Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: [Archiwum] Komentarze i pytania do "zerowej" sesji
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Rabican PW
22 czerwca 2005, 10:13
Tu pisać proszę komentarze do próbnej sesji oraz ewentualne pytania etc. Jak ktoś nie wie, po co ten temat, to też może tutaj zapytać. Zrozumiano?

Acid Dragon PW
22 czerwca 2005, 10:22
Komentarz będący cytatem skąd inąd:

>>>4) Acid, błagam, nie dobijaj mnie swoim 'A nie mówiłem?'!

:) I zostawiam to bez komentarza :)

Alamar PW
22 czerwca 2005, 10:52
Acid, wszystko zależy od MG. Poza tym pewnie zauważyłeś, że Boryna i Trang Oul nie grali nigdy przedtem w RPG, więc wybacz im (i mnie) braki. I poczekaj z tydzień zanim osądzisz CAŁOŚĆ :)
Poza tym zniknął jeden z Twoich punków odnośnie sprzeciwu - brak MG przy kompie. Jak widać może go zastąpić ktoś inny, musi znać tylko ogólny zarys kampanii.

Rabican co do imion Graczy, to po prostu nie miałem czasu na znalezienie i POPRAWNE wpisanie imion ich postaci. Mam nadzieję, że nowy dział (Postacie Graczy) to zmieni.

Trang Oul PW
22 czerwca 2005, 14:26
Właśnie że grałem w RPG. Raz w DnD, ale znam ten system z Neverwinter
Nights.
Może byśmy ustalili godzinę grania, bo nikomu nie chce się czekać aż będziemy grać dalej. Mi pasuje 19.00.

Acid Dragon PW
22 czerwca 2005, 16:22
Ja sam nigdy w 'papierowe' rpg nie grałem i nie winię za obecną sytuację graczy. Raczej po prostu oceniam ogólny charakter całości. Czasami po prostu coś nie wychodzi, bo wyjśc nie może, a nie dlatego, że gdzieś ktoś zawinił. Co do MG, to ja jednak problem widzę - nie było Rabicana, kiedy miał być i od razu ogólny chaos powstał, a ty sam hieroglify pisałeś w charakterze bluŹnierstw ;). Jeżeli taki sam chaos ma powstawać za każdym razem, jeśli MG przez jeden dzień nie będzie mógł być przy kompie, choć zapowie, że będzie, to kiepsko widzę to rpg...

Alamar PW
22 czerwca 2005, 17:07
Ale przynajmniej jest jakiś początek :) , a tak nie wiadomo ile byśmy musieli czekać na rozpoczęcie sesji. Poza tym JAK już będą MG zastępczy, problem powinien zniknąć (co do chaosu to już inna sprawa).

Rabican PW
22 czerwca 2005, 17:27
Jeszcze raz przepraszam... Wiem, że to wszystko moja wina... A Ty, Trang, zlituj się... Przecież ja zbankrutuję... Ale dobrze... Postaram się wtedy połączyć z siecią... Lecz nie na dłużej niż pół godziny...

Haregar PW
22 czerwca 2005, 18:01
Ok, mam pytanie: Jak się w to gra? :D

Rabican PW
22 czerwca 2005, 18:07
Przeczytaj wszystkie tematy o sesji, to się dowiesz. W skrócie: to takie cRPG (jak MM), tyle że wszystko istnieje tylko w wyobraŹni graczy. Wszyscy mówią lub piszą, co robią ich bohaterowie, a nad kontrolę sprawuje Mistrz Gry (MG). Rozumiesz?

Haregar PW
22 czerwca 2005, 18:16
Tak, to rozumiem, tylko czy jest jakiś świat, ew. miejsce, gdzi owi bohaterowie są? Rozmawiają ze sobą czy co? Bo jak widzę v. beta tego no to mam mętlik w głowie.

Trang Oul PW
22 czerwca 2005, 18:18
To bardziej jest RPG niż cRPG. Wszystko się dzieje w wyobraŹni graczy, a komputer jest tylko po to, żeby gracze mogli grać bez spotykania się.

Rabican PW
22 czerwca 2005, 18:19
Cała akcja toczy się w wybranym wcześniej uniwersum, jeśli o to Ci chodziło.

No, tym razem ja jestem, a brak graczy. Niestety, muszę się zmywać.

Rabican PW
23 czerwca 2005, 08:48
Trang Oul, Nagash, Element Wisi - trzy żywe trupy. Do tego kłopotliwe. Tylko postać Tranga jest dostatecznie dokładnie opisana (choć moim zdaniem i tak zbyt skromnie - mam na myśli głównie ekwipunek), historie dwóch pozostałych bardziej przypominają jakieś świstki z Chio Chips niż porządne karty postaci. Znikam na chwilę, a jak wrócę, to ma to być poprawione. Podobnie jak zbroja przeklętego, występująca w wyposażeniach dwóch bohaterów. Zrozumiano?

Kathrin PW
23 czerwca 2005, 09:44
Rabican nie wiem gdzie pisać informacje przeznaczone tylko dla Mistrza Gry.
Przykładowo - idę teraz do zamtuza, ale bynajmniej nie po to co Ty wiesz , a ja mam na myśli:))) Nie chcę, by inni gracze wiedzieli jakich informacji szukam u owych najlepiej doinformowanych , cudnych pań. I co?

Trang Oul PW
23 czerwca 2005, 11:48
Acid, mógłbyś pozaznaczać numerami na mapie Szmaragdowej Wyspy miejsca wypisane przez Rabicana?

Alamar PW
23 czerwca 2005, 11:48
Komentarz do aktualnych wydarzeń na sesji:
Trang, a skąd wiesz że to "ta szalona elfka"? Dopiero co przybyłeś na wyspę, a poza tym sam mówiłeś, że nie wiesz czemu jest zakaz wstępu na górę. Na przyszłość proponuję ci uważnie przeczytać poprzednie wypowiedzi Graczy i opisy MG, oraz troche pomyśleć nim się wypowiesz.

P.S. Zaczekajcie na Rabicana. Ja dodałem ten opis bo akcja trochę zaczynała stopować.
P.S.2 Dru, czy twój płaszcz nie działa podobnie jak symbiot Venoma :)
P.S.3
Co do miejsc na Szmaragdowej Wyspie to idąc drogą od przystani (na samym dole) w górę znajdują się:
-pierwszy budynek po lewej - karczma
-dwa budynki po prawej - zbrojownia i kuźnia
-rozwidlenie w kształcie T koło gospody - rynek ze studnią
-nad jeziorem (tam gdzie zaczyna się strumyk) jest wejście do Świątyni Księżyca (która jest pod ziemią)
-bagna na płn-zach - Smocze Ważki
-płn-wsch - jaskinia Smoka (na lewo od tej samotnej chatki)
-koło mostu na pólnocnej drodze jest Ul Chochlików

Rabican PW
23 czerwca 2005, 14:06
Ja teraz tylko na krótko, więc niech nikt się nie napala, że sesja zaraz ruszy. Dziękuję Ci, Alamarze, za pomoc. Na dłużej przybędę w granicach 18-19. Naprawdę.

Jeszcze jedno: naprawdę nie polecam czynienia swych postaci zbyt potężnymi, gdyż może się to dla nich bardzo Źle skończyć. Zarówno Morcarack Bezlitosny, jak i Daedalus Falk są z pewnością od nich dużo potężniejsi, a poza tym występowali w MM7, więc muszą przeżyć sesję, nie?

Trang Oul PW
23 czerwca 2005, 14:13
Dlaczego wydarzenia z naszej gry mają się zgadzać z wydarzeniami z MM?

Dru PW
23 czerwca 2005, 14:20
>>>P.S.2 Dru, czy twój płaszcz nie działa podobnie jak symbiot Venoma :)
Venoma? A któż to taki? Mogłyś mi go przedstawić? :P

>>>Dlaczego wydarzenia z naszej gry mają się zgadzać z wydarzeniami z MM?
Bo to jest Swiat MM a nie jakiś inny wymyślony przez nas :P

Trang Oul PW
23 czerwca 2005, 14:23
To co to za gra, skoro nie mamy na nią wpływu?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [Archiwum] Komentarze i pytania do "zerowej" sesji

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel