Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23

ArchDevil PW
22 maja 2021, 19:10
Czy wyśledził ktoś kiedyś ile lat żyją różne rasy? Orki, Elfy i na przykład Nagi?
Według moich obliczeń Elfy to około 450 lat, Orkowie trochę mniej bo z 70, o Nagach nie znalazłem nic
Krasnoludy to też zapewne z 300 lat.

Pytanie jeszcze, jak to jest fabularnie z Thanami (Władcami Burz)?
Czy to fabularnie jest związane z tym rytuałem ognistych olbrzymów w Grimheimie czy twórcy od tak wymyślili 2,5 metrowe krasnoludy?

ArchDevil PW
9 października 2021, 14:33
Co jest bardziej kanoniczne?
To że Rakshasa to duchy szukające zemsty jak w HoMM V czy to że to są bestio ludzie?
HoMM 7 opowiada nam inną historię.

Kastore PW
9 października 2021, 15:10
Warto się zastanowić, dlaczego szukają zemsty? Mam teorię, że skoro Heroes VII dzieje się przed Heroes V, to rakshasa zdążyły wyginąć przez nieodpowiedzialnie prowadzoną politykę klimatyczną, nieuwzględniającą wzrostu temperatury przez nadmierne otwieranie bram do Sheogu oraz wykorzystywanie tych zwierząt jako jednostkę imperialistycznego kompleksu militarnego Siedmiu Miast, napędzającego zbrodniczną ekonomię, opartą na finansowaniu i sztucznym podtrzymywaniu światowej wojny. Rakshasa powracają zza grobu, żeby odpłacić się systemowi odpowiedzialnemu za destabilizację Ashanu, która doprowadziła do śmierci całego gatunku.

To albo retcon.

Kammer PW
9 października 2021, 15:17
Mądrego zawsze dobrze posłuchać!

Retcon, retcon, H5 z powodu retconów jest takie półkanoniczne.

Garett PW
10 października 2021, 20:50
Trzecia opcja - magowie zabrnęli jeszcze dalej ze swoimi eksperymentami. W końcu ulepszenie Rakszaszy w H7 to "dodaliśmy im drugą parę rąk i zmieszaliśmy z żywiołakami powietrza".

Acid Dragon PW
11 października 2021, 00:24
Kompendium Ashanu próbuje trochę pójść na kompromis i opisuje je jako zwierzoludzi, aczkolwiek wspomina, że najsilniejsze z nich są "nasycone esencją prastarych duchów powietrza". Więc mają jakiśtam prastary duchowy element.

Ostatecznie jednak za czasów Heroes V ich historia nie była jeszcze sprecyzowana, zaś w późniejszych grach już owszem i zdecydowano, że są zwierzoludźmi. W mojej opinii to jest kanoniczne.

ArchDevil PW
11 października 2021, 13:24
Czyli myślę że najrozsądniej jest uznać że tak, są zwierzo-ludźmi natomiast ich wyższe formy są po prostu nasycone magią, jako pewnego rodzaju wyniesienie.

A jak waszym zdaniem jest z Thane'ami z Fortecy? To też pewnego rodzaju wzmocnienie magiczne że są tak wysocy?

Bo ze strony groty to chyba nie jakiś eliksir. xD

Jeszcze się zastanawiałem, bo Driady, Rusałki to tak na prawdę martwe elfy, co z męskimi elfami? One też się zmieniają w Rusałki? Czy może prastare enty?

Kastore PW
11 października 2021, 22:26
Górski Krasnolud:
A jak waszym zdaniem jest z Thane'ami z Fortecy?
Thane był tytułem szlacheckim, więc sama nazwa jak i opis niewiele o tym mówią, poza tym, że to jakieś przekoksy magiczne.
Górski Krasnolud:
Jeszcze się zastanawiałem, bo Driady, Rusałki to tak na prawdę martwe elfy, co z męskimi elfami?
Pewnie też się stają driadami i rusałkami, ale nie pokazali innej płci w grze.

ArchDevil PW
14 października 2021, 03:46
Dziękuję bardzo!

Jestem na tropie jeszcze jednego puzla.

Niszczycielkę Okrętów, niszczycielski aspekt Smoczej Bogini Wody:

Podobno każdy ze smoków ma swój "niszczycielski" aspekt, było cokolwiek opisane na ten temat poza tym cytatem który znalazłem?

Kastore PW
14 października 2021, 15:59
Asha jest boginią pająków, ale ciekawi mnie jaki niszczycielski aspekt ma mieć Urgash, skoro i tak jest już bogiem zła.

ArchDevil PW
14 października 2021, 16:41
Asha jest boginią pająków, ale ciekawi mnie jaki niszczycielski aspekt ma mieć Urgash, skoro i tak jest już bogiem zła.:

Nie powiedział bym że Urgash jest zły, on jest po prostu czystym Chaosem, gdzieś czytałem cytat na zasadzie że jednego dnia pobłogosławi a jednego runie na ciebie dom. Bo taki jest chaotyczny.
Ja nawet uważam że Urgash nie wie co się dzieje dookoła niego, że jest nieświadomy przez swoje szaleństwo.
Aspekt Bogini pająków to fakt, mroczne oblicze przez jej koszmary, zapewne po walce z Urgashem.


Kastore PW
14 października 2021, 17:29
Chaos ze starogreckiego oznacza pustkę i mitologicznie był uosobieniem niczego, z którego wyłonili się pierwsi bogowie, ale widzę na wiki, że chaos Urgasha rzeczywiście oznacza bałagan, czyli nowsze znaczenie słowa.
Tak swoją drogą, jego symbole to bullshit, bo mimo że jest bogiem bałaganu, a nie pustki, przydzieli mu cyfrę 0, która oznacza właśnie nic, natomiast jego drugim symbolem jest uroboros, który z kolei oznacza nieskończoność.

ArchDevil PW
16 października 2021, 02:51
Tak swoją drogą, jego symbole to bullshit, bo mimo że jest bogiem bałaganu, a nie pustki, przydzieli mu cyfrę 0, która oznacza właśnie nic:

A nie przypadkiem 8-mkę?

ze względu na : "8. Krwawego Księżyca (miesiąc pod znakiem walki z Urgashem, Smokiem Chaosu"

Swoją drogą, czy nekromanci mogą korzystać nadal z magii światła czy przez ich stan są wypaczeni z niej?
Bo z tego co rozumiem to przykładowo demony korzystają z wypaczonej wersji zaklęć.
Tak samo osoby które nie są kultystami tudzież demonami z demonicznej magii korzystać nie potrafią.

Kastore PW
16 października 2021, 05:16
Ale ma też zero.

ArchDevil PW
14 stycznia 2022, 16:17
Czy przedrostek "Sar" jak u Sar-Batora, Sar-Elama to pewnego rodzaju odpowiednik świętego? Myślałem że tytuł był unikalny tylko dla Sar-Elama i jego uczniów ale właśnie istnieje Sar Khaynwięc to odpada.

Acid Dragon PW
15 stycznia 2022, 00:06
Nie przypominam sobie czy gdziekolwiek to opisano. Dla mnie ten przedrostek był czymś w rodzaju honorowego tytułu szlacheckiego, jak brytyjskie "sir" i oznaczał kogoś bardzo zaawansowanego w sztuce magii, jednego z największych czarodziei. Sar Khayn może nie w pełni pasuje tu do tego opisu, ale z drugiej strony - potrafił zamienić się w smoka, a tego niewielu dotąd dokonało (pierwszym zaś był Sar-Elam).

ArchDevil PW
15 stycznia 2022, 04:21
Acid Dragon:
Nie przypominam sobie czy gdziekolwiek to opisano. Dla mnie ten przedrostek był czymś w rodzaju honorowego tytułu szlacheckiego, jak brytyjskie "sir" i oznaczał kogoś bardzo zaawansowanego w sztuce magii, jednego z największych czarodziei. Sar Khayn może nie w pełni pasuje tu do tego opisu, ale z drugiej strony - potrafił zamienić się w smoka, a tego niewielu dotąd dokonało (pierwszym zaś był Sar-Elam).

Chwilę, czy przypadkiem czaszka cieni pozostawiona po Sar-Elamie nie była po prostu "Hołdem" dla niego zawierającym fragment jego duszy? Wydawało mi się że on sam nie mógł się zamieniać w smoka a jedynie jego potęga była jak "smok".
Swoją drogą Sar Khayn nie był przypadkiem na opak, czyli smok który mógł przybrać formę człowieka?

Dziękuję za odpisanie swoją droga, fajnie że po tylu latach nadal ktoś pomoże. :)

Garett PW
15 stycznia 2022, 11:50
W Ashanie nie ma ani jednego przypadku smoka zamieniającego się w humanoida, więc nie, Sar-Kayn nie jest smokiem zamieniającym się w człowieka, a po prostu Smoczym Rycerzem, który zsynchronizował się ze swoim wewnętrznym smokiem do tego stopnia, że może zmieniać się w jego awatara, podobnież jak Katarzyna w H6.

Różnica pomiędzy Sar-Elamem a Smoczymi Rycerzami polega na tym, że Smoczy Rycerzy przyjmują postać awatara swojego Smoczego Bóstwa (z czego nie musi to być bóstwo, które czczą, a takie do którego im najbliżej pod względem charakteru - przykładem tu jest Heroes Online, gdzie nawet jeśli gramy Nekropolią, to wewnętrznym smokiem naszego herosa i tak w toku fabuły okazuje się Elrath), podczas gdy Sar-Elam poszedł o krok dalej i sam stał się Smoczym Bóstwym.

Acid Dragon PW
15 stycznia 2022, 15:42
Cytat:
Chwilę, czy przypadkiem czaszka cieni pozostawiona po Sar-Elamie nie była po prostu "Hołdem" dla niego zawierającym fragment jego duszy? Wydawało mi się że on sam nie mógł się zamieniać w smoka a jedynie jego potęga była jak "smok".

Jak najbardziej mógł się zamieniać w smoka, i to w dodatku - jak słusznie zauważył Garett - w Smoczego Boga. Jednakże nie ma zbyt wielu źródeł to tym. W 2012 roku Erwan Le Breton w Warszawie opowiadał, że pewnego razu stanął sobie Sar-Elam wśród ludzi i powiedział (parafrazuję z pamięci): "Nie musimy czcić żadnych Smoczych Bogów - sami możemy być Smoczymi Bogami. Patrzcie!" i zamienił się przed wszystkim w smoka.

Kompendium Ashanu zaś opisuje to skrótowo, wspominając o "wstąpieniu Sar-Elama do grona Smoków" ("asciencion to Dragonhood").

ArchDevil PW
7 lutego 2022, 18:31
Jak najbardziej mógł się zamieniać w smoka, i to w dodatku - jak słusznie zauważył Garett - w Smoczego Boga. Jednakże nie ma zbyt wielu źródeł to tym. W 2012 roku Erwan Le Breton w Warszawie opowiadał, że pewnego razu stanął sobie Sar-Elam wśród ludzi i powiedział (parafrazuję z pamięci): "Nie musimy czcić żadnych Smoczych Bogów - sami możemy być Smoczymi Bogami. Patrzcie!" i zamienił się przed wszystkim w smoka.

Kompendium Ashanu zaś opisuje to skrótowo, wspominając o "wstąpieniu Sar-Elama do grona Smoków" ("asciencion to Dragonhood").:

Wow! Nie sądziłem że Erwan uchylił takie szczegóły, był jakiś spis z tego spotkania lub cokolwiek? Szkoda że nie pasjonował mnie ten świat te 10 lat temu.
Kompedium czytałem ale nie znalazłem tak dosłownej informacji, chyba że po angielsku był lekko inny tekst.

Zastanawiają mnie trochę magowie ze Srebrnych Miast, bo wiadomo że troje uczniów założyło miasta na południu kontynentu, tylko że to ludy z północy wybrały się do nich czy jacyś ludzie już tam mieszkali?

Małe pytanko bo na angielskiej wiki nie mogę znaleźć, czy była jakakolwiek wzmianka na temat Księstwa Lisa i Borsuka? Czy po prostu przegrali wojnę o posiadanie księstwa podczas zjednania plemion.
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23
temat: Ashan - polityka, geografia i społeczeństwo

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel