Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23

Garett PW
9 lutego 2022, 00:19
Cytat:
Małe pytanko bo na angielskiej wiki nie mogę znaleźć, czy była jakakolwiek wzmianka na temat Księstwa Lisa i Borsuka? Czy po prostu przegrali wojnę o posiadanie księstwa podczas zjednania plemion.

Takie księstwa nigdy nie powstały, gdyż te Plemiona zostały wybite do nogi przez Plemię Wilka.

Acid Dragon PW
9 lutego 2022, 12:25
Cytat:
Wow! Nie sądziłem że Erwan uchylił takie szczegóły, był jakiś spis z tego spotkania lub cokolwiek?

Niestety nie. Nie przypominam sobie żadnego upublicznionego nagrania. Alamar jednak spisał swoją relację tutaj.

Cytat:
Małe pytanko bo na angielskiej wiki nie mogę znaleźć, czy była jakakolwiek wzmianka na temat Księstwa Lisa i Borsuka?

Jedyna wzmianka jaką kojarzę jest w Might & Magic X. Te plemiona zostały wybite do ostatniego człowieka przez Ronana Sokoła (nie przez plemię Wilka) podczas jednoczenia Imperium.

Przytaczam cytat:

"Ronan slew the chief of Hound, and named his orphaned son Duke of Greyhound in compensation. He married the beautiful daughter of clan Griffin, and named her father Duke. One by one the chiefs of Bull, then Unicorn, were convinced to bow their knees. The Fox and the Badger, who refused, were slain in battle to the last man. Finally the Wolf, cornered by sea, threw down his sword and pledged allegiance to his emperor."

Garett PW
9 lutego 2022, 21:01
Ah, wiedziałem, że w tej książce było wspomniane Plemię Wilka, ale pomyliła mi się ich rola. Pewnie dlatego, że skojarzyło mi się z ich Mieczem Rodowym, którego opis nazywa ich łowcami głów i wykonawcami woli cesarza.
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23
temat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel