Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Czy planujecie dodać dział dla mm3,4,5?
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

Andrewh3 PW
10 lutego 2022, 13:59
Jak napisałem w temacie mam pytanie czy planujecie dodać działy dla tych gier(takie jak np. dla mm1 lub 2 )? Pytam bo wasz dział dla mm2 służy mi jako polski poradnik do questów (zresztą patrząc na ilość odsłon chyba nie tylko mi). Poza tym to chyba jedyne gry z uniwersum mm których brakuje na waszym forum, a podobno są jednymi z najlepszych.
Ps jeżeli istnieje już taki temat lub napisałem go w złym miejscu to przepraszam, jestem nowy na forum

Acid Dragon PW
10 lutego 2022, 18:21
Odpowiedź brzmi: może, ale mało prawdopodobne.

Wiele lat temu zaczęliśmy prace zarówno nad działem MM3, jak i Xeen, ale zostały przerwane i czekają na kontynuację. W przypadku MM3 trzeba zrobić przede wszystkim lokacje (z mapami) i zapewne jakiś poradnik / opis questów. Niestety projekt ma dość niski priorytet ze względu na małe zapotrzebowanie i ograniczone zasoby czasowe. Niemniej jednak sam mam duży sentyment szczególnie do MM3, więc chciałbym to kiedyś dokończyć.
W międzyczasie polecam angielskie poradniki:
MM3
MM4
MM5


Andrewh3 PW
11 lutego 2022, 09:08
dziękuje za odpowiedź przynajmniej wiem że na razie nie ma co liczyć. Ale gdybyście chcieli kiedyś skończyć to widziałem taką stronką z mapami, listą potworów i częścią questów, więc w razie czego wiele rzeczy można zapożyczyć
a to link do tej strony http://shrines.rpgclassics.com/pc/mm3/walkthrough.shtml
z tej samej strony równie dobre dla WoX http://shrines.rpgclassics.com/pc/mm4_5/index.shtml
a tu mapy do isles of terra https://www.oldgames.sk/dungeon-mapper/map.php?map=484
a mapy można w razie czego wziąć z apki mm1 where am I które już macie w skarbcu( z resztą to możecie zmienić opis tej apki bo ma też automapę dla wszystkich mm do WoX )

Hayven PW
11 lutego 2022, 09:38
Cytat:
więc w razie czego wiele rzeczy można przekopiować

Nie, nie można :)

Andrewh3 PW
11 lutego 2022, 09:58
nie przekopiować wprost ale niektóre rzeczy: liczby, nazwy mapy można zapożyczyć
jak robisz na lekcji pracę i inspirujesz się Wikipedią to nie robisz chyba nic złego

voncur PW
11 lutego 2022, 13:32
"SKOŃCZYĆ, ZROBIĆ, ZAPOŻYCZYĆ"
Może zrób sam, włóż swój wkład, dołóż cegiełkę do wspólnej budowy działu?
Przetłumacz, zinterpretuj i przed wszystkim działaj :)
A pewnie pomoże to osobom podobnym do Ciebie?

Acid Dragon PW
11 lutego 2022, 14:00
Nigdy nie "pożyczaliśmy" nic z innych stron i nie będziemy tego robić.
Pomijając już kwestię praw autorskich i poszanowania pracy autorów, to uważam, że powielanie tej samej zawartości zwyczajnie szkodzi rozwojowi sieci.
Jeśli dokończymy dział, to w oparciu o własne materiały.

Niemniej jednak strony shrines.rpg są cennym źródłem informacji i jak najbardziej je polecam.

PS.
"inspirować się" Wikipedią można. Kopiować (nie licząc prawa co cytatu) już nie.

Andrewh3 PW
11 lutego 2022, 14:10
Przepraszam chciałem tylko w razie czego pomoc nie wiedziałem że to taki wrażliwy temat. Myślałem że np z listą potworów jest jak z alfabetem jeden jest i nie trzeba za każdym razem pisać nowego
Ps właśnie jedno z następnych pytań miało brzmieć czy da się jakoś w ten projekt zaangażować
Drugie Ps jeśli to kogokolwiek obchodzi to już od jakiegoś czasu chce zaangażować się w społeczność might and magic. Przez ostatni czas pracowałem nad,, modem'' który portowalby muzykę z Heroes orchestra ( tę z darmowych źródeł ) do H3 i wstępnie wszystko działa nawet z hotą

Kastore PW
11 lutego 2022, 14:59
Akurat Acid jest zaangażowany w prawa autorskie jako wierny fan.

Acid Dragon PW
11 lutego 2022, 17:21
Andrewh3:
Myślałem że np z listą potworów jest jak z alfabetem jeden jest i nie trzeba za każdym razem pisać nowego

Listę potworów da się zrobić na wiele różnych sposobów. I to akurat w 90% mamy zrobione - z autorskimi screenami i opisami oraz z sortowaniem według dowolnego parametru. Także nie - to nie jak z alfabetem ;). Dodatkowo, to akurat jedna z rzeczy, które strony shrines.rpg nie mają zrobione dobrze, bo brakuje im części stworów.


Andrewh3 PW
11 lutego 2022, 17:45
Szczerze mówiąc w tym momęcie można zmienić nazwę tego tematu na, , postępy w powstawaniu działu mm3 '' :) . A co do drugiej kwestii czy istnieje możliwość jakiejś nawet śladowej pomocy przy tworzeniu działu dla mm3 ?

Yaaqob PW
22 lutego 2022, 15:40
Acid Dragon:
Wiele lat temu zaczęliśmy prace zarówno nad działem MM3, jak i Xeen, ale zostały przerwane i czekają na kontynuację.
Szablonik nawet sobie wisi ^^ -> Yhttps://www.mm3.acidcave.net/

Acid Dragon:
Niestety projekt ma dość niski priorytet ze względu na małe zapotrzebowanie i ograniczone zasoby czasowe.
Niezmiennie wyrażam nadzieję, że saga Antagarichu ma wyższy priorytet... ^^'
temat: Czy planujecie dodać dział dla mm3,4,5?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel