Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23

Kastore PW
9 marca 2022, 21:10
Hayven:
Tak że gratuluję: odkryłeś, że
No musiał dowalić na koniec.

Szaman PW
9 marca 2022, 21:21
@Hayven @Wszyscy

Gra ze mnie chyba chce zrobić idiotę...
Masz po części racje @Hayven, ale zrobiłem test z czarnym rycerzem i taki wynik otrzymałem. Drugi obrazek

Teoretycznie kwestia szkieletu wyjaśniona, przyczyna było mur i złamana strzałka. Jednakże nie tłumaczy to czarnego rycerza.

Prosta strzałka, natywny teren, brak muru, czar bless nałożony i dostaje 1 pkt obrażeń.
Wyniki z H3 Assists.

Więc bug czy nie potrafię liczyć.

EDIT:
Definitywnie coś jest nie tak...

avatar PW
10 marca 2022, 12:59
A jak to jest bez funkcji +HD?

Szaman PW
10 marca 2022, 14:55
Moja gra jest nawiedzona :D Po wyłączeniu HD+ Elfy walą normalnie.
Teraz moje centaury walą z mniejszym obrażeniem.

Hayven PW
10 marca 2022, 16:34
A sprawdzałeś, jak faktycznie biją i porównywałeś to z wyliczeniami? Może to przewidywania są oszukane?

Szaman PW
10 marca 2022, 16:46
Hayven:
A sprawdzałeś, jak faktycznie biją i porównywałeś to z wyliczeniami? Może to przewidywania są oszukane?

Tak, sprawdziłem stan faktyczny. Biją według przewidywań i o dziwo zaczęło się to kiedy uruchomiłem SoD. W RoE czy AB wszystko było ok. Nawet nie mam pkt zaczepienia, gdzie może leżeć błąd?

Galbraith PW
10 marca 2022, 23:04
Obstawiałbym HD moda.Nie byłby to pierwszy błąd wprowadzony w HD mod.
Zrób wszystkie testy bez HD moda.

Szaman PW
14 marca 2022, 14:22
Problem rozwiązany, problemem okazała się jedna wtyczka do HD-moda.

Kastore PW
14 marca 2022, 16:48
Która?

Hayven PW
14 marca 2022, 17:05
Cytat:
Także

Ja przepraszam bardzo, ale kto mi poprawił "tak że" na powszechną a błędną pisownię łączną kilka postów wyżej?

Kastore PW
14 marca 2022, 19:30
Może sam sobie zmieniłeś.

AmiDaDeer PW
14 marca 2022, 19:41
Nawet gdyby tam był błąd (a faktycznie poprawiona wersja jest z perspektywy słownikowej niepoprawna), to i tak poprawianie błędów w postach na forum przez moderację jest w najlepszym wypadku nieco niedojrzale naiwnym zaufaniem w skuteczność preskryptywizmu. Jeżeli post jest zrozumiały, to nie ma czego poprawiać (choćby i dlatego że nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie niepoprawna pisownia"; język się zmienia i nikt tego nie jest w stanie osobiście zatrzymać); jeżeli post jest niezrozumiały, to i tak nie da się go poprawić bez uzgadniania tego z autorami.

Myślałam że czasy grammar nazi w Grocie minęły. Szkoda że jednak nie.

Kammer PW
14 marca 2022, 20:13
Jak coś, to to nie byłem ja.

Kastore PW
14 marca 2022, 22:04
Ami:
preskryptywizmu
Pytaniem nie było czy ten bezsilny, acz sensowny i prawdopodobnie słuszny argument się pojawi, tylko kiedy. Rozumiem, o co chodzi, ale zgadzam się z tym epizodycznie, bo takie same odgórnie narzucone zasady powodują rzadsze występowanie sytuacji, kiedy np. ktoś mnie nie rozumiał, bo nie wiedział, że cyfrę z kropką czyta się jako liczebnik porządkowy.
Ami:
Myślałam że czasy grammar nazi w Grocie minęły. Szkoda że jednak nie.
Bardzo dobrze, że nie, bo dzięki temu zdobyłem pracę jako korektor książek, a to zawsze dodatkowe pieniądze na rozwój brzucha piwnego + to Ty dzwonisz + ratio.
PS reprezentowałem też moje gimnazjum w konkursie pisania dyktand dzięki preskryptywizmowi Groty. B-)

Szaman PW
15 marca 2022, 01:26
Kiedy zakładasz temat w sprawie niepoprawnie działającej gry a głównym tematem staje się poprawna polszczyzna:)

Kastore:
Która?

Wtyczka 16 nowych czarów do HD-Moda
ogólnie jest to śmieszny "bug" tej wtyczki... bo jak bohater nauczy się mądrości na poziomie eksperta, bug znika:)

Alistair PW
15 marca 2022, 20:11
Mi jakoś nie przeszkadza, gdy ktoś poprawi mój błąd. Natomiast osoba poprawiająca powinna wiedzieć co robi. Lepiej najpierw sprawdzić czy ma się rację, bo poprawianie na wersję błędną jest co najmniej zabawne.

Kastore PW
15 marca 2022, 23:21
Mnie*

Kodzo19 PW
4 sierpnia 2022, 13:49
Cześć wszystkim mam problem z Heroes 4. Podczas ogrywania pierwszej kampanii nie zależnie w której misji jestem gra zawiesza się podczas walki, tu nie chodzi o jakąś konkretną walkę tylko to jest kompletnie losowe. Macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem bądź jaki patch pobrać żeby ten problem rozwiązać? Dodam że mam wersję Heroes 4 z Goga.

avatar PW
4 sierpnia 2022, 14:38
Spróbuj wrappera.

Kodzo19 PW
4 sierpnia 2022, 14:58
Niestety nie pomogło.
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel