była orkiem :P). Należy pamiętać flap, że przecież Twoja praca jest hobbystyczna, oraz non-profit, a więc nie wykorzystałbyś czyiś prac w celach zarobkowych, a jedynie dla większej profesjonalności Twojego moda, co nie jednej osobie na pewno dałoby większy fun.

flapdzak:
Jakość moda tym sposobem nie spada, a wzrasta. Utrzymanie jednej stylistyki zawsze powinno dać dobry efekt.
Tak, to fakt, że grafiki portretów bohaterów, czy miasta różnią się od tych z Heroes 7, ale nie dało się tego zrobić inaczej.
Grafiki w Cytadeli są spójne i to najważniejsze.
Natomiast przeszukiwanie Internetu i branie zawartości z różnych źródeł będzie wyglądało tragicznie. :P
Do tego trzeba mieć dobre oko, żeby wyselekcjonować prace, które razem będą ze sobą działać. Taka sklejka może się wielu ludziom podobać, bo po prostu tak, jednak wciąż nie będzie to wyglądało dobrze pod względem takiego zawodowego podejścia.

Tak jak pisałem kiedyś, skopiowanie trójkowego townscreenu jest mocnym ciosem dla Twojego moda, i tego zdania będę trzymał się nadal. Fajnie byłoby to chociaż przepuścić przez jakiś program graficzny, ale w obecnej formie to po prostu nie wygląda. Pewnie, można dodać takie miasto do gry, ale można było dodać też do Heroes III grafiki Nekropolis z Heroes II, co ktoś kiedyś uczynił, ale jedno do drugiego nie pasowało. I tutaj obecnie jest tak samo.
Umieszczenie grafik na jednym ekranie, z różnych źródeł, też nie musiałoby wyglądać bardzo tragicznie i niezawodowo, jeśli skorzystano by z pasujących grafik (chociaż podkreślam, że nie wiem, czy takie istnieją). Ale Wrota Żywiołów Kurka jest dobrym przykładem (czy Tower z Heroes 7.5 też) że jeśli taki zabieg zostanie przeprowadzony z rozmysłem, to efekt końcowy może być naprawdę zadowalający, i może warto byłoby do nich napisać, czy nie chcieliby pomóc w stworzeniu takiego ekranu.

I na sam koniec...
... nie piszę tego wszystkiego flapdzak, żeby Cię jakkolwiek trollować, czy podcinać skrzydła. Ale widzę po prostu, jak wszyscy jarają się nadchodzącym Factory do Hoty (sama dyskusja o jakimś nieporozumieniu w kwestii Romero i muzyki do tej frakcji zaliczyła ok. 20 postów) gdzie tutaj na taki wynik czeka się ok. miesiąc, lub więcej. I w pewnym sensie się nie dziwię, bo HoTA zawsze dopracowuje wszystko na ostatnie dopięcie, jednak bardzo bym chciał zobaczyć, jak ludzie dostrzegają prace związane z Heroes VII, bo trochę boli to, że przez słaby rozgłos Kwasowej, i małe community moddingu H7 wiele osób, które może nawet chętnie by zagrały taką Cytadelą, nigdy nie usłyszy o jej istnieniu. I jest to pewnie spowodowane gdzieś tym, że przez pierwsze lata po wydaniu gry, wszelkie próby jej rozwijania przez fanów kończyły się fiaskiem, a nawet teraz kiedy mamy np. H7.5., to wiele opinii jest takich, że dużo rzeczy jest tam po prostu przekombinowanych, i w ostatecznym rozrachunku prezentuje się to bardziej na minus, niż plus.
Chciałbym flapdzaku, i naprawdę Ci tego życzę, żeby Twoja Cytadela była takim pierwszym, świetnie wyglądającym i sprawnie działającym modem, który ożywiłby mocno community Heroes VII w kwestii modów, i żeby wiele ludzi właśnie dzięki Twojej Cytadeli ponownie chętnie wróciło do tego tytułu... mógłbym pewnie jeszcze bardzo dużo pisać o tym, co takiego dokładnie mam na myśli, i przytaczać różne fakty, które gdzieś mnie troszkę bolą, ale temat nie jest o tym... w każdym razie mam nadzieję flapdzak, że może chociaż jeszcze przemyślisz kwestię tego, czy będziesz dalej rozwijał moda, czy też nie.

flapdzak PW
22 lipca 2022, 11:17
@klimat93
Dziękuje. :)

Co do kolejnego strzelca, to nie wiem, może jakiś alternatywny budynek dodam przy aktualizacji.
Błędy z Szamanem i stajniami tez postaram się naprawić - ale te stajnie mnie zaskoczyły - nawet nie korzystałem ze szkieletu tego buffa.
Problemem tylko jest, że nie wiem kiedy, bo odkąd Cytadela jest dostępna, nie mogę się zebrać, żeby ponaprawiać wszystkie te błędy. :P

A co do prędkości Ważek, to też racja, każdy kto pisał mi jakąś opinię, zwracał na to uwagę. Mogłem to zrobić wcześniej. Zawsze gram na ustawieniach większych niż 200% w szybkości walki, a i tam ta Ważka trochę muliła, co dopiero przy standardowych 100%.

To zależy od Pointera :P
Cytadela jest już kompatybilna z dwoma innymi modami na zasadach pobrania osobnej paczki z moim modem i dodatkowych 3 plików do podmiany (ponieważ nie chcę niepożądanych zmian).
Nie widzę przeciwwskazań, żeby podobnie było z paczką Pointera, jeśli on sam jest zainteresowany. :P



@Górski Krasnolud
Pod względem wyglądu bohatera, to grafika Lizard Warrior, również nie spełnia takich wymagań. Wykonana pięknie, ale wciąż przedstawia stworzenie wyglądające na jednostkę. Więc wybór między ubisoftowym Jaszczuroczłekiem, a fanartem oscyluje wokół tego, co się komu bardziej podoba, a nie obiektywnie lepszego wyboru.

Co do punktu B i ogólnie dalszej części - korzystanie z prac wielu autorów działających samodzielnie, a nie na zlecenie do wykonania w określonym stylu da wspomnianą wcześniej tanią papkę, więc tutaj dla mojego własnego komfortu korzystania z moda, zdania nie zmienię. :P
Jednak wciąż dziękuję za rady. ;)

klimat93 PW
22 lipca 2022, 16:54
@Flapdzak
Naprawdę nie ma za co bo odwaliłeś kawał solidnej roboty

No i parę kolejnych godzinek z cytadelą zleciało, stwierdzam wszem i wobec a Bóg mi świadkiem że alternatywa dla nietoperzy lub bazyliszków w postaci drugiej jednostki strzelającej jest niezbędna. :P
Wielokrotnie dyplomacja ratowała sytuację zapewniając "dodatkowe" jednostki strzelające.

Flapdzak:
To zależy od Pointera :P
Cytadela jest już kompatybilna z dwoma innymi modami na zasadach pobrania osobnej paczki z moim modem i dodatkowych 3 plików do podmiany (ponieważ nie chcę niepożądanych zmian).
Nie widzę przeciwwskazań, żeby podobnie było z paczką Pointera, jeśli on sam jest zainteresowany. :P
Miło wiedzieć że jeśli będzie chciał to dodać nie będziesz miał nic przeciw.

Flapdzak:
A co do prędkości Ważek, to też racja, każdy kto pisał mi jakąś opinię, zwracał na to uwagę. Mogłem to zrobić wcześniej. Zawsze gram na ustawieniach większych niż 200% w szybkości walki, a i tam ta Ważka trochę muliła, co dopiero przy standardowych 100%.
Szybsze ważki SZYBSZE! powiadam :)

Flapdzak:
Co do kolejnego strzelca, to nie wiem, może jakiś alternatywny budynek dodam przy aktualizacji.
Błędy z Szamanem i stajniami tez postaram się naprawić - ale te stajnie mnie zaskoczyły - nawet nie korzystałem ze szkieletu tego buffa.
Problemem tylko jest, że nie wiem kiedy, bo odkąd Cytadela jest dostępna, nie mogę się zebrać, żeby ponaprawiać wszystkie te błędy. :P
Czasami bywa i tak że się człowiekowi nie chce.

Pointer PW
24 lipca 2022, 14:19
flapdzak:
Nie widzę przeciwwskazań, żeby podobnie było z paczką Pointera, jeśli on sam jest zainteresowany. :P

Jestem zainteresowany, więc na pewno przygotuję pliki swojego moda tak, aby współgrały i umożliwiały grę Cytadelą. Mówiąc szerzej próbuję zrobić coś w stylu unifikacji modów. Na razie jednak trafiłem na problem. Otóż po uaktualnieniu moda H7.5 do wersji 1.23 i dograniu do niej Cytadeli niestety mam problem z odpaleniem gry. Nie mam pewności czy ma to związek tylko z jakąś niekompatybilnością między tą wersją H7.5 a Cytadelą czy też z jakąś niekompatybilnością z moim Cove'm. Jak rozwiążę ten problem to postaram się wrzucić do pobrania paczki oddzielne dla każdej z nowych frakcji, dodatkowych bohaterów z H7.5., dodatkowych bohaterów i jednostki z mojego moda oraz wersje frakcji z ulepszeniami z H7.5. i bez nich. Dzięki temu paczki będą lżejsze, a każdy będzie mógł skorzystać z tych opcji, które mu odpowiadają.

klimat93 PW
24 lipca 2022, 18:42
@Pointer
Napiszę tak
YES to właśnie chciałem przeczytać (w sensie to o tym że dodasz nie że są problemy).
Co do paczek biorę WSZYSTKO kiedyś modowałem LFD2 i z 13GB zrobiło się 42GB więc "trochę" modów mi nie straszne :)

Pointer PW
28 lipca 2022, 15:44
klimat93:
Co do paczek biorę WSZYSTKO kiedyś modowałem LFD2 i z 13GB zrobiło się 42GB więc "trochę" modów mi nie straszne :)

Może i Tobie nie straszne, bo chcesz wziąć wszystko, ale nie każdy chce wszystko. Ja na przykład nie przepadam za dodatkowymi ulepszeniami czy tam poziomami (jak zwał tak zwał) jednostek rodem z H7.5. Ktoś inny może nie chcieć moich alternatyw, a jeszcze inny może chcieć H7.5, ale bez dodatkowych frakcji. Po co w tej sytuacji ma sobie zawalać dysk zbędnymi gigabajtami. Oczywiście, dla mnie jako modera, łatwiej byłoby stworzyć tylko kilkanaście plików H7Config w różnych wersjach, ale za to miałbym problem ze znalezieniem serwera darmowego, który zechciałby przyjąć tak potężny plik z modami. A tak, będzie kilka plików po kilka GB, z których każdy będzie zawierał określoną część pakietu modów. Planuję na pewno następujące: Inferno, Tower, Świątynia, Cytadela i Cove (jak go skończę) jako oddzielne paczki, do tego oddzielnie paczka z ulepszeniami z H7.5, paczka z alternatywami z mojego moda (te dwie niestety będą się wzajemnie wykluczać), wersje wszystkich nowych frakcji z dodatkowymi ulepszeniami oraz z moimi alternatywami (o ile dla wszystkich będą), RMG mod z H7.5, jakieś paczki z artefaktami, zaklęciami i dodatkowymi bohaterami rodem z H7.5 oraz z mojego moda. Do tego być może, ale to już na sam koniec, Xel kompatybilny z powyższymi wersjami. Do tego jeden plik Config, zawierający wszystko, co spowoduje, że dopóki gracz nie odpali edytora Unreal, będzie miał to co sobie wklei do folderu i będzie mógł to bez problemu w dowolnym momencie usunąć lub uzupełnić o interesujące go treści. Odpalenie edytora spowoduje oczywiście "wyzerowanie" H7Config w miejscach niezainstalowanych modów, więc będzie należało uważać, ale wciąż można po prostu zrobić sobie zawczasu backup owego pliku w innym miejscu na dysku i po kłopocie.

@flapdzak

A teraz co nieco o samej Cytadeli. Pograłem odrobinę, na razie za mało, żeby wypisywać szczegóły, ale w kwestiach ogólnych mam kilka sporych zastrzeżeń:

1. Dublowanie jednostek o tych samych nazwach, to bardzo zły pomysł. Mam tu na myśli Gnolle i Jaszczuroczłeka. Co do Gnolli, to pomyśl nad inną nazwą dla podstawy. Ulepszenie się nie dubluje z tym z Twierdzy, więc jest ok, ale zdublowanie podstawy boli. Może Bagienny Gnoll? Przemyśl to. Z Jaszczurami sytuacja jest podobna, ale tu mogą być dwa rozwiązania. Jedno to, podobnie jak w przypadku Gnolli, zmiana nazwy Jaszczuroczłeka z Cytadeli, skoro Jaszczuroczłek jest już w neutralach. Drugie, moim zdaniem rozsądniejsze, to wyrzucenie z gry neutralnego Jaszczura i pozostawienie tylko tego w Cytadeli.

2. Serio, Reptilion? Musiałeś z tego tłumaczenia H3 skorzystać? Dlaczego nie Jaszczurzy Wojownik po prostu? Ale w sumie to mi podpowiada rozwiązanie problemu z punktu 1. Może po prostu zamiast Gnolli zrób Bobołaki i będzie po kłopocie ;) NIE, nie bierz tego na serio!!!

3. Już o tym pisałem, ale się powtórzę: drzewko rozbudowy miasta jest nieczytelne i najechanie myszką na wybraną budowlę też nie do końca rozwiązuje ten problem, bo linie wciąż przechodzą pod innymi budynkami.

4. Muzyka w mieście, też już o tym wspominałem w swoich obaw i jest nawet gorzej niż myślałem. Nie dość, że muzyka włącza się od nowa po każdym przejechaniu kursorem przez Radę Miasta na ekranie, to jeszcze nie powoduje to wyłączenia muzyki lecącej do tej pory. Co za tym idzie w pewnym momencie słychać 3 albo 4 nakładające się na siebie z przesunięciem utwory z miasta. To jednak zdecydowanie wolę wersję z innych nowych frakcji, gdzie muzyka włączała się tylko po wejściu bohatera do miasta, ale za to leciała już wtedy stabilnie do momentu wyjścia. Tym bardziej, że jak na razie nie mamy typowego utworu miasta, tylko i tak muzyką z miasta jest jeden z utworów z mapy przygody. W tej sytuacji nie widzę specjalnie różnicy czy mają być to bagna z H4, czy teren, na którym akurat stoi miasto.

5. Brak dynamicznego ekranu miasta. Wygląda to po prostu słabo. Wiem, że w H7, podobnie jak w H5 czy H6, ekran miasta pełni głównie funkcję artystyczną, bo nawigujemy przede wszystkim po interfejsie, ale niechże rozbudowuje się wraz z rzeczywistą rozbudową miasta, a nie tylko przy rozbudowie pionu Kapitolu. Strasznie źle to wygląda, że budując np. Chatę Gnolli nie widzę jej na ekranie, za to jak stawiam Radę Miasta to z założenia pojawia mi się np. Targowisko, mimo, że go nie mam. Wiem, że umiesz zrobić to lepiej, bo sam mi pomagałeś w tym temacie z Covem, dlatego tym bardziej mnie to boli, bo kojarzy się z tym, co zraziło ludzi do oryginalnego H7. Rozumiem, że zrobienie dynamicznej rozbudowy wymaga czasu, ale czy ktoś Cię poganiał z wypuszczeniem miasta? ;)

6. W porównaniu do poprzednich kwestii to raczej drobnostka, ale nieco irytująca. W momencie kiedy bohater stacjonuje w bramie miasta nie można kliknąć na wejście do miasta, żeby odpalić ekran miasta. Należy uaktywnić miasto jako takie np. z interfejsu. Wejście bohaterem do miasta jest możliwe tylko wtedy kiedy faktycznie ten bohater musi najpierw kawałek przejść, a inny bohater nie blokuje wejścia.

7. Tu też tylko kosmetyka, ale faktycznie Jaszczuroczłek jako bohater wygląda biednie, zgadzam się z Górskim Krasnoludem w tej kwestii. Choć zgadzam się też z Tobą, że akurat grafika Jaszczurzego Wojownika, o której Górski wspomniał, sprawy nie załatwi. Pomyśl, co można z tym zrobić.

To tyle na ten moment. Jak będę miał czas potestować to dłużej to pewnie coś jeszcze dorzucę. Nie umniejszam jednak faktu, że sama idea i realizacja moda jest naprawdę bardzo fajna. Ogólnie podoba mi się i na ten moment myślę, że dałbym jakieś mocne 8/10. Tak trzymaj i życzę szybkiego naprawienia owych błędów :)

flapdzak PW
3 sierpnia 2022, 09:53
Ostatnio się trochę porobiło na discordzie w temacie modowania.
W konsekwencji Cytadela nie będzie już dostępna, ponieważ HiRez (od którego pochodzą jednostki) nie zezwala na taki modding.

Mod nie pożył za długo, ale bywa i tak. :P
JEŚLI zdecyduję się coś jeszcze kiedyś zrobić, to prawdopodobnie będzie to frakcja wykorzystująca wszystkie gotowe nie-Smiteowe rzeczy, więc nic straconego.

A i raczej nie ma sensu, żeby temat wisiał, więc poproszę za kilka dni moderatorów o usunięcie.

Górski Krasnolud PW
3 sierpnia 2022, 16:53
No trudno, trochę szkoda, bo jednak jeszcze do niedawna śledziłem postępy, ale na koniec cały projekt i tak coraz mniej zaczynał mi się podobać. :/ Niemniej życzę Ci powodzenia flapdzak w ewentualnych, przyszłych modyfikacjach.

Pointer PW
4 sierpnia 2022, 07:40
@flapdzak

Myślę, że usunięcie tematu to kiepski pomysł. Co najwyżej można go zamknąć, bo nic nowego się tu (przynajmniej na razie) nie pojawi. Ale niech zostanie, bo może stanie się dla kogoś inspiracją do tworzenia czegoś nowego.
Szkoda, że tak wyszło, aczkolwiek nadzieja umiera ostatnia i wierzę, że jakoś to się jeszcze da rozwiązać.

Kammer PW
4 sierpnia 2022, 10:02
Tragedia. :/

Nie wypowiadałem się, ale po cichu kibicowałem (nawet się lekko dziwiłem, że Hi-rez pozwala xd). Mam nadzieję, że może znajdziesz gdzieś jakieś fajne modele. Zresztą Grota to przecież zagłębie utalentowanych modelarzy, więc... może, kto wie.

Tematu na pewno nie usunę. Mogę najwyżej zamknąć.

Darkem PW
4 sierpnia 2022, 13:47
Szkoda, że taki kawał świetnej pracy musi wylądować w koszu. Czapki z głów za cały trud i wkład, który włożyłeś w projekt. Mam nadzieję, że znajdziesz kogoś, kto pomoże w zastąpieniu modeli lub porozumiesz się z twórcami SMITE, który na pewno chcieliby mieć tak oddanych fanów. Prawa autorskie to poważna sprawa i powinniśmy je szanować. Myślę, że warto skontaktować się z twórcami bezpośrednio (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś). Powodzenia w tym i przy następnych projektach!

Felag PW
6 sierpnia 2022, 17:46
Szkoda :(

Górski Krasnolud PW
6 sierpnia 2022, 23:53
Szkoda jest wszystkich dotychczasowych modów do siódemki, które miały wyjść, a nigdy do tego nie doszło.
Przecież gdyby Conflux został wydany już w 2016 roku, AC Mod byłby do dzisiaj rozwijany, a przynajmniej raz na jakiś czas dodano by jakąś nowość, życie tej gry mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.
Przecież to widać po ilości postów w dwóch powyższych modach. Nie wiem dokładnie teraz ile, ale obydwa osiągnęły spokojnie ponad 20 stron na forum. I to w jak krótkim czasie, ludzie naprawdę nie mogli się doczekać, zainteresowanie były wtedy ogromne, ale siódemka nigdy nie doczekała porządnej modyfikacji, kiedy tego potrzebowała niestety.
Jesrem pewny, że gdyby flapdzak ogłosił Cytadelę w 2016 roku, miałaby taką samą ilość postów, co Wrota i mod Acida. Może gdyby tamte mody wyszły wtedy, i gdyby modding siódemki żył od początku tej gry, może miałaby się ona dziś zupełnie inaczej i nadal żyła.
Nigdy się o tym nie przekonamy. Szkoda tego moda, i każdego moda, który mógł sprawić, że siódemka dalej by żyła. Nigdy nie dowiemy się, jak przegenialnym Heroesem mogła być siódma odsłona, gdyby ludzie dali mu szansę, i gdyby wszystkie poważny projekty fanów na początku wypaliły...
Czasami wracam z sentymentem do tamtych tematów, bo aż ciężko uwierzyć, że tamte rzeczy miały miejsce 6 lat temu, tak samo jest ciężko uwierzyć, że nadal czekamy na Heroes VIII i nadal o nim nic wiemy. Szkoda fanów, którzy stracili nadzieję i wiatr gdzieś ich rozwiał. Szkoda Cytadeli. Szkoda tych kilku ostatnich, cichych lat. Żaden tytuł nigdy nie będzie mnie bolał tak, jak Heroes VII.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 - 9
temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel