Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Historia starego uniwersum
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Kastore PW
2 lutego 2022, 12:20
Ta fanowska mapa, gdzie Karigor jest subkontynentem jest błędna, skoro Karigor ma być małą wyspą. Also, na pewno są w MM8 teksty, że Karigor jest blisko Jadame? Bo to by sugerowało, że Enroth i Jadame nie są odległe proporcjonalnie jak Ameryka i Europa, tak jak jest na wszystkich mapach fanowskich, tylko raczej jak Europa i Afryka, że są bardzo blisko siebie. Mapy w grach by temu nie przeczyły.

Chciałem też zauważyć, że widok satelitarny na planetę w MM6 (w intrze H4 jest za duży zoom) pokazuje, że jest tam dużo więcej lądu, w stosunku do wody niż na Ziemi i tuż koło Enroth leżą jakieś inne tajemnicze kontynenty.

Acid Dragon PW
2 lutego 2022, 12:37
Zgadza się, fani z MM Tribute zinterpretowali po swojemu Karigor.
I chociaż może można to naciągnąć, na zasadzie podobieństwa do Australii (a więc wyspą byłoby tu Karigoro-Jadame), to jednak jest to dość luźna interpretacja. Tak czy inaczej - fanowska, niekanoniczna.

W MM8 nie ma żadnych tekstów o położeniu Karigoru względem czegokolwiek.
Chodziło mi tylko o fakt, że jakiekolwiek teksty o Karigorze w MM8 są i na podstawie tego niektórzy fani uznali, że Karigor jest blisko Jadame. Nie jest to zgodne z tekstem pobocznym z MM6.

Alamar PW
2 lutego 2022, 13:45
Kastore:
Also, na pewno są w MM8 teksty, że Karigor jest blisko Jadame? Bo to by sugerowało, że Enroth i Antagarich nie są odległe proporcjonalnie jak Ameryka i Europa, tak jak jest na wszystkich mapach fanowskich, tylko raczej jak Europa i Afryka, że są bardzo blisko siebie.
Podróż morska z Enroth do Erathii zajęła Katarzynie 7 tygodni, czyli prawie tyle, ile Kolumbowi zajęła pierwsza podróż do "Indii".
Z tym że Katarzyna zatrzymała się "na Karaibach" (wyspach regnańskich) w celu zabrania autostopowicza (statkostopowicza?) w postaci pewnego początkującego perfumisty o imieniu Christian.
W MM6 wspomniano, że czas podróży z Enroth do Erathii można skrócić do 3 tygodni, z tym że właśnie płynąc przez "Karaiby".

Także Ocean Bezkresny nie jest sadzawką wielkości Morza Śródziemnego.

Kastore:
Chciałem też zauważyć, że widok satelitarny na planetę w MM6 (w intrze H4 jest za duży zoom) pokazuje, że jest tam dużo więcej lądu, w stosunku do wody niż na Ziemi i tuż koło Enroth leżą jakieś inne tajemnicze kontynenty.
Nie jesteś pierwszy i nie ostatni, który zauważył, że na zachód od Enroth są jakieś niezbadane (przez graczy) lądy.
Jeśli chodzi zaś o intro H4, to z tego co udało mi się kiedyś wypatrzyć pod tą zasłoną z chmur, to widzimy tam najprawdopodobniej... Amerykę Północną. Zresztą w filmiku z MM8 o historii żywiołaków i niszczeniu i odtwarzaniu Enroth, też widzimy Ziemię (do góry nogami).

Kastore PW
2 lutego 2022, 13:51
ja:
Bo to by sugerowało, że Enroth i Antagarich
Ups, miało być oczywiście Enroth i Jadame, dlatego odniosłem się wcześniej do MM8.

Yaaqob PW
4 lutego 2022, 10:43
Alamar:
2) Ardon zaczął swój "żywot" jako czwarty kontynent Enroth... ale wraz z rozwojem gry, autorzy porzucili ten pomysł i uczynili z niego osobny świat.
Niestety, nie mam pod ręką linku do samego wywiadu, w którym to opisano, więc na 100% nie jestem w stanie zweryfikować mych słów.

Na upartego, łącząc kilka bardzo luźnych nawiązań z Krzyżowców, Wojowników i tego, co ostało się w grze z głównej fabuły z Legend, oraz kilku linijek pewnego listu w bibliotece Invencta Storca w MM9, można wysnuć wniosek... że Ardon bardziej pasuje jako trzeci kontynent Axeothu, daleko na południe od Chedianu.
Ale to już domysły oparte na kilku poszlakach.

:-D ;-)

Kastore PW
4 lutego 2022, 14:07
Jak dla mnie pasuje.

Yaaqob PW
4 lutego 2022, 15:26
Dla mnie też.
Hermeneutyka spójności Acida for ever! :-D ;-D

Alamar PW
4 lutego 2022, 16:21
Proponuję jeszcze raz się przyjrzeć:




Ani północne, ani południowe landy nie występują w intrze MM6.

Kastore PW
4 lutego 2022, 19:26
Ale na wschód już może być Jadame bardzo blisko Enroth, a nie tak jak na tych wszystkich mapach fanowskich.

Alamar PW
4 lutego 2022, 21:10
A na podstawie czego tak uważasz? Jakieś teksty czy ilustracje na to wskazują?

Kastore PW
4 lutego 2022, 21:17
Położenie Karigoru.

Hellburn PW
5 lutego 2022, 09:30
Pytanko o zamki na Enroth i kryształy pamięci.
Wiem kto rezydował w Alamos, podejrzewam kto rezydował w Kriegspire. Nie wiem natomiast kto opiekował się kryształem w Darkmoor (Alamar?) - musiał to być ktoś kto "lubuje się w kryształach" i niedawno przeszedł przemianę w lisza. Ethric? ... Corlagon?
Z jednej strony Corlagon pasuje, bo zajmował się kryształem Terraxa, ma siedzibę w pobliżu Mire of the Damned... ale z drugiej nie pasuje chronologicznie, bo podczas Wojny o Sukcesję był jeszcze człowiekiem, a swoją przemianę w lisza musiał zrobić PO zakończeniu tych wojen - wspomina o tym w swoim dzienniku w MM6.
Mam wrażenie, że miał to być Corlagon, ale znowu coś nie pykło fabularnie.

Po drugie, jakim cudem jeden z kryształów zawędrował aż na Hermit's Isle do Temple of Fist? To się nie trzyma kupy :D

Garett PW
5 lutego 2022, 21:13
Hell:
Z jednej strony Corlagon pasuje, bo zajmował się kryształem Terraxa, ma siedzibę w pobliżu Mire of the Damned...

Sam właśnie wymieniłeś tutaj pana Darkmoor - był to sam Terrax. Nie pamiętam dokładnie gdzie, ale możemy się dowiedzieć od NPC w którymś z domów, iż Terrax został liszem i zajął się prowadzeniem badań w Darkmoor. Król Lisz, boss którego spotykamy w zamku, to najprawdopodobniej właśnie sam Terrax.

Cytat:
do Temple of Fist? To się nie trzyma kupy :D

Coś ci się pomyliło. Mnisi rzeczywiście mieli jakiś kryształ, ale nie był to jeden z kryształów pamięci, a po prostu jakiś randomowy "zły kryształ".

Kryształ w Świątyni Baa najprawdopodobniej znajdował się wcześniej gdzie indziej, ale Kult go przejął, gdyż wiedzieli czym jest. Obecność Srebrnego Języka na to wskazuje, bo gość bardzo starał się nas powstrzymać przed spotkaniem z Melianem, więc pewnie przejęcie jednego z kryształów to też jego robota.

Hellburn PW
15 lutego 2022, 16:24
Czy jest gdzieś określone w jaki sposób mroczne elfy z Jadame odłączyły się od elfów Vori/Renegatów? Czy to może zupełnie "nowa" rasa powstała na przestrzeni lat?

Szaman PW
17 lutego 2022, 00:24
Hellburn:
Czy jest gdzieś określone w jaki sposób mroczne elfy z Jadame odłączyły się od elfów Vori/Renegatów?

A odłączyły się? Prawdopodobnie świat enroth nie jest pierwotną planetą elfów. Przebyły na tą planetę za pomocą VARN-u. Wtedy była tylko jedna rasa elfów. Po ciszy rozdzieli się na elfów z enroth (kontynent), elfów z Vori i elfów z Jadame. Elfy z Avlee to odnoga elfów z Vori.

EDIT:
Zwróciliście kiedykolwiek uwagę, że na Jadame nie ma żadnych królestw?
Revenshore, to wolne miasto rządzone przez gildią kupiecką (mokry sen każdego kapitalisty :-x)
Alvar, to samo co Revenshore.
Shadowspire, to samo co Deyja, tylko bez króla (czyli nie królestwo).
Wąwóz Garoty, Rycerze Charlesa Quixota to safari na smoki, a nie królestwo a tym bardziej państwo, Smoki Deftclawa Redreavera na upartego można uznać za "królestwo" ale nawet sam opis mówi, że to rzadkość, że smoki skupiają się w dużych ilościach, tym bardziej tworząc jakiekolwiek struktury administracyjne.
Murmurwoods, to samo co Shadowspire tylko ci wolą słońce.
Pustynia Ironsand, wspólnota plemienna, brak króla.
Splądrowane Pustkowia, Minotaury z Jamy Baltazara to dla mnie zagadka? Niby mają króla (przywódcę stada), ale nie widać typowych monarszych zachowań tam. A sam władca dziękuje nam za uratowanie jego stada, a nie królestwa.
Regna, Teoretycznie królestwo, z opisów artefaktów wynika, że Regna ma dziedzictwo władzy, ale władza "króla" (o ile taki jest), musi być naprawdę marginalna, by nie mówić imitacyjna.
Wyspy Krwawego Sztyletu, to samo co trolle, przynależność plemienna.

Garett PW
18 lutego 2022, 14:02
Baltazar to król, który nazywa swój lud "stadem" ponieważ jest minotaurem, nie ma co tu na siłę próbować wynaleźć powód żeby się "nie liczył".

Regna od czasu MM6 jest określana jako "Imperium Bezkresnego Oceanu", jedyne Imperium na planecie, a w czasie MM6-8 przewodzi im Imperator Hareck IX.

Hellburn PW
19 lutego 2022, 10:57
:
A odłączyły się? Prawdopodobnie świat enroth nie jest pierwotną planetą elfów. Przebyły na tą planetę za pomocą VARN-u. Wtedy była tylko jedna rasa elfów. Po ciszy rozdzieli się na elfów z enroth (kontynent), elfów z Vori i elfów z Jadame. Elfy z Avlee to odnoga elfów z Vori.
Mroczne elfy wyglądają nieco inaczej... ale to nadal elfy. I z jakiegoś powodu te mroczne są tylko na Jadame, a nie także na Antagarichu czy Enroth. Traktować je jako osobną rasę w świetle słów, że "elfy uczyniły Vori swoją ojczyzną" jest słabe. Moim zdaniem. I moim zdaniem musiał tu być rozłam - podobnie jak u krasnoludów, które przywędrowały do Alvar z Kamiennego Miasta na Antagarichu. I w tym wypadku wiemy też, że między mrocznymi, a czerwonymi krasnalami nie było różowo, radośnie i tolerancyjnie.
O historii czy stosunkach mrocznych elfów z leśnymi elfami... nie wiemy właściwie nic. Chyba. Nie byłem pewny - dlatego zapytałem.

:
Regna od czasu MM6 jest określana jako "Imperium Bezkresnego Oceanu", jedyne Imperium na planecie, a w czasie MM6-8 przewodzi im Imperator Hareck IX.
Hareck IX może jest imperatorem podczas MM6, ale podczas 7 czy 8 to już bym nie szarżował z taką asumpcją, bo na scenie mamy też Strasznego Stanleya, który de facto rządził Regną podczas MM8 - choć bez tytułu.

:
Zwróciliście kiedykolwiek uwagę, że na Jadame nie ma żadnych królestw?
Nie myślałem o tym w ten sposób. Ale nie przeszkadza mi to za bardzo. Może po prostu tamtejsi mieszkańcy mają inne podejście do kwestii władzy i jej cech. Może to kwestia tego, że Zacharia ~180 lat przed wydarzeniami z MM8 podbiła prawie cały kontynent i może to działa trochę jako przestroga? Wiem, gdybam.

Hellburn PW
20 marca 2022, 17:56
Dobry wieczór!

Czy istnieją jakieś podejrzenia/wskazówki czym de facto była "Wyrocznia Świtu" z kampanii Lysandera w Heroes 4?

Szaman PW
24 marca 2022, 02:49
Moja dalsza przygoda z Heroes 3:

Na jednej mapie mowa o pewnej tajemniczej rasie. Coś o nich więcej wiadomo czy to błąd w tłumaczeniu z ang na pol?

Mały offtop:
Ktokolwiek z NWC wymyślił tę kampanię (tnij i siecz), niech mu behemoth włoży palec, gdzie słońce nie dochodzi... Tyle, co klnę przy tej kampanii, to chyba przez ostatnie dwa lata tyle tego nie robiłem.

Fajna zabawa grając z przeciwnikami którzy mają lepsze staty/więcej bohaterów/rozbudowane miasta/wszystkie zaklęcia. A ty jednego barbarzyńcę o wartości rosyjskiego rubla...

żale wylane, ulżyło mi (offtop off).

AmiDaDeer PW
24 marca 2022, 03:19
Błąd w tłumaczeniu. W oryginale nie było nic o nieśmiertelności, tylko o "nieumarłych rasach":

A Cage in the Hand:
A small group of Necromancers called "The Ebon Hand" live in this part of Avauntnell. Erathia hasn't really dealt with them, for this is an out of the way swampy area, and it really isn't worth the time and expense to mount a campaign against them. It is said they worship one of the undead races as gods and keep them under lock and key to be worshiped day and night.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Historia starego uniwersum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel