Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Heroes III: Day of Reckoning
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 18 - 19 - 20

Ursus PW
21 maja 2022, 09:08
@Trith Pozwolę sobie przytoczyć biografie bohaterów ze screena:

Fiona Przed inwazją diabłów była treserem zwierząt cyrkowych we wschodniej Erathii. Szybko udowodniła najeźdźcom, że jej możliwości kontroli nad zwierzętami obejmują również agresywne psy i w ten sposób zaakceptowano ją w szeregach wojsk Eeofol.

Inteus W młodości popisywał się swoimi zdolnościami magii ognia w grupie wędrownych artystów. Niektórzy uważają, że jest synem żywiołaka ognia. Pewnej nocy poczuł wezwanie i od tamtej pory służy panom wrót żywiołów.

Shiva Jest najmłodszą z sześciu córek rodziny Treserów zwierząt. Ponieważ perspektywa pozostania w rodzinnym biznesie niezbyt ją nęciła, przyłączyła się do wojsk Krewlod jako najemnik.

Terek Spędził kilka lat w cyrku Słońca pracując jako siłacz wzywający widzów do zmierzenia się z nim w rzucaniu skałami na odległość. Pewnego dnia przegrał i został wyrzucony, ale człowiek, który go pokonał, zaciągnął go do armii Krewlod.

Skoro ten nowy obiekt wygląda jak arena cyrkowa to:
- albo będzie można tam zakupić nowe jednostki,
- albo ten obiekt będzie podbijał statystyki po odwiedzinach
- albo będzie to obiekt pilnowany przez stwory, za których pokonanie będzie nagroda w surowcach lub jednostkach.
Dobrze myślę, czy może ten obiekt będzie służył do jeszcze czegoś innego :)?

Hayven PW
21 maja 2022, 11:09
Cytat:
Szybko udowodniła najeźdźcą
Czym?

Ursus PW
21 maja 2022, 12:30
Hayven:
Czym?
Rzeczywiście, nie zauważyłem, ale już poprawiłem. Biografie wziąłem z heroes3.eu i tam tak jest.

Ursus PW
29 września 2022, 20:13
Na swoim profilu na Facebooku DoR Team ujawnił jednostkę z nowej frakcji Vori - Śnieżnego Elfa:

Dodatkowo render jednostki można w pełnej okazałości obejrzeć na oficjalnym kanale projektu na YouTube.

Kammer PW
29 września 2022, 20:27
Osobiście jestem zachwycony.

Na uwagę zasługuje też wspaniały podkład muzyczny.

Zachari PW
30 września 2022, 15:48
Elegancki elf, z tym, że już mieliśmy na niego wgląd. Znaczy super, że widzimy teraz więcej, ale fajnie by było jakby twórcy przybliżyli mam coś co byłoby większym zaskoczeniem

Kammer PW
30 września 2022, 18:09
Na razie mam ulepszenie, więcej nowości wkrótce!




Kammer PW
2 października 2022, 15:03
I jest i nowość!




Zachari PW
2 października 2022, 21:57
Ooo no to zwracam honor, pięknie to wygląda

Kastore PW
3 października 2022, 12:48
Mówiąc szczerze, nigdy bym nie zgadł, że to jednostka drugiego poziomu i że też nie jest elfem. Co znaczy, że wróg jest otoczony?

avatar PW
3 października 2022, 13:12
Dla mnie znaczy, że jest otoczony. Bardzo częstą praktyką jest kładzenia strzelca w roku pola bity i otaczanie go wojskiem, by jak najdłużej strzelał a nie bił ze scyzoryka.

Kammer PW
3 października 2022, 21:26
Wincyj nowości.




Kastore PW
3 października 2022, 22:04
avatar:
Bardzo częstą praktyką jest kładzenia strzelca w roku pola bity i otaczanie go wojskiem
Ale pytanie czy z każdej strony musi być, żeby zadawać obrażenia, czy tylko po prostu coś musi przy niej stać?

Kammer PW
3 października 2022, 22:07
Za każdego sąsiada efekt wzrasta.

Ursus PW
5 października 2022, 17:49
Kolejna jednostka wraz z renderem


Górski Krasnolud PW
5 października 2022, 23:41
Okej, obejrzałem sobie dla pewności jeszcze raz zwiastun Day of Reckonig i zauważyłem, że nie licząc jednego poziomu (i jeśli któraś z nowych jednostek nie jest neutralna, wyłącznie tematycznie powiązana tematycznie z frakcją, jak np. Mumie z Nekropolis) to znamy już niemalże cały skład armii, i prezentuje się on tak:

Poziom I: Nisse
Poziom II: Yuki-Onna
Poziom III: ? (tego poziomu prawdopodobnie nie znamy, piszę prawdopodobnie, gdyż może to Biały Tygrys jest na III, a nie na IV)
Poziom IV: Biały Tygrys
Poziom V: Śnieżny Elf
Poziom VI: Yeti
Poziom VII: Lodowy Olbrzym

Jeśli mam być szczery, to ciągle jestem na etapie "przekonywania" się do niego. Na pewno widzę kilka nawiązań do lodowego aspektu Ashanowskich nag (Yuki-Onna, Yeti) znalazło się też nawiązanie do czwórki (Biały Tygrys) oraz 3 "nowości" (czemu napisałem w cudzysłowie o tym za chwilkę)

Muszę przyznać, że od czasów wypuszczenia zwiastunów, jednostki (a przynajmniej te, które możemy porownac) prezentują się o kilka poziomów lepiej (boli mnie jednak porzucenie świątecznego klimatu Nisse, stał się zbyt podobny do Leprekauna, ale nie mogę zaprzeczyć że wygląda bardzo ładnie) jednak Śnieżna Efemeryda to absolutny skok na 100 mil do przodu.

Z pomysłów autorskich na pewno najbardziej cenię sobie Nisse. Lubię go, może bardziej mi się podobał poprzednik (bardziej wyglądał na kogoś, kto miał otwierać skład armii Północnych Pałaców, fajna nazwa btw. ale jeszcze się do niej odniosę).
Z Lodowym Olbrzymem również czuję, że szybko się zaprzyjaźnię, ciekawi mnie jego umiejętność zaprezentowana na trailerze, niby wszystko o nie wiemy (obrażenia + negatywny efekt) ale właśnie, jaki to efekt dokładnie będzie.

Na pewno mam nadzieję, że modele Yeti i Tygrysa ulegną jeszcze dużej poprawie (troszkę koślawe się wydawały), ale patrząc na Yuki-Onne nie mam wątpliwości, że do wydania te dwie jednostki zostaną dostaczenie pieczołowicie dopracowane.

Ogólnie z pomysłem na tą frakcję mam dwa problemy. Pierwszy jest taki, że mam obawy dotyczące tego, że zamek zbytnio będzie przypominał Fortecę. Jednostki pierwszego i ostatniego poziomu są do siebie bardzo podobne, ponadto obydwie frakcje są umieszczone na śniegu, wg mnie Pałac powinien być bardziej barbażyński (tylko wtedy by już nie pasowała nazwa Pałac).
Druga sprawa jest taka, że w line-upie gryzą mi się trochę dwa światy. Z jednej strony mamy świątecznych skrzatów, szlachetne elfy atakujące kryształową kulą, i Śnieżne Dziewice, a obok Białego Tygrysa, Yeti i Olbrzyma... tak jakby twórcy nie mogli się do końca zdecydować czy kreują własną, autorską wizję cywilizacji elfów z Vori, czy są jednak bliżsi oryginałowi i tworzą prymitywniejszych od swoich Lesnych kuzynów pobratymców.

Inaczej mówiąc, z jednej strony widzę w tej frakcji Dom Swiatego Mikołaja, w którym produkuje się prezenty z świątecznych odcinków bajek dla dzieci, a z drugiej strony surową północ, i nie widzę jakoś tego spoiwa, które by to łączyło. :P

Ogólnie dalej jeszcze wstrzymam się od werdyktu co do projektu, i poczekam, co twórcy zaprezentują dalej (i jak to będzie się prezentować) niemniej życzę powodzenia.

Kastore PW
6 października 2022, 00:12
Śnieżny elf jest na 4. poziomie.

Górski Krasnolud PW
6 października 2022, 08:36
W takim razie przepraszam, ale z drugiej strony mamy w takim razie kolejne podobieństwo do Fortecy: jednostka "czarująca" na czwartym poziomie, trochę nieciekawie. :/

avatar PW
6 października 2022, 09:01
A na którym poziomie dałbyś jednostkę czarującą by nie było podobieństw do znanych frakcji?

p.s. Śnieżny Elf wydaje się być jednostką strzelającą, niż czarującą.

Górski Krasnolud PW
6 października 2022, 09:32
Nie dawałbym jednostki stricte czarującej (a jednostka strzelająca, posługująca się w tym celu w jakimś stopniu kryształową kulą tak mi się kojarzy), dlatego, że w grze mamy już ich zwyczajnie dużo (Kapłani, Arcymagowie, Zaklinacze od Dracona). Każda strzela, każda atakuje jakąś formą magii, tego już w zupełności wystarczy.
Gdybym miał dodawać Śnieżnego Elfa do miasta (nawet bazującego w jakimś stopniu na magii) to za inspirację posłużyłby mi znany z Might and Magic VIII Hełm Hełm Drogga.

Hełm Drogga

W historii barbarzyńskich plemion Vori trudno znaleźć herszta, który żył długo. Jeszcze rzadziej słyszy się o takich, którzy utrzymywali swšą pozycję dzięki magii, a nie sile oręża. Drogg był jednym z nich - magiem wojownikiem, który przetrwał wiele lat rywalizacji. Mówi się, że nosił ten hełm nawet podczas snu. Teraz gdy go posiadasz, zrozumiesz dlaczego...


A zatem nie tworzyć "typowego" czarodzieja, tylko kogoś, kto swoją posturą będzie raczej przypominał wojownika, któremu magia służy za "wydłużenie dłoni" podczas walki. Przy czym ta magia nie byłaby "pierwszoplanowa" w tej jednostce, ale jednak zauważalna. Na myśl zawsze przychodzi mi Śnieżny Elf autorstwa Agara i trzymany przez niego sporych wielkości kawałek lodu. Nie mówię o dosłownym skopiowaniu tego konceptu, tylko po prostu zawsze wyobrażałem sobie, jak ten sopel zmienia swoją formę w rękach dzierżonego, w zależności od tego, co on chciał z nim zrobić (np. podczas ataku zmiana w lodowy topór, jak Sub-Zero, przy animacji obrony w sporych rozmiarów tarczę itp.)

Myślę, że po napisaniu takiego posta wszyscy wiedzą co mam na myśli. ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 18 - 19 - 20
temat: Heroes III: Day of Reckoning

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel