Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 61 - 62 - 63 ... 82 - 83 - 84

avatar PW
21 maja 2022, 21:22
A czy aby teraz don_ko nie jest mózgiem teamu i najbardziej decyzyjnym gościem?

AmiDaDeer PW
22 maja 2022, 23:28
Brzmienie całego posta sugeruje, że jego opinia nie musi w tej kwestii pokrywać się z opinią reszty zespołu.

Kammer PW
23 maja 2022, 10:54
Rzeczywiście, DeepL też tak tłumaczy, musiałem to jakoś przegapić. Poprawione, dzięki.

Kammer PW
7 lipca 2022, 14:49
Nowe wieści od don_ko:

0. W Crew panuje zły nastrój co do wydania nowego miasta Fani są zniecierpliwieni czekaniem na nowe miasto i nasila się czarnowidztwo;

1. Siedem na osiem map kampanii jest gotowe, ostatnia jest na wczesnym etapie, niemniej wszystkie będą wymagać intensywnych testów. Fabuła nie jest wprowadzona jeszcze;

2. 14/17 cutscenek jest zrobionych, pozostałe mają przygotowane wszystkie 3D assety;

3. Cała szesnastka bohaterów (portret, zdolności, specjalizacja) jest już zatwierdzona, wszystkie portrety są gotowe (w tym kampanijne). Kody specjalizacji są gotowe;

4. Modele stworów i bohaterów na mapie są gotowe, ekran miasta jest bliski gotowości. Siedliska są gotowe;

5a. Sav zaangażował grupę nowych programistów -- kodowanie było najwolniejszym etapem rozwoju;
5b. Większosć specjalnych budynków, w tym siedliska siódmych poziomów, jest gotowa;
5c. Zdolności jednostek są gotowe, oprócz Mechanika;
5d. AI umie korzystać z większości ficzerów, oprócz Factory zostaną dodaną inne zmiany ("innowacje") niezwiązane z miastem;

6. Utwór Romero nie będzie grał w mieście, ale na ekranie wyboru kampanii, uważa się, że odróżnia się od pozostałych tematów. Zostanie nagrany nowy temat miasta, nie przez Romero, który może pomóc przy edycji.

https://forum.df2.ru/index.php?s=&showtopic=37363&view=findpost&p=779444

Hayven PW
7 lipca 2022, 15:08
Cytat:
0. W Crew panuje zły nastrój co do wydania nowego miasta;
Nie.
Cytat:
В группе хоты опять поднимается стон и панические настроения на счет выхода города. Что же, последняя сводка действительно была достаточно давно.
To w grupie Hoty jęczą i ferment sieją w temacie wydania miasta, bo dawno żadnych wiadomości nie było :)

Do muzyki uściślenie: kompozycja miała być tematem miasta, a nie będzie właśnie dlatego, że odstaje (decyzja w zespole była jednogłośna). To Paul Romero odmówił napisania nowego utworu, ale wyraził gotowość dopieszczenia obecnego, tak żeby lepiej pasował jako temat kampanii.

Są chętni do napisania nowego tematu, a jeszcze odkryto jakieś wcześniej niewidziane prace Picolana, włącznie z nową muzyką. Co z tego wyjdzie – okaże się.

Kammer PW
7 lipca 2022, 16:37
Wiesz co, widziałem dwa tłumaczenia od botów i po dwa-trzy od ludzi, każde jest nieco odmienne. :D

Fandor PW
7 lipca 2022, 18:40
Moim zdaniem cała sytuacja z zaangażowaniem Paula jest żałosna.

Poprosili wybitnego kompozytora, aby skomponował dla nich konkretny utwór, który będzie pełnił konkretną funkcję w grze. Następnie są na tyle bezczelni, by powiedzieć że się nie nadaje i kazać mu robić kolejny.

Dodałbym do tego, że uważam za niepoważne wyjście z taką prośbą zanim miasto będzie gotowe, a wygląda na to, że możemy na nie poczekać jeszcze wiele lat.

Gest ten jest bardzo, bardzo nie w porządku wobec fanów oczekujących na motyw przewodni skomponowany przez Paula, ale przede wszystkim wobec niego samego, i minimum przyzwoitości wymagałoby umieszczenie motywu który skomponował, jako motywu miasta bez zająknięcia.

Kastore PW
7 lipca 2022, 19:30
Cytat:
Moim zdaniem cała sytuacja z zaangażowaniem Paula jest żałosna
Krindż. Jak nie pasuje, to nie pasuje.

Hayven PW
7 lipca 2022, 20:23
Fandor:
Następnie są na tyle bezczelni, by powiedzieć że się nie nadaje i kazać mu robić kolejny.

To niekoniecznie tak, że kazali – mógł sam Paul zastrzec: "dobra, jak wolicie to mieć w kampanii to proszę bardzo, ale drugiego wam nie naklepię".

Kammer PW
7 lipca 2022, 20:43
Przeedytowałem zerowy punkt.

VIP PW
7 lipca 2022, 22:02
Muzyka Paula powinna być motywem miasta zgodnie z stylem/zapisem prawdopodobnie nut Docenta. Z tego co pamiętam/czytałem tak było pisane/ustalane, że Paul ją dokończyć na cześć i pewnie włożył serduszko. Wrzucenie do kampanii jest .bardzo. słabe i .bardzo. nie fair w stosunku do kompozytora. Komponując muzykę do "podstawki" znał tylko styl/koncept zamków jak opowiadał w wywiadach (też czytałem o tym) i trafiło do gry.

Yaaqob PW
8 lipca 2022, 08:41
Na marginesie - motyw Paula Romero niezbyt przypomina oryginalną kompozycję Piccolana...

AmiDaDeer PW
8 lipca 2022, 12:25
Tak, muzyka Paula odstaje od tego, co zdążył zaprezentować Picolan przed śmiercią. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że Paul nie gra w Heroes 3 - aby mógł skomponować utwór zgodny z oczekiwaniami, te oczekiwania muszą być wobec niego dość jasno określone. Tym bardziej jeśli jest to z jego strony gest życzliwości, a nie praca zarobkowa.

Najwyraźniej nawaliła tutaj komunikacja, która w połączeniu z nadmiernym idealizowaniem umiejętności Paula poskutkowała tak niefortunnym rezultatem.

PS. To że w całej tej historii ani razu nie pojawia się Rob King też jest znamienne.

ShEv441 PW
8 lipca 2022, 14:04
Dawno się nie odzywałem. Widzę, że część osób nie lubi Hota i jak tylko nadarzy się okazaja aby rzucić kamień to się nie zawahają. PRaktycznie 0 komentarzy na temat postępów w rozwoju (które jeśli są prawdziwe, to powinniśmy dostać miasto w ciągu kilku miesięcy). A dyskusja sprowadza się do atakowania Hote za niewykorzystanie utworu Paula.
Jak dla mnie sytuacja ma 2 aspekty:
1) Hota jest autorem moda i może z nim robić co chce. Jeśli uznali, ze ścieżka dźwiękowa im nie odpowiada to nie muszą jej wykorzystywać.
2) Paul zrobił ścieżkę do H3 więc trudno mu odmówić statusu legendy heroes. Jednak było to ponad 20 lat temu i szczerze mówiąc mnie też ten udostępniony utwór nie zachwycił. Podejście, że dlatego, że Paul jest autorem musi być ścieżka dodana obowiązkowo i bez dyskusji jest moim zdaniem nieuprawnione. Dodatkowo dziwne jest, że około roku temu, gdy poinformowali że wyda on utwór do Hoty zaprezentowali jego fragment (bazujacy na pracy DOcenta)
https://www.youtube.com/watch?v=Eev9qD7s9lg od 1:30 się zaczyna.

Następnie około rok później udostępnia nowy utwór, który nie ma nic z nim wspólnego. Ten utwór sprzed kilku miesięcy ma bardzo dobre momenty - intro oraz outro. Jednak część między 0:30 do 1:10 moim zdaniem nie pasuje za bardzo do miasta i ogólnie odstaje w założeniach. Brzmi bardziej jak utwór do Sancturay z H6 lub innej w stylu Azji. Nie ma miasta w Heroes 3, które ma głosy w swoim soundtracku. A tutaj jakieś pojękiwania nagle pojawiają się nie wiem po co. Jakby tą środkową część podmienili na ten fragment inspirowany z Docenta i jakoś sprawie połączyli to byłoby super. Przynajmniej tak to wygląda na moje ucho.


Sam najbardziej by chciał aby strony ze sobą rozmawiały i wspólnie zrobili utwór. Ewentualnie niech pojawi się te do kampanii jak zostało chyba już ustalone.
Nie chciałbym jednak aby nagle doszło do sytuacji, że miasto jest gotowe i czekamy z wydaniem bo muzyka jest niezrobiona.


Co do informacji o postępach. Miasto jest już dodane na 11 slot, pod względem kodu działa już zdecydowana większość budynków, umiejętności jednostek i w pełni zrobieni bohaterowie ze speckami. A.I potrafi poza drobnymi wyjątkami grać nowymi jednostkami i ich umiejętnościami
Więc wydaje się, że naprawdę jesteśmy już blisko.
Dodatkowo jest informacja, że poza Factory też będą jakieś nowości niezwiązane z miastem więc dla mnie bomba.
Jestem wielkim fanem Hota, uważam że poprawili grę pod KAŻDYM względem. Serio, nie jestem w stanie znaleźć ani 1 rzeczy, która jest gorsza niż w SoD. Cieszy mnie kolejna aktualizacja, z toną nowej zawartości. 16 nowych jednostek, 16 nowych bohaterów, zmiany w balanse / nowości etc. Czekam na premierę

Kammer PW
8 lipca 2022, 14:20
Wiesz, myślę, że nie ma komentarzy na temat postępów, bo cały hype już, mam wrażenie, dawno wyparował.

AmiDaDeer PW
8 lipca 2022, 16:11
Cytat:
Jak dla mnie sytuacja ma 2 aspekty:
1) Hota jest autorem moda i może z nim robić co chce. Jeśli uznali, ze ścieżka dźwiękowa im nie odpowiada to nie muszą jej wykorzystywać.
2) Paul zrobił ścieżkę do H3 więc trudno mu odmówić statusu legendy heroes. Jednak było to ponad 20 lat temu i szczerze mówiąc mnie też ten udostępniony utwór nie zachwycił. Podejście, że dlatego, że Paul jest autorem musi być ścieżka dodana obowiązkowo i bez dyskusji jest moim zdaniem nieuprawnione.

Ale to nie Paul się zgłosił do HotA Crew, tylko HotA Crew poprosiła Paula, żeby ten zrobił ten utwór za darmo - i to właśnie z tego powodu, że Paul zrobił 20 lat temu ścieżkę do H3. Problemem nie jest to, że odrzucili muzykę, którą sobie zażyczyli, tylko w jaki sposób to zrobili i w jaki sposób to przekazali. Tym bardziej że od ogłoszenia, że za muzykę do miasta zabierze się Paul, do przekazania że jednak jego utwór nie będzie muzyką do miasta, minęło półtora roku. To nie wygląda dobrze, i to wcale nie po stronie Paula.

LuckyClover PW
8 lipca 2022, 17:25
Pisałem kiedyś o motywie, że nic do końca nie jest pewne.
Na 100% człowiek może nie wiedzieć nawet co ma we własnej kieszeni (jak przekonał się Bilbo Baggins), a co dopiero co team wyda ostatecznie.

Fandor PW
9 lipca 2022, 00:32
Uporządkujmy sobie pewne sprawy:

I. Więcej osób gloryfikuje bezrozumnie HotA i jej Crew i nie pozwala na żadną merytoryczną i konstruktywną krytykę ani ich moda ani tego co robią dookoła niego, czego ShEv441 jest idealnym przykładem. Ponadto nie ma się czym ekscytować bo ciągle nie prezentują zbyt wiele postępów.

II. Każdy kto ma wiele oleju w głowie wie, że artyści się zmieniają i rozwijają, nie żyją swoim dawnym dziełem i powrót do stylu może być bardzo trudny. Gra jest w tym wypadku szczególnie trudnym medium, ponieważ wymaga zgrania wielu bodźców nie tylko dźwiękowych ze sobą, a Paul graczem ogólnie nie jest i w H3 też nie gra, więc o to wyczucie ciężko.

III. Niech mnie ktoś poprawi, bo przyznaję, że tutaj mi wiedzy brakuje, ale słyszałem, że za przyporządkowanie muzyki do gry odpowiadał bardziej Rob King. Paul miał bardziej wolną rękę.
Jeżeli ta wiedza jest w pełni powszechna, to HotA powinno zrobić porządny reaserch przed poproszeniem Paula o skomponowanie utworu i przemyśleć, czy będzie on w stanie napisać tylko 1 utwór, który akurat wpasuje się w odpowiednie miejsce.

IV. HotA zachowała się więc tutaj nierozważnie na tak wielu poziomach, że ciężko to podsumować.
1. Zapytała znacznie znacznie za wcześnie o coś, o co powinna dopiero gdy miasto będzie gotowe i Paul będzie mógł w jakiś sposób wczuć się w klimat dzięki "żywemu" miastu.
2. Najwyraźniej nie potrafiła współpracować z kompozytorem któremu coś zleca (to jest na pewno bardzo trudne zadanie, ale gdy prosisz idola aby coś dla Ciebie zrobił to zastanawiasz się najpierw 100 razy w jaki sposób go o to poprosić i jak ta współpraca ma wyglądać) i w efekcie Paul robił swoje tak jak zawsze, i ciężko aby spełnił miliard wymagań aby utwór był "klimatyczny" skoro nie miał ich sprecyzowanych.
3. Bezczelność - wzięcie łaskawie utworu od kogoś kto spędził na nim ogrom czasu i wrzucenie do gry w inne miejsce bo taki jest kaprys (i nie, nie mogli po tym jak już Paul skomponował utwór poprosić o to, aby wspólnie zrobić go ponownie, taki argument jest z Twojej strony ShEv441 totalnie żałosny, bo Hota Crew powinno pomyśleć o tym wcześniej a nie gdy utwór już był i nie powinno być mowy o żadnym dodatkowym utworze, bo nie na to się Paul zgadzał).
4. Oszustwo wobec fanów moda i chora akcja promocyjna - naprawdę chciałem zagrać nowym miastem z muzyką od Paula, miałem nadzieję, że dostanę coś nowego i poczuję się tak, jak gdy włączałem pierwszy raz Heroesy i grałem kolejnymi miastami. Najwyraźniej jednak HotA nie zależało zupełnie także i na fanach moda, a tylko na zrobieniu sobie promocji kosztem Paula i nas.

Także w skrócie HotA Crew bardzo eufemistycznie mówiąc zjebało tę współpracę i zachowało się ogromnie nie w porządku wobec całego community i Paula. Najgorsze jest to, że takie akcje w przyszłości sprawią, że innym grupom moderskim będzie bardzo trudno zwrócić się o pomoc w jakiejkolwiek sprawie do zainteresowanych twórców H3, bo przez tę akcje będą oni mieć złe zdanie o moderach.

Andruids PW
9 lipca 2022, 00:45
Shev991:
Dodatkowo dziwne jest, że około roku temu, gdy poinformowali że wyda on utwór do Hoty zaprezentowali jego fragment (bazujacy na pracy DOcenta)

To się moim zdaniem nie nadaje na temat muzyczny miasta, ale jeśli hociarze będą mieli odrobinę oleju w głowie, dadzą go jako muzykę w menu głównym gry.

Shev991:
Następnie około rok później udostępnia nowy utwór, który nie ma nic z nim wspólnego. Ten utwór sprzed kilku miesięcy ma bardzo dobre momenty - intro oraz outro. Jednak część między 0:30 do 1:10 moim zdaniem nie pasuje za bardzo do miasta i ogólnie odstaje w założeniach. Brzmi bardziej jak utwór do Sancturay z H6 lub innej w stylu Azji.

Mi się z kolei bardzo podoba i brałbym jak leci do miasta.

Shev991:
Co do informacji o postępach. Miasto jest już dodane na 11 slot, pod względem kodu działa już zdecydowana większość budynków, umiejętności jednostek i w pełni zrobieni bohaterowie ze speckami. A.I potrafi poza drobnymi wyjątkami grać nowymi jednostkami i ich umiejętnościami
Więc wydaje się, że naprawdę jesteśmy już blisko.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że wydanie miasta w przyszłym roku jest najbardziej optymistyczną prognozą.

avatar PW
9 lipca 2022, 07:49
Nie chce mi się szukać, ale czy Paul powiedział że napisze temat główny do Factory, czy ogólnie że napisze temat do Factory i cały szmer to jedynie jedna wielka nadinterpretacja fanów?
strona: 1 - 2 - 3 ... 61 - 62 - 63 ... 82 - 83 - 84
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel