Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

Vexes PW
23 kwietnia 2022, 15:23
Z Modem 7.5 jest jeden podstawowy problem, który poniekąd wiąże się z tym co powiedział @Fandor. Mogę się wypowiedzieć bo przez pewien czas z nimi współpracowałem, właściwie to jako pierwszy pomagałem Slyenowi i wtedy to jeszcze miało sens, jak robiliśmy Inferno. Ale jak pojawili się inni to kilku chciało zdominować projekt swoimi pomysłami, a Slyen żadnego nie odrzucał i w pewnym momencie zaczął zaczynać kolejne nie kończąc starych. To doprowadziło do tego że wszystko jest ze sobą tak połączone, a przynajmniej jak odchodziłem tak było, że usunięcie jednej rzeczy mogło totalnie rozwalić całość.

No i wiele rzeczy jest super, ale sporo mi osobiście się nie podoba. Marzy mi się Mod 7.5 który pozwala ściągnąć się z wszystkimi naprawami i optymalizacjami ale wyborem rzeczy dodatkowych np. miast albo tych legendarnych czy jak im tam jednostek (bardzo mi się to nie podoba, no ale cóż), a z drugiej strony by był kompatybilny z innymi modami, np. szanownego @flapdzak dzięki czemu można było by grać bez dziadostw a z dobrodziejstwami 7.5, Inferno i Tower oraz Cytadelą i Sanktuarium flapdzaka na przykład. Ale raczej wątpię by tak się stało :(.

Życzę powodzenia w dalszej pracy ciekaw jak to dalej się potoczy.
Zdrowia

AmiDaDeer PW
23 kwietnia 2022, 17:32
Jako że jestem w sumie pierwsza w tym środowisku moddingowym do kwestii związanych z muzyką, to chciałabym zadać dwa pytania:

1. Czy H7 pozwala na tę chwilę technicznie na to, by w nowych miastach brzmiała nowa muzyka?
2. Czy jeśli jest to możliwe, to nie miałbyś nic przeciwko, abym napisała jakiś oryginalny utwór dla Cytadeli?

Uwielbiam styl muzyczny H7 (Paul Romero i Rob King wykonali wspaniałą robotę), a że pisałam już kawałek dla (porzuconych niestety) Wrót Żywiołów tworzonych przez Kurka, to myślę że nie byłoby dla mnie problemem napisać coś nowego w podobnym stylu.

(może nawet ludzie od H7.5 byliby tym zainteresowani, ale musiałabym móc jakoś się do nich w tej sprawie odezwać, więc może kiedyś :P)

Przy czym od razu zaznaczę że na razie priorytetem jest dla mnie praca nad DoR (jak i sprawy mniej lub bardziej prywatne), więc nie mogłabym obiecać trzymania się jakiegoś deadline'u.

Pointer PW
23 kwietnia 2022, 23:25
AmiDaDeer:
Czy H7 pozwala na tę chwilę technicznie na to, by w nowych miastach brzmiała nowa muzyka?

Na ten moment wiem, że możliwe jest wstawienie do miasta konkretnej muzyki, ale takiej, która jest już zapisana w grze w formacie .wem
Jednak jeśli podmieni się jakiś mało wykorzystywany utwór, np. coś z kampanii, to teoretycznie powinno się udać wstawić coś nowego.

flapdzak PW
24 kwietnia 2022, 10:23
@Fandor i @Vexes
Dziękuję. :)
Prawdę mówiąc, gdybym tylko miał możliwość, chciałbym przenieść Sanktuarium 1:1. :P
Podmiany w istniejących już frakcjach wolałbym stosować w momentach, w których nie mam wyboru, albo nie lubię jakiejś jednostki, a większą inwencję twórczą doceniałbym bardziej przy zupełnych nowościach. :P
Przy Sanktuarium niestety pewne zmiany byłyby wymagane, ponieważ brakuje animacji dla Wanizame, Yuki-Onny i Kirina, ale z tego ostatniego spróbuję coś wyciągnąć, o ile zacznę nad takim projektem pracować.

@Pointer
Może nie będzie trzeba czekać aż tak długo, ale zostały chyba najgorsze rzeczy :P
Alternatywne jednostki są dobrym pomysłem i to mi się podoba - co innego dodawanie nowych poziomów, które nie wiem jak się nazywają, ale wiecie o co chodzi.
Mój problem w tym wszystkim leży gdzieś indziej - chodzi o ogólną prezencję frakcji.
Nie wszystko co jest jaszczurką będzie pasowało. Przejrzałem wszystkie możliwości jakie miałem do Cytadeli i poza tym, co załapało się do moda, znalazłem jeszcze jedną jednostkę, która by pasowała, nic więcej, dlatego już teraz wiem, że będę marudził. :P

@AmiDaDeer i @Pointer
Z tego co słyszałem, niestety nie ma możliwości importu nowych dźwięków. A wykorzystywanie istniejących utworów jako motyw dla frakcji, to nie wiem jak to działa. Jeśli Poiner mówi, że można, to zapewne komuś się udało, jednak skoro przez lata od wydania gry była to dosyć duża niewiadoma, strzelam, że wymaga to wkraczania trochę dalej niż do takiego prostego modyfikowania. Sam nigdy tej opcji nawet nie szukałem, więc to tylko przypuszczenia.

A wykraczając poza modowanie - utwór dla Wrót jest super. :P

AmiDaDeer PW
24 kwietnia 2022, 12:36
Aż sama z ciekawości poszperałam i natrafiłam na ten post na HeroesCommunity.

Nie znam się na tym, jak działa modowanie w H7, ale jeśli dobrze rozumiem, istnieje możliwość dodania jakichś dźwięków i ustawienia, co triggeruje ich odpalenie. Choć biorę poprawkę na to, że coś może mi umykać.

Górski Krasnolud PW
24 kwietnia 2022, 12:58
Jeśli chodzi o Wanizame: można byłoby spróbować podpiąć go pod animację Cyklopa. Wydaje mi się, że wypadałoby to wtedy dość naturalnie, szczególnie z trzymaniem broni u Żarłacza, podczas nieporuszania się. Powolny ruch Cyklopa też powinien pasować do animacji ruchu, może warto spróbować flapdzak?
Ewentualnie znaleźć zastępstwo za rekina, i inspirując się Ciele, do frakcji dodać Morskie Elfy.

Wracając jednak do Cytadeli... skoro dało się dodać gałęzie (czyli jakby skleić modele) to czy nie dałoby się zrobić następującej transformacji siedlisk na mapie:
Podstawa: sam główny budynek bez nagrobków
Elita: już w elicie dodać te żółte kolce, które wyrastają po bokach przy budynku dla czempionów
Czempioni: "wyciąć" niewidoczny posąg namtaru i w jego miejscu wprowadzić "posąg" Kakaschucha, który byłby po prostu jego modelem, tylko z teksturą skały, coś jak często Niszczyciele na mapie przygody.

Heroes 7.5 natomiast jest dowodem na to, że - nawet jeśli bazuje się na gotowych modelach, to skupiając się na ilości, nie zaś na wykończeniu swoich prac, to z czasem powstanie nam taki potworek, który próbując dodać jak najwięcej, będzie oszczpecał się coraz bardziej (ekran Inferno, jego niektóre jednostki, prawie w ogóle nie różniący się od Przystani model Tower na mapie przygody, Lodowy Rycerz będący przeteksturowaną wersją zwykłego Kawalerzysty... i wiele wiele więcej rzeczy, które jeszcze bardziej kłują w oczy, jak ten czar magmy, który jest pomarańczową wodą xd)
Dlatego sam bardziej od H7.5 preferuję Wryn Pendragon: Umbramancer, który choć też jest niedokończony wg mnie, to przynajmniej wiedział, co chciał dodać do zawartości gry i na tym się skupił, mnie tym kupili.

flapdzak PW
25 kwietnia 2022, 12:18
@AmiDaDeer
O kurcze, poprzewijałem sobie, żeby zobaczyć fragmenty tych samouczków i nie wygląda to za ciekawie. :P
Przyjrzę się temu bardziej pod koniec prac, ale szczególnie się nie nastawiam.

@Górski Krasnolud
I to jest super pomysł.
Próbowałem coś z tym porobić i kolejne propozycje prezentują się tak (jako, że H7 umożliwia ustawienie różnych budynków dla różnych czempionów, to czemu by nie spróbować):

I wiem, że to było robione po to, żeby pozbyć się tych nagrobków, ale wydaje mi się, że teraz lepiej z nimi niż bez nich. :P
Teraz to taki dodatek rozbudowujący, a nie element najbardziej rzucający się w oczy - pojawiałyby się tylko przy Czempionach.




Górski Krasnolud PW
26 kwietnia 2022, 00:37
Ooo, cieszę się, że pomysł podszedł do gustu! :D
Jednak zdziwiła mnie jedna rzecz, a do kilku pozwolę sobie na przyczepienie. Dlaczego pozbyłeś się tej złotawej żółci z kolców, zastępując ją takim "szarozielonym"? Wg mnie poprzedni kolor lepiej przebijał monotonność tekstury, plus wydaje mi się, że w tamtej wersji będą znacznie łatwiej dostrzegalne na mapie przygody ;)

No i ciekawie to wyszło. Wersja z Bagiennikiem mocno mnie zaskoczyła, proponowałem Kakaschucha, myśląc że z tej dwójki ładniej wypadnie jako pomnik, ale myliłem się, Kraken naprawdę fajnie wyszedł.
Z drugiej strony nie wiedziałem, że istnieje opcja różnych wersji budynku dla czempiona, fajnie, że to nią się motywowałeś tworząc te dwa pomniki.

Zgaduję jednak, że to taka "praca wstępna" żeby pokazać, jak ten pomysł sprawdza się w praktyce, bo jeśli te siedliska w obecnej formie miałayby trafić do gry, to miałbym kilka uwag do zaserwowania.

1. W pierwszej wersji ptak został nieco krzywo "zamontowany" do reszty budynku, przez co jego stopa, jakby stopiła się w skale. :P
2. Z całą pewnością nie używałbym ulepszonej wersji Kakaschucha do budowli. Strasznie się one zlewają (te kamienne płytki, które się nad nim unoszą), a jeśli doda się do tego jeszcze te porosty, to zgaduję, że z większej odległości wychodzi straszny bigos. Wg mnie albo płytki, albo porosty stawiając na to drugie, i to z jakąś troszkę żywszą teksturą (miejscami może nawet niekoniecznie zieloną).
3. Te "kiełki bambusa" :P które przebijają dziób Kakaschucha w drugiej wersji i podtrzymują macki Bagiennika, są widoczne tylko w edytorze, tak?
4. Panuje lekka monotonia kolorystyczna, względem innych siedlisk stworzeń. Tak to przynajmniej wygląda w stosunku do zamieszczonego z tyłu Lochu. Może powrót do tych żółtych elementów mógłby tutaj nieco wspomóc? Szczerze? Obecny kolor potraktowałbym troszkę jako krok w tył.
5. Z gałęziami też można byłoby spróbować coś zrobić... 🤔🤔
6. I ostatnie - wg mnie, skoro problem nagrobków, a braku różnicy w poszczególnych poziomach siedlisk stworzeń został rozwiązany, to mogłyby one jednak zniknąć na dobre, jednak w Twoją wizję flapdzak nie będę się wtrącał, i jeśli tak to widzisz, to tak właśnie to będzie. :)

*niektóre podkreśliłem po prostu po to, żeby się to tak nie zlewało, nie ma to nic wspólnego z ważnością poszczególnych uwag :P

flapdzak PW
27 kwietnia 2022, 21:34
Przy nowej wersji większość dodatków usunąłem, bo dalej tego nie widzę. :P
Myślę, że model ulepszonego Kakaschucha lepiej będzie działał przy budynku, ponieważ bardziej nawiązuje do tego kulturowego pierwowzoru - nieulepszona wersja może nie kojarzyć się bezpośrednio z Majami, Aztekami.
"Kiełki bambusa" służą temu, że testowałem czy da radę zrobić tutaj wodę i da. W nowej wersji to zastosowałem już w postaci przypominającej wodę. :P
Na zrzucie ekranu tego nie widać, ale ta tekstura "płynie".
Dodałem też mały % podstawowych kolorów Kakaschucha pod ten posąg, żeby nie był taki... nie wiem jak to określić. :P
Ale być może kolory trzeba podciągnąć jeszcze bardziej, ponieważ w samej grze nie widać tego za dobrze.
Wróciły też żółte kolory na kolcach i w wejściu, a gałęzie są tam, ponieważ nie potrafię przeboleć tej tuby/komina - żadna tekstura mi tam nie pasowała, a tak jest na tym poziomie coś dodatkowego.


Górski Krasnolud PW
1 maja 2022, 21:51
Kurczę, wiem że wyjdę na marudę, ale faktycznie zielony wygląda lepiej, jakoś tak pod tamtym kątem ta żółć mi bardziej pasowała, jednak teraz tak "nienaturalnie" się on zmienia, sorki za to.
I sam bym proponował wersję pierwszą, ta druga jest... przekombinowana. 🤏🏼

Pointer PW
9 maja 2022, 09:40
Vexes:
Z Modem 7.5 jest jeden podstawowy problem (...) wszystko jest ze sobą tak połączone, a przynajmniej jak odchodziłem tak było, że usunięcie jednej rzeczy mogło totalnie rozwalić całość.

I tu wchodzę ja, cały na biało... :P A tak na serio, to właśnie do tego zmierzam w moim modzie, żeby nie brać wszystkiego "na pałę", jak leci, tylko pousuwać lub pomodyfikować te zawartości, które mi nie odpowiadają (z nadzieją, że mój gust, będzie zbliżony do gustów większości graczy H7). Jednocześnie chciałbym zostawić wszystko to, co jest dobre lub przynajmniej nie przeszkadzające. Nacisk kładę tu przede wszystkim na nowe frakcje, obiekty na mapie, bohaterów, artefakty czy specjalizacje. Do usunięcia lub znacznej modyfikacji kwalifikują się wszelakiej maści udziwnienia, które modyfikują rozgrywkę w taki sposób, że przestaje ona przypominać oryginalne H7 (przykładem jest tu system kupowania/ulepszania jednostek elitarnych i legendarnych czy te skrzynki runiczne, których zdobycie jest możliwe najwcześniej po paru miesiącach gry). Swoją drogą zastanawiam się nad zrobieniem jakiejś ankiety, żeby poznać Wasze opinie co do zmian wprowadzonych zarówno przez Slyena w H7.5, jak i przeze mnie w ostatnio wrzuconej wersji mojego moda.

ponownie Vexes:
Marzy mi się Mod 7.5 który pozwala ściągnąć się z wszystkimi naprawami i optymalizacjami ale wyborem rzeczy dodatkowych np. miast albo tych legendarnych czy jak im tam jednostek (bardzo mi się to nie podoba, no ale cóż), a z drugiej strony by był kompatybilny z innymi modami, np. szanownego @flapdzak dzięki czemu można było by grać bez dziadostw a z dobrodziejstwami 7.5, Inferno i Tower oraz Cytadelą i Sanktuarium flapdzaka na przykład. Ale raczej wątpię by tak się stało :(

Jak już pisałem wyżej, do tego właśnie dążę. Jednakże taka optymalizacja wymaga kompromisów. I tu pytanie do @flapdzak, czy zgodziłby się na ewentualne zmiany w swojej Cytadeli, np. alternatywne jednostki takie jak w AC Modzie w celu dopasowania jej do pozostałych frakcji w mojej wersji moda. Slyen, przynajmniej wg ostatnio uzgadnianego z nim przeze mnie stanowiska nie miał nic przeciwko pewnym zmianom w line-upie Inferno i Towera w tym celu. Więc jeśli Flapdzak się zgodzi, to już mamy krok do przodu i mogę działać. A, już widzę (
flapdzak:
Alternatywne jednostki są dobrym pomysłem i to mi się podoba - co innego dodawanie nowych poziomów, które nie wiem jak się nazywają, ale wiecie o co chodzi
, już się zgodził. Tylko kwestia dogrania szczegółów ;)

flapdzak:
Prawdę mówiąc, gdybym tylko miał możliwość, chciałbym przenieść Sanktuarium 1:1. :P
Podmiany w istniejących już frakcjach wolałbym stosować w momentach, w których nie mam wyboru, albo nie lubię jakiejś jednostki, a większą inwencję twórczą doceniałbym bardziej przy zupełnych nowościach. :P
Przy Sanktuarium niestety pewne zmiany byłyby wymagane, ponieważ brakuje animacji dla Wanizame, Yuki-Onny i Kirina, ale z tego ostatniego spróbuję coś wyciągnąć, o ile zacznę nad takim projektem pracować.

Wyciągasz animacje z M&M, a co z H6? Ja próbowałem już z tym działać, ale grzęznę w jednym miejscu. Mianowicie program 3Dconverter nie konwertuje mi grafik z H6 do aktualnego formatu z H7. Problemem jest chyba zbyt stara wersja konwertera, który nie chce też mi czytać grafik z H7. Dodam, że format pliku (.t3d) jest niby taki sam. Ale te stworzone w konwerterze nie wczytują się w edytorze H7, za to te wyciągnięte z h7, nie otwierają się w konwerterze. Może masz jakiś pomysł jak to rozwiązać? Może razem byśmy dali radę z tą Świątynią 1:1?

znowu flapdzak:
Jeśli Poiner mówi, że można, to zapewne komuś się udało, jednak skoro przez lata od wydania gry była to dosyć duża niewiadoma, strzelam, że wymaga to wkraczania trochę dalej niż do takiego prostego modyfikowania.

Udało się to Slyenowi z Towerem. Dodał tam muzykę z morza po prostu. Nie jest to może idealny wybór moim subiektywnym zdaniem, ale nie w tym rzecz. Muzyka działa, jestem świadkiem, a z tego co mówi Slyen, to nie wykracza w modowaniu poza standardowe możliwości edytora. Kwestia teraz polega na tym, czy da się podmienić np wspomnianą muzykę z morza na coś nowego lub też (najlepiej) dodać coś nowego do paczki muzyki z H7.

Górski Krasnolud:
Ewentualnie znaleźć zastępstwo za rekina, i inspirując się Ciele, do frakcji dodać Morskie Elfy.

Nie, zostawmy te jednostki do Cove'a. Naprawdę marzy mi się ujrzeć tą frakcję w H7, stąd też aż taki mój protest na Krakeny w Cytadeli.

znów Górski:
Dlatego sam bardziej od H7.5 preferuję Wryn Pendragon: Umbramancer, który choć też jest niedokończony wg mnie, to przynajmniej wiedział, co chciał dodać do zawartości gry i na tym się skupił, mnie tym kupili.

Nie!!! Fuj... Może i wiedział co chce zrobić, ale to jest naprawdę brzydkie i niepasujące do herosków, a już na pewno nie do świata Ashanu... A co do H7.5, to akurat ekrany miast Inferno i Towera mi się bardzo podobają. Na mapie przygody już gorzej, to fakt...

Vexes PW
9 maja 2022, 11:14
Pointer:
I tu wchodzę ja, cały na biało... :P
Raczej na niebiesko nawiązując do awatara. XD

cd.:
A tak na serio, to właśnie do tego zmierzam w moim modzie... Nacisk kładę tu przede wszystkim na nowe frakcje, obiekty na mapie, bohaterów, artefakty czy specjalizacje. Do usunięcia lub znacznej modyfikacji kwalifikują się wszelakiej maści udziwnienia, które modyfikują rozgrywkę w taki sposób, że przestaje ona przypominać oryginalne H7 (przykładem jest tu system kupowania/ulepszania jednostek elitarnych i legendarnych czy te skrzynki runiczne, których zdobycie jest możliwe najwcześniej po paru miesiącach gry).
i dalej:
Jednakże taka optymalizacja wymaga kompromisów. I tu pytanie do @flapdzak, czy zgodziłby się na ewentualne zmiany w swojej Cytadeli, np. alternatywne jednostki takie jak w AC Modzie w celu dopasowania jej do pozostałych frakcji w mojej wersji moda.
Właśnie o to chodzi. Znaczy to i tak póki co najlepsze rozwiązanie ale to ciągle nie to co by mi się marzyło. Doceniam twoją pracę, nie żeby coś, tylko to ciągle jest jakiś mod, składający się z innych, właściwie paczka dodatkowo zmodyfikowana ale jednak. Mi raczej chodziłoby o coś w stylu, że mod 7,5 poprawia AI, poziomy trudności, dodaje jakieś fajne elementy jak artefakty, osobno ściągam sobie dajmy na to Inferno i Cytadelę, a jak mam jeszcze ochotę ściągam sobie alternatywy z dodatkową paczką do dodanych wybranych miast + te legendy tak samo. Albo tylko jedno z tych, jakie mam widzimisie. Albo przez miesiąc gram legendami ale mi się nie podoba, usuwam bez konsekwencji i ściągam alternatywy. A potem nudzą mi się nowe miasta a mam mało miejsca to je usuwam i zmieniam na Tower i Sanktuarium itd. etc. etc.

Tak wiem, jestem marzycielem i niepoprawnym idealistą, takie przedsięwzięcie wiązało by się zapewne z dość mocną współpracą pomiędzy teamami modowymi to raz, a dwa że musiało by być ich więcej i każdy zajmował by się czymś innym. Ci udoskonalaniem gry, tamci jednym miastem, inni jeszcze innym, znowu inni alternatywami itd. Jednakże uważam, że dzięki temu mody mogłyby być bardziej dopracowane, bo choć dawno nie zaglądałem jak obecnie poszczególne wyglądają, to w H7,5 był z tym niezły bajzel swego czasu, bo masa rzeczy była niedokończona.

Abstrahując
Górski Krasnolud:
Dlatego sam bardziej od H7.5 preferuję Wryn Pendragon: Umbramancer, który choć też jest niedokończony wg mnie, to przynajmniej wiedział, co chciał dodać do zawartości gry i na tym się skupił, mnie tym kupili.
O kur...czaki ja wiem że krasnoludy mają swoje odchyły jeśli chodzi o postrzeganie piękna, ale błagam, przecież to było tak paskudne, może i wiedział, ale czy aby na pewno te abominację należało dodawać? Zgadzam się tu z @Pointerem. Aż przypomina mi się mem o tym jak Frodo zapytał Gandalfa jakie są Orkowe kobiety. Tak samo jest z tym modem.

Pointer PW
9 maja 2022, 13:27
Vexes:
O kur...czaki ja wiem że krasnoludy mają swoje odchyły jeśli chodzi o postrzeganie piękna, ale błagam, przecież to było tak paskudne, może i wiedział, ale czy aby na pewno te abominację należało dodawać? Zgadzam się tu z @Pointerem. Aż przypomina mi się mem o tym jak Frodo zapytał Gandalfa jakie są Orkowe kobiety. Tak samo jest z tym modem.

Zrobiłeś mi dzień :D


Cytat:
Tak wiem, jestem marzycielem i niepoprawnym idealistą, takie przedsięwzięcie wiązało by się zapewne z dość mocną współpracą pomiędzy teamami modowymi to raz, a dwa że musiało by być ich więcej i każdy zajmował by się czymś innym.

Nie jest to aż takie nierealne jak Ci się wydaje. W dużej mierze cała robota leży w pliku H7Config.upk. Nie mówię, że jest to do zrobienia na pstryknięcie palcami, ale myślę, że mógłbym się spróbować czegoś takiego podjąć. Są dwa sposoby w jakie można by to zrealizować.

Jeden prostszy dla modera (czyt. dla mnie :P ), opiera się na zrobieniu kilku wersji pliku Config odblokowującym lub blokującym odpowiednią zawartość w grze, ale przy założeniu, że paczka do ściągnięcia jest gigantyczna i zawiera wszystkie poszczególne mody i elementy we wszystkich opcjonalnych wersjach. Obstawiam, że na dzień dzisiejszy taka paczka "ważyłaby" średnio 30-40 GB, biorąc pod uwagę na razie tylko istniejące już frakcje i mody (Xel, Inferno, Tower plus wersje oryginalnych frakcji w postaci AC Mod oraz H7.5). Każda kolejna frakcja, a na horyzoncie mamy już Cytadelę, Świątynię, a w przyszłości może Conflux i Cove (a kto wie co jeszcze?), dodawana w co najmniej 2 wersjach, to kolejne 10-15GB więcej. Z tego też powodu, wątpię w zasadność tego rozwiązania.

Druga metoda jest dużo fajniejsza dla potencjalnych użytkowników, ale niestety zajęłaby sporo czasu modera (ponownie czyt. mojego ;) ), bo wymagałaby oddzielenia każdego nowego elementu do oddzielnej niezależnej paczki, pilnując przy tym takich drobiazgów jak zakazane artefakty dla poszczególnych frakcji czy korzystanie z umiejętności jednostek albo specek bohaterów z innych modów, aby nie zabrakło ich w danej paczce. Do tego oczywiście także oddzielne pliki config, no ale to już pikuś (Pan Pikuś) przy tym całym przygotowaniu paczek. W takiej sytuacji każdy użytkownik ściągnałby sobie to, co go akurat interesuje, wgrał do gry i jedyne czego musiałby pilnować, to zrobienia sobie kopii zapasowej oryginalnego folderu z H7, żeby w razie czego bez problemu powrócić do oryginalnej wersji. Piękna wizja? Tak, też tak myślę, ale pytanie, kto mi zwróci ten tak naprawdę niemal bezproduktywny czas spędzony nad "małpią" robotą w postaci szczegółowego przeglądania i oddzielania modów jak Kopciuszek...

Vexes PW
9 maja 2022, 15:17
Pointer:
Druga metoda jest dużo fajniejsza dla potencjalnych użytkowników, ale niestety zajęłaby sporo czasu modera, bo wymagałaby oddzielenia każdego nowego elementu do oddzielnej niezależnej paczki, pilnując przy tym drobiazgów (...) modów, aby nie zabrakło ich w danej paczce. W takiej sytuacji każdy użytkownik ściągnałby sobie to, co go akurat interesuje, wgrał do gry (...). Piękna wizja? Tak, też tak myślę, ale pytanie, kto mi zwróci ten tak naprawdę niemal bezproduktywny czas spędzony nad "małpią" robotą w postaci szczegółowego przeglądania i oddzielania modów jak Kopciuszek...

No właśnie, to jest dokładnie to co mi się marzy. Znaczy zdawałem sobie sprawę, że zapewne jest to możliwe tylko bardzo czasochłonne. I tu pojawia się pytanie czy komuś (domyślnie mówisz sobie, ale wcale nie jest powiedziane, że to Ty @Pointer, masz takim czymś się zająć, więc albo masz w sobie jakiś element mesjanizmu, albo jednak podświadomie chcesz się za to zabrać. XD może wyjaśnij to sam ze sobą) na tyle się nudzi i ma wolnego czasu żeby się tego podjąć, lub czy ktoś jest masochistą i z chęcią się tym zajmie bo lubi takie znęcanie się nad sobą.

Nie mniej jednak jak opisałem to wcześniej gdyby od początku robić mody jak Asha przykazała, to by teraz nie był jeden wielki Urgash( ja piernicze ale to suche). Gdyby nie ładować wszystkiego do jednego, a właściwie kilku modów, które Ty chcesz jeszcze spakować w jedno, było by znacznie prościej, bo tylko teamy by się dogadały. Ale czasu nie zmienimy, trzeba grać w to co mamy.

flapdzak PW
9 maja 2022, 16:21
Cytat:
Kurczę, wiem że wyjdę na marudę, ale faktycznie zielony wygląda lepiej, jakoś tak pod tamtym kątem ta żółć mi bardziej pasowała, jednak teraz tak "nienaturalnie" się on zmienia, sorki za to.
I sam bym proponował wersję pierwszą, ta druga jest... przekombinowana. 🤏🏼

Myślę, że zostanę przy tej wersji plus zostanie kolor żółty - jest w tym cos dziwnego i to mi się podoba. Ciemne kolce za bardzo to ujednoliciły.


Cytat:
A, już widzę ( już się zgodził. Tylko kwestia dogrania szczegółów ;)
Jeśli będą pasować. :P
Zawsze można wykorzystać Gargantuana, Szamana i Wiwerne jako alternatywy, które i tak są już zawarte w plikach.

Cytat:
Wyciągasz animacje z M&M, a co z H6? Ja próbowałem już z tym działać, ale grzęznę w jednym miejscu. Mianowicie program 3Dconverter nie konwertuje mi grafik z H6 do aktualnego formatu z H7. Problemem jest chyba zbyt stara wersja konwertera, który nie chce też mi czytać grafik z H7. Dodam, że format pliku (.t3d) jest niby taki sam. Ale te stworzone w konwerterze nie wczytują się w edytorze H7, za to te wyciągnięte z h7, nie otwierają się w konwerterze. Może masz jakiś pomysł jak to rozwiązać? Może razem byśmy dali radę z tą Świątynią 1:1?

Próbowałem, ale to dosyć pokomplikowane - modele da radę wyciągnąć, animacji mi się nie udało. Żeby przenieść jednostki do H7 najpierw trzeba wyeksportować do .OBJ, a tam z tego co wiem, nie można przechować ani szkieletu ani animacji - w nowej wersji 3DConvertera można eksportować do pliku .FBX, gdzie mogą znaleźć się i animacje i szkielet, jednak jest to opcja dostępna w płatnej opcji, a i tutaj nie mam pewności, czy to by zadziałało.
Jest tez noesis, gdzie szkielet jest zawarty, ale nazwy kości to bone1, bone2 itd. a eksportu animacji tam nie widziałem - ale jakoś szczególnie tez nie szukałem. :P
Niektóre jednostki może jakimś sposobem udałoby się podpiąć pod animacje już istniejących stworzeń, albo stworzeń ze SMITE'a, ale tutaj też dzieją się różne rzeczy.
Testowałem trochę i bardzo różnie z tym bywa. Yuki-Onnę można podpiąć pod medyka z Przystani - biednie z animacjami, ale tak na prawdę są najważniejsze - Attack, Idle, Die. Niestety, lekko się rozkrzacza, ale być może da się to naprawić. Jak wspomniałem, tylko testowałem, bez większego zaangażowania :P
Z pewnością byłoby łatwiej, gdyby udało się wyeksportować modele w wersji T-pose.
Wracając do tekstur - w konwerterze nie ma to znaczenia :P
Skoro masz OBJ z modelami, z pewnością masz też DDS, a to wystarczy wrzucić do programu graficznego, który obsłuży DDS i wyeksportować chociażby do jpg. :P
Wydaje mi się, że i Gimp to udźwignie - a jak nie, to 100% jest jakaś wtyczka, żeby obsłużył ten format.
Co do jednostek z H7, nigdy nie próbowałem otwierać ich w konwerterze, jeśli potrzebowałem, to korzystałem z UEViewer i Blendera.

Cytat:
Udało się to Slyenowi z Towerem. Dodał tam muzykę z morza po prostu. Nie jest to może idealny wybór moim subiektywnym zdaniem, ale nie w tym rzecz. Muzyka działa, jestem świadkiem, a z tego co mówi Slyen, to nie wykracza w modowaniu poza standardowe możliwości edytora. Kwestia teraz polega na tym, czy da się podmienić np wspomnianą muzykę z morza na coś nowego lub też (najlepiej) dodać coś nowego do paczki muzyki z H7.
O, to ciekawe. Wiesz jak to się robi?



@Pointer i @Vexes
Prawdę mówiąc, wydaje mi się, że zrealizowanie tego byłoby prostsze niż się wydaje.
I nie chodzi o Gigabajty danych, a realizacja to... nawet nie wiem, czy wyjdzie z tego Megabajt. :P
Nie wiem jak skonstruowany jest mod 7.5, ale ja frakcje, które sobie dodałem, porządkuję w oddzielnych plikach upk - przykładowo Citadel.upk. W ten sposób wystarczyłoby pobrać te paczki z frakcjami, które nas interesują, a kilka plików, w tym H7Config dostosować do możliwości, w której ktoś chciałby mieć wszystko co tylko dostępne.
W ten sposób, jeśli H7Config zawiera informacje dotyczące frakcji X i frakcji Y, a w plikach znajdują się tylko pliki frakcji X, to podczas uruchamiania Heroesów, gra po prostu oleje odnośniki w H7Config do plików, których nie ma i potraktuje je jako puste pola, bez generowania błędów.

Cytat:
pilnując przy tym takich drobiazgów jak zakazane artefakty dla poszczególnych frakcji czy korzystanie z umiejętności jednostek albo specek bohaterów z innych modów,
Artefakty zakazane dla danych frakcji - prawdę mówiąc, nie wiem ile % graczy w ogóle zwróciłoby na to uwagę, zwłaszcza, że chociażby artefakt wzmacniający nekromację, nawet przy wyposażeniu nie da żadnych korzyści bohaterowi Cytadeli, bo takiej umiejętności ten bohater nawet nie ma. :P
A specjalizacje - rozumiem, że może tutaj chodzić o wymianę między Tower i Inferno, bo są to elementy pochodzące z H7.5 - to już leży w kwestii autorów, żeby to rozdzielić i zadbać o jakąś samodzielność tych frakcji. :P

Dlatego rozwiązanie tego wcale nie jest trudne ani czasochłonne, ale zależne od autorów modyfikacji, a konkretnie autorów H7.5, którzy wszystko mają połączone do moda 7.5 właśnie. :P
Wyrm wydaje mi się również składa się z jednej paczki.
Druga rzecz - czy to będzie kompatybilne. Przykładowo, Bazyliszek, czy część bohaterów korzystają z umiejętności, czy specjalizacji z oryginalnych plików. A 7.5 bardzo ingeruje w rozgrywkę. O ile naprawa błędów jest okej, o tyle zmiany w balansie, czy ogólnie podmiana danej umiejętności taka w porządku w danym przypadku już nie będzie, przez co mogą pojawić się zgrzyty.

I jeszcze to mnie zastanawia:
Cytat:
jedyne czego musiałby pilnować, to zrobienia sobie kopii zapasowej oryginalnego folderu z H7, żeby w razie czego bez problemu powrócić do oryginalnej wersji
Nie wiem, czy źle to rozumiem, ale nie trzeba modyfikowac oryginalnych plików. :P
Mody wystarczy wrzucać do dokumentów. :P
Pliki o takiej samej nazwie po prostu będą miały pierwszeństwo nad oryginalnymi plikami. Musi być taki sam układ folderów oczywiście.






A teraz coś o samej Cytadeli. Znowu zbliża się czas, że modowanie może trochę spaść na dalszy plan, ale coś tam będę z tym robił. Nowej zawartości prawdopodobnie raczej nie będzie (znaczy planuję jedną jednostkę neutralną, ale poza tym, to raczej nie), więc ogólnie będzie już chyba cicho. Jeszcze będą kwestie ekranu miasta i oblężenia, ponieważ na ten moment to jest dziwna sytuacja, i zapowiada się na kontrowersyjne decyzje :P.

Teraz zajmuję się naprawą różnych rzeczy - dodałem efekty i udźwiękowienie do jednostek i zaklęć, naprawiłem zewnętrzny wygląd miasta, który się czasem bugował i nie pobierał tekstur (rzadko się to zdarzało, więc nie mam pewności, czy jest to na pewno naprawione, a po prostu mam tyle szczęścia, żeby na to nie trafiać), delikatnie stłumiłem tekstury dla bohatera (którego trochę chcę zmienić, bo jakoś tego nie czuję :P) i Gargantuana, który już działa.

Jest tez parę innych rzeczy, ale nie ma sensu, żeby to wymieniać.
I tak prawdopodobnie będzie to teraz wyglądało. :P

Chyba wspomniałem o wszystkim, o czym chciałem.

Pointer PW
11 maja 2022, 10:31
Vexes:
albo masz w sobie jakiś element mesjanizmu, albo jednak podświadomie chcesz się za to zabrać. XD może wyjaśnij to sam ze sobą

Wyjaśniłem sam ze sobą. Chcę, ale czasu nie mam :P

flapdzak:
Jeśli będą pasować. :P
Zawsze można wykorzystać Gargantuana, Szamana i Wiwerne jako alternatywy, które i tak są już zawarte w plikach.

Można. Aczkolwiek nie bądź taki marudny z tym pasowaniem. Nie chodzi o to, żeby na siłę wszystkie jaszczury tam wciskać, ale myślę, że da się coś ciekawego jeszcze ogarnąć. To czy coś pasuje do danej frakcji czy nie, to sprawa bardzo subiektywna. Mi na przykład nie pasuje Kraken w Cytadeli i zdania nie zmienię. Ale Tobie pasuje, więc go tam wsadziłeś i masz do tego pełne prawo, mimo, że kogoś może to razić i drażnić :P

A mi się marzy Cove w H7 (z Krakenem :P) i proponuję Ci współpracę przy jego realizacji. Co ty na to?

flapdzak:
w nowej wersji 3DConvertera można eksportować do pliku .FBX, gdzie mogą znaleźć się i animacje i szkielet, jednak jest to opcja dostępna w płatnej opcji, a i tutaj nie mam pewności, czy to by zadziałało.

Obstawiam, że by zadziałało, tyle tylko, że mało komu chce się płacić za pełną nową wersję programu, tylko po to, żeby modować za darmo grę... :(

Cytat:
Wracając do tekstur - w konwerterze nie ma to znaczenia :P

Tekstury to nie problem, udało mi się testowo użyć tekstur z H6 na modelu z H7. Jednostki jeszcze nie dodałem, ale kombinowałem z nałożeniem tekstur Perłowej Kapłanki na Meduzę i nie ma problemu.

Cytat:
O, to ciekawe. Wiesz jak to się robi?

Jestem na etapie rozkminiania. Jeśli sam nie wykminię, to podpytam Slyena.

Cytat:
Dlatego rozwiązanie tego wcale nie jest trudne ani czasochłonne, ale zależne od autorów modyfikacji, a konkretnie autorów H7.5, którzy wszystko mają połączone do moda 7.5 właśnie. :P

No właśnie, zależne od autorów modyfikacji. Ja np w swoim modzie popełniłem początkowo ten błąd, że np nowych bohaterów doklejałem do paczki H7Heroes.upk, zamiast stworzyć oddzielną paczkę. Ale już to naprawiam :) Ale tak jak zauważyłeś, problem pojawia się podczas ingerencji w oryginalne pliki gry, np. przy dodawaniu nowych budynków do istniejących frakcji. Trzeba by dodawać nowe budynki w oddzielnej paczce, a nie w H7TownBuildingsNazwafrakcji.upk, a to z kolei może powodować problemy w przypadku alternatyw.

Cytat:
Nie wiem, czy źle to rozumiem, ale nie trzeba modyfikowac oryginalnych plików. :P
Mody wystarczy wrzucać do dokumentów. :P
Pliki o takiej samej nazwie po prostu będą miały pierwszeństwo nad oryginalnymi plikami. Musi być taki sam układ folderów oczywiście.

Wiem, sam tak początkowo wgrywałem mody, ale niestety, zawala to dysk systemowy, co w dłuższej perspektywie znacząco obciąża komputer i powoduje lagi w grze. No chyba, że masz 500GB wydzielone na system albo wszystko na jednym dysku bez podziału na partycje, no to wtedy faktycznie bez różnicy. Ja właśnie od pewnego czasu wolę wrzucać mody na dysk D, do folderu z grą, a nie do dokumentów, właśnie z powodu nieobciążąnia dysku systemowego.

Górski Krasnolud PW
13 maja 2022, 21:47
Hmmm... sam nie uważam, że Xel jest jakoś szczególnie pięknie wizualnie, z resztą... kto jest na Hirawce, ten może przeczytać co sądziłem na temat tego moda (Pointer na pewno czytał, bo skomentował 😁) ale post został umieszczony ponad rok temu, ale streszczając 10 minut czytania - pomysł z@jebisty, wykonanie do dvpy.

Co do wersji siedlisk dla jednostek 5 poziomu, to najważniejsze flap że coś się dało wymyślić, i cieszę się że miałem w tym swój udział. 👌🏼

Pointer PW
20 maja 2022, 17:19
ja:
Jestem na etapie rozkminiania. Jeśli sam nie wykminię, to podpytam Slyena.

No i rozkminiłem :) Dla przypomnienia, mówię o dodawaniu muzyki do nowych frakcji w grze.

Otóż to, co zrobił Slyen, a mianowicie użył istniejącej w grze muzyki (w tym przypadku tematu z morza z mapy przygody) jako muzyki nowej frakcji (w tym przypadku Wieży) jest dość proste i faktycznie osiągalne z poziomu edytora. Informacja o muzyce włączającej się podczas wchodzenia do miasta jest zawarta w paczce TownLv1. Tam znajdujemy zakładkę Audio, a w niej Visiting Sound. Znajduje się tam odnośnik do AkEvent, w tym przypadku jest to AkEvent'H7Music.Play_TERRAIN_OCEAN

Oznacza to dokładnie tyle, że podczas wchodzenia do miasta "wydarzy się" właśnie to wydarzenie.

Ono z kolei zawarte jest w paczce H7Music.upk w ścieżce \CookedPC\Audio\Music\H7Music.upk, jako właśnie Play_TERRAIN_OCEAN, a jego najważniejsza zawartość to AkEvent o treści RequiredBank: AkBank'H7Music.SB_AdvMapMusic, zaś w nim Auto Load (włączone), Generate Definition (wyłączone) oraz Name SB_AdvMapMusic.

Stąd gra "wie" co ma odtworzyć. Aby zmienić muzykę w mieście wystarczy zatem w TownLv1 wpisać inny AkEvent wybrany z H7Music.upk i gotowe.

Nie rozkminiłem natomiast jeszcze jak dodać nową muzykę, ale mam pewne przypuszczenia. Potrzebny mi jednak program do konwersji plików .wem na .wav, .mp3 lub .ogg i na odwrót oraz program do edycji plików .bnk. Jeśli ktoś z Was coś wie o tego typu sprawach, chętnie przyjmę link do pobrania takowych programów :)

Pointer PW
26 maja 2022, 14:50
Pozwolę sobie nie edytować poprzedniego posta, tylko wpisać to jako nowy, żeby nie zginął tak szybko w gąszczu ostatnio częstych postów użytkownika King Majesty ;)

Coś więcej o muzyce w h7 i potencjalnych możliwościach:

Wszystkie utworki są zapisane w plikach .wem oraz .bnk w folderze ...CookedPC\WwiseAudio_H7Data oraz podfolderach. Pliki .wem wystarczy skonwertować na .wav za pomocą programu ima_rejigger5 do pobrania stąd.

Rozpakowujemy plik .zip, do folderu z programem kopiujemy pliki .wem, które chcemy skonwertować. Następnie tworzymy w tym samym folderze plik tekstowy o treści:

for %%f in (*.wem) do ima_rejigger5.exe %%f %%f.wav
pause

Zapisujemy i zmieniamy rozszerzenie na .bat i odpalamy plik. Automatycznie wszystkie .wem otrzymamy w wersji .wav w niniejszym folderze.

Z plikami .bnk jest trochę inna sprawa. Do nich przyda nam się program Ravioli Game Tools do pobrania stąd.

Program składa się z 3 komponentów, ale do samego wyizolowania muzyki będzie nam potrzebny jedynie Ravioli Extractor. W okienku Input file wklejamy ścieżkę do wybranego przez nas pliku .bnk, Output Folder oczywiście ustawiamy wg naszego uznania i w opcjach wybieramy typy plików do jakich mają być przekonwertowane zawarte w .bnk dźwięki, ale też grafiki i niektóre inne zasoby. Do dźwięków polecam format .wav, gdyż przy wyborze np. .mp3 mogą wystąpić jakieś problemy z konwersją. Klikamy "Start" i... gotowe. Mamy wyizolowane z .bnk wszystko co jest grafiką lub dźwiękiem. Program tworzy podfolder o nazwie identycznej jak nazwa pilku .bnk i tam wrzuca nasze zasoby. Jeśli nic się nie wyizolowało, a folder nie został stworzony, to znaczy, że w danym pliku .bnk nie ma nic, co rozpoznaje program Ravioli.

flapdzak PW
28 maja 2022, 13:06
Dobra robota z muzyką. Trzymam kciuki za dodawanie nowych dźwięków. :P

Nie mam na razie jakichś nowości związanych z modem, dlatego wrzucę animacje jednostek Cytadeli
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
temat: [projekt] Heroes 7 Cytadela

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel