Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: GL Wrapper do Heroes 2? (i nie tylko)
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Szaman PW
18 maja 2022, 16:27
Chciałbym zagrać w Heroes 2, ale przy oryginalnych rozdzielczościach jest to dość niewygodne;) Pamiętam Veroka Wrappery do H1-4, ale nigdzie ich nie mogę już znaleźć tzn do 4 mogę, ale nigdzie do 2. Czy Ktoś ma linka do wrappera 2 bym mógł sobie pograć w wyższej rozdzielczości?

avatar PW
18 maja 2022, 16:48
Autor wrappera jest Ukraińcem i wraz z wybychem wojny skasował swoje pliki. Gdzieś go mam na backupowym dysku (tak sądzę), ale proponuję ci pograć w fheroes2. Tam są większe rozdzielczości, których wrapper nie ma.

Szaman PW
18 maja 2022, 17:18
Niby tak.. fheroes2 ma większe rozdzielczości, ale zmienia niektóre elementy gry. A ja bym chciał pograć w oryginalną wersje tylko z podbitą rozdzielczością.

EDIT:
Co do FHeroes2 czy da się ustawić rozdzielczość w "aspect ratio" tzn. na bokach go tak "ścisnąć" by mógł mieć te 1920x1080 ale nie zredukowane wszystko do rozmiarów mikroskopu:)

avatar PW
18 maja 2022, 18:15
Podobnie jak w hd modzie - nie da się. To są tylko algorytmy rozciągające grafikę. Silnik gry (współrzędne ekranu i pozycje kursora) pozostał bez zmian.

manciassc PW
18 maja 2022, 18:48
Szaman nie wiem czy to o ten wrapper chodzi, ale jest do H1 i H2.
Klik do dropboxa

Szaman PW
18 maja 2022, 23:45
Z mej strony to koniec tematu. Przekonałem się do fheroes2. Ostatni raz H2 tak na poważnie grałem z 18 lat temu. I chyba wolę jednak 3:), ale dla nostalgii pogram trochę w "dwójkę".

@manciassc
Niestety Wrapper twój nie działa. Gra tylko i wyłącznie odczytuje DosBoxa.

Tylko jedno pytanie:
Czy w fheroes2 da się zmienić muzykę miast z POL* na SW* (domyślnie jest POL).

POL=Price of Loyalty
SW=Succession Wars

LuckyClover PW
19 maja 2022, 08:41
To trochę śmieszne bo w folderze z muzyką są tylko utwory z SW,
ale w grze odtwarzane są te z POL ;)
Ja nie widziałem takiej opcji.

Co do samej gry w FH2 na wielkiej mapie Ai zachowywał się dość bezradnie-kręcił się jak g***o w przeręblu nie wykonując istotnych celów. Może to efekt zmian a może po prostu gracz, którego oglądałem miał szczęście.
temat: GL Wrapper do Heroes 2? (i nie tylko)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel